'Geheim' rapport bevat weinig geheimzinnigs 'Oude' kaas in Maeslantsluys Amerikaans koor in De Schelp Heroriëntatie Gemeentesecretarie Beheersgronden in Midden Delfland 27r 35, SCHIEDAM Jubileum bij Dukdalf Trekhaak? VOS-cursus in september Schenking voor uitbreiding Sleepvaartmuseum Vrijdag Zaterdag Voordeel •Vrijdag Zaterdag Voordeel •Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel 29?° 198 Z*> VROOM DREESM ANN DONDERDAG 11 JUL11985 34e JAARGANG NR. 28 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN editie p fep- 1- Mits illlill In kaasboerderij Maes lantsluys worden demon straties kaasmaken gegeven. VLAARDINGEN Elke woensdag, vrijdag en zater dag in de maanden juli en augustus worden om 10.00 uur 's morgens in kaasboer derij Maeslantsluys demon straties gehouden van het oude ambacht kaas maken. In de boerderij, gelegen tus sen Vlaardingen en Maas sluis aan de Zuidbuurt 29, bereidt de familie S. van der Kooy op ouderwetse wijze kaas. De kaas wordt ge maakt van rauwe melk vol gens een eeuwenoud recept. De toegangsprijs voor de boerderij bedraagt twee gul den, voor kinderen één gul den. Als men met een groep de demonstratie wil bijwo nen, verdient het aanbeve ling eerst even te bellen. Het telefoonnummer is 01899- 14396. Pak nu onze jubileumkor- ting op een complete va kantie in recreatiehotel 't VENNENDAL, Nunspeet Bel 03412-52596 MAASSLUIS Begin 1963 trad Jan van Straten in dienst van Dukdalf BGSW. Vorige week vierde hij zijn 25-jarig jubileum in de kantine van het bedrijf. Wethouder E.F.M. Coenen-Vaessen sprak hem namens het gemeentebestuur toe. Van zijn bedrijf kreeg de jubilaris het „eremetaal", de gouden pijpenknijper. Voordat Jan van Straten bij de BGSW als administratief me dewerker van het magazijn grondstoffen in dienst kwam, werkte hij enkele jaren als chauffeur bij transportbedrij ven. Bij Dukdalf-BGSW is hij sinds enkele jaren inkoper. SCHIEDAM Na het succes volle optreden van vorig jaar hebben de American Musical Ambassadors besloten op nieuw naar Schiedam te ko men. Op dinsdag 30 juli treedt het gigantische orkest, dat uit 95 jongeren bestaat, op in scholengemeenschap De Schelp op de Plantage. Aan vang 18.30 uur. Het is niet het eerste optreden van The Ambassadors op het Europese vasteland. Alvorens Schiedam wordt aangedaan zijn er al optredens geweest in Parijs, Luxemburg, Lugano en Innsbruck. Na Schiedam zijn Coevorden en Amsterdam aan de beurt. De leden van het orkest wor den geselecteerd uit High School Bands uit heel Ameri ka. Enkele dagen voordat men een tournee begint komt men in New York bij elkaar voor het houden van een serie in tensieve repetities. De Euro pese tournee duurt drie weken. Corduroy herenpantalon... Prachtige corduroy jeans met smal toelopende pijp. In marine, grijs, bor deaux of beige. In de jeansmaten 29 t/m 38. Van 100% katoen. Pak dit extra voordeel van 30 gulden! van 5&&S voor Tekenwedstrijd voor de jeugd SCHIEDAM Kinderen tot en met 13 jaar kunnen mee doen met een tekenwedstrijd die is uitgeschreven door het Paêsagetheater en de Teerstoof. Tekeningen of stripverhalen moeten voor 1 augustus wor den opgestuurd of afgegeven bij het Passage Theater, Pas sage 9,3111 EH Schiedam. De hoofdprijs bestaat uit een the- aterjeugdabonnement. Als troostprijs zijn er vrijkaarten te verdienen. De winnenden tekening zal bovendien wor den afgedrukt in de theater krant voor jonge mensen, een uitgaven van het Passage Theater. VLAARDINGEN Het rapport inzake de „Her oriëntatie Gemeentese cretarie", door wethouder Madern be stempeld met het etike tje dienstgeheim, werd vorige week ter inzage aan ambtenaren en ge meenteraadsleden. De buitenwacht, langza merhand nieuwsgierig geworden door allerlei geruchten over bezems die de gemeente-secreta rie schoon zouden vegen, moest het doen met de mededeling van de wet houder dat het niet no dig is om vooruit te lopen op de gebeurtenis sen. Volgens de wethou der is het immers denkbaar dat aan de hand van de uitkomsten van het rapport ver schuivingen binnen het gemeente-apparaat zou den plaatsvinden. „En reorganisatie ligt nu eenmaal gevoelig bij de werknemers", liet wet houder Madern vorige week in de Nieuwe Vlaardingse Courant weten. Dat kan allemaal wel waar zijn maar de enige boze reac tie kwam tot op heden alleen maar van het