HAVENLOODS Schiedam lonkt naar ondernemers ig?s O 010-699.444 Kunst ligt in Schiedam voor het oprapen termeulen 14?5 Damsimultaan in de Woudhoek 39.95 ,25.- 75.- AP V&D prijst foto-afdrukken scherp! 4 weken voordeel SCHIEDAM ANTIEK ZEVENBERGEN EN RIDDERKERK C.D.A.-Schiedam vergadert Bedrijfsverzamelgebouw Nieuw-Mathenesse Expositie W Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel V&D bruist van leven. Al bijna 100 jaar! VROOMS DREESMANN HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN editie p DONDERDAG 14 NOVEMBER 1985 34e JAARGANG NR. 44 LET OP! Dit telefoonnummer geldt alleen voor het opgeven van DUO'S. Museumdirecteur Paalman reikt het boekje Kunst op straat uit aan Piet Stuivenberg. SCHIEDAM— Afgelopen dinsdag werd in de aula van het stedelijk museum in Schiedam de eerste twee exemplaren van het boekje 'Kunst op straat, beelden route door Schiedam' uit gereikt. Het eerste exem plaar werd door museumdirecteur Paalman uitgereikt aan de Schie- damse beeldhouwer Piet Stuivenberg. In zijn toespraak noemde Paalman deze kunstenaar 'de nestor van de Schie- damse kunstenaars'. Het idee om een boekje te ma ken met foto's en informa tie over beelden, reliëfs en dergelijke aan gebouwen in de stad, kwam op bij de uit voering van een werkplan van het museum. Men wilde aanvankelijk een kaart maken van beel den in Schiedam. In samen werking met de dienst Ge meentewerken, het Gemeentelijk Archief en het musuem is het een boekje geworden. In dit boekje zijn afbeeldingen te vinden van zowel vooroor logse als van moderne beel den. Een voorbeeld van zo'n modern beeldhouw werk is de 'Branders knecht', gemaakt door de Schiedamse kunstenaar Frits Hendrickx. „Graag zouden wij het boekje over een aantal jaar willen aan vullen. Dit zal echter moei zaam worden, want de fi nanciële positie van de kunst in het algemeen is slecht, waardoor het bekos tigen van een beeldhouw werk moeilijk te realiseren is", zei Paalman. In de jaren 60 zijn er wel aardig wat kunstwerken bijgekomen, met name door de zogenaamde 1%-rege ling (1% van de investe ringskosten van nieuwe ge bouwen kon aan een kunstwerk besteed wor den). De laatste jaren zijn er echter weinig kunstwer ken bijgekomen. Een van de oorzaken is dat de Rot terdamse commissie die over de aanschaf van kunstwerken adviseerde, weigerde advies te geven over werken gemaakt in het kader van de B.K.R. (Beel den Kunstenaars Regeling). Volgens deze commissie zou deze regeling de vrije kunst in de weg staan.,, De situatie ligt wat dat betreft nu beter", aldus Paalman. De samenstellers van dit boekje hopen dat het een succes wordt en dat op grond van dit boekje Schie dammers een beeldentocht gaan maken. Dit boekje, dat voorzien is van een plattegrond waarop de plaats van elk beeld is aan gegeven, bevat 51 foto's. Het is te koop aan de balie van het museum en kost f5,00. ZEVENBERGEN (N.Br.) SCHANSDIJK 26 RIDDERKERK STAALSTRAAT 20 3000 m1 EXPOSITIERUIMTE SCHIEDAM De Schiedam se afdeling van het Christen Democratisch Appèl (C.D.A.) houdt op donderdag 21 no vember een algemene leden vergadering in de consistorie kamer van de Nederlandse Protestantenbond, Westvest 92. Op de agenda staan onder an dere de vaststelling van de kandidatenlijst voor de ver kiezingen van de Tweede Ka mer in 1986 en het vaststellen van amendementen op een stuk dat 'Spelregels en ge dragscode ten behoeve van kandidaat gemeenteraadsleden' ge noemd wordt. Hierin wordt het politieke gedrag, dat het C.D.A. van haar gemeente raadsleden verwacht om schreven. Kandidaten voor de gemeenteraad dienen dit stuk van te voren te ondertekenen. De ledenvergadering op 21 no vember begint om 19.30 uur. Italiaans koffertasje, met fijn motief in donker grijs/zwart, lichtgrijs/zwart of taupe/bruin. Van PU- materiaal. Van_29^S voor Linnen/kanvas zakschoudershopper. Modieuze buideltas met sluitin< en voorvak. In zwart, paars, fuchsia of middenblauw. Afm. 55x42 cm. van 19,95 voor SCHIEDAMIn het dien stencentrum 'De Woudhoek', Heijermansplein 36, wordt zondagmiddag 24 november