DE O HAVENLOODS Theaterfestijn krijgt vervolg Vredesgedachte leeft op tijdens kerstwake prctteia O 010-699444' Nieuwjaarsuitzending Omroep Vlaardingen Sanering van bodem Verto-wijk begint KAAS! Organisator Putman tevreden Kunst in 'De Essentie' Postkantoren oudejaarsdag vroeger dicht Kinderbingo Franciscanen houden kerstwake v fritsv EP OUD EN NIEUW Telefoonlijn Ouderen niet bereikbaar Herinrichting bieb in Holy WIJZIGINGEN BEZOEKTIJDEN PER 1 JANUAR11986 Ziekenhuis Circus voor scouts HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN editie p SCHIEDAM VRIJDAG 27 DECEMBER 1985 34e JAARGANG NR. 52 LET OP! Dit telefoonnummer geldt alleen voor het opgeven van DUO'S. *r Levi Weemoedt trok veel publiek. VLAARDINGEN Vlaardin gen beleefde afgelopen week einde de eerste aflevering van het Theater Festijn. Zo'n tweehonderdvijftig tot drie honderd bezoekers keken en luisterden in de zalen van de Stadsgehoorzaal en de Har monie naar de verrichtingen van plaatselijke professionele en semi-professionele arties ten. Het meeste publiek, voor het overgrote deel bestaande uit jongeren, was aanwezig bij de optredens van Levi Wee moedt en de Buitenband en van de Drie Heren. Zij voerden hun act op in de Stadsgehoor zaal. De optredens van Art At tack en Queen Willie and the Williboys werden echter door slechts een handjevol toe schouwers gevolgd. De conclusie dat het festijn te weinig publiek trok wordt echter door organisator Mar ten Putman niet gedeeld. „Ik vind dat het festival een succes genoemd kan worden. Het is de eerste keer en het is duide lijk aangeslagen. De volgende aflevering heb ik nu al gepland in december van het volgend jaar. De optredende artiesten hebben enthousiast gerea geerd op mijn initiatief en ik ben tevreden met de opkomst" aldus Putman. Ook met de vaak gehoorde opmerking dat er te weinig gebeurt in Vlaar- dingen is Putman het niet eens. Het Theater Festijn is aardig, maar zo vaak is er niets te doen in de Harmonie op het terrein van de popmuziek. „Er ge beurt hier best wel veel", zo reageert Putman. „Kijk, een paar jaar geleden konden we bijvoorbeeld TC Matic hier naartoe halen. Tegenwoordig zijn echter zulke acts niet meer te betalen. Ons budget is na tuurlijk beperkt", zo besluit een tevreden Putman. Het wachten is op het tweede Theater Festijn. Acrobatiek in Harmonie. mdnd-^j problemen r Daar bent u snel en pijnloos van af! En indien nodig dezelfde dag klaar! Alle behandelingen worden onder één dak door eigen tandarts mond. Ook voor al uw konserveren- de behandelingen. Ovewin uw angst. Bel of itandprothetisch centrum Vetteoordskade 42, Vlaardingen- C, tel. 010-34.02.78 SCHIEDAMDe openings tentoonstelling van galerie 'De Essentie', Korte Kerkstraat 9, duurt tot eind december. Er worden zeefdrukken getoond van Henk Beerends, litho's van Zaya de Nooyer en symbo lische tekeningen van Barbar Obst. Van het 'Kollektief Kunst en Natuur', Tom Wakopreyers en Piet Florusse is fotografisch werk met toegepaste beelden de kunst te zien. Tevens is er een voorraad grafieken van ongeveer 15 kunstenaars met zeer uiteenlopende presentatie aanwezig. De openingstijden van 'De Essentie' zijn: woens dag tot en met zaterdag van 13.30 tot 17.00 uur en donder dag van 13.30 uur tot 21.00 SCHIEDAM— Op oude jaarsdag sluit de postagent in de Westfrankelandse- straat om 12.00 uur. Het kantoor aan het Frans Rietveldpad sluit om 12.30 uur. De overige Schiedam- se postkantoren sluiten om 15.00 uur. Op 31 december om 12.00 uur worden alle inwerpopeningen van de PT-brievenbussen afgeslo ten. Op 1 januari worden de brievenbussen om 15.0 uur weer geopend. VLAARDINGEN In het wijkcentrum De Heipaal wordt morgenmiddag een kin derbingo gegeven. De zaal is geopend vanaf 13.30 uur. De Heipaal is gevestigd aan de Meerkoetstraat 1. MEDEDELING sluit maandag 30 december om 1 Onze kantoren zijn op dinsdag dec. om 16.00 u. en op Nieuwjaarsdag (woensdag) de gehele dag gesloten WEGENER H.A.H.