'Maasdijk': 40 jaar jong en al een rijk verleden 3 DE Q HAVENLOODS EXCELSIOR'20 SMEEKTE OMRENTREE GOUKA Twintig teams minder in bedrijfszaalvoetbal Nollaan, bekervoetbal en loterijen 50 EO 3. Zwemvierdaagse rekent op 2000 deelnemers LAMGSDEm3 WfflRWEG Sportredactie De Havenloods Postbus 220 3130 AE Vlaardingen In het sportprogramma van Veronica (vorige week don derdag op Hilversum 2) vloog aan de Damlaan de voor zes geslagen cricketbal van Jan Offerman weer eens in de soep van de familie Groeneweg. Dit langzamerhand stokoude - het gebeurde zo'n halve eeuw geleden - verhaal werd door Koos Oosterholt weer eens uit het stof gehaald tijdens een interview van Frans Henrichs. „Sir Jack" zat op zijn praat stoel (in gedachten zagen we zijn sigaar in één van de mondhoeken hangen) en maakte tevens duidelijk dat er voor hem maar één sport is: cricket. „Ik heb niet onaardig kunnen voetballen, maar cric ket is mooier dan voetbal", pleitte hij. Direct daarna haastte hij zich weer terug naar Schiedam om op tijd terug te zijn voor het grote klaverjasgala van zijn 65-jarig Excelsior'20. Ludiek partijtje „Niets aan de hand, we staan met 5-3 voor. Behoudend spe len", meldde coach en uitste kend. gastheer Gerard Voor- wald zijn journalistieke vrienden aan het slot van een ludiek partijtje softbal tegen een bestuursteam van „Schie dam". Op dat moment hadden de krantenmensen echter een schier onoverbrugbare achter stand opgelopen. De (enigszins versterkte) pers- ploeg kwam in de laatste innings door de geruststellen de woorden van Voorwald zo sterk terug, dat zelfs een ver lenging nog tot de mogelijkhe den ging behoren. Overigens kwam die verlen ging er toch (de rugbyers noe men het de derde helft). In de kantine onder het genot van een chocomel. Tennissokken. Ook als u niet tennist een prima sok met badstof zool. In wit met div. kleuren ringels. Ma ten 39/42 en 42/45. 80% katoen. 4 Paar vanlT^ voor r~~ Holy velt Schiedam WATERWEG Excelsior'20 heeft na het debacle tegen mede-hekkesluiter ACC (de Amsterdammers maakten de Schiedamse 78 voor zeven on gedaan) lang gewacht met het vaststellen van de opstelling voor komende zondag. Alle hoop was gevestigd op de te rugkeer van Koos Gouka, die tot woensdagavond (te laat om het nog in deze krant op te nemen) het verzoek in beraad hield om - al was het maar voor enige wedstrijden - als captain terug te keren. Coach Tony Opatha had die vraag maandag bij het bestuur gede poneerd. „De ploeg heeft een inspirator nodig", zegt Wim Schewe, die zelf wegens rug klachten van een terugkeer af ziet. „Bovendien moet de wed- strijdopening agressiever worden". ,Nu komt er uit die start te weinig en wanneer dan later de jongeren aan bod komen en tegen een hopeloze achter stand aankijken, verliezen die meteen alle moed", aldus Schewe. Excelsior'20 weigert zijn stek in de hoofdklas zo maar prijs te geven. „Daarom moet er iets gebeuren. Vooral omdat het Nederlands elftal volgend jaar weer op toernee gaat en er dan mogelijk geen degradatie is. Zo'n jaar zou voor de jongeren een prima gelegenheid zijn om routine op te doen zonder de druk om te moeten presteren". Koploper VRA, met Rupert Gomez, bleek in de breedte over meer kwaliteit te be schikken, dan Hermes-DVS en dat leverde de eerste Schie damse nederlaag op. „Maar daar hoef je geen minder waardigheidscomplex aan over te houden", acht Hermes- captain John Beyer, die de ko mende weken door een spier- scheuring niet kan spelen. VRA kwam tot 149 (wat voor hen het laagste totaal uit de huidige competitie is) en Her mes sloot op 65 (John Verweij 32). Zondag zal Hermes, om zijn hoge positie zeker te stel len, in Harga moeten afreke nen met concurrent Kieviten. In Thurlede veegde Asvion de pitch aan met kampioenskan didaat Union. Sterk bowlen en fielden beperkte Union's score tot 73, waarna de Schie dammers