DE ujJ HAVENLOODS CDA bepleit samenhang 1 in ouderenbeleid Dat slaat alles fin Aandacht voor werk Wim Motz in Koetshuys 49.75 J 199.- Jubileumconcert Addie de Jong OllO Deep River Quartet in De Teerstoof ÏT% 55.- SCHIEDAM Concert in Stedelijk Vergrijzing in 'Verlopen en Verlaten' Film voorde jeugd Nog 2 dagen mark] bijlêrMeulen Vrijdag Zaterdag Voordeel •Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel Ui T6.95 8* VROOM^DREESMANN HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN editie p DONDERDAG 17 OKTOBER 1985 34e JAARGANG NR. 41 ;:j: SCHIEDAM— In Galerie 't Koetshuys aan de Lange Haven 78 zijn in de periode van 25 oktober tot en met 24 november twee exposi- ties te bezichtigen. De eer- ste expositie is het werk van Wim Motz. Deze litho- graaf en schilder, die in 1900 werd geboren en stierf in 1977, was een laat- bloeier. Na een leven met allerlei baantjes besloot hij 'egen de 40 jaar zich geheel aan jij: de beeldende kunst te wij- jjjj den. Daarvoor was het hem jjjj niet mogelijk geweest zich jjjj met schilderen bezig te houden. Wim Motz was een autodidact en heeft alleen steun ondervonden van de Goudse kunstenaar Jan van Straaten en Bollandi- aan. Motz begint met het schilderen van landschap jes, havens en stadsgezich ten en krijgt, na enkele groepstentoonstellingen in Rotterdam en Den Haag, zijn eerste eigen tentoon stelling in 1951 in het Schielandziekenhuis in Rotterdam. In 1955 volgt een expositie bij de Rotter damse Kunststichting. Zijn doeken vertonen op krach tige wijze een abstrakt-ex- pressionistische stijl en zijn sterk van kleur. De tweede expositie is van de keramiste Moki Last. Zij is afgestudeerd aan de Koninklijke Akademie voor kunst en vormgeving in Den Bosch in 1982. Moki Last doet ook theaterob jecten met klei, beweging en stem of alleen beweging. Naast gedraaid aardewerk maakt zij ook monumenta le keramiekvormen. Het draaiwerk kenmerkt zich door handzame formaten, zachte kleuren en kleine nuances in de vormen. Haar plastieken bestaan uit platte vormen en kera- miekplaten en hebben een Wim Motz verweerd en steenachtig uiterlijk. Beide exposities zijn te zien op donderdag van 18.00 uur tot 21.00 uur, op vrijdag van 13.00 uur tot 17.00 uur, op zaterdag van 11.00 uur tot 17.00 uur en op zondag van 13.00 uur j tot 16.00 uur. Ook kan men j deze exposities bekijken j volgens afspraak. 't Koetshuys is telefonisch te bereiken onder n 739950. SCHIEDAM In de aula van het Stedelijk Museum organi seert de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum zondagmiddag 27 oktober een concert van het Dowland- kwintet, een conservatorium ensemble uit Mulheim aan de Ruhr. Dit blokfluit kwintet, onder leiding van Heribert Deuter, brengt zowel oude muziek van onder meer Schein, Byrd, Dowland en Holborne, als nieuwere muziek met onder andere tango, rumba en ragti mes ten gehore. De aanvang van dit zondagmiddagconcert is 14.30 uur. Voor leden van de vereniging en voor houders van een C.J.P. of Pas 65 be draagt de toegangsprijs f 3,-. Niet-leden betalen f 5,-. Youp van 't Hek. SCHIEDAM— 'Verlopen en Verlaten'. Zo heet het theater programma, waarmee de ca baretier Youp van 't Hek za terdag 26 oktober op de planken van het Passage Theater staat en het publiek vermaakt. Tijdens deze voorstelling ver telt en zingt Youp van 't Hek het verhaal van de verloren zoon van een Canadese oor logsvlieger. Wegens het enor me succes dat Youp van 't Hek vorig seizoen met dit pro gramma oogstte, is besloten het voor nog eens een tweede seizoen te prolongeren. Om 20.15 uur gaat het doek van het Passage Theater voor van 't Hek op en wacht het publiek een leuke avond. De toegangsprijs bedraagt f 15,-, houders van een C.J.P. of Pas 65 betalen f 12.