-BLADEN B.V. Met brandende fakkels en gekleed in witte hesjes met de auberginekleurige tekst van Franciscus van Assisi 'Vrede en alle goeds' trok zaterdagavond een stoet van zo'n veertig mensen vanuit het huis van de Franciscanen in Woens- drecht naar de basis waar kruisraketten geplaatst zullen worden. Voor het hek van deze basis werd een kerstwake gehouden als stil protest tegen de komst van deze wapens, 's Middags was een groep van 26 mensen vanuit Vlaardingen naar Woens- drecht afgereisd om deze kerstwake mee te maken en het protest kracht bij te zetten. Reeds bij het bin nenrijden van Woensdrecht wordt duidelijk dat dit rus tieke dorp zich opmaakt voor de komst van de raket ten. De aanvoerwegen wor den verbreed en de gehele infrastructuur wordt aangepast. Verzamelpunt voor de wake is het huis van de Franciscanen aan de Wouwbaan in Woens drecht. Dit huis is door deze orde gekocht om vandaar uit dagelijks twee tochten te hou den naar de basis en daar een wake te houden. „In het begin deden we dit vanuit een barak bij het klooster, maar die is door de M.E. opgekocht. Daarna hebben we nog een ca ravan gehad, die mocht echter niet blijven staan en is wegge sleept. Om de activiteiten toch voort te kunnen zetten vanuit een vast punt hebben de Fran ciscanen besloten dit huis te kopen. We zitten er nu een week in", zegt de ex-hervorm de predikant André van der Linden uit Roden, die op dit moment één van de vrijwillige bewoners is van het huis. „Vrijwilligers kunnen zich op geven om hier voor ongeveer een maand te wonen en activi teiten te ontplooien. Dat hier voor veel animo is blijkt wel uit het feit dat het huis tot juni volgend jaar 'volgeboekt' is. Kerstwake Om half zes verstrekt de stoet voor een wandeling van een kwartier naar de basis. Het lijkt erop dat de bewoners van Woensdrecht reeds gewend zijn aan dit tafereel, want wei nig nieuwsgierige blikken vanachter de ramen. Bij het hek van de basis aange komen, worden kerstwensen aan het hek gehangen. Gedu rende de ongeveer twintig mi nuten durende wake worden liederen gezongen, gebeden uitgesproken en gedichten die de vredesgedachte verwoor den voorgedragen. De sfeer wordt gekenmerkt door saam horigheid. De jongens die wachtlopen op de basis weten met de wake maar weinig raad. Wat onzeker drentelen zij op en neer en af en toe ap- plaudiseren zij schuchter. Op de vraag wat zij van deze da gelijkse wake vinden, komen zij niet verder dan een laco niek 'prachtig'. Tot slot van de wake zingt de groep, staande in een kring, het lied 'Vrede en alle goeds', waarna de deelne mers er elkaar kussen en vrede toewensen. Wanneer de groep nog geen twintig meter op de terugweg is, komen de wachtlopers het hek uitlopen om de kerstwen sen van het hek te verwijderen. Blijkbaar willen zij niet de hele avond aan de wake herin nerd worden. „Het is duidelijk dat zij door deze waken onrus tig worden. Twee keer per dag worden deze jongens gewezen op de wapens die daar ge plaatst worden en op het ge vaar ervan", zegt Han Reay- maekers van het IKV-Vlaardingen. Ter afslui ting van deze bijzondere