HAVENLOODS D Begeleiding en advisering nog voor beperkte groep NIEUW Zuid-Afnka-koerier blijft op leestafel 19.95 73,65 IN ROTTERDAM CAMELHKfc O 010-699444' 16?5 NUMMER 1 ,V>. Lezing over oude boerderijen I KURK PARKET Geld voor sanering bodem Fico draait films ïcnücitanteribank w arbeidsbureau Gitaarconcert Toneel van Vrouwenhuis Droppert exposeert in Galerie Theatercafé De extra lange Camel Filters Yjji Vrijdag Zaterdag Voordeel «VrijdagZaterdag Voordeel Vrijd Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel .29.95 6.- 27.50 379.- 89.95 VROOMS DREESM ANN HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN DONDERDAG 23 JANUAR11986 35e JAARGANG NR. 4 LET OP! Dit telefoonnummer geldt alleen voor het opgeven van DUO'S. VLAARDINGEN— Tine ke Wijnberg, voorzitter van Vlaardingen tegen Apart heid, blijft van mening dat de Zuid-Afrika-koerier niet op de leestafel in het Tineke Wijnberg van Vlaardingen Tegen Apart heid vindt dat de Zuid-Afrika Koerier van de leesta fel in het Stadhuis moet worden verwijderd. Stadhuis hoort. Afgelopen maandagavond reageerde zij tijdens het spreekhal- fuurtje in een raadscom missievergadering op de ontwerp- antwoordbrief van het college aan Vlaar dingen Tegen Apartheid. Volgens deze organisatie is er sprake van eenzijdige voorlichting. „Als deze propaganda voor Zuid- Afrika ter inzage ligt voor iedereen, hoort daar min stend ook materiaal te lig gen van bewegingen die te gen apartheid zijn", aldus Wijnberg. Burgemeester Van Lier antwoordde dat dat te duur is. De Zuid-Afrika Koerier wordt namelijk gratis op gestuurd terwijl op de an dere bladen een abonne ment moet worden genomen. Er zou volgens de burgemeester sprake zijn van censuur wanneer de Zuid-Afrika Koerier onge lezen in de prullebak zou worden gegooid. 'Onbegrijpelijk', vindt Riet Eggermont van Vlaardin gen Tegen Apartheid. „Ze ker wanneer je bedenkt dat burgemeester Kieboom destijds aan de ambassade van Zuid-Afrika een brief heeft geschreven waarin hij kenbaar maakte dat geen prijs meer werd gesteld op verzending van het blad. Toch bleef men het blad op sturen. En dan zou je cen suur toepassen door het nu weg te gooien. Dat is toch een kromme beredene ring". Vlaardingen Tegen Apartheid is bovendien van mening dat je -als je tegen apartheid bent, en dat is het college-dat ook kan la ten blijken door een gebaar. „Zeker als je in ogen schouw neemt dat het cul tureel akkoord tussen Zuid-Afrika en Nederland door de Nederlandse rege ring is opgezegd", aldus Riet Eggermont. Burge meester Van Lier ant woordde dat voor de ge meente hier geen taak is weggelegd. Bovendien werd het nut van een derge lijk gebaar betwijfeld. Burchthuys Nr. 1 in massief eiken kwaliteitsmeubelen en altijd voor beslist de laagste prijzen. In onze zaken vindt u een enorme keus!!! Burchthuys de grootste en goedkoopste van Z.W. Nederland. Daarom s Burchthuys Nr. 1 in eiken meubelen. Burchthuys Interieur Schiedam, s Gravenlandseweg 600-604, telefoon 010-73.83.93 Donderdag I koopavond. Maandagochtend gesloten Ridderkerk, Noordenweg 87, telefoon I 01804-23371. Vrijdag koopavond Maandag gesloten Nieuw Beijerland, Rid- I der van Dorpstraat 16, telefoon 01869-2888 Vrijdag koopavond Maandag I gesloten Krimpen a/d Lek, Tiendweg 45. telefoon 01807-11001. Vrijdag koop- I avond. Maandag gesloten, (grens Krimpen a/d IJssel t.h.v. Algerabrug) VLAARDINGEN Gezien de grote belangstelling voor de in 4 soorten incl. GRATIS lijmen lak Schiedamseweg 55 Vlaardingen, 010 - 35.41.46 VLAARDINGEN Rijn mond heeft het budget bodem sanering definitief verdeeld over 79 saneringsprojecten. In totaal belopen de sanerings werkzaamheden een bedrag van 7,9 miljoen gulden. Dit be drag wordt door de minister van VROM aan Rijnmond ter beