Overval op postagentschap Rapport van werkgroep over 'Anders Tuinieren' Gesloten Huis-aan~Huis verschijnend Weekblad Instuif Voorlichtingsmiddag Kamer van Koophandel 3 Heren in De Tender Proefproject bij Spieringshoek ter meulen versuit de lekkerste Politie grijpt één dader in de kraag WOENSDAG 22 JANUAR11986 <3 De volkstuincomplexen kunnen niet aan de vraag om tuingrond voldoen. aan de Westfrankelandse- KANTOORADRESSEN ZIE PAG.3 WEGENER UITGAVE OPLAGE WEKELIJKS MEER DAN 1.000.000 10e JAARGANG EDITIE 12 SCHIEDAM Een zo goed mogelijke verde ling van de beschikba re tuingrond in Schie dam. Dit uitgangspunt stond een uit de adviescom missie Volkstuinen ontstane werkgroep voor ogen bij het sa menstellen van het rapport 'Anders Tui nieren'. Dit rapport werd gisterenmiddag (dinsdag 21 januari) door de voorzitter van de werkgroep, de heer W.C. Hoogeweij, aan de wethouders Chr. Zijdeveld en L. Haf kamp overhandigd. Evenals in talloze andere gemeenten is de vraag om tuingrond in Schie dam nog altijd stijgende. Hierdoor worden de wachtlijsten van de volkstuindersverenigin- Voor gespecialiseerde tuinders, zoals de dahliakwekers, dient eveneens grond beschikbaar te blijven. SCHIEDAM Bij de Instuif speelt zondag 26 januari de band 'Fresh'. De uit vijf personen be staande formatie brengt allerlei muziek (disco, evergreens, funk en top hits) ten gehore waarop gedanst kan worden. De Instuif, in zaal Irene aan de Nieuwe Haven 155, is geopend vanaf 20.30 uur. De toegang bedraagt f5,-. gen steeds langer. Aan gezien uitbreiding van deze complexen, vanwe ge het tekort aan ruimte, niet mogelijk is wordt nu getracht een andere op lossing voor het pro bleem te vinden. Uitgangspunt daarbij is te komen tot een zo goed mogelijke verdeling van de beschikbare grond. Op welke wijze dit gere aliseerd kan worden is onderzocht door de, spe ciaal voor dit doel opge richte, werkgroep An ders Tuinieren. Goedkoper Bij het samenstellen van het rapport is rekening gehouden met allerlei factoren. Zo gaat men er onder meer van uit dat er, mede tengevolge van de economische situatie, behoefte is aan goedko pere tuinen. Tevens blij ken er steeds meer grpe- peringen te zijn die op een andere wijze, bij- WATERWEG/- NOORD De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Rotterdam en de Beneden-Maas heeft, met medewerking van Melse Co Belas tingadviseurs, een voor lichtingsmiddag 'fiscale De 3 Heren. SCHIEDAM Onder de titel '3 Heren trakteren' brengen Joost Belinfan- te, Fred Piek en Frie- drich Hlawatsch don derdag 23 januari een muzikaal programma in De Tender. Zij maken daarbij ge bruik van talloze instru menten (zoals gitaren, violen, toeters, synthesi zers en koebellen) en hun eigen vocale geluid. Het optreden in het thea tercafé van de Passage begint om 21.00 uur. De toegang is gratis. actualiteiten 1986' geor ganiseerd. Deze wordt gehouden op donderdag 28 januari in de Kamer van Koophandel aan de Coolsingel 58 te Rotter dam. Tijdens de bijeenkomst worden de wijzigingen in de belastingwetgeving die voor ondernemers in het midden- en kleinbe drijf van belang zijn na der toegelicht. Hierdoor zal de ondernemer in staat zijn zo snel moge lijk in te spelen op de nieuwe belastingwetge ving. Enige punten die op het programma staan zijn: de uitbreiding van de in formatieplicht ten be hoeve van de belasting heffing, aansprakelijk heid bestuurders en commissarissen van de BV en de sociale verze keringsplicht van direc teuren van BV's. De informatieve bijeen komst duurt van 13.30 tot 18.00 uur. De deelna mekosten bedragen f 35,- per persoon. Voor opgave en nadere infor