Een deelneemster leest een gedicht voor. kerstwake wordt een geza menlijke broodmaaltijd ge bruikt. Zo'n maaltijd doet je toch wel iets. Door de sfeer die er hangt wordt je gesterkt om de strijd vol te houden, ook al lijkt het soms een verloren strijd", verzucht een deelnemer. Actiekamp Voor de Vlaardingse vredesbe weging is dit niet de eerste keer dat zij naar Woensdrecht gaat en een wake meemaakt. Iedere maand gaat een aantal leden van de vredesbeweging Vlaardingen naar Woens drecht, om spullen als dekens, koffie en wijn te brengen naai de mensen die in de zogenaam de Vredes Actie Kampen ver blijven. Er zijn drie van deze kampen, het bunker, het bos en het vrouwen'V.A.K. Dit zijn plaatsen in het bos waar men sen een kampement hebben opgeslagen en op deze wijze protesteren tegen de kernbe wapening. Het leven in zo'n kamp valt niet mee. Zeker mei de komende kou is het geen pretje om daar te zitten. „Maai we houden vol", zegt een 'be woner' van het bunker V.A.K. „en daar komt bij dat je in d( natuur leeft, je maakt niets Symbool Steunpunt voor de mensen in de kampen is sinds drie maan den een huis in Woensdrecht dat gekocht is door 'Atoom- vrijstaat'. „In dit huis kunnen mensen uit de kampen terecht om te telefoneren, brieven te schrijven en dergelijke. Het is hier een soort ontmoetings punt voor de kampen", zegt Niek, een bewoner van dit huis. Hoe reageert de buurt op de komst van actievoerders in de straat? „Men vond het geen leuke zaak dat we kwamen. Er is in het dorp zelfs een hoorzit ting over geweest, maar we hebben toch doorgezet en het huis gekocht. Een enkele keer zijn de ruiten wel ingegooid, maar daar blijft het bij. Echt bedreigd worden we niet". Steeds meer wordt in Woens drecht gewezen op de kruisra ketten. Op het wegdek is hier en daar het vredesteken ge schilderd. Het vrouwenkamp wordt op de weg aangegeven door de pijlen van het vrou wenteken. Vanuit het huis van de Franciscanen vertrekt twee keer per dag een groepje men sen naar de basis. Door al deze zaken is Woensdrecht niet al leen het dorp waar kruisraket ten geplaatst worden, maar ook symbool van verzet er te gen. Dat werd overduidelijk gemaakt tijdens de kerstwake van afgelopen zaterdag. DICK PRANGER BESTEL TIJDIG VOOR HUZAREN ZALM en KIPSALADES 97 en vanaff «JU OLIEBOLLEN APPELBEIGNETS Tel. 010 -342844* -342434 SCHIEDAM In verband met de feestdagen is de „Cen trale Informatielijn voor Ouderen" in Schiedam van de Stichting Raad voor het Be- jaardenwerk niet bereikbaar tot en met 4 januari 1986. Voor dringende gevallen kan men contact opnemen met het dienstencentrum 'De 4 Mo lens', telefoon: 70.55.00. VLAARDINGEN— Het bi bliotheekfiliaal in Holy is van maandag 20 januari tot en met zaterdag 25 januari gesloten. In deze week zal de ruimte op nieuw ingedeeld worden, zo dat de boeken wat ruimer staan terwijl er tevens meer zitplaatsen in de studeerruim- ten bijkomen. Om het ongerief voor de lezers te beperken kunnen vanaf maandag 6 januari al méér boeken tegelijk worden ge leend dan normaal, te weten 4 romans en 8 studieboeken. Met de stempeldata wordt re kening gehouden zodat nie mand met onverwachte boete bedragen te maken zal krijgen. Ook bestaat de mogelijkheid in deze week de bij het filiaal Holy geleende boeken terug te brengen op de andere vestigin gen. Men kan dan gelijk nieu we boeken lenen. Het vernieuwde filiaal in Holy is vanaf maandagmiddag 27 januari weer gewoon geopend. BEZOEKTIJDEN Alle afdelingen: Dagelijks tussen en dagelijks tussen 14.30-15.15 