DE HAVENLOODS Westnederland behaalde in 1984 acht ton winst Hiroshima- herdenking in teken van hoop Maatschappij vervoerde 45 miljoen reizigers rr iir.I Klaas Jan Mulder op orgel Grote Kerk Voorrang gewijzigd A: 35^ I editiep SCHIEDAM Op reis met Vlos BIJ RADIO CORRECT Afscheid voor TSF-voorzitter Jubileum Blauwe Brug Trekhaak? Trekhaak- center Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel 15.- 1?* VROOMS DREESM ANN HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1985 34e JAARGANG NR. 30 VLAARDINGEN— Enke le tientallen mensen verza melden zich afgelopen dinsdagmiddag bij de mo len aan de Kortedijk om mee te doen aan de Hiros- hima-herdenking. Veertig jaar geleden op 6 en 9 augustus 1945 werden de Japanse steden Hiroshima Vanaf de Kortedijk trok de stille stoet naar het Rosa rium bij het Holyzieken- huis waar een jong boompje werd geplant. Het boompje staat symbool voor de hoop. De herdenkingsbijeen komst werd georganiseerd door de Vlaardingse vre desbeweging waarin wordt samengewerkt door het In terkerkelijk Vredesberaad, werkgroep Vlaardingen te gen Kernbewapening en Vijftig Plus tegen Kerngeweld. VLAARDINGEN De stichting Vlaardingen voor Ontwikkelingssa menwerking (VLOS) houdt in de week van 12 tot 17 augustus een instuif voor kinderen van 6 tot 12 jaar. In het Derde Wereld Centrum van de VLOS, Cornelis Houtmastraat 2A, wordt 's middags tussen 14.00 en 15.30 uur van alles gedaan. Op maandag 12 augustus kómen sprookjes uit Marok ko, Turkije en Suriname aan de orde. Kinderen kunnen zelf o.a. sprookjes boeken en dia's maken. Dinsdag 13 augustus gaat het over rei zen en de volgende dag staat in het teken van poppenkast. Wonen, hier en daar, is het thema op donderdag en het weekprogramma wordt vrijdagmiddag besloten met allerlei spelletjes uit de hele wereld. De kosten bedragen vijftig cent per keer. De nieuwste LP van JULIO IGLESIAS! - VLAARDINGEN— N.V. Verenigd Streekvervoer Westnederland heeft vo rig jaar een gunstig be drijfsresultaat behaald. Er werd een netto winst van bijna acht ton ge boekt. Bedroeg de winst in 1983 nog 671.189 gul den, in 1984 liep dit be drag op tot 782.119 gulden. Dit gunstige be drijfsresultaat is voor namelijk het gevolg van een daling van de totale kosten die de vervoers maatschappij moest ma ken voor lonen en sociale lasten. Tot deze conclu sies komt Westneder land in het verslag over 1984. De totale kosten van de ver voersonderneming waren in 1984 voor het eerst sinds jaren lager dan het jaar tevoren. De totale kosten daalden met on geveer 3,3 miljoen gulden, on danks het feit dat er gedurende het jaar gemiddeld bijna één procent meer perso neelsleden in dienst waren en er 1,5 procent meer bedrijfsu- ren werden geproduceerd. Het overgrote deel van de kosten daling is dan ook het gevolg van de daling van de lonen en van de sociale lasten, inclusief VUT-uitkeringen en pensioenlasten. Loonkorting De ontwikkeling van het ge middelde loonpeil is veroor zaakt door de korting van drie procent op de lonen per 1 ja nuari 1984, alsmede het in dienst treden van jonger per soneel in combinatie met fac toren als promoties en periodieken. Ook de sociale lasten per personeelslid daal den belangrijk in het afgelo pen jaar, zowel door genoemde loonontwikkeling" als door premieverlaging voor een aantal sociale verzekeringen. Overige kostendalingen deden zich voor bij de kosten van materiaalverbruik en uitbe steed onderhoud van autobus sen. Tegenover deze kostendalingen staan grotere uitgaven die gedaan werden voor afschrijvingen als gevolg van investeringen in autobus sen en gebouwen en voor die- selolieverbruik, waarvan de Het jaarverslag van Westne derland vermeldt voorts dat het interlocale reizigersver- voer, na een daling in 1983, in 1984 weer op het niveau van 1982 gekomen is. In 1984 wer den in totaal 45 miljoen reizi gers vervoerd door de maatschappij, een getal dat zich" lijkt te stabiliseren. Deze stabilisatie wordt in belang rijke mate veroorzaakt door de ontwikkeling van het ta riefniveau. De veronderstel ling van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, dat als gevolg van de gestegen tarie ven de groei van het aantal reizigers tot staan zou komen, is juist gebleken in de prak tijk, zo stelt het jaarverslag. In de eerste vier maanden van 1985 is opnieuw een stijging van het aantal reizigers bij Westnederland ten opzichte