DE ©HAVENLOODS Werkgelegenheid Rijnmond neemt met één procent toe fff® nn z50 Paleontologie, een aparte hobby Kentering na jaren van onafgebroken achteruitgang Het wel en wee van de dikzak in Teerstoof Avontuur in Filmclub Horror in Videocafé 2 OS5 O OIO L |k i 1-699444* ABSOLUUT Vrouwenbond vergadert Vrijdag Zaterdag Voordeel *Vrijdag Zaterdag Voordeel •Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel IflBt M B50 075 VROOMS DREESMANNi HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN editie p SCHIEDAM DONDERDAG 9 JANUAR11986 25e JAARGANG NR. 2 LET OP! Dit telefoonnummer geldt alleen voor het opgeven van DUO'S. Mevrouw en meneer Kerkhoff temidden van talloze bo tjes, beentjes en kiezen. SCHIEDAM In het tele visieprogramma 'Zeker Weten', dat de KRO volgen de week uitzendt, zal de Schiedammer Niek Kerk hoff te zien zijn. Deze ama teur-paleontoloog zal dan uitvoerig vertellen over deze bijzondere hobby. Paleontologie is de weten schap die zich bezighoudt met de beschrijving en af beelding van fossiele over blijfselen uit de voorge schiedenis. Het huis van Kerkhoff staat dan ook vol met kasten, 'waarin talloze botten, kiezen en andere fossiele overblijfselen van dieren liggen opgeslagen. „Deze hobby bedrijf je om erachter te komen hoe de fauna er toen uitzag. Je bent constant bezig het plaatje van die tijd in te vullen", zegt Niek Kerk hoff enthousiast. De voorgeschiedenis wordt ingedeeld in een aantal tijdperken. Het Pleisto ceen, het tijdperk waarin Kerkhoff met name in geïn teresseerd is, is het oudste tijdvak van de quartaire periode. Deze periode is de viérde en jongste periode van de aardvorming. In het Pleistoceen komen dier soorten voor, die sterk overeenkomen met de thans levende diersoorten. Aan de hand van literatuur over deze periode en door vergelijking met andere vondsten kan de ouderdom van de botjes, beentjes en kiezen bepaald worden. Maar dat is een precies werkje van nauwkeurig meten, tekenen en vergelij ken. „Ik zoek voornamelijk naar fossiele resten op de Maasvlakte, de grond waarmee dat terrein is op gespoten bevat grond uit het Pleistoceen. Dat houdt in dat mijn vrouw en ik elk weekeind er op uittrekken om te gaan zoeken. Als het heel erg slecht weer is en we gaan niet zoeken, dan heb ben we een vreemde dag", zegt Niek Kerkhoff. „Mensen denken weieens dat al die vondsten een enorme commerciële waar de hebben, maar dat is niet het geval. Het heeft alleen wetenschappelijke waarde, het contact met beroeps pa leontologen is dan ook goed. Zij hebben vaak niet de tijd om uren door het zand te ploegen op zoek naar resten van dieren. En zo leveren de amateurs een bijdrage aan de weten schap". „Het is niet zo dat je altijd iets vindt. Soms moet je werkelijk kilo's zand zeven voordat je één muizen tand je vindt. En daar moet je trouwens ook op getraind zijn, want die tandjes zijn gemiddeld 1,5 milimeter". Het Pleistoceen is lange tijd een tijdperk geweest dat niet zo erg in de belangstel ling stond. Er werden geen grote vondsten gedaan, om dat het Pleistoceen niet in teressant is voor de olie- en gaswinning. En juist bij bo ringen naar gas en olie komt de onderlaag, die fos siele resten bevat, boven. Mensen moeten dus niet denken dat je met een grote juten zak naar de Maas vlakte kunt gaan en die zo maar vol met overblijfselen kunt scheppen". Kerkhoff heeft een goed contact met de universitei ten van Leiden en Utrecht. Daar laat hij wel eens een bot onderzoeken wanneer hij het zelf niet plaatsen kan. „En soms kunnen dé amateur-paleontologen de theorieën van de weten schappers met vondsten weerleggen of juist bevesti gen". Kerkhoff is lid van een ver eniging van amateur-pale ontologen. Deze vereniging bestaat uit ongeveer 150 le den, die door een vakblad op de hoogte gehouden worden van de jongste ont wikkelingen in deze tak van wetenschap. „Eigenlijk moet je voor deze hobby hardstikke gek zijn, en wij hebben het voordeel dat wij er beide helemaal weg van zijn", merkt Niek Kerkhoff op. ,erkooP kinderdode BurchthuKsuiterfeur I Burchthuys blijft absoluut de goedkoopste ook in 1986. I Prijzen nog lager dan opruimingsprijzen voor massief I eiken kwaliteitsmeubelen van onze Europese topfa- I brikanten. I U zult versteld staan van de enorme keus voor absoluut I de laagste prijzen. Burchthuys is en blijft de goedkoop- I ste, ook in 1986. m, s Gravenlandseweg 600-604. telefoon 010-73.83.93 DonOerdag k( I Maandagochtend gesloten Ridderkerk, Noordenweg 87, telefoon 01804-23371. Vrijdag I Amih.u.h.