DE ©HAVENLOODS CPN hekelt privatisering en woonwagenkampbeleid I ter meulen PROBLEMEN! 'Ambieer geen wethouderspost' Quibus verrast Fracties beoordelen beleid Rob van Reijn speelt pantomime spektakel SINTERKLAAS -TIPS HEMA VIDEO VOORDEEL HEMA - Kwijtschelding OGB Ruilbeurs HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN editie p SCHIEDAM DONDERDAG 28 NOVEMBER 1985 34e JAARGANG NR. 48 Kijk in de gele krant WD-lijsttrekker Verhulsdonk: SCHIEDAM— Gerard Verhulsdonk zal bij de ver kiezingen van de gemeente raad in 1986 de lijst van de VVD aanvoeren. Hiertoe besloot vorige week de af delingsvergadering van de Schiedamse liberalen. De volgende tien verkies bare plaatsen worden inge nomen door Luub Haf kamp. (de huidige wethouder van Welzijn en Volksgezondheid), Ineke de Jong-Sunderman, Annie Renskers-Maas, Theo Bak kers, Piet Prins, Martain Loch, Engelien van Collen- burg-In 't Hout, Gerrit Jan Schepman, Paul Verspeek en Patrice van de Vorst. Onder de eerste zes kandi daten behoren behalve Hafkamp ook vier huidige raadsleden voor de WD. Op de lijst ontbreken de na men van Cor van Tilborg, wethouder van Financiën, en het gemeenteraaslid An- dré Klug. Van Tilborg om dat hij met ingang van 1 ja nuari economisch directeui van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten wordt en Klug omdat hij voornemens is zich buiten Schiedam te vestigen. Zijn plaats wordt ingenomen door Theo Bakkers, mo menteel gecomitteerde voor de WD in de Rijn mondfractie. Hij was reeds eerder gemeenteraadslid in Schiedam. Gerard Verhulsdonk is met zijn kandidaatstelling op nummer één voor de vierde achtereenvolgende maal lijsttrekker van de Schie damse VVD. Hij ambieert echter geen wethouderspost. „Al vijftien jaar zaniken ze aan m'n kop om wethouder te worden, met name de PvdA, maar ik luister liever néér het college dan na mens haar te spreken. Toen mij in 1970 gevraagd werd Houtman als wethouder op te volgen, zei oud-burge meester Roelfsema tegen mij dat ik een goed raadslid was, maar dat hij zijn twij fels had over mij als wet houder. En hij had gelijk", zegt Verhulsdonk. Momenteel vormt de WD met vijf raadsleden en twee wethouders de op twee na (PvdA en CDA) grootste fractie in de raad. De WD hoopt ook de volgende vier jaar met zeven mensen op het Schiedamse politieke toneel te staan. Maar met de vermindering van 35 naar 33 raadszetels wordt Gerard Verhuls donk, lijsttrekker van de WD. gerekend op vijf, waarmee het onwaarschijnlijk is dat de liberalen weer met twee wethouders in het volgende college zullen terugkeren. Elke keer dat u in de Hema een video-film huurt in de periode t/m 31 dec. 1985 krijgt u een stempel op een kaart. Bij inlevering van een volle kaart met 12 stempels hebt u recht op 2 x gratis huren van een film voor 1 dag. Vraag de video-voordeel-kaart op onze afdeling Video-verhuur. Echt Waar Voor Je Geld SCHIEDAM Vijftiger jaren rock 'n' roll zal zaterdagavond te horen zijn in café de Quibus aan de Lange Haven 28. De viermans formatie 'Jukebox jive' speelt vanaf 22 uur. En treeprijs f 2,50. Kinderen kunnen zondagmid dag het Sint Nicolaasfeest bij wonen. Vanaf 14 uUr zijn de Sint en zijn Pieten aanwezig om met de Schiedamse jeugd het afgelopen jaar nog eens door te nemen. Voor de 'zoete' kinderen heeft Piet ongetwij feld een lekkernij bij zich. De toegang is gratis. Volwassenen kunnen die dag op een later tijdstip de 'alles- is-mogelijk-avond' bezoeken. Het