HAVENLOODS •w Open Jongeren Centrum bestaat niet langer Gunstig jaar Visserijmuseum ondanks financiële problemen Programma rond van komend Haring- en Bierfeest SCHIEDAM Jeugdonderneming maakt winst over Trekhaak? Ak! Moeilijkheden nopen stichting tot ophejfing OPRUIMING —COSMOS o 'Hutspot' wint volleybal Stagebeleid veranderd Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel 57* 39.- 14.- 12.- 9.- 17 25.- 19/5 VROOMS DREESMANNI HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN editie p DONDERDAG 4 JUL11985 34e JAARGANG NR. 27 VLAARDINGEN Hoe wel 1984 in verband met de drastisch verlaagde begro ting een zwarte bladzijde zal zijn in de geschiedenis van het Visserijmuseum, was het met betrekking tot de feitelijke resultaten een bevredigend jaar. Het be zoekcijfer steeg met twin tig procent en ook het aantal aanwinsten van het museum vertoonde een stijgende lijn. Dit zijn en kele gegevens uit het jaaro verzicht dat het Visserijmuseum ten behoe ve van het Historisch Jaar boek 1984 heeft gemaakt. Ook het Visserijmuseum ontkwam in '84 niet aan de bezuinigingsmaatregelen, waardoor sluiting van het museum gedurende enkele dagen per week - door per soneelsinkrimping - als een donkere wolk boven het pand aan de Westhavenka- de bleef hangen. Aan het ëind van het boekjaar bleek echter dat de begro ting niet overschreden werd, zodat ontslag voor komen kon worden. Het bezoekersaantal nam ten opzichte van het jaar '83 toe met 9,4 procent tot 23.080 personen. De stij ging wordt voornamelijk verklaard door grotere toe loop tijdens de open dagen, maar ook het betalend be zoek nam enigszins toe. VLAARDINGEN De jeug donderneming Maas Fund b.v. werd onlangs na een half jaar süccesvol zakendoen geliqui deerd. Dit project op de chris telijke scholengemeenschap Beneden-Maas kon met ruim zevenhonderd gulden winst worden afgesloten. Het bedrag werd overhandigd aan de heer Hopman van Tear Craft, een organisatie die zich bezighoudt met ontwikke lingshulp in de Derde Wereld. Hierbij sprak de heer Hopman zijn waardering uit over de werknemers van de jeugdon derneming die dit resultaat mogelijk maakten. Verder sprak hij de hoop uit dat de betrokkenèn bij het zien van met de hand gemaakte artike len uit ontwikkelingslanden nog dikwijls aan dit project zouden terugdenken en wel licht ook nog eens zulke arti kelen zouden kopen. Dit project van de derde klas sen van de leao omvatte o.a. een postorderbedrijf, dat in december '84 veelal eigen pro ducten (kerststukjes, ijzer koekjes, etc.) aan de man bracht en in het voorjaar de producten van Tear Fund. Door een groter aanbod van eigen artikelen werd winst ge boekt. Hiermee heeft Bene den-Maas voor de tweede maal een dergelijk project tot een goed einde gebracht. Bij de vorige jeugdonderneming ging de opbrengst naar het Wereldnatuurfonds. Luxe pen met horloge... Mooie stalen tijd- pen met tijd- en datumaanduiding nu extra voor delig geprijsd. Rijksgekeurde TOBO-trekhaken Levenslange garantie, ind. arbeidsloon All in prijsopgave vooraf j "ftrj Klaar terwijl u wacht ■^t' Voor elk automerk en type 1 tena 1 CAR EX uitlaatcenters VLAARDINGEN De perikelen rondom het Open Jongeren Centrum lijken een hoogtepunt te naderen. Het bestuur van de stichting stapte onlangs op uit protest tegen het functioneren van de beroepskrachten, waarop het gebouw aan de Zomerstraat wegens „vervroegde zomerva kantie" gesloten werd. Bovendien werd dins dagavond besloten de stichting op te heffen. Hiermee houdt het Open Jongeren Centrum op te bestaan, een gegeven waar welhaast niemand rouwig om kan zijn. De laatste jaren rezen im mers steeds meer proble men omtrent de wijze waarop het OJC zich in Vlaardingen profileerde. Het is volgens wethouder Maarleveld (cultuur en jeugd zaken) tijd voor bezinning. „Nu moeten de zaken goed aangepakt worden, de accom modatie en de subsidie zo ver standig mogelijk aanwenden. Wanneer het aan mij