Openbare Bibliotheek wijzigt openingstijden Crematorium kan toets der kritiek doorstaan Landelijke beurs Orgelconcerten in Dorpskerk Huis-aan-Huis verschijnend Weekblad Tarieven gaan niet omhoog Info-avond Fabriplein 'Niets dan positieve geluiden' <o o Eerste bespeling op 17 januari Tevreden WOENSDAG 15 JANUAR11986 KANTOORADRESSEN ZIE PAG.3 WEGENER UITGAVE OPLAGE WEKELIJKS MEER DAN 1.000.000 10e JAARGANG EDITIE 12 De bibliotheken zijn, met ingang van 1 februari, op zaterdag uitsluitend 's morgens ge opend. SCHIEDAM Ten gevolge van de ADV (Arbeids Duur Ver korting) worden de openingstijden van de Gemeenschappelijke Openbare Bibliotheek met ingang van 1 fe bruari gewijzigd. Een en ander houdt in dat men vanaf dat mo ment op zaterdag uit sluitend 's morgens, VLAARDINGEN— De Lijnbaanhai is zondag 19 januari het terrein voor verzamelaars van porcelein, keramiek, glas, kristal en volksaar dewerk. De Nederlandse Vereniging De Verzame laar organiseert dan een landelijke beurs waarbij de nadruk ligt op pro- dukten van Nederlandse van 10.00 tot 13.00 uur, in de bibliotheek terecht kan. Dit geldt zowel voor de hoofdbibliotheek (aan de Lange Haven) als voor de Jeugdbibliotheek (aan de Korte Haven) en de fi lialen in Noord (Bach- plein) en Nieuwland (Wibautplein). Wat de uitleen-tarieven aangaat, deze zullen in 1986 niet verhoogd wor den. Dit betekent dat jongeren tot 18 jaar gra tis boeken kunnen blij ven lenen. Ook de uitle ningen via de Wisselcollectie- (voor bejaarden, zieken en ge handicapten) en School- bibliotheekdienst blij ven kosteloos. Tevens kan iedereen, naar be hoefte, vrij gebruik blij ven maken van de lees- en studiezalen. Volwassenen betalen voor een jaarabonne ment voor de Gemeen schappelijke Openbare Bibliotheek f 18,-. Hou ders van een C.J.P. krij gen f 5,- korting. Wie een Pas 65+ bezit, betaalt slechts f 9,-. Door het niet verhogen van de tarieven blijft de Schiedamse bibliotheek tot een der goedkoopste van het land behoren. Compactdiscs In filiaal Noord, aan het Bachplein, waar tevens een fonotheek aanwezig is, is vorig jaar gestart met het uitlenen van compactdiscs. De thans nog bescheiden collectie, waarvan reeds veel ge bruik wordt gemaakt, wordt dit jaar aanzien lijk uitgebreid. De uit leentarieven, van 1 ,- per week, blijven onge wijzigd. Inmiddels wordt ook be keken of het mogelijk is de videobanden, die thans uitsluitend ge bruikt worden voor het onderwijs, op te nemen in het openbare uitleen- programma. SCHIEDAM In het wijkcentrum 'De Erker', aan de Jan van Avenne- straat 40, wordt woens dag 22 januari een infor matie-avond gehouden voor de bewoners van het Fabriplein. Tijdens de bijeenkomst wordt een plan ten aan zien van de herinrichting van het plein bekend ge maakt en geeft bouw- en woningtoezicht inlich tingen over de particu liere woningverbetering in dit gebied. De bespre king begint om 20.00 uur. origine. Op de beurs is een varië teit aan verzamelobjec ten aanwezig zoals Gouds plateel, Leerdam glas, Maastricht aarde werk van P. Regout en de Sfinx, borden en tegels van de Porceleyne Fles, Enkele objecten die op de verzamelbeurs te zien zijn. Mobach en Zaalberg kunnen terecht in de aardewerk. Lijnbaanhal, Baanstraat Alle belangstellenden 4, van 10 tot 17 uur. SCHIEDAM „Zelfs wanneer we het kri tisch beschouwen, kunnen we best tevre den zijn over de gang van zaken bij het cre matorium. Het draait goed en ook de service naar het publick Iaat niets te wensen over". Aldus reageert de heer Hoogewei (het hoofd van de afdeling Plant soenen) op de vraag of deze accommodatie nu wel of niet voldoet. Aan de realisatie van 'De Beukenhof' zijn heel wat woorden voorafgegaan. Tegenstanders waren van mening dat de bouw van een crematorium in Schiedam onnodig was. Men vond dat er vol doende andere accom modaties in de omgeving waren, waar gebruik ge maakt van kon worden. Het geld, dat voor de bouw moest worden uit gegeven, zou dus beter voor iets anders gebruikt kunnen worden. De voorstanders stelden daar tegenover dat ieder mens in de eigen woon plaats begraven, ofwel gecremeerd moet kun nen worden. „Men heeft daar gewoon Het crematorium 'De Beukenhof'. recht op. De redenering dat een crematorium nooit kostendekkend zal worden slaat nergens op. Bij een begraafplaats is dat namelijk evenmin het geval", benadrukte wethouder Zijdeveld in dit verband keer op keer. Het resultaat is bekend. Er kwam een crematori- Sinds 'De Beukenhof» in juni '85, in gebruik is ge nomen is diverse malen gesuggereerd dat het crematorium niet aan de verwachtingen zou vol doen. De heer Hoogeweij weerlegt dit door te stel len dat thans reeds meer crematies (323) hebben plaatsgevonden dan was verwacht. Ook de Schiedamse be grafenisondernemingen (Van de Boogert en de Algemene Begrafenis Onderneming) zijn zeer t,^yjreden over de gaog van zaken op 'De Beu kenhof'. De directeur van de ABO, J.G. v.d. Meer: „Ik vind het erg jammer dat onlangs weer xo'n nega tief bericht verschenen is. Zeker aangezien we tot op heden nog niet één klacht over 'De Beuken hof' gehad hebben. De- ontvangsten en dergelij ke verlopen uiterst cor rect. Ook van de nabe staanden krijgen we niets dan positieve ge. a'; - den te horen" SCHIEDAM Op het, enige jaren gele den totaal gerestau reerde, orgel in de Dorpskerk van Ke- thel wordt de komen de maanden een serie concerten gegeven. Deze vinden steeds plaats op vrijdaga vond. De eerste bespeling is vrijdag 17 januari. Dit concert wordt verzorgd door de or ganist Aart Berg- werff uit Rotterdam. Het circa drie kwar tier durende orgel spel begint om 19.30 uur. De kerk aan het Noordeinde is ver warmd. De toegang is gratis. De volgende concer ten zullen plaatsvin den op: 7 en 28 febru ari en 21 maart. De Dorpskerk aan het Noordeinde in Kethel.

De Havenloods | 1986 | | pagina 1