SKODA GEEFT TUDELUK F500,-EXTRA VOORUW INRUIlAUia ,De beste van Europa en geen vi jf gulden op zak' DE POLITIE ZIET GRAAG MEER VAN DEZE GEZICHTEN. WIE SU MIS, RUILT Sl\ EL IN. DE Q HAVENLOODS Bij aanschaf van 'n nieuwe Skoda doet uw Skoda- dealer tijdelijk f 500,-" de inruilprijs. Dit aanbod geldt yoor alle modellen met uit zondering van de 105 S (Standaard). Cascadeur Nick Holiday wil oogsten i. Open Vaardag Rosa King in concert SKODA ROTTERDAM - „Toen ik de eerste klap voelde dacht ik: het is gebeurd met me. Het is net of ze met een honkbalknuppel keihard tegen je lichaam slaan en dat zeven keer achter el kaar. Het gebeurde alle maal in een paar seconden, maar voor mij duurde het een eeuwigheid." door Kees Groenenboom „Toen ik er doorheen was, was ik aardig aangeslagen, maar je laat dat niet merken. Er staan acht camera's op je gericht, dus de show moet doorgaan, wat er ook gebeurt. Al ligt je poot op het parcours, dan pak je die onder je arm en je loopt door". „Waanzinnig" is een stopwoord van de Rotterdammer Nico Hoogendjjk. Het fijkt ook de enige juiste typering van de stunts - ofwel cascades, zoals hij ze zelf noemt - die hij uit haalt onder de naam Nick Holi day. Het waagstuk waarover hij ver telt is de door hemzelf ontwor pen „body ram", waarbij hij, voorop een auto staande, met tachtig kilometer per uur door zeven achter elkaar geplaatste brandende hekken rijdt. Nick voerde de stunt op 16 mei uit op het circuit van Zandvoort en vestigde daarmee zijn twee de wereldrecord op het stunt- gebied binnen een jaar. Een en ander werd op film vastgelegd door het Britse televisiestation Sky Channel, dat de reportage in augustus of september wil uitzenden. Onlangs waren Nick en zijn stunt al te zien in het NCRV- programma „Rondom tien". Kneuzingen Zoals alle dingen die de casda- deur onderneemt was de „body ram" terdege voorbereid. Nick steunt daarbij op een team van zo'n dertig mensen, op wie hij blindelings vertrouwt. Het enige wat ze niet in de hand hebben zijn de weersomstan digheden en juist daardoor dreigde het op de zestiende mei fout te gaan. „Eigenlijk had de stunt niet door mogen gaan. Ik zou het onder geen tweede keer doen. Het waaide te hard en daardoor brandde het hout niet goed door. En als dat niet gebeurt, kom je er niet goed doorheen. Die latten zijn vijftien streep dik! Toen we door het eerste hek gingen, viel de snelheid van de auto terug van 85 naar 55 kilometer. Dan krijgt je li chaam wel klappen. Mijn driver, Henk Hulzebos, dacht dat ik er geweest was". Maar Nick Holiday hield er al leen een fiks aantal kneuzingen misschien beter: één grote kneuzing - aan over. Kamikaze-dive Het was niet de eerste keer dat het weer de Rotterdammer par ten speelde. Vorig jaar moest op hetzelfde Zandvoort diens „Kamikaze-dive" uitgesteld worden wegens de harde wind. Op 14 juli vorig jaar werd de dodelijke duik („de meest waanzinnige cascade", aldus Nick) alsnog uitgevoerd. Holi day liet zich toen, gezeten in een auto, van 42 meter hoogte uit een kraan op een stapel auto's vallen. Nick verbeterde het wereldrecord toen met vier meter. „Ik raad iedereen af om het ook een te proberen. TNO heeft berekend dat ik neer kwam met een snelheid van 102,8 kilometer per uur. Zoiets is normaal gesproken niet te overleven". Gouwe tent Met de „kamikaze-dive" maak te Nick zijn come-back in de stuntwereld. „Ik ben cascadeur geen stuntman", verduidelijkt hij. „Een stuntman luistert