ligt, gaan we ons richten op de totstand koming van een cultureel jon gerencentrum. Midden in de stad staat een schitterende ruimte waar iedereen en voor al jongeren zó binnen kunnen lopen. Ik zou me een fusie met de Vlaardingse Kunststichting kunnen voorstellen, die dan weer enthousiaste en creatieve bezoekers naar het OJC trekt. In het gebouw is een bar aan wezig, popgroepen beschik ken over een oefenruimte, het Popoverleg organiseert hier concerten, terwijl Omroep Vlaardingen vanuit het OJC de radiouitzendingen ver zorgt. Tja, ik filosofeer maar voor de vuist weg, maar het is nu wel mogelijk." Impuls k De stichting Open Jongeren Centrum werd dinsdagavond ontbonden. De wethouder benadrukt dat er nogal het één en ander op het terrein van jongerenwerk en van cultuur moet gebeuren. „Omdat een nul-situatie is ontstaan, kun je een impuls geven aan ervaren, enthou siaste mensen die het bestuur van een nieuwe stichting kun nen dragen. Ervoor zorgdra gen dat een verscheidenheid aan activiteiten in dit gebouw kan plaatsvinden. Het rapport van de onderzoekscommissie zou hierbij als waardevolle leidraad kunnen dienen", al dus Maarleveld die verwijst naar het verslag waarin deze onafhankelijke commissie het functioneren van het OJC be licht. Afgelopen vrijdag werd het rapport aan Maarleveld overhandigd, waarna het col lege van b w zich dinsdag morgen over de kwestie beraadde. De interne situatie van het OJC wordt volgens de com missie gekenschetst door een weinig stimulerende houding van de beroepskrachten, een onervaren en jong bestuur, te krappe financiële ruimte en een publieksgroep door som migen aangeduid als „sociaal- cultureel daklozen". De leden van de commissie spreken in hun voorwoord wel de wens uit „dat er in ieder geval een (cultureel) jongerencentrum blijft bestaan. Fusie De oprichting van een derge lijk centrum heeft zelfs de voorkeur van de commissie, terwijl Maarleveld eveneens hiervan gecharmeerd is. Het mes snijdt, zo meent de com missie, dan aan twee kanten. Komt het tot een fusie met een organisatie als de VKS dan brengt deze bezoekers, vrij willigers en bestuursleden in, terwijl het OJC zorgdraagt voor accommodatie, beroeps matige ondersteuning en middelen. „Het geheel dient dan wel doelstellingen te krijgen waarin de dubbele oorsprong herkenbaar is: Cultureel, maar toch een jongerencen trum. Wanneer het OJC zich op de zogenaamde sociaal- cultureel daklozen blijft rich ten, komt de stichting wederom in een organisatori sche en bestuurlijke chaos te recht, terwijl het risico van excessen groot blijft," rappor teert de commissie, die daar mee de vinger op de wonde legt. De moeilijkheden rond het Open Jongerencentrum esca leerden immers, de situatie werd onhoudbaar. Wanneer zelfs bomaanslagen op be roepskrachten worden ge pleegd, waarbij het leven van volwassenen en kinderen in de waagschaal wordt gezet, moet onmiddellijk een punt gezet worden achter het OJC. De stichting nam daarom een juiste beslissing de organisatie op te heffen en plaats te ma ken voor hopelijk betere initi atieven met een groter draagvlak, die daardoor meer kans op succes hebben. Het wordt nu wel eens tijd dat jon geren in Vlaardingen echt te recht kunnen in een eigen onderkomen. En de accommo datie aan de Zomerstraat staat er in ieder geval al. Alle 1984 collectie met 40% KORTING. Toch onze normale G 5 jaar garantie IS* en gratis geplaatst. \\Vfl 0 Ongekend grote keuze. -'ofy TAPIJT 81 GORDIJNEN 12.61.80 COOLSINQEL 60 t/o Bijenkort VLAARDINGEN Het re creatieve volleybal-straten- toernooi is gewonnen door „Hutspot". In de finale troef de dit team „Van Vliet" af. „Mulder" werd derde. De „Hutspotten" kwamen door hun winst in het bezit van de door Emoussport be schikbaar gestelde wisselbo kaal. De wedstrijden werden weer gespeeld op het grasveld aan de Amsterdamlaan in Holy. VLAARDINGEN De diensthoofden van de gemeen telijke diensten en bedrijven zijn sinds