programma bestaat uit een aantal verrassende ele menten, zo belooft de organisatie. Barbie poppen in alle soorten en maten bij ter Meulen allemaal even voordelig... nu al vanaf 1^95 Barbie day to night van-4*^tr voor 37,50 Barbie first barbie van 424^ voor 19,95 Barbie in fashion play voor 12,95 Barbie great shape van 49,9*voor 16,95 SCHIEDAM Door een ver anderde regeling is het sinds kort, in tegenstelling tot eer dere berichten, nu ook moge lijk kwijtschelding van onroe- rendgoed belasting aan te vragen indien men reeds de belanstingaanslag betaald heeft. Dit betekent, dat mensen die hun belastingcentrum reeds hebben overgemaakt naar de Directeur der Directe Belas tingen alsnog een aanvraag formulier kunnen komen op halen in het dienstencentrum De Woudhoek. Cinderella kinderdekbedsets... In vrolijke dessins en kleuren. Een leuk sint- kado voor een klein prijsje. Van 67? voor van#?? voor 39,95 SCHIEDAM In de ge meenteraad startte begin deze week de laatste Al gemene Beschouwingen van de raadsperiode 1982-1986, naar aanlei ding van de gemeentebe groting voor 1986 en de meerjarenbegroting. Tij dens de Beschouwingen krijgen woordvoerders van de verschillende fracties gelegenheid een beoordeling te geven over het door het college van Burgemeester en Wethouders (B&W) ge volgde beleid. De fractievoorzitter van het CDA, Piet Roosen, opende de rij sprekers. In zijn betoog ging Roósen uitvoerig in op het ouderenbeleid van de Dat de berichtgeving terzake ouderen via de media in het algemeen kritisch is, is niet al leen toe te schrijven aan het tijdsgewricht waarin wij thans leven, maar dient naar onze mening meer gezien te worden als een teken van algemene on gerustheid dat de ouderen problematiek of beter gezegd, de problemen waar ouderen zich voor gesteld zien, nog steeds niet op een adequate wijze benaderd wordt", hield Roosen de raad voor. In een motie vroeg hij het college af gevaardigden van ouderenor- ganisaties te betrekken bij voorstellen van beleid en in dien mogelijk ouderen in ad viesraden op te nemen. Aan het slot van zijn betoog vatte Roosen nog enkele punten van kritiek samen: het tarievenbe- leid, het woonwagenbeleid, het beleid ten aanzien van de kinderdagverblijven en de gezondheidszorg. vlnr.:Van Tilborg, Scheeren, Gorissen gemeentesecretarisHafkamp, Posthoorn. Oogstperiode Gé Brouwer (PvdA) opende zijn verhaal met de constate ring dat de raadsperiode be gon met een doodgeboren coa litie en dat tien dagen later de echte coalitie, namelijk die van PvdA en WD pas echt be gon. „Ondanks de slechter wordende situatie wordt de afgelopen periode toch geken merkt door veel veranderingen in de gemeente, in zekere zin werd het een oogstperiode. Mag over datgene wat bereikt is best enige tevredenheid be staan, er blijven nog steeds za ken liggen. De nieuwe raad zal onherroepelijk met nieuwe problemen worden geconfron teerd". Een van die zaken die zijn blijven liggen is de ver plaatsing van het woonwagen kamp. Een zaak waarover Ge rard Verhulsdonk (WD) zei: „We staan weer volkomen op af". Zijn oplossing achtte hij even simpel als rationeel: „Maak van het bestaande kamp drie kleinere, afgeschei den door wat snelgroeiend stuweel. Verbeter de sanitaire voorzieningen. Elke andere Verhulsdonk zorgde voor eni ge hilariteit, toen hij wees op een verschrijving in de meer jarenbegroting, waar in plaats van ruim zeven ton voor nieu we kozijnen zeven ton wordt uitgetrokken