naar de regisseur, ik ontwerp mijn eigen stunts. Bovendien is een stuntman meestal gespeci aliseerd, terwijl ik all-round ben. Ik kan overweg met auto's motoren, vuurwapend, noem maar op." Nico Hoogendijk, die 40 jaar als leeftijd opgeeft („Zo oud ben ik inmiddels al een paar jaar) kwam indirect via zijn baantje als portier annex uit smijter in het vak terecht. „Ik werkte toen in de beruchte Maasdam Bar in Crooswijk. Ze konden daar geen personeel krijgen omdat er altijd werd ge knokt. De krukken waren al 96 keer vastgespijkerd. Een zootje was het daar, maar een gouwe tent". Nick, die destijds rond de twin tig was, kon zich er handhaven dankzij de Oosterse gevechts technieken die bij zich eigen had gemaakt in de tijd dat hij voer. Vraag uw plaatselijke Skoda-dealer. Adressen staan in de Gouden Gids. VLAARDINGEN Model- bootclub Vlaardingen houdt zaterdag 22 juni een open vaardag in de vaarvijver bij Windmill. Veel scheepsmodel len zijn te bezichtigen, niet al leen van de Vlaardingse vere niging maar ook van verenigingen van buiten Vlaardingen. De modelbootclub hoopt dat ze op de open dag nog leden kan inschrijven. „Er zijn veel mensen die een varend scheepsmodel hebben maar die schromen om zich aan te melden bij de vereniging", al dus de woordvoerder van de Modelbootclub. „Misschien dat een dag als deze er toe bijdraagt om wat mensen over de drempel heen te helpen. *Alle stunts van Nick Holiday model van de auto waarmee hij Zijn talenten werden ter plaat se ontdekt door een paar Ame rikanen die bezig waren met een film („Ik had er net een paar neergelegd met wat mooie klappen en schoppen"). Voor de camera's mocht Nico het zelfde doen en dat betekende het begin van zijn stunt- en cas- cadeurscarrière. Samen met de Nederlandse stuntman Jan Vos begon Nick in de jaren zeventig met een show, waarmee ze in Nederland en België furore maakten. De samenwerking kwam na zeven jaar abrupt tot een einde toen Jan Vos tijdens een stunt om het leven kwam. „Daar ben ik echt een tijdje van ut m'n^bql geweest", ver telt Nico. „Ik ben toep hele maal in de fout gegaan: drank, drugs, vrouwen, gokken, je kent dat wel. Jan betekende den met behulp van maquettes „body-ram uitvoerde. bij wijze van spreken meer voor me dan mijn eigen vrouw. Je werkt met elkaar en hebt eikaars leven in de hand". Schietshow Tot 1982 hield Holiday het stuntwerk voor gezien. Vooral doordat zijn zoons belangstel ling kregen voor het vak van hun vader („Nicky, de jongste is nu 9, dat wordt een super man begon hij in dat jaar weer te trainen. Het resultaat was een schietshow, die Nick presenteerde in een nachtclub. „Die werd waanzinnig goed ontvangen, maar na een maand mocht ik niet verder, omdat het te gevaarlijk zou zijn. On dertussen had ik er wel acht maanden voor gerepeteerd en zat al m'n poen er in". Tot overmaat van ramp kwam i. De cascadeur met een er een belastingaanslag die Nick niet kon voldoen („Een rug of drie, vier, die had ik niet"), waarna beslag werd ge legd op zijn inboedel. „Toen werden ook nog mijn trainings auto's en mijn motoren gesto len en stond ik weer helemaal op nul. Ik ben daarna gaan be delen bij bedrijven om sponsors te krijgen. Ik wilde op een waanzinnige manier terugko men". Dankzij bijdragen uit het bedrijfsleven kon daarna de „kamikaze-dive" worden uitgevoerd, een jaar later ge volgd door de „body-ram". „Met twee wereldrecords in een jaar heb ik bewezen dat ik de allerbeste ben in Europa", gjdus Nick, die hoopt na alle investeringen nu eens te kun nen gaan oogsten. Plannen zijn er genoeg: zo wil Nick en videocassette uitbrengen, denkt hij over een boek over zijn le vensgeschiedenis en ziet hij zich ook al schitteren in Com mercials („bijvoorbeeld voor een wasmiddel, dat je mij na een stunt met vuile kleren ziet binnenstappen"). Ook heeft Nick een fijstje met te onder nemen stunts, die hij „te koop" aanbiedt aan sponsors. Zijn grote ambitie is een eigen show, maar voorlopig ont breekt daarvoor het geld. Miljonair „Mensen denken dat je miljo nair bent, maar ik heb nog geen vijf gulden op zak. Als ze wis ten hoeveel tijd en geld er in gaat zitten, zouden ze heel an ders tegen dit vak aankijken. Er wordt vaak denigrerend over gedaan en er wordt ook vaak gedacht dat stunten met de onderwereld te maken heeft. Dat klopt in de verste verte niet. Er wordt in ons team niet eens gevloekt en iedereen loopt er keurig bij. We zijn al twee keer uitgeroepen tot het best geklede stuntteam ter wereld". „De stunts kosten handenvol geld. Zo'n kamikaze-dive komt op zestig- tot zeventigduizend gulden. Daar krijg je nog geen procent aan gage voor terug. Het filmpje ervan is inmiddels al zeven keer op televisie ge weest, dus ook alle sponsorna men. Terwijl het mij niks op levert, ik heb er alleen maar schulden aan overgehouden". ROTTERDAM - Rosa King en haar band Upside Down treden zaterdag 22 juni op in het Berenei aan de Doklaan. Saxofoniste Rosa King is af komstig uit New York. Twaalf jaar geleden kwam ze naar Nederland waar ze inmiddels een vertrouwde verschijning is geworden. De muziek 'varieert van rock tot salsa, en van jazz tot soul. Het concert begint om 22.00 uur en is gratis toegankelijk. Een vak ook voor wie goed met mensen kan omgaan: zowel met het publiek als met je collega's. Voor zo'n beroep komt heel wat kijken. Daarom duurt de politie-opleiding 20 maanden, waarvan 5 maanden stage. Tijdens die periode ontvang je een maandgeld van f690- bruto (situatie per 1-1-'85). Toelatingseisen: Je moet tenminste 19 jaar oud zijn. Aanmelden mag bij I8/2. Als opleiding wordt gevraagd: MAVO-D (MAVO-4) of MAVO-C/LBO-C met in het vak kenpakket Nederlands, een vreemde taal en natuur- of wiskunde. Of een overgangsbewijs (onvoorwaardelijk) van 3- naar 4-H AVO/VWO. Wil je meer weten? Vul dan de bon in en je krijgt een uitvoerige brochure toegestuurd. j Ik heb belangstelling voor een loopbaan bij de politie. Voornaam: Naam: De maatschappij is voortdurend in veran dering. De politie blijft daarbij niet achter. Dat zie je aan verschillende dingen. Bijvoorbeeld aan het feit dat er steeds vaker vrouwen gevraagd worden bij de politie. Ook vrouwen uit minderheidsgroeperingen. En met groeiend succes: er kiezen steeds meer vrouwen voor het politievak. Straat: Postcode: Plaats: Mijn geboortedatum: Mijn diploma: Mijn telefoonnr: Maar er zijn er nog niet genoeg. Nog te weinig vrouwen weten dat er ook voor hen een prima loopbaan bij de politie is weggelegd. Het is een goed vak voor vrouwen die niet van stilzitten houden: vol afwisseling, je zit niet de hele dag binnen. Een goed vak voor vrouwen die midden in de maatschappij staan. I Opsturen aan: i Regionale Voorlichtings Functionaris voor (Jtrecht, Zuid-Holland en Zeeland, Postbus 8300,3503 RH ütrecht, I Tel. nr.: 030-3140 77. LVR7-0410 KIES VOCK FEN VAK MIDDEN IN Di MAATSCHAPPIJ. POLITICWERK.

De Havenloods | 1985 | | pagina 7