dat totaal voor vijf wickets maakten. Mark Ja- cobs kwam tot 25 en Roger %Uit. De Schiedammer kan geen kant op t Seymour tot 17. Vlaardingse overmacht. Derby valt tegen Een heel slechte wedstrijd, noemde Schiedam-coach Wie- be Pannekoek de derby tussen zijn formatie en Holy, die door de Vlaardingers met 5-2 werd gewonnen. „De bezieling ont brak. De angst om te falen was groot. Kortom, het derby sfeertje drukte zwaar op het presteren en dat was jammer voor het publiek". Vooral aan slag bleef de partij ver onder de maat. Holy kwam tot slechts vijf honkslagen, terwijl Schiedam niet verder hoefde te tellen dan drie. Van daar, dat Holy's Danny Rosso- ni alle innings op de heuvel bleef, terwijl Schiedam na Henk Meijer Fred Reijmer nog inzette. „Schiedam heeft tot nu toe beter gepresteerd, dan wij, maar die ploeg beschikt over werpers waarvan wij echt niet wakker hoeven te liggen", verklaart Holy's Ab Bruinekool de zege. Toch blijkt dat niet uit de cijfers. „Vooral omdat we aanvallend nog tekort komen en duidelijk nog niet het niveau van vorig jaar bereikt hebben". Het water is Gophers, na de verpletterende 19-2 nederlaag tegen Botlek tot de lippen ge stegen. „Het mankeert ons aan zit klem tussen een goede pitchers. Jan van Spijk is veel geblesseerd, terwijl Je roen de Rouw en Peter Val kenburg niet echt heersen op de heuvel. Bovendien missen we aanvalskracht", is de openhartige analyse van se cretaris Louis Druyve. Gophers mist dus alles. De teamleiding heeft nu de hoop gevestigd op de na-competitie. Het laatste nummer van die play-offs zal met de hekke- sluiter uit de reguliere compe titie (en dat worden de Maas- sluizers ongetwijfeld) moeten strijden om één degradatieplaats. MAASSLUIS Maasdijks eerste is een topper in de vierde en een notoire degradant in de derde klas. Te groot voor het tafellaken en te klein voor het servet dus. Dat gaat overi gens alleen op voor het hoogste team, want het gaat de voetbalclub verder ruimschoots voor de wind. Met negen senior-elftallen, een grote jeugdafdeling, vijf formaties in de zaal en dames- en meisjesteams. Actie voldoende dus in het dorp aan de dijk. Alleen de passieve belangstelling voor voetbal is, net als elders in het land, wat teruggelopen. „Maar wanneer er wat moet ge beuren en er wordt een beroep op de mensen gedaan, dan zijn ze er", weet erelid Arie Roomers. „In grote getale zelfs, wanj ze zijn niet Jte beroerd om de handen uit de mouwen te steken". Het is tekenend voor de kleine woongemeenschap, die Maasdijk is. En zo gaat het, op de kop af, al veertig jaar. De club van de Lange Kruis weg is in voetbalbegrippen een vrij jonge vereniging. Ge start pal na de bevrijding, na dat zijn voorganger in de voorgaande turbulente oor logsjaren het loodje had ge legd. „Dat was trouwens een zondagclub, die speelde op een weiland bij boerderij De Koning, ter hoogte van num mer 24 aan de Maasdijk", ci teert Roomers uit de historie. „Die jongens verkleedden zich in een feuindersschuur". Met uit het Staelduinsebos „georganiseerde" doelpalen een erfenisje van de Wehr- macht rees na de oorlog aan de Korte Kruisweg een nieuw „Maasdijk" uit de as. Ditmaal een zaterdagclub. Een logisch gevolg van de overwegend confessionele levensovertui ging van de bevolking. Een druivenkas was de entourage, waarin de oprichters Jan Mor- cus (die later naar Australië vertrok), Cees van Rijn, Rinus Dageling en Jan Roomers de basis voor de huidige vierdek lasser legden. Halve finale Hoogtepunten? Veertig jaar is niet te kort om er toch talrijke te kunnen aandragen. Zoals? Door GERARD S. VERVER „De verhuizing van de Nol laan naar de Lange Kruisweg. Met twee velden en een heus clubgebouw. Een weelde. En niet te vergeten 1971, toen we %In de voorbije de halve finale van de KNVB- - beker bereikten en heel sneu in de verlenging tegen SHO