van 1984 waarneembaar. Vol gens de maatschappij is dit wellicht voor een deel het ge volg van de in 1984 aangekon digde beperkte tariefstijging. Aanvankelijk wilde minister Smit-Kroes de tarieven per 1 april van dit jaar verhogen met dertien procent, maar draaide dit later terug tot een stijging van 4,5 procent. De vervoersmaatschappij spreekt de hoop uit dat deze reiziger stoename in de eerste maan den van dit jaar niet wederom tot stilstand zal komen. Men verwacht dit te kunnen berei ken door de tariefstijging ook in 1986 beperkt te houden. Sneltram Het jaarverslag gaat ook in op het pleidooi van het college van burgemeester en wethou ders van Capelle aan den IJs- sel voor het doortrekken van de sneltram naar de groeikern. Westnederland stelt dat uit een globale studie is gebleken „dat de meerkosten van tra- maanleg onevenredig zijn in verhouding tot de verwachte vervoertoename". De ver voersmaatschappij heeft voor gesteld de mogelijkheden van een spoorbussysteem te on derzoeken, omdat men van mening is „dat in de Capelse situatie een openbaar vervoer systeem met een spoorbus in zijn totaliteit een beter voor zieningenniveau mogelijk maakt dan een systeem waar bij de sneltram doorgetrokken is naar Capelle, wegens de be perkte invloedssfeer van de sneltram". r Westnederland vervoerde vorig jaar in totaal 45 miljoen mensen. In deze regio werden na afloop van enige integratiestudies wijzigingen aangebracht in de dienstregeling. Zo zijn om alle reizigers uit Capelle aan den IJssel, Krimpen aan den IJssel en de Krimpenerwaard de ge legenheid te geven op de me tro-sneltram over te stappen de sneldiensten in 1984 ook in de ochtendspits via het station Capelsebrug gaan rijden. On danks de toegenomen rittijd is de verhouding van 50-50 tus sen reizigers die per bus door reizen en die overstappen op de metro richting Rotterdam niet gewijzigd. Zwartrijden De algemene opinie bestaat dat de aanwezigheid van stempelautomaten demotive rend werkt op de eerlijkheid van de reizigers en de accepta tie van controle door de chauffeur vermindert. Uit on derzoek is komen vast te staan dat de dienstregelingstijden in het algemeen niet behoefden te worden gewijzigd als de stempelautomaten verwijderd zouden worden. De stempe lautomaten zijn dan ook met ingang van 1 oktober van het vorig jaar op standaardbussen buiten gebruik gesteld. Westnederland heeft vorig jaar een aantal gerichte con trole-acties gehouden, met name op de sneltram en de buslijnen tussen Krimpen aan den IJssel, Capelle aan den IJssel en Rotterdam. Dit om dat op dit traject veelal met gelede bussen wordt gereden. Op deze gelede bussen en op de sneltram blijven de stem pelautomaten gehandhaafd en kunnen de passagiers door alle deuren in- en uitstappen. Tijdens de controle-acties in de daluren werd ongeveer twee procent van de reizigers zonder geldig plaatsbewijs aangetroffen, tijdens een actie op zaterdagavond op de snel tram bedroeg dit circa acht procent. Door de verwijdering van de stempelautomaten op de standaardbussen en de kaartcontrole door de chauf feur komt het zwartrijden op deze bussen vrijwel niet meer voor. SCHIEDAMWim van der Heuvel heeft het voorzitter schap van de badmintonvere niging TSF neergelegd en is opgevolgd door Albert Stuurman. TSF biedt zijn scheidende voorzitter, die die functie bij na 25 jaar bekleedde, op za terdag 17 augustus een re ceptie aan. Deze zal worden gehouden in het tennis- en badmintoncentrum Kethelha- ghe en begint om 17 uur. MAASSLUIS— De orga nist Klaas Jan Mulder be speelt zaterdag 10 augus tus het orgel van de Grote Kerk. Op het programma staan werken van Bach, Handel, Krebs, Mendels sohn, Reger, Guilmant en een improvisatie van de concertgever. Johann Ludwig Krebs was nog geen dertien jaar toen hij naar de Thomasschool te Leipzig ging. Dat was in 1976 en dat betekent dat hij onder de hoede kwam van Johann Sebastian Bach, die drie jaar eerder tot cantor van de school was benoemd. Krebs bleef negen jaar Bachs leer ling. De Thomascantor zag de bijzondere aanleg van de jon ge Krebs: hij vertrouwde hem regelmatig de begeleidings partijen toe in het Collegium Musicum, het nog door Tele- mann opgerichtestudenten muziekgezelschap waarvan Bach van 1729 tot 1740 met veel plezier directeur was. Het gezelschap liet zich tot genoe gen van de Leipziger burgerij wekelijks horen in het koffie huis