Bureau Demo cratische Planning dat zich zelf met opheffing ziet bedreigd. Overtrokken De geheimzinnigheid rondom het rapport doet dan ook wat overtrokken aan. Lezing van het rapport, 65 pagina's dik, leidt tot de conclusie dat de ambtenaren niet bang hoeven te zijn dat alles ineens anders wordt.. De werkgroep die het rapport samenstelde, poogt antwoor den te vinden op de vragen of op de gemeentesecretarie een grotere integratie kan worden bereikt; of procedures kunnen worden bekort; doublures kunnen worden voorkomen en de kwaliteit van de bestuurs- ondersteuning kan worden verhoogd. De antwoorden op die vragen zullen in ieder ge val niet leiden tot-gedwongen ontslagen tijdens de zittings periode van het huidige college. De werkgroep was gebonden aan de uitspraak van het col lege dat het uitgangspunt was dat de gemeente-secretarie zoveel mogelijk gehandhaafd moest blijven in haar huidige vorm. Van de uitkomsten van het rapport mocht derhalve niet verwacht worden dat ze spectaculair zouden zijn. En dat zijn ze dus ook niet want de werkgroep heeft de instructies van de stadsbe stuurders ter harte genomen. Of is het spectaculair om te vernemen dat er „sprake is van een knelpunt inzake de relatie tussen bouw- en wo ningtoezicht van gemeente werken en het bureau stadsvernieuwing van de gemeentesecretarie" Weinig behoefte De vraag naar hét waarom van de heroriënttatie kwam overigens ook bij vele perso neelsleden van de gemeentese cretarie aan de orde. Velen zijn van mening dat de afde lingen hun taken goed vervul len en voelen weinig behoefte aan veranderingen in de organisatie. De werkgroep zegt daarover in het rapport: „In het alge meen - en de werkgroep stelt dit met nadruk - verrichten de afdelingen en bureaus hun taken goed en wordt een pri ma product afgeleverd. Het zijn de coördinatie tussen de afdelingen/bureaus, de secre tarie en de diensten/bedrijven en de beheersbaarheid van het ambtelijk handelen die een aantal veranderingen rechtvaardigt". Eén en ander resulteert in aanbevelingen tot een veran dering hier, een verschuivink- je daar of - in veel gevallen - in de constatering dat nader onderzoek gewenst is. Of het de Vlaardingse bur gers veel verschil zal uitma ken, is de vraag. Misschien kan daar later ook een onder zoekje naar gedaan worden?. MIDDEN DELFLAND De gezamenlijke vergadering van de subcommissie Landbouw en de subcommissie Natuur en Landschap zal zich gaan be zighouden met het opstellen van een ontwerp-beheersplan voor beheers- en reservaatge- bieden binnen het reconstruc tiegebied Midden Delfland. In totaal gaat het om 490 hec tare cultuurgrond, verdeeld over een vijftal polders. Bo vendien is in de polder nog een gebied van bijna 160 hectare als reservaatgebied aangeduid (Noord Kethel). Een deel van de Alkeet-Buitenpolder gele gen ten westen van Vlaardin gen wordt eveneens bestemd als reservaatgebied. In de beheersgebieden kunnen de belangen van landbouw met die van natuur en land schap samengaan door enige aanpassing in de agrarische bedrijfsvoering. Beheersge bieden blijven dan ook land bouwgebieden. Anders is het in de reservaatgebieden die zich moeilijker laten combine ren met de huidige landbouw. Het is de bedoeling dat deze gebieden aangekocht zullen worden door de overheid op dat daar een natuurbe- schermd beheer kan worden gevoerd. Hierbij zullen boeren worden ingeschakeld die de grond kunnen pachten en in gebruik nemen. Boeren die in deze beheers- en reservaatgebieden grond be zitten of in gebruik hebben, kunnen vrijwillig meewerken om deze gebieden hun natuur waarde te laten behouden. Een beheersovereenkomst kan worden gesloten met het Mi nisterie van Landbouw en Visserij. Niet alleen binnen beheers- en reservaatgebieden wordt ge dacht aan de natuur. Binnen Midden Delfland liggen nog enkele natuurgebieden, zoals de Vlietlanden en verspreid liggende waardevolle gebied jes. Ook zijn er gebieden waar een derde deel van de opper vlakte de functie natuur krijgt, eventueel in combina tie met landbouw. In totaal gaat het hierbij om 900 hecta re grond. Rijksgekeurde T OBO-trekhaken Levenslange garantie, incl. arbeidslc All-in prijsopgave vooraf Klaar terwijl u wacht r elk automerk en type uitlaatcenters SCHIEDAM In clubhuis Zuid starten in september nieuwe VOS-cursussen. De cursussen