sneuvelden". Natuurlijk waren er zorgen. Want de trek naar de Lange Kruisweg in 1965 had ook een financiële keerzijde. „We moesten toen zelf zo'n 17.000 gulden boven water halen. In die tijd een smak geld. Het kostte diverse zware vergade ringen alvorens we het aan durfden". Maasdijk leende een idee van 's-Gravenzande nam om een jeugdafdeling te starten. Daarmee telde „Maasdijk" twaalf elftallen en dat kon dat ene veld met die twee kleedkamers niet langer opvangen. Er moesten kunst grepen verricht worden om ie dereen aan zijn partijtje voet bal te helpen.Te meer omdat vóór 1965 de vrije zaterdag nog geen gemeengoed was en er voor twaalf uur niet ge speeld kon worden. Het was dringen, maar de sfeer was perfect. Ook de be reidheid om mee te werken was groot. „Zo onderhielden we zelf de grasmat", weet Arie Roomers, die door puur toeval in 1961 voorzitter werd en dat tot 1977 bleef. „Ze kwamen met rieken in aktie om het veld droog te steken als het eens teveel had gere- Maasdijk tegen Feyenoord MAASDIJK Een wed- strijd tegen Feyenoord sluit op donderdag 8 au- gustus de officiële jubile- I um-viering af en is tevens de opening van de overdek- te tribune. Overigens staan de komen- de dagen ook helemaal in het teken van het 40-jarig aan de Lange Kruisweg hard gewerkt aan de „overdekte". Arie Roomers looft die zelfwerkzaamheid. Want, zegt hij „als we een beroep op de mensen doen zijn ze er toch maar weer". oplage 800. Opnieuw gingen ze allemaal van de hand en kon de kleed- en wasaccom- modatie gèrenoveerd worden. Op dat moment was de Nol laan waarvan nu in het clubhuis een foto-expositie te zien is voor een hele gene ratie al een onbekende tijd. „We hadden toen een houten keet met aan iedere zijde een kleedkamer en in het midden een soort toonbank voor de verkoop van limonade, een pakje kauwgom of een gevul de koek". Het was behelpen. Zeker na dat de club in snel tempo groeide en Arie Mostert ver volgens het goede initiatief het sportcomplex van Maasdijk gend Waren de doeigebieden *wprkt nnn Hp nvprnpktpA np i„1^.14. 1 en startte de verkoop van dui zend loten van 25 gulden. „Een hele gok. Duizend loten op 3600 inwoners. Gelukkig verkochten we veertig procent buiten het dorp en de loterij werd een succes". Later stuntte de voetbalclub nogmaals met een gewaagde loterij. Ditmaal kostten de lo ten liefst 150 gulden en was de bestaan. Op donderdag 20 i juni is er om 16 uur een reünie voor oud-leden uit de Nollaan-periode. Daar- na is er om 20 uur een re- j ceptie voor genodigden. Beide bijeenkomsten zijn in gebouw De Vluchtheu- vel. Vrijdag 21 juni is er in een feestavond Eerste speeldag 27 augustus SCHIEDAM Het Bondsspaarbankzaalvoet- baltoernooi voor bedrijfs- teams begint op dinsdag 27 augustus aan zijn derde editie, maar moet het nu stellen met slechts dertig teams. Vorig jaar meldden zich er nog zo'n vijftig. De Schiedamse Scheidsrechters Vereniging de organisator van het toer nooi rekent er niettemin op, dat er zich de komende weken nog vele bedrijven zullen melden. „We geloven namelijk njet, dat het voor het eerst vragen van een overigens summier in schrijfgeld de oorzaak is van de achteruitgang", aldus de organisatoren, die nu vijftig gulden per team vragen. „Niet omdat we dat geld nodig heb ben om de begroting rond te maken, maar meer omdat het ZWEMMEN - Geraldine Peters verbeterde haar tijd op de 400 me ter vrije slag en werd in 6.06.3 ZRO-kringkampioene. De Viking zwemster werd op andere num mers nog tweemaal derde. aardig is om door middel van een toernooi wat te doen voor leuke doelen". Daarvan profi teren dan de Vereniging Hoef slag Recreatie Gehandicapten, de Gehandicaptensportvere niging De Ooievaars en het Schiedamse Vogelasiel. Voorlopig wijdt de SSV de te leurstellende aanmelding aan de korte termijn, die verliep tussen het verzenden van de