„h Ridder van Dorpstraat 16, telefoon I i Maandag gesloten Krimpen roopavond. Maandag gesloten. SCHIEDAM— De afdeling Kethel-Groenoord van de 'Ne derlandse Christelijke Vrou wenbond' komt woensdag 15 januari bij elkaar in De Rank, Schiedamseweg 26. Mevrouw L. Bot-Don houdt dan een in leiding over het thema 'Vrij willigerswerk ook werk!'. De avond begint om 19.45 uur. SCHIEDAM In de Filmclub Schiedam draait morgen, vrij dag 10 januari, de Amerikaan se film 'Romancing the stone' van regisseur Robert Zemec- kis, uit de stal van Steven Spielberg. Joan Wilder is een goedbetaal de schrijfster van stuiverro mannetjes, waarin de heldin altijd op het laatste moment gered wordt door de onweer staanbare held. Zij komt ech ter plotseling zelf in een derge lijke situatie terecht samen met een Amerikaanse avontu rier die haar best wil helpen, maar wel tegen forse betaling. Deze film is een aardige persi flage op de Indiana Jones-cul- tus van de laatste jaren. In de hoofdrollen: Michael Douglas en Kathleen Turner. De film begint om 21.30 uur. De zaal is geopend vanaf 20.30 uur. Toe gang voor donateurs bedraagt f 3,50. Donateur worden kost f 5,00 per seizoen inclusief toegang vopr de eerste film. Zaterdag 11 januari wordt in het Videocafé een videofesti val gehouden. Dit festival is gewijd aan het thema 'horror film'. Er worden verschillende films uit dit genre vertoond, onder andere werk van George A. Romero. Aanvang: 21.00 uur. De zaal is geopend vanaf 20.30 uur. Voor donatuers is de toegang gratis. Zowel de Filmclub als het Vi deocafé zijn gevestigd in ge bouw de Teerstoof in de Nieuwstraat. SCHIEDAM In het 'Theater de Teerstoof' treedt zaterdag 11 januari Jules Croiset op met zijn programma 'De martel gang van de dikzak'. Een solo-toneelvoorstelling naar het gelijknamige boek van de Franse schrijver Henri Béraud in de verta ling van Willem Frederik Hermans. In een serie humoristische mo nologen beklaart de dikzak zich over de tijd waarin hij leeft en waarin zijn dikzijn al leen maar bespottelijk wordt gemaakt. De buitenwereld neemt zijn waarachtige gevoe lens nooit serieus, maar maakt van zijn vermeende goedheid uitsluitend misbruik, omdat in hem alleen maar een goedmoe dige dikzak wordt gezien Voor de hoofdpersoon is het aansnijden van het onderwerp uiterst pijnlijk, maar voor hen, die niet als kamerolifant door het leven hoeven te gaan, is het alleen maar amusant. Aanvang: 21.00 uur. Toe gangsprijzen: f 12,50. Houders van een C.J.P. of Pas 65 krij gen f 2,50 reductie. Zaterdag 15 januari om 20.00 uur wordt in het Theater de Teerstoof de expositie van de fotograaf Auke Bergsma ge opend. Deze fotograaf expo seert onder de naam 'Be Baba Leba'. De expositie is te zien op vrijdagen van 20.00 uur tot 24.00 uur en op zaterdagen van 14.00 uur tot 17.00 uur en 20.00 uur tot 24.00 uur. Tekenfilm en strips In het passage Theater wordt zaterdag 11 januari de 'Wordt Vervolgd fanclubdag' gehou den. 'Wordt vervolgd' is een televisie-programma van de A.V.R.O., dat zich richt op strip en tekenfilmliefhebbers. De fanclub van dit programma organiseert een groot aantal evenementen voor de strip- en tekenfilmfans. Eén van die evenementen wordt in het Passage Theater gehouden. Een hele dag dus vol activitei ten voor de ware liefhebbers. Aanvang: 11.30 uur. De toe- ,gang bedraagt f 5,00. Evenals vorig jaar za: er ook dit jaar oedere donderdag avond in het theatercafé 'De Tender' muziek te beluisteren zijn. In 1986 wordt de spits van dit Tender-gebeuren afgebe ten door het Vaalbleek Vokaal, een achtmans sterke jazzfor matie, uitgebreid met 3 zange ressen. Het optreden van het Vaalbleek Vokaal begint om 21.00 uur. De toegang is gratis. Het Theatercafé is te vinden in het Passage Theater. Expositie van 'Ber Baba Leba'. Joggingpak. Altijd makkelijk zo n leuk joggingpak. In 2 kleur- kombinaties. Maten 116 t/m 176. In grijs/fuchsia of grijs/kobalt. Slechts RIJNMOND— Na een jarenlange, onafgebro ken teruggang van de werkgelegenheid in het Rijnmondgebied heeft zich in