zijn bestemd voor vrouwen die op een gezellige niet schoolse wijze met elkaar willen praten en leren over onderwerpen die met de vrouw en de maatschappij waarin we leven te maken hebben. De onderwerpen worden door de deelnemers zelf bepaald. Een cursus duurt twaalf we ken en kost 25 gulden. Kin deropvang is aanwezig. De eerste cursus begint dinsdag 17 september om 9.15 uur. Clubhuis Zuid is tijdelijk ge huisvest in het gebouw aan de Zwartewaalsestraat 16. Aan melding en informatie bij Lei- da van Grootveld, tel. 264112; Hleden, 707884 of Len van Berkel, 373244. De sleepboot „Salvonia" maakte eerder naam als de „Oceaan". In 1983 eindigde hij zijn leven op een sloopwerf. MAASSLUIS De Stich ting Uitbreiding Huisves ting Nationaal Sleepvaartmuseum, die zich tot doel stelt de ak- kommodatie van het mu seum aan de Hoogstraat te verruimen met het ernaast gelegen pand, is 10.000 gulden rijker geworden. De heer J.L.G. van Hasselt, penningmeester van de stichting, kreeg het bedrag vorige week donderdag uit handen van de heer L. Lu- cardie, voorzitter van de Stichting Tussen Wal en Schip, een loot vande Rota- ry-afdeling Maassluis- Maasland. „Tussen Wal en Schip" heeft als doelstelling het ondersteu nen van initiatieven waarvoor de subsidiekraan van de over heid niet of niet ver genoeg opengaat. Eerder werd een project ten behoeve van de Haagse heroïnehoertjes ge steund. De schenkingen zijn mogelijk uit de opbrengsten van activiteiten, zoals een be- drijfssportdag. Op het actie lijstje staat begin volgende maand een voetbalwedstrijd tussen de plaatselijke voetbal club VDL en de professionals van MW. In het Sleepvaartmuseum is nog tot eind oktober de ten toonstelling „Leven-sloop" te zien, die in woord en beeld een levensbeschrijving geeft van een groot aantal vaderlandse Sleepboten, van de kiellegging via proefvaart en carrière tot de onvermijdelijke sloop. Het museum is geopend elke woensdag en zondag van 14 tot 17 uur en elke zaterdag van 10 tot 17 uur. Computer wedstrijd in bibliotheek VLAARDINGEN De ge meentebibliotheek organi seert in het kader van de Landelijke Bibliotheekdag op 28 september enkele activitei ten. De landelijke biblio theekdag heeft als doel te wijzen op de talloze mogelijk heden die de bpenbare biblio theek aan het publiek te bieden heeft, maar die bij ve len nog onbekend zijn. Op zaterdag 28 september wordt in de centrale biblio theek open huis gehouden. Het Vlaardingse publiek kan dan kennis maken met het nieuwe computersysteem. Eén van de activiteiten verbonden aan die dag betreft een com- puterprogrammeerwedstrijd voor Commodore 64 bezitters. Deelnemers mogen een zelf geschreven computerpro gramma op cassette inleveren. Voorwaarde is dat de pro gramma's moeten kunnen draaien op een gewone Com modore 64 zonder extra ge heugen. Het onderwerp is vrij naar keuze: het mag een spel-, educatief of zakelijk program ma zijn in Basic of machine taal. De wedstrijd is niet gebonden aan leeftijd. De cassettes moeten voor 1 september ingeleverd worden bij één van de bibliotheekfili alen. Prijzen zijn beschikbaar gesteld door verschillende Vlaardingse bedrijven en de prijsuitreiking vindt plaats op zaterdagmiddag 28 september om 15.00 uur op de studiezaal van de gemeentebibliotheek. Automaxi imperiaal. Voor dakgoot bevestiging oisn 4250 J/. Universele fietsdrager. Past op elke imperiaal-32^5" Kunststof foodcontainer. Houdt voedsel (maaltijden, ijsblokjes enz.) ca. 4 uur lang koud of warm -30T- Gelderse gekookte worst. Lekker! Vers van 't stuk. Per 250 gram -2,87" Sportief herenvest. 65/35% Polyester/katoen piqué. Keuze uit 5 mode kleuren. Maten S t/m XL 39r- Zuiver wollen deken. Met veloursband. In beige en bleu. 2-Fersoons 220x240 cm «C 1A995 Dj.~ 1-Persoons 150x220 cm-89^570 Afd. dekens m Ti™ Bon Giorno herensportslip. Katoen/polyester. Fantasie gebreid. Prima pasvorm. In diverse kleuren en ruitdes- sin. Mt. 4t/m6J2r50 Radio/ cassetterecorder PRC830. Met FM en MG ontvangst en ingebouwde microfoon. Werkt op batterijen en lichtnet-H9r- VENDOMATIC Afd. herenondergoed Bruca droogmolen Economie. Van aluminium, dus roestvrij. Drooglengte 40 meter. Inclusief grondanker en 2 jaar schriftelijke garantie. Adviesprijs 109 Onze prijs£9r- Ook geldig op de plaatselijke koopavond.

De Havenloods | 1985 | | pagina 1