inschrijfformulieren en de sluitingsdatum. „We rekenen erop, dat er de komende we ken nog een aantal bedrijven bijkomen en we aardig in de Burgemeester Reinier Scheeres (links) en Bondsspaarbank-direkteur Klaas van der Geest verrichtten de loting voor het derde zaalvoetbaltoer nooi voor bedrijven. richting van de vijftig gaan", hoopt Peter Broekhof. De speeldagen zijn dinsdag 27 augustus, dinsdag 3, dinsdag 10 en donderdag 12 septem ber. De finale-avond is op vrijdag 27 september. Er Surfrace op Oranje-plas MAASSLUIS De zeil plankvereniging Delfland or ganiseert op zondag 23 juni een 12-uurs surfrace op de Oranjepolderpiassen aan de Schenkeldijk. De start is om 9 uur. Aan deze race voor volhouders kan zowel individueel als met een team van maximaal vier personen worden deelgeno men. Een team moet echter wel steeds gebruik maken van dezelfde plank. Wel is het uit wisselen van het zeil toegestaan. Ook is er een 6-uurs versie met een start om 12 uur. Deelname aan beide evenementen is voor leden en niet-leden gratis. wordt net als in voorgaande jaren gespeeld in de Margriethal. De loting, die werd verricht door burgemeester Reinier Scheeres en Bondsspaarbank- directeur Klaas van der Geest leverde de volgende wedstrij den op: Warmtemeter - Post, Kimman - Bottelo, Total Interservice - Vink d Co, Eurotax - ABN, Bondsspaarbank - De Bruyn, Ambtenaren Schiedam Orion, ONS - Niva, Nicover- ken - Van der Water, PTT - Haarimport, Janse - SSW, Thevopharm - UTO, Een dracht - Van Heek, Den Ou den - SSV, Hoekloos - DCMR, Protech - Doso. Seltman kwaliteit! Een begrip in porselein. Prachtig 13-delig porse leinen gebakstel met re- liëfrand en fijn blauw bloemdekor. Vaatwas- machinebestendig. van 47,50 voor kaalgetrapt, dan werden er in Rozenburg zoden gehaald en zelf gelegd". Maar de Lange Kruisweg werd niettemin een verade ming. Ondanks alle nostalgie, die aan de Nollaan werd ach tergelaten. De gemeente Naaldwijk had in 1965 gene reus de knip opengetrokken en legde zowel in Honselers- dijk, Naaldwijk als Maasdijk een sportpark aan. „Dankzij ook de stimulerende rol van burgemeester Van Heijst", vindt Maasdijks ere-lid. „Aan hem hebben we veel te Vroeg in de kas In 1954 bereikten de „dijkers" de vierde klas KNVB en daar om zaten ze al enige malen in de heen-en-weer-boot met de derde klas. „Natuurlijk streef den we altijd naar het hoogste, maar het was geen ramp om weer terug te vallen naar de vierde klas. Daar wordt ook gevoetbald", acht Arie Room ers. „Bovendien vind ik, datje beter bovenin de vierde klas kan spelen, dan onderin de derde. Het publiek kijkt im mers liever naar een succesvol team". Opmerkelijk waren in het ver leden de immer terugvallende resultaten in het voorjaar. „Dan moest de sla gesneden worden en zat het merendeel van de spelers, ook op zater dag, al vroeg in de kas", ver telt hij. „Maar juist in die tijd vielen veelal in de competitie ook de beslissingen, waarbij ons elftal het dan niet meer kon opbrengen om na een druk weekje ook op het voet balveld tot de bodem te gaan. En je kon het die jongens niet eens kwalijk nemen, want die sla was wel hun brood". Roomers was voorzitter en voelde zich nimmer geen schoolmeester. Ook nu nog niet. Vandaar, dat zijn epiloog pas na enig nadenken en met aarzeling geformuleerd wordt. Maasdijk moet gewoon zich zelf blijven, meent hij. „Het reilt en zeilt prima en ik hoop, dat ze op dat pad door blijven gaan. DAt het een gezellig heidsvereniging blijft, waar best feest gevierd mag wor den, maar waar de sport het voornaamste oogmerk is KORFBAL - Dick Hubert, die bij CKC Maassluis het voorzitter schap overdraagt aan René de Vries, is nu eerste man van de regio Waterweg-Noord KNKV. DONDERDAG 20 JUN11985»25-583 Voor donderdag 20 t/m woensdag 26 juni 7000 KAMPEERAANBIEDINGEN ONDER EEN DAK stokken lengte 3 mtr. 3.60 mtr. 4.20 mtr. 4.50 mtr. Verkrijgbaar fels vanaf prijs, f if 2 mtr van voor 136-- 85.