een damsimultaan georgani seerd. Gert van Willigen, één van de kopstukken van de damclub Schiedam, zal het opnemen tegen ongeveer 25 dammers. Aan dit damsimultaan kunnen zowel oude als jonge dammers deelnemen. Dus diegene die het leuk vindt om op zondag 24 november te komen dammen is van harte welkom. Het aan tal inschrijvingen is beperkt, daarom is opgave vooraf noodzakelijk. Men kan zich opgeven door te bellen naar het dienstencentrum: 709555. De zaal is open vanaf 12.30 uur. Het simultaan begint om 13.00 uur. De zaal is deze mid dag ook open voor iedereen die gezellig langs wil komen om een babbeltje te maken of een kaartje te leggen. Binnenkort start in het dienstencentrum 'De Woudhoek' ook weer het jaarlijks terugkerende kerst- klaverjastoernooi. Er wordt gespeeld op de volgende da gen: 9, 13, 16 en 20 december. Kosten: f 5,00 voor 4 speeldagen. De klaverjasdagen beginnen om 13.30 uur. Voor dit toer nooi worden 13 tafels beschik baar gesteld, hierdoor is opga ve vooraf noodzakelijk. Opgeven bij mevr. Langeveld, telefoon 71.50.17 of in het dienstencentrum zelf, telefoon 70.95.55. ^Solariumcentrum Goudsesingel 58 Rotterdam Tel. 12 41 78 SCHIEDAM Deze week presenteerde bur gemeester Scheeres de nota 'Sociaal-econo misch beleid gemeente Schiedam'. In deze nota, die reeds in 1982 was aangekondigd, maar door de perikelen rond Wilton Feijenoord voor uitgeschoven werd, wil de gemeente aangeven op welke wijze zij een bijdrage wil en kan leve ren aan het terugdringen van de werkloosheid en het bevorderen van de werkgelegenheid in Schiedam. De maatrege len die hiertoe getroffen moeten worden, zijn voor een groot deel afge leid uit het in 1983 ver richtte onderzoek 'Ge meente Schiedam en Werkgelegenheid'. „Van dit onderzoek hebben we veel geleerd", zegt Scheeres, „met name hoe ondernemers tegen Schiedam aankijken". De in de nota vermelde maat regelen richten zich op twee doelgroepen. In de eerste plaats is dat het bedrijfsleven. Schiedam moet voor bedrijven een gunstige vestigingsplaats worden. Dat betekent niet al leen uitbreiding van industrie gebieden, zoals 's Graveland en nieuwbouw van het indu striegebied Mathenesse, maar ook het bouwen van bedrijfs ruimten voor de verhuur aan ondernemers. Er komt dan ook een zogenaamd Bedrijfsverza melgebouw op de hoek van de Nieuw Mathenesserstraat en de Couwenhovenstraat. Het permanent beschikbaar hebben van bedrijfsruimte is dan ook een van de voorne- Burgemeester Reinier Scheeres. mens van de gemeente. Verder wordt veel aandacht besteed aan het promoten van Schie dam en aan verbetering van het contact tussen gemeente en bedrijfsleven. Rosemount In het verleden is nogal eens gebleken dat bedrijven een an dere vestigingsplaats zochten en van mening waren die niet te kunnen vinden in Schie dam. Overleg met de gemeente had sommige bedrijven binnen de Schiedamse grenzen kun nen houden. Een voorbeeld hiervan is het meet- en regeltechniek bedrijf Rosemount aan de 's Grave- landse weg. Dit bedrijf groeide iit het bedrijfspand en zocht ïen andere bedrijfsruimte. In Dverleg met de gemeente is een aplossing binnen Schiedam gevonden. Veel andere activi teiten worden ontplooid om het ondernemersklimaat in Schiedam zo gunstig mogelijk te maken. In het stadskantoor zal een Centraal informatie punt ten behoeve van het be drijfsleven worden ingericht. Tevens zal er een Schiedamse Zakengids gemaakt worden, die volgend jaar gepubliceerd wordt. En er komt voor onder nemers, die interesse hebben om zich in Schiedam een vi deo-presentatie van de stad te vestigen. Soepeler Procedures voor het aanvra gen van bijvoorbeeld vergun ningen worden verkort, door onder andere beslissingen in deze in handen te geven het college van Burgemeester en Wethouders (B&W), zodat niet gewacht hoeft te worden op de beslissing van de gemeente raad. In het promoten van Schiedam wordt nauw samen gewerkt met andere steden in de Rijnmond, die ook in aan merking willen komen als ves tigingsplaats voor bedrijven. Dit betekent echter wel, dat steden in een