voor nieuwe ko zijnen voor drie basisscholen. „U stelt in de meerjarenbegro ting voor om voor zo'n zeven ton een drietal scholen te voor zien van kozijnen. Een gedurf de poging om onze jeugd met aanschouwelijk onderwijs te leren hoe een populatie zich het snelst vermenigvuldigt". Ulferd Bruseker (CPN) noem de een drietal positieve punten van dit college, zoals het op treden rond de werf Wilton Fyenoord. „Dit laat zien wat je kunt als je als gemeente een vuist maakt", zo zei hij. Er wa ren echter meer negatieve dan positieve punten die hij bij dit college kon ontdekken. Onder andere noemde hij de tendens naar verdergaande privatisering. Als voorbeelden hiervan noemde hij de stad spost, met wie de gemeente nog even in zee is geweest, het slachthuis en de accountants dienst die opgeheven is en in handen is gekomen van ande ren dan de gemeente. Hij vroeg zich af of de geruchten waar zijn dat de gemeente bezich is om het Bureau Volkshuisves ting op te heffen. Helemaal geen beleid voerde de gemeen te volgens hem ten aanzien van het woonwagenkamp en de emancipatie. Met name van het laatste is volgens Bruseker weinig terecht gekomen. Hij verweet de gemeente laksheid ten aanzien van deelname aan het volkspetitionnement. „Er is vrijwel niets gebeurd, en wat er gebeurd is was tegen heug en meug", aldus Bruseker. Wanbeleid De voorlaatste spreker was Bart de Leede (PPR/PSP). Hij sprak over drie thema's: vrede, milieu en solidariteit. Het eer ste thema draaide rond het kernrakettenbesluit. In een motie vroeg hij de raad om te onderzoeken of er mogelijkhe den zijn om bedrijven, die be trokken zijn bij de bouw van de kruisrakettenbasis in Woensdrecht uit te sluiten van gemeentelijke opdrachten. Ook diende hij een motie in waarin de raad gevraagd werd zich tegen de aanleg van rijks weg 19 te stemmen en de Tweede Kamer te verzoeken dit eveneens te doem. Ten aan zien van het woonwagen kampbeleid sprak De Leede van 'het wanbeleid' en van 'de meest zwarte bladzijden uit de Schiedamse politieke geschie denis'. „Hier wordt een be paalde bevolkingsgroep on danks alle mooie woorden doelbewust in de kou gezet", zei De Leede. Hij eindigde zijn betoog met de voor dit seizoen toepasselijke zin: „De woon wagenbewoners zijn de dupe; zij kunnen dit jaar weer geen Sint Nicolaas vieren maar Sint Juttumis". Laatste spreker was Adri Reij- nout (D66). Hij ging uitgebreid in op de verhouding tussen de gemeente en de woningbouw corporaties. Hij was van me ning dat het college elke ver antwoordelijkheid afwimpelt. „In feite heeft het college zich een brevet van onvermogen gegeven en wordt voor velen steeds duidelijker dat het het college kennelijk aan durf ont broken heeft en nog steeds ontbreekt, haar rol als hoed ster van het lokale volkshuis vestingsbeleid te eff ektueren Ook hij sprak over het woon wagenkamp, waarmee dit pro bleem zo langzamerhand ver heven is tot onderwerp nummer één. „Ik oordeel zeer pessimistisch over een snelle verbetering van de woonomstandigheden van de Schiedamse woonwa genbewoners, in die zin dat ze kunnen verhuizen naar andere lokaties waar ze in een mens waardige situatie kunnen wo nen", zei Reijnhout. De Algemene Beschouwingen staan gepland tot en met van avond, maar zullen waar schijnlijk wel uitlopen naar morgen. v t^^SoIariumcentrum Goudsesingel 58 Rotterdam Tel. 12 41 78 Allen-produktie in Filmclub SCHIEDAM In de Filmclub Schiedam wordt vrijdag 29 november de