- X56r- 105.- i 125.- 105^ 145.- i div. kleuren i Bi-pot chemisch camping- doorspoeltoilet type 125 draagbaar model. fl„J46T- met 1 It. toiletvloeistof gratis! Spitfire spiegels Mergens voor Wollige slaapzak dreamstyle' regenboog, 250 gr. vulling, 2 stuks: 69.- P.V.C. grondzeilen met zeil- ringen, prima kwaliteit. per m2 Nu als aanbieding 2 en 2,5 mtr. breed en lang van 3 t/m 6 mtr. b.v. 3x2fl. 30.- 4,25x 2,5fl. 53.-* IQErf'^HBiokbatterijen voor bijv. de waterpomp vulling 5 kg. gasfles Schiedam; zondag N sluis Kooilaan 14.30 uur Gophers-Hawks; dinsdag Vlaardingen Zwaluwenlaan 19 uur Holy-Euro Stars. SOFTBAL: vrijdag Vlaardingen Zwalu wenlaan 19.30 uur Holy-DOS'32 (h); za terdag Vlaardingen Zwaluwenlaan 19 uur Holy-St. Lodewijk (d); zondag Schiedam Harga 11 uur (dubbel) Schiedam-Shell (d); maandag Maassluis Kooilaan 19.30 uur Gophers-Unicorns(h), Schiedam Har ga 19 uur Schiedam-Hookers(h). CRICKET: zondag Rood/Wit-Excel- sior'20, Schiedam Harga 11 uur Hermes DVS-Kievitten, Thurlede 11 uur Asvion- MOP. WIELRENNEN: dinsdag Schiedam wielerbaan Harga vanaf 18.30 uur populaires. ZWEMMEN: vanaf maandag Vlaardin gen Kolpabad 18 tot 21 uur zwemvierdaagse. Surfweken voorjeugd VLAARDINGEN Tijdens de schoolvakanties organi seert het bureau sportieve re creatie weer twee windsurf- vakantieweken voor jongeren van 13 t/m 17 jaar. De eerste cursus is van 8 t/m 12 juli en de volgende van 12 t/m 16 augustus. In beide we ken zijn de surfplanken dan dagelijks tussen tien en vier uur gereserveerd yoor de deel nemers. Deskundige leiding is evenens aanwezig. De kosten zijn f 100.- per persoon. Aan melden en/of informatie: bu reau sportieve recreatie, stad huis Westniewland, tel. 010 - 355888 toestel 169. Ploegenomnium op wielerbaan SCHIEDAM Een ploege nomnium met per team een amateur, junior en nieuweling vormt met een omnium voor nieuwelingen-dames en da mes het hoofdnummer van de populaires op de Harga- wielerbaan op dinsdag 25 juni. De jeugd bijt om half zeven de, spits af met klassementswed strijden en ritten in lijn. Daar na rijden de dames een rit in lijn, de ploegen een koers over 750 meter, vervolgens rijden de dames een afvalkoers en de ploegen een achtervolging over 3 km. Na de pauze hervatten de da mes het programma met een klassementswedstrijd over 20 ronden VLARDINGEN In het Kol pabad wordt vanaf maandag 24 t/m donderdag 27 juni weer de zwemvierdaagse gehouden. VZC, dat het evenement voor de tiende maal organiseert, hoopt, dat ditmaal eindelijk eens de magische grens van 2000 deelnemers wordt overschreden. RECEPTIE SCHIEDAM UVG biedt het dames-één team, dat Neder lands kampioen veldhandbal werd op zaterdag 29 juni een receptie aan. Van 19 tot 20.30 uur is er dan gelegenheid om trainer en speelsters te feliciteren in het clubgebouw in Sportpark Harga. heeft VZC, in samenwerking met sponsor De Bondsspaar bank, het inschrijfgeld ge handhaafd op zes gulden en er is in het Kolpabad een uitvoe rig nevenprogramma. Deelnemerskaarten zijn in de' voorverkoop verkrijgbaar bij de kassa's van het Holy- en Kolpabad, het VW-kantoor im het stadhuis en alle kanto ren van de Bondsspaarbank. Ook kan men zich op maandag 24 of dinsdag 25 juni nog laten inschrijven in de hal van het Kolpabad, maar dan kost deelname een gulden meer. Op maandag t/m de officiële slot- avond op donderdag kan men tussen 18 en 21 uur 500 meter (of 250 meter voor jongeren onder tien jaar) zwemmen. Vrijdag 28 juni is een inhaal- avond, waarop men nog tus sen 18 en 19.30 uur kan zwemmen. 5-Armige kroonluchter. In brons met notekleurig hout en crèmekleurige kelkjes met bloemmotief, kelk ca. 12 cm van-3457- voor ALLÉÉN DIT Bijpassende tafel/ bureaulamp van 44; voor Bijpassende wandverlichting Van53r3a voor

De Havenloods | 1985 | | pagina 13