de periode mei 1984 tot mei 1985 een be langrijke wijziging voor gedaan. In dit tijdsbe stek nam het aantal banen toe met 4045 tot ruim 365.000, een groei van 1,1 procent. Ruim 2200 mannen en 1823 vrouwen meer dan in het voorgaande jaar raakten aan de slag. Deze gege vens heeft het openbaar lichaam Rijnmond deze week bekendgemaakt. De grootste groej deed zich voor in de branche bank- en verzekeringswezen en zakelij ke dienstverlening. De werk gelegenheid nam in deze sec tor toe met vier procent. Ook maakten de industrie en delfs toffenwinning en bouwnijver heid een groei door in genoem de periode. Een duidelijke terugval is te bemerken in de sectoren transport-, opslag- en communicatiebedrijven als mede in de aardolie-industrie. Vestigingen De groei van de werkgelegen heid is opmerkelijk wanneer men kan constateren dat in de periode mei 1984 tot mei 1985 De grootste achteruitgang van het aantal bedrijfsvestigingen deed zich voor in de bouwsector. het aantal bedrijfsvestigingen in Rijnmond verminderde tot 35.218, een daling van 0,3 pro cent. Deze achteruitgang, die nagenoeg geheel beperkt bleef tot de gemeenten Rotterdam en Schiedam, is te zien in alle bedrijfstakken, met uitzonde ring van het bank- en verzeke ringswezen. De bouwsector maakte in dit kader relatief gezien de grootste achteruit gang door. Vertrek Voorts constateert het open baar lichaam Rijnmond dat de geneigdheid van bedrijven om te verhuizen in de genoemde periode is toegenomen. Gaven in mei 1984 al ongeveer der tienhonderd bedrijven te ken nen binnen vijf jaar te willen vertrekken, in het daaropvol gende jaar groeide dit aantal tot 1496 bedrijven uit. Dit be tekent een groei van 3,7 pro cent, oftewel ruim dertiendui zend arbeidsplaatsen, naar 4,2 procent van alle vestigingen in de Rijnmondregio, een even tueel verlies van meer dan 14.400 banen. De verhuisge- neigdheid doet zich met name voor in de industrie. Wanneer deze bedrijven zouden ver trekken betekent dat een ver lies van 2500 banen. Gemeenten In de gemeente Capelle aan den IJssel groeide de werkge legenheid van 7758 in mei 1984 naar 8429 in mei 1985. Een groei met 671. Ook in de gemeente Krimpen aan den IJssel deed zich in genoemde periode een toename van het aantal banen voor. Hier von den in totaal 122 mensen meer een werkkring. De drie Waterweggemeenten Vlaardingen, Schiedam en Maassluis maakten een posi tieve ontwikkeling door. Ook hier liet zich een groei van het aantal arbeidsplaatsen zien. In Vlaardingen nam het aantal mensen met een baan toe van 18.238 in mei 1984 tot 18.818 in mei 1985, een toename met 580 banen. Voor Schiedam geldt een cijfer van 242. Hier groeide het aantal werkzame personen van 22.430 naar 22.672. In Maassluis tenslotte deed zich een groei in het aan tal banen voor van 167. In to taal werkten hier op 1 mei 1985 op twee na vijfduizend mensen. 0PHEFFINGS UITVERKOOP Bij: RATNERS juweliers Lijnbaan 53 Rotterdam KORTINGEN TOT 70% UP Schneider stereo .jAaNMMÉii' fels?'""; Wit lakenflanel per meter. Sublieme, 100% katoenen, kwaliteit. Special met infrarood »--6 FM Stereo, MG, LG tuner met 1 Smt i1 Vendor heren onder goed. 100% Katoen. Mt. 5 t/m 8. Wit. Singlet of slip, per stuk vanaf Heerlijk warm, JÊm stralend wit. Br. 240 cm. <fyf VW 46=95 Nü ff Br. 200 cm. 10 50 43=95- Nü ÏLt"f Br. 150cm. AO) 49*5 Nü 7* Afd. lakens/slopen 4 FM voorkeurzenders. 2x30Wversterker, ■m m'm'm 7-bands equalizer. HHHj i WTW1 HR Cassettedeck Til fff V§ met auto-stop. Half- MMj Pf "f"j nf ||||f|f Ski pulli. Kwaliteitsstof. Bovencol voorzien van rits. Kleuren: wit of marine. Mt. 38 t/m 54. Rubberen warm-water- kruik. Warmte wordt lan ger vastgehouden door dubbelzijdig geribbeld Verzamelelpee met 14 wereldhits. IJzersterke hits van topartiesten. O.a. Paul McCartney, Michael Kweek-broeibakje. Met transparante kap en verstelbare ventilatieroos- ters. Kunststof uitvoering. Vendor molton matras hoes. Diverse afm., o.a. 140x200 cm. »50 4b99- Nü JJ. 80x190 cm. "7 >50 -3*50- Nü AJ. speler. Kompleet met L W boxen en luxe meubel. -799r- Afd. radk/TV NÜ M% -22=50- oppervlak. Jackson, Billy Joël, Police e.v.a. £QC Aid. grammofoon- platen NÜ Afd. herenondergoed Afm. 33x21x17 cm. Afd. tuinartlkelen NÜ Ook geldig op de koopavond.

De Havenloods | 1986 | | pagina 1