Amerikaanse tragi-comedie 'Broadway Danny Rose' van regisseur Woody Allen gedraaid. Deze in zwart-wit gedraaide film gaat over Danny Rose, een kleine impressario van nog kleinere artiesten die zo wei nig talent hebben dat ze altijd klein zullen blijven. Zijn enige cliënt die iets boven de mid delmaat uitsteekt, laat hem in de steek voor een beter aanbod. Het thema van de film is het le ven van de kleine man, die in zijn chaotisch bestaan voort durend op zoek is naar de gro te liefde. In de hoofdrollen: Woody Allen, Mia Farrow en Milton Berle. De film begint om 21.30 uur. Zaal is geopend vanaf 20.30 uur. De Filmclub is gevestigd in ge bouw De Teerstoof in de Nieuwstraat. SCHIEDAM In het dien stencentrum 'De 4 Molens' wordt zondag 1 december een ruilbeurs voor postzegels, munten, ansichtkaarten en dergelijke georganiseerd. Te vens is er de gelegenheid tot gratis taxatie. Aanvang: 13.30 AIWA AD-R450 TOPKLASSE AUTO-REVERSE DECK ÉÉNMALIG van f. 749,- SLECHTS f.499- AUDIO GALLERY NIEUWE BINNENWEG 50 ROTTERDAM tel. 010 - 366095 SCHIEDAM— In het Thea tercafé De Tender (Passage Theater) treedt vanavond, 28 november het Guss Janssen Septet op. Bij de geïnprovi- seerde muziek van het Guus Janssen septet wordt uitge gaan van alle denkbare moge lijkheden die de bezetting biedt, van geheel solistisch tot collectief wordt opgetreden. Aanvang: 21.00 uur. Zaterdag 30 november staat Martine Bijl met het tweede theaterprogramma op de plan ken van het Passage Theater. In oktober 1983 begon zij haar eerste theaterprogramma 'Martine', dat tot juni 1985 in vrijwel alle Nederlandse en Belgische schouwburgen te zien was en waarvan 203 voor stellingen werden Voor dit prigramma o Martine Bijl twee onderschei dingen: de Scheveningen Ca baret Prijs en de Johan kaart- prijs. Martine begint met haar programma om 20.15 uur. In het Theater De Teerstoof treedt vrijdag 29 en zaterdag 30 november de pantomimes peler Rob van Reijn op met zijn programma 'Haal de was maar binnen, daar komen de komedianten'. Dit is een acht tiende eeuws pantomime spel- takel voor de hele familie. De harlekinade wordt gezien als de voorloper van de slapstik films. Aanvang op beide avon den: 21.00 uur. Op 30 november is er weer een speciale voorstelling te zien van Koeki en NoDi met hun binnen. k Scène uit 'Haal de was maar 'Banaanzinnige clownspro gramma'. Voor en na de voor stelling kunnen kinderen van 4 tot en met 10 jaar zich laten schminken door de artiesten die deze middag optreden. Stel je voor dat je deze dagen eens geschminkt wordt door De spoedverkoop in samenwerking met Europese top-1 fabrikanten van massief eiken meubelen, die proble-1 men hebben met hun afzet, is een enorm succes. Daarom heeft de direktie van Burchthuys besloten nog I 3 EXTRA VERKOOPDAGEN te houden, n.l. donder-1 dag 28 november met koopavond, vrijdag 29 no-1 vember met extra koopavond, en zaterdag 301 november. Voor iedereen eiken klasse meubelen voor beslist de I allerlaagste prijzen die er bestaan. Onder behoud van X volledige garantie. een echte clown. Zorg er wel voor dat je deze dagen ver kleed naar het theater komt, zodat we een theater vol echte clowntjes krijgen. Deze clownsp en schminkmiddag begint om 13.00 uur. De toe gangsprijs bedraagt f 3,50, dit bedrag is inclusief de schmink. Burchthuys Interieur r «bïss 's Gravenlandseweg 600-604 - Schiedam Telefoon 010-738393 - Donderdag en vrijdag koopavond

De Havenloods | 1985 | | pagina 1