van Zimmermann. Krebs werd een bekwaam klavier speler en componist. Vooral zijn orgelmuziek staat sterk onder invloed van Bach, zo zeer zelfs dat sommige van Krebs' werken lange tijd als stukken van Bach zijn aange merkt. Klaas Jan Mulder speelt van Krebs een Trio in d. Organist Klaas Jan Mulder concerteert. Tweemaal vermeldt het pro gramma een opus 65: van Max Reger een Fuga in E en van Felix Mendelssohn-Bartholdy de eerste sonate. Mendelssohn schreef zes orgelsonates. In vier ervan is een koraal ver werkt. In de eerste is dat „Was mein Gott will, das gescheh' allzeit". Het concert op het Garrelsor- gel begint om 20.15 uur. Plaatsbewijzen zijn op de con certavond verkrijgbaar in de kerk, die van 19.30 uur af open is. De toegang bedraagt f 5.- voor kinderen tot 12 jaar en houders van een CJP of Pas 65 f3.50. SCHIEDAM Ter gelegen heid van het vijfjarig bestaan van de Blauwe Brug wordt za terdag 31 augustus een Open dag gehouden. Er is die dag veel te doen. In de hal van de Blauwe Brug (Bachplein 590) staan allerlei informaties tands met voorlichtend mate riaal over de cursussen die in het wijkcentrum gegeven worden. In de kleine zaal staat een mo delspoorbaan. Het program ma in de grote zaal begint om 11.00 uur met een demonstra tie jazzballet, om 12.00 uur gevolgd door een demonstra tie volksdansen. Om 14.00 uur is een optreden van Lexy en Joco Clownsduo en om 16.30 uur is er een modeshow van zelfgemaakte kleding afge wisseld door improvisatieto neel, vóór en van jongeren van 13 tot en met 23 jaar. 's Avonds om 20.00 uur begint een feest waar gedanst kan worden op de muziek van het dansorkest Enterprise. Ook zangeres Donna Lynton brengt een aantal nummers. De entree voor deze avond is gratis. Gratis toegangsbewij zen kunnen vanaf maandag 26 augustus worden opgehaald bij de beheerder van De Blau we Brug. Per persoon worden maximaal vier kaarten verstrekt. SCHIEDAM Om meer een heid te brengen in de voor rangsregelingen zoals die in Schiedam worden gehanteerd, zullen in de komende maan den op verschillende punten de voorrangsregelingen wor den gewijzigd, met name waar het om een aantal belangrijke knooppunten gaat zoals de kruising van de Van Haaren- laan en de 's Gravenlandse- weg en de kruising met de nieuwe Damlaan plus een aantal kruisingen in het noorden. In de tweede helft van augus tus wordt op de kruising Churchillweg-Mozartlaan- Zwaluwlaan-Bachplein de voorrang gewijzigd ten gunste van het verkeer op de route Churchillweg-Mozartlaan. Het verkeer vanaf de Zwaluw laan en het Bachplein zal dus voortaan voorrang moeten verlenen aan het verkeer op deze route. Verder wordt het in een nieuwe verkeersrege ling mogelijk gemaakt om vanaf de Churchillweg en de Zwaluwlaan het Bachplein op te rijden, waardoor met name het postkantoor makkelijker bereikbaar wordt. Voor het autoverkeer vanaf het Bach plein zal een linksafverbod, richting Zwaluwlaan gaan gelden. In de nieuwe voorrangsrege ling zullen ook enkele hoofd wegen in Schiedam Noord voorrangsweg worden. Het betreft hier de Nieuwe Dam laan tussen de Burgemeester van Haarenlaan en de Chur chillweg, de Hargalaan en de Mozartlaan tussen de Chur chillweg en de Eduard van Beinumlaan. Op de kruisingen van de Bur gemeester van Haarenlaan met de 's Gravelandseweg (plein 40-45) en de Nieuwe Damlaan gaat weer de regel gelden dat rechts voorrang heeft, als de lichten gedoofd zijn. Rijksgekeurde TOBO-trekhoken Levenslange garantie, incl. arbeid sla All in prijsopgave vooraf L CAR EX uitlaatcenters Tosti toaster 500 Watt. Met 2 tosti houders met hittebestendi ge handgrepen Heren sportslip. Prima pasvorm. 100% Katoen. Keuze uit diverse kleuren. Mt. S-M-L Afd. elektr. huish ai Knivman snijbonenmolen. Kunststof uitvoering. Met haarscherpe messen en perfekte vacuüm zuigvoet 1TJSr Binnen- en buitenfietsband Zwart. Lichtlopend profiel 28lnchJ4^5" Stretch corduroy herenpantalon. Met riem. Katoen/pol./lycra. In diverse modekleuren. China tegels. Van naturel zeegras. Voor 'n natuurlijke eigentijdse vloerbedekking. Tegelmaat 30x30 cm. Per stuk ASO Reflecta automatische diaprojector AF 1800. Met afstands bediening en inklapbare handgreep. Voor universeel en 1 Agfa-CS magazijnen. Incl.autofocus objektief 2,8/85 mm -249r~ Chroom frame met wittuigleder 349r- Afd. herenkonfektie Ook geldig op de plaatselijke koopavond.

De Havenloods | 1985 | | pagina 1