concurentiever- houding tot elkaar kunnen ko men te staan. Dit tracht men te voorkomen, door aquisitie (re clame voor de stad) en promo tie van de Rijnmondsteden ge scheiden te houden. De tweede doelgroep waarop de nota zich richt is de groep van langdurig werklozen. Werklozen Schiedam telde eind septem ber van dit jaar 3905 werklo zen, dit is 16,2% van de be roepsbevolking. In tegenstelling tot enkele jaren geleden ligt dit percentage slechts weinig boven het lan delijk niveau (0,3 pro mille). Voor deze mensen wil de ge meente werken aan de verrui ming van de mogelijkheden tot werken met behoud van uitkering. Dit kan door het stimuleren en ondersteunen van vervangen de werkprojecten, door het be vorderen en meewerken aan projecten, waarbij met behoud van uitkering kan worden en door het scheppen van voor waarden ten behoeve van het ontstaan van nieuwe bedrijf jes. Voor jongeren tussen de 17 en 23 jar bestaat er de moge lijkheid om met behoud van uitkering bij de gemeenten en gesunbsidieerde instellingen 20 uur per week te werken, het zogenaamde 'Garantieplan Rijnmond'. Berekend is dat wanneer alle Rijnmondgemeenten hieraan hun medewerking verlenen alle werkloze jongeren in het Rijnmond gebied tijdelijk aan werk kunnen worden gehol pen. Dit blijkt echter niet rea listisch te zijn, maar voor veel jongeren zal het een jaar werk opleveren. De gemeente Schie dam heeft voor dit plan f 75.000,00 beschikbaar gesteld. Onlangs heeft de minister van Sociale Zaken en Werkgele genheid, de Koning, in samen werking met werkgevers- en werknemersorganisaties een niet commercieel uitzendbu reau opgericht. Werkzoeken den die bij het Arbeidsbureau niet direct een baan kunnen vinden, kunnen hier terecht. Ook zal de gemeente het Ge westelijk Arbeidsbureau in staat stellen projecten als JOB (Jeugd Ontplooiings Banen) onder de aandacht van het Schiedamse bedrijfsleven te brengen. Dit plan beoogt het creëren van arbeidsplaatsen voor jon geren, na een eenvoudigere procedure en een loonkosten subsidie voor bedrijven. Ook start over een aantal manden een opleiding kantoorautoma tisering en toegepaste infor matica voor laaggeschoolde werklozen in de administra tieve sector. IfSt Corduroy pantalon. Stevige pantalon in een modieus wijd model met steekzakken en band- plooien. Maten 104 t/m 176. In diverse kleuren. Vanaf maat 134 alleen in zwart. Van 100% katoen. Van 29f99 en 39,95 voor SCHIEDAM In het diens- tcentrum 'De 4 Molens', Nieu we Damlaan 766, exposeert gedurende de maand novem ber de heer van der Vlies uit Schiedam. Het betreft olie verfschilderijen, waaronder landschappen, stillevens en stadsgezichten. Het diensten centrum is geopend op werk dagen van 9.00 uur tot 16.30 uur. Lego Fabuland 3671. Vliegbasis bouwdoos met volop speel-ideeën. Voor kinderen vanaf 4 jaar Tricot damesblouse. Met schouderplooitjes en borstzakje. 35/65% ka toen/acryl. Diverse uni kleu ren. Maten 38 t/m 48 29^ Kinderstoel met extra tafelblad. Voor losse stoel en tafel. Geëpoxeerd frame in wit of bruin, kunststof zitje 3-in-1 in/outdoor- handlamp. Met TL-verlichting, spotlight/loupe en bevesti gingsclip. Excl. batterijen ja95- Puma senior sporttas. Kunststof, met ritssluitingen. Ca. 78x30x29 cm. Diverse kleuren Geiteharen sokken. Voor hem en haar. Extra sterk, 40/60% wol/pol. Diver se kleuren. Maten 35 t/m 46 4*25~ Professionele loupe-lamp. Vergrotingsfaktor 4. Lengte 130 cm. Volledig verstelbaar. Incl. 22 Watt TL-tube en tafelklem Dubbel-album TheWiz. Originele soundtrack met o.a. Diana Ross en Michael Jackson, m.m.v. Quincy Jones. Ook op musicas Tal van mogelijkheden in kleur en zwart/wit, waaronder foto- of diavergroting en miniposters. 10 Wenskaarten van uw kleurnegatief, incl. enveloppe. Van .12. - voor Ook geldig op de plaatselijke koopavond Grootformaatkleurenafdruk, 10x13 of 10x15 slechts 0.75 10x10 slechts 0.65 Standaardkleurenafdruk, 9x13 of 9x11,5 slechts 0.65 9x9 slechts 0.50 Nabestellingen: meerprijs per stuk 0.10 Film ontwikkelen: kleur of zwart wit 3.25

De Havenloods | 1985 | | pagina 1