De Blauwe Brug staat bol van activiteiten RET-automaten aan de kant gezet Filmclub Huis-aan-Huisverschijnend Weekblad Open Dag wijkcentrum Noord Schilderijen-expositie Horror in video-café t^o. Modelspoorbaan ter meulen versuit de lekkerste Galerie 't Koetshuys Instapcontrole door buschauffeurs WOFNSDAG 8 JANUARI 1986 KANTOORADRESSEN ZIE PAG.3 WEGENER UITGAVE OPLAGE WEKELIJKS MEER DAN 1.0 10e JAARGANG EDITIE 12 SCHIEDAM In het wijkcentrum De Blau we Brug aan het Bach- plein wordt zaterdag II januari een Open Dag gehouden, Doel van het gejbeuren is de bewoners van Noord kennis laten maken met alle in het wijk centrum plaatsvin dende activiteiten. Tevens kan men infor matie krijgen over (of zich opgeven voor) de diverse cursussen. De feestelijke dag wordt opgeluisterd met de monstraties en leven de muziek. De deuren van het wijk centrum gaan open om 10.00 uur. Vanaf dat mo ment, tot vier uur in de middag, treft men in De In de Blauwe Brug is dit jaar weer van alles te doen. Blauwe Brug allerlei stands aan waar infor matie verkrijgbaar is over creatieve activitei ten als boetseren, teke nen en schilderen, bloemschikken, hand werken, poppen maken. enzovoorts. Al deze cur sussen starten in de loop van januari. Belangstel lenden wordt dan ook aangeraden zich snel te laten inschrijven. Om 11.00 uur kan men kijken naar een demon stratie jazz-gym. Drie kwartier later is er een open les volksdansen. Dit houdt in dat iedereen die daar zin in heeft mee mag doen. In de middag vermeldt het programma een op reden van leerlingen van de Schiedamse muziek school. Zij brengen een mini-concert van licht- klassieke muziek ten ge hore. Wie belang stelt in mo delspoorbanen kan het hart ophalen in één der andere zalen. Daar treft men namelijk een pre sentatie aan van de mo- delspoorwegvcrcniging Schiespoor. Op de baan, die 6 bij 4 meter groot is, rijden diverse treinen en één tram (lijn I) rond. Een stukje van de modelbaan van Schiespoor. Degenen die zelf een Niet alleen voor mensen trein bezitten mogen die creatief bezig willen deze meebrengen en op zijn heeft het wijkcen- de baan laten rijden. Dit trum iets te bieden. Ook is overigens uitsluitend degenen die sportief- mogelijk met gelijk- vermaak zoeken kunnen stroommodellen in de er terecht. Bijvoorbeeld spoormaat HO (geen op de tafeltennis-instuif Marklin). Als extra ser- of bij badmintonnen, vice maakt Schiespoor voor het rijden gratis de Tevens verzorgt dg wielen van de gasttrein Stichting Activiteitcn- schoon. Wie vragen over commissie klaverjas- de vereniging heeft, of middagen, ruilbeurzen, overtollig materiaal aan wil bieden, kan men zich wenden tot één der be stuursleden. Deze zijn herkenbaar aan de opge spelde buttons. avonden voor alleen staanden, danslessen, culturele avonden en écn maal per maand een go-dansant. De eerste van dit seizoen staat borg voor een fees telijke afsluiting van de Open Dag. De bingo dansant, die wordt opge luisterd met levende mu ziek, begint om 20.0(1 uur. Malse schouderkarbonade, 1 kilo voor Cervelaat fijn, 200 gram, van 2,98 voor IliliHHuUlgfll Verse kipfilet, le kwaliteit, 1 kilo van 17,90 voor Karnemelk, 1 liter van 1,19 voor Groente# Fruit Brussels witlof, 1 kilo voor 13,98 1,09 1,98 Brood#Banket Molenbruin van 2,58 voor 2,25 Boerencake van 5,95 voor 4,50 Jong belegen kaas, 500 gram voor 5,40 of 1 kilo