-. Kaarten voor dit programma zijn telefonisch te reserveren van dinsdag tot en met vrijdag tussen 12.00 uur en 17.00 uur, via telefoonnummer 269563. Kaarten kunnen ook gekocht worden aan de kassa van het Passage Theater..De kassa is open van woensdag tot en met zaterdag tussen 12.00 uur en 14.00 uur. VLAARDINGEN 1 Ne derland vergrijst. In het begin van 1983 telde het land bijna vier miljoen inwoners die ouder wa ren dan vijftig jaar. Dat is 26 procent van de to tale bevolking. In Vlaar- dingen was op dat tijd stip, 29 procent van de bewoners 50 jaar of ou der. De vergrijzing van de samenleving is uiter aard niet ongemerkt ge bleven. In Vlaardingen toont onder andere het CDA zich actief. Een door de gemeenteraads fractie en CDA-bestuur ingestelde werkgroep kreeg de opdracht een nota samen te stellen waarin een ouderenbe leid voor nu en de toe komst wordt vastgelegd. De werkgroep werd samenge steld uit vertegenwoordigers van ouderenbonden, bejaar den- en verzorgingscentra en CDA-politici. De nota Oude renbeleid is er nu en afgelopen maandag kreeg burgemeester Van Lier het eerste exemplaar overhandigd. De overhandiging is niet hele maal symbolisch bedoeld want het CDA hoopt dat het gemeentebestuur echt wat gaat doen met de aanbevelin gen die in de nota staan. Dat is volgens de heer P. Dessens van de Katholieke Bond voor Ouderen ook wel nodig want i W.WWW Burgemeester Van Lier krijgt de nota Ouderenbeleid van CDA-voorzitter Kool. 'het overleg tussen de gemeen tebesturen en de ouderen is matig. Een goed en regelmatig contact tussen de beleidsma kers en ouderen is vereist! Het contact tussen de ouderen en de politieke partijen laat volgens Dessens eveneens te wensen over. „Alleen met het CDA hebben we goed overleg". Verkiezingen Waarom verschijnt het CDA juist nu met een ouderennota. Is het bedoeld als poging om (nog meer) ouderen voor zich te winnen nu de gemeente raadsverkiezingen naderen? En is daar niet reeds de nota Flankerend Ouderenbeleid waaruit de CDA-werkgroep overigens ook geput heeft. Mevrouw van der Linden-Van Dorp, één van de samenstel sters van de nota; „De nota Flankerend Ouderenbeleid is bedoeld als een deel van een beleid. Het CDA haakt daarop in maar gaat verder. Wij wil len een totaalbeleid". Wel is het volgens CDA-voorzitter Kool zo dat de nota vooruit blikt op het verkiezingspro gramma van de partij. Uit de nota blijkt dat het CDA wil dat ouderen zo lang moge lijk zelfstandig blijven. Voor komen moet worden dat ouderen vanuit de zelfstan digheid ineens in een volledig verzorgde situatie terecht ko men, zodra ze enigszins hulp behoevend worden. Er zijn tussenvormen nodig waarbij ouderen met een zekere mate van hulp toch zelfstandig kunnen blijven. Andere uitgangspunten van H het CDA-beleid betreffen de bouw van aangepaste wonin gen, vooral in het centrum; een grotere samenhang tussen gezinszorg, kruiswerk, ge coördineerd ouderenwerk, al gemeen maatschappelijk werk en vrijwilligerswerk en het betrekken van ouderen in de beleidsvoorbereiding en uit voering van zaken die te ma ken hebben met ouderenzorg. Het vrijwilligerswerk neemt een belangrijke plaats in. Dat is volgens raadslid Schriel niet te wijten aan de bezuini gingen waar ook het ouderen werk door getroffen wordt. 'Neen, het is een bewuste poli tieke keuze van het CDA. De gedachte die er achter ligt, is dat de afhankelijkheid van ouderen van de lokale over heid verkleind moet worden. Natuurlijk, als de steun van de overheid nodig is, moet die er bij betrokken worden. Maar dat is dus niet het uitgangspunt'. Het is het CDA ernst met het ouderenbeleid. Dat blijkt on der meer uit het feit dat men wil dat ouderenbeleid in de portefeuille van de wethouder voor maatschappelijke dienst verlening geen onderdeel meer is maar een aparte poot wordt. „Een serieuze aanzet om te komen tot een samenhangend beleid in Vlaardingen", aldus mevrouw Van der Linden-Van Dorp. SCHIEDAM— Ter gelegen heid van zijn 30-jarig jubile um als toonkunstenaar, geeft de stadsbeiaardier Addie de Jong op zaterdag 26 oktober een concert op de reizende beiaard