uur 18.45-19.30 uur Bovendien voor de kraamafdeling, afdeling dermatologie en de klasse-afdeling: dagelijks tussen 11.00-11.30 uur en voor echtgenoten op de kraamafdeling: dagelijks tussen 17.45-18.45 uur Kinderafdeling: Dagelijks tussen 14.30-19.00 uur Ook voor kinderen onder begeleiding, mits goed gezond. Gelieve te letten op mogelijke kinderziektes. Ouderbezoek tussen 08.00-12.00 uur Gaarne niet meer dan twee bezoekers gelijktijdig bij de patiënt in verband met de rust op de afdeling. V1AARDINGEN Het nieu we jaar luidt Omroep Vlaar dingen in met een groot feest in café D'oude Stoep. Het re guliere middagprogramma maakt bij grote uitzondering plaats voor een rechtstreekse uitzending waarin elke Vlaar- dinger zijn of haar zegje kan doen. Tussen 14 en 18 uur is iedereen welkom in dit etablissement aan de Smalle Havenstraat. Stadgenoten die in '85 in het nieuws zijn geweest ontvan gen'voor dit programma een uitnodiging, maar ook dege nen die in 1986 een activiteit willen ondernemen, krijgen dan de gelegenheid hiervan melding te maken. Maar natuurlijk kan men ook gewoon de groeten doen aan familie en/of kennissen, ie mand gelukkig nieuwjaar wensen of een plaat aanvragen. Tevens zal deze middag weer aandacht geschonken worden aan de Kerst-Prijsvraag die Omroep Vlaardingen in sa menwerking met de Nieuwe Vlaardingse Courant/De Ha venloods en de Rabobank organiseert. Dit speciale nieuwjaarspro gramma is ook te beluisteren in de huiskamer via 94-1 op de kabel. MAASSLUIS Begin ja nuari gaan de werkzaam-, heden aan de bodemsane ring van het nog braak liggende Verto-terrein van start. De gemeente denkt, dat er twee maanden nodig zijn om de verontreinigde grond aan de Lange Boone straat - Wagenstraat af te voeren. Begin maart wil men beginnen met de voor bereiding van de geplande woningbouw. De grond is verontreinigd met olie en zogenaamde PAK's (polycyclische aromatische koolwaterstoffen)! Er moet to taal 8.500 kubieke meter wor den afgegraven en getranspor teerd naar een reinigings installatie. Na reiniging door verhitting wordt de grond af gevoerd naar de Kapelpolder. Dezelfde werkwijze ondergaat verontreinigd slootslib. De kwaliteit van bodem en grond water in de wijk is momenteel in onderzoek. Tijdens de ont graving wordt het grond- en slootwater bemalen en zo no dig gezuiverd. Na de ontgraving volgen con trole en egalisering van het terrein, waarop tenslotte scho ne grond wordt aangebracht. Op de grens van het braaklig gende terrein en de wijk Verto I wordt een scherm in de bo dem geplaatst om instroming van grondwater te voorkomen. Een hekwerk zal het betrok ken terrein afsluiten. De nood weg en het tijdelijke voetpad worden buiten gebruik ge steld. De bewoners in de di- rekte omgeving zijn op de hoogte gesteld door middel van een brief van het openbaar lichaam Rijnmond. De grond wordt afgevoerd via de route: Wagenstraat - Westlandseweg - Mozartlaan - Industrieweg - Laan'40-'45, Rijksweg 20. V ELLEK00P -tussen Afrol en Korte Hoogstraat- Verkoopt al 115 jaar Hoogstraat 120 te Vlaardingen. Tel. 010-34.40.16. Een zaal vol scout&van kerstcircus Ahoy. Scouting Nederland vierde dit jaar het 75-jarig bestaan. Als afsluiting van het jubileum jaar werd afgelopen zaterdag voor de scouts uit het gewest Rotterdam een speciale circus voorstelling gegeven in het sportpaleis Ahoy. Uit de gehele regio kwamen bussen vol met scouts. Uitein delijk waren er meer dan 4000 die genoten van het Kerstcir cus Ahoy. Sterke staaltjes

De Havenloods | 1985 | | pagina 1