matie kan men zich wen den tot: Kamer van Koophandel, telefoon 010- 145022 Marja van Stuyvenberg). voorbeeld biologisch dus zonder gebruik van kunstmest en dergelijke, willen tuinieren. Zij hebben niet zozeer behoefte aan een recrea- tietuin, waar men met het hele gezin kan ver blijven, maar willen ge woon een stuk grond om aardappels en groenten te verbouwen. Dit soort fuinen hoeven niet altijd op een volkstuinencom- RcSllltSSt plex te liggen maar kun nen ook worden gereali seerd op een terreint je in de nabijheid van een woonwijk. tuinders, zoals de dahli akwekers. Ook voor bejaarden die graag tuinieren, doch het onderhoud van een 'nor male' volkstuin te zwaar vinden worden, zou dit een goed alternatief kunnen zijn. Op dergelijke te realise ren complexen zullen echter wel bepaalde voorzieningen zoals een schuilgelegenheid, ge reedschapsberging en toiletruimte aange bracht moeten worden. Daarnaast zal moeten worden nagegaan of er behoefte is aan aange paste tuinen voor gehan dicapten. Deze zouden bijvoorbeeld in kassen kunnen worden aange legd. Een andere groep waar grond voor be schikbaar moet blijven zijn de gespecialiseerde Dat men het probleem ten aanzien van de vraag om tuingrond niet alleen op papier op wil lossen, blijkt uit het feit dat reeds in april '86 een proefproject wordt ge start. Dit gaat gebeuren op een terrein dat is vrijgeko men door het dempen van een deel van de Pol dervaart bij Spierings- hoek. Het project wordt begeleid door een com missie die is gevormd ui leden van de volkstuin dersvereniging Vijfslui zen. Als de proef resul taat heeft zal in d( toekomst bij het volk stuinencomplex Thurle- de een soortgelijk pro ject worden gerealiseerd SCHIEDAM Het Na tionaal Gedistilleerd Museum is tot 4 februari niet toegankeliik voor publiek. De sluiting houdt ver band met werkzaamheid aan de vitrines. Deze bleken niet berekend op het gewicht van de grote hoeveelheid monster flesjes, met het gevolg dat de platen gingen doorzakken. Het Nationaal Gedistil leerd Museum is geves tigd in de kelder van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat 112. Fijn gekruide magere varkensrollade 1 kilo voor 8,50 Originele boeren achterham 100 gram voor 1,98 le kwaliteit kuikenbout 2 kilo voor Jochie perzik 1 liter van 1.69 voor Groente&Fruit 10 Clementines voor Brooder Banket Boterkoek van 6.50 voor Volgraan brood van 2.70 voor Parelpinda's 500 gr. voor Maasdammer gatenkaas 1 kilo voor SCHIEDAM Twee gewapende overval lers hebben maan dagmorgen (20 janu ari) getracht het postagentschap aan de Westfrankeland- sestraat te beroven. Dit geschiedde rond kwart over acht in de ochtend, vlak na het arriveren van de geldtransportwagen. Direct nadat de be heerder van het agentschap de geld- bezorger had binnen gelaten, stapten twee 'klanten' de zaak in. straat. Zij trokken een re volver en eisten geld Terwijl ze bezig wa ren de buit in te laden verscheen de gealar meerde politie. Deze slaagde erin één der overvallers in de kraag te grijpen. De andere zag kans de aan de overzijde van de straat achtergela ten auto (een beige BMW) te bereiken en ontkwam. Een vijftal pogingen om een band van de vluchtwagen lek te schieten mislukte. Zowel bij de overval als de schietpartij zijn geen gewonden gevallen. Wel wordt aangenomen dat de BMW door de kogels geraakt en dus be schadigd is. Rond vier uur in de Een agent vindt een patroonhuls. middag was nog geen spoor van de auto en de ontkomen dader gevonden. Over de identiteit van de ge arresteerde persoon wilde de politie nog geen nadere medede lingen doen.

De Havenloods | 1986 | | pagina 1