en op het carillon van de Grote of St. Janskerk. Het Harmonie Orkest, onder leiding van Cees Malta, zal dit muzikale jubileum extra luis ter bijzetten. Addie de Jong opent het concert met een feestelijke improvisatie over een aantal bekende volksliederen. Daarna speelt het Harmonie Orkest twee stukken van Ted Huggens: 'Adagietto for Flü- tes' en 'Pavana in Blue'. Op het carillon in de kerkto ren speelt Addie de Jong een selectie uit de legendarische film 'Porgy and Bess', waar voor Georg Gershwin de mu ziek schreef. Het voorlaatste stuk, uitgevoerd door het Har monie Orkest, is de muziek van Leonard Burnstein die hij componeerde voor de film 'West Side Story'. Addie de Jong, op de reizende beiaard, en het Harmonie Or kest sluiten dit feestelijke concert gezamenlijk af met een muziekstuk van Henk van Lijnschoten dat hij de titel 'Variations on Oranges and Lemons' gaf. Het jubileumconcert begint om 11.00 uur op de Grote Markt voor het Stadhuis. Leden van de werkgroep die de nota maakte. k Deep River Quartet SCHIEDAM In het Theater de Teerstoof kan men morgen avond 25 en zaterdagavond 26 oktober gaan luisteren naar het Deep River Quartet. Met een close harmony-achtige stijl brengt deze groep swin gende muziek uit de jaren der tig en veertig. Het Deep River Quartet is be gonnen met het zingen van uitsluitend Negro-Spirituals, maar al spoedig breidde het repertoire zich uit met jazz, ballads en swing en veroverde daarmee vele muzikale harten van jong en oud. Het optreden begint om 21.00 uur. De toe gangsprijs is f 12,50. Houders van een C.J.P. of Pas 65 krij gen f 2,50 korting. Clown Woudi treedt zaterdag 26 oktober ook in de Teerstoof op, maar dan voor kinderen van 4 tot en met 10 jaar. Hij geeft een voorstelling, ge naamd 'Het Ezeltje'. Het gaat over een kind van de koning, dat zo dom is als een ezel en er ook zo uitziet als een ezel. Wanneer hij met een prinses trouwt, gebeuren er wonder lijke dingen. Clown Woudi begint om 14.30 uur en de toegang is f 3,50. Plaatskaarten kunnen worden gereserveerd van dinsdag tot en met vrijdag, tussen 12.00 uur en 17.00 uur, via telefoon nummer 269455. Ook kunnen plaatskaarten worden gekocht aan de kassa van de Teerstoof. De kassa is vanaf één uur voor de voorstelling open. SCHIEDAM De Jeugdacti- viteitengroep Schiedam- Noord draait zondagmiddag 27 oktober een film voor kin deren tot 13 jaar in het tref centrum van de St. Martinus- kerk aan de Willem Andriessenlaan. De film die vertoond wordt is de leuke en spannende teken film 'Alice in Wonderland' van Walt Disney. De voorstel ling begint om 14.30 uur en is om 16.00 uur weer afgelopen. De toegangsprijs is f 1,50. Le coq sportif tennisschoen. Tennisschoen Ashe-team. Indiv.maten.Van 89.- voor Zolang de voorraad strekt. Op is op. Dames thermo- bandplooipantalon Excl. ceintuurtje. Chintz, 65/35 pol./katoen. In div. uni modekleuren. Mt. 38 t/m 46 ■59r- Kunststof ruimtewinners. Wit, met glazen plateaus: 3 plateaus, 90x40x20 cm.86r- 75.- 2 plat.,4 zwenkwielen,. 75x40x30 cm69r=- »n 59.- Vossen uni baddoek-serie 100% Katoen, div.kleuren Douchelaken 20.7V 27, 1299 1W Gastendoek 5.95 Fraaie wandspiegel. Met geprobeerde, massief eiken lijst. Maat 37x77 cm 60.95 62" Maat 37x54 cm 5995 53P Gebreide pantoffel Behaaglijke bootie met soepel zooltje. In effen rood of navy, maten 36 t/m 41 19.95 Heerlijke bonbons. Echte fijne Belgische prali- né's. Doos éi 500 gram 4495" Casio elektronische rekenmachine FR101. Mettelrol, 10-cijferige display en alle gebrui kelijke funkties zoals subtotaal, posten- teller èn bovendien formule geheugen 2291- Black Decker slagboormachine. Type F220-R. 500 Watt. Boorhouder 13 mm. 2 Mech. toerenschakelingen. Elektr. regelbaar van 0-2750 t.p.m. Links- en rechtsom draaiend Type H355. 350 Watt. Boor houder 10 mm. Elektr. regelbaar van 0-3000 t.p.m.99T- Ook geldig op de plaatselijke koopavond

De Havenloods | 1985 | | pagina 1