voor 8,90 Naast Schiespoor pre senteren zich tijdens de Open Dag ook diverse andere organisaties zo als het Rode Kruis, de FNV, de Trechter, enzo voorts. Bij Villerius Sports tot 50% korting op de gehele winterkollektie Ook op merkkleding zoals Fila, Trissi, Lacoste, Ellesse, Pierre Cardin etc. tUnmhwMc Broersveld 127 W gammJtm Schiedam \W tel. 733316 Eén der werken van Geoffry Avrich (foto: Y. Qavenschot). SCHIEDAM 'Roman cing the stone' is de titel van de film die vrijdag 10 SCHIEDAM In het vi deo-café van de Film club, aan de Nieuwstraat 12, wordt zaterdag 11 ja nuari een horror-festival gehouden. Er wqfien diverse vi deo-films gedraaid van onder andere George A. Romero. De zaal is vanaf half negen open. De video start om negen uur. Donateurs hebben vrij ■toegang. De kosten om donateur te worden be dragen f 5.- per seizoen. januari te zien is bij de Filmclub Schiedam. Het verhaal gaat over een schrijfster die danig in de problemen komt te zitten. In haar romanne tjes verschijnt op zulke momenten een onweer staanbare held die de ge troffen vrouw te hulp snelt. Ook nu, in het echt, is de hulp nabij. Maar ze dient daar wel fors voor te betalen.. De voorstelling begint om half tien 's avonds. De zaal, in gebouw De Teerstoof aan de Nieuw straat 12, is vanaf half negen open. Donateurs betalen f 3,50 toegang. Om donateur te worden betaalt men f.5,- per sei zoen. Dit is inclusief de entree voor de eerste film. SCHIEDAM In gale rie De Essentie kan men vanaf vrijdag 10 januari olieverf-schilderijen be kijken van Geoffrey Avrich. De in 1957 geboren kunstenaar kreeg zijn opleiding bij de vrije academie en de konink lijke academie voor beel dende kunsten te Den Haag. De expositie is gratis toegankelijk van woens dag tot en met zaterdag van 13.30 tot 17.00 uur (op donderdag tot 21.00 uur). Galerie De Essentie is gevestigd aan de Korte Kerkstraat 9 te Schie dam. SCHIEDAM In gale rie 't Koetshuys. aan de Lange Haven 78, kan men tot en met 2 februari schilderijen en grafiek, van Bob Kemper en ke ramiek, van Her Comis, bekijken. 't Koetshuys is vrij toe gankelijk op: dopderdag van 18.00 tot 21.00, vrij dag van 13.00 tot 17.00, zaterdag van 11.00 tot 17.00 en zondag van 13.00 tot 16.00 uur. AUTOBEDRIJF zie elders in de deze krant WATERWEG- NOORDEvenals dat vroeger het geval was, worden sinds maandag j.I. de kaar ten in de RET-bussen weer gestempeld en gecontroleerd door de chauffeurs. Een en ander is het gevolg van een positief uit gevallen proef op twee buslijnen. De kaarteontrole'en verkoop door de chauffeurs werd reeds geruime tijd toegepast in de avonduren. Aanslui tend volgde een proef tot een algehele Hér invoering van dit sy steem op twee buslij nen. Di leverde dermate positieve re sultaten op dat werd besloten de stempe lautomaten aan kant te zetten. In de RET-bussen wordt weer ouderwets-nezelliq gestempeld door de chauffeurs. de Voor de passagiers betekent dit overi gens niet dat zij de verantwoordelijk heid voor een geldig plaatsbewijs nu op de bestuurder van de bus kunnen afwente len. Zij blijven hier voor zelf aansprake lijk. Of men 'Ach aan de regels houdt wordt steeksproefge- wijs gecontroleerd door de controleurs.. De kaartafhandeling in.de trams en metro blijft geautomati seerd. Hier dient men dus wel gebruik te maken van de stem pelautomaat.

De Havenloods | 1986 | | pagina 1