kort gemachtigd plaatsing Van stagiaires zelf standig te regelen. Het college van B W meent namelijk dat het behandelen van verzoeken om stageplaatsen flexibel dient te gebeuren en heeft der halve het stagebeleid aangepast. De behoefte aan stageplaatsen is de laatste tijd steeds groter geworden terwijl ook sprake is van een steeds grotere va riatie van stageduur. Instel lingen voor beroepsonderwijs willen het onderwijs immers steeds beter afstemmen op de situatie op de arbeidsmarkt. De onderwijsinstellingen wor den van de verandering in het stagebeleid op de hoogte gebracht. KURKPARKET Argus Kurkcentrum, aan de Staten weg 112a in Rotter dam heeft weer wat nieuws! MARMO KURK - Er zijn ruim 15 soorten witte kurk- tegels. al vanaf 26.50 p.m! AANBIEDING - Wij hebben ook beslag kunnen leggen op een partij naturel-tegels van 29x29 cm. voor 'de prijs van 12.50 p.m* BELANGRIJK - Het belang rijkste nieuws is de zomer actie in de Argus kurkwin- kel. n.l. bij aankoop van uw vloer t/m a.s. zaterdag GRA TIS acrylkurklak, dat scheelt een aanzienlijk bedrag (geldt ook voor uw te plaatsen reserveringen). Statenweg 112a, R'dam-Bhjdorp (Hoek Stadhoudersweg). Tel. 010-678310. Vrijdag koopavond. VLAARDINGEN Over twee maanden is het weer zo ver: op zaterdag 7 september viert Vlaardingen weer mas saal het Haring- en Bierfeest. Elk jaar brengt dit typische Vlaardingse evenement im mers duizenden mensen op de been. De organisatie van dit feest vergt talloze uren van voorbereiding en de stichting kondigde deze week dan ook trots aan dat het programma reeds in grote lijnen rond is. Hoewel de opzet van het Ha- ring- en Bierfeest onveran derd is - een feest door en voor Vlaardingers - heeft het pro gramma een aantal wijzigin gen ondergaan. Het Veerplein is bijvoorbeeld dit jaar weer opgenomen in het parcours. Hier zal name lijk een spectaculair autoge- beuren plaatsvinden. Verder staat de Oosthavenkade gro tendeels in het teken van de sport, terwijl in de Haven zelf roei wedstrijden worden ge houden in het kader van het Nationaal kampioenschap roeien voor Zeekadetkorpsen. Ook het muzikale element in het gebeuren zal niet ontbre ken en neemt ditmaal een gro tere plaats in het programma dan voorgaande jaren. Bijgeloof Opvallend is echter dat de stichting spreekt over het kó mend Haring- en Bierfeest, maar waarschijnlijk wil deze de goden niet verzoeken. In 1986 zal immers de veertiende editie georganiseerd worden. Het bijgeloof van voorzitter Jan Brouwer is er debet aan dat nu geen jaargang wordt genoemd! Bijgelovig of niet: het Haring en Bierfeest staat of valt met de inzet van vrijwilligers. De stichting verkoopt dit Vlaardingers die bij allerlei jaar ook T- shirts met Ha- werkzaamheden willen assi- ring- en Bierfeest opdruk. steren, kunnen zich aanmel den via telefoonnummers 347481/342288. i feest actief willen zijn, kun- I nen zich eveneens via deze Verenigingen, clubs of ónder- nummers nog tot 15 juli a.s. nemers die op het kómend aanmelden. Wissellijsten. Normaal glas. In diverse formaten o.a. 50x70 cm VQSÖ 2 stuksA&r- J7« 30x40 cm 3stuk«L23£<r yi Afd. fotografie Mm BASF computer-cassettes 2x 7Vz minuut; de ideale lengte voor elk programma. Minimale beeldruis. Per 2 stuks4k95" Echt lederen schooltas. Met 3 royale binnenvakken en 2 voorvakken. Verstel bare sloten. Naturel 4*95" Br. 240 cm lér- Br. 200cmA3r50" Br. 150cmTOr- Sappige perziken. Heerlijk als dessert of zomaar tussendoor. Bakje ca. 1 kilo Molton matrashoes. 70% Katoen/30% pol. 2-Persoons 1-Persoons Grote belangstelling trok o.a. de expositie „Van het Vischeten" die was gewijd aan het eten van vis door de eeuwen heen. Schaaf machine. DN712 350 Watt. Met widia beitelsJ69T- DN710 330 Watt. Met gehard stalen beitelsA39r- Mini-wasmachine. Kapaciteit 1,2 kg droog wasgoed. Pulsatorsysteem. Met tijdklok en verwarmingJ229T- Ook geldig op de plaatselijke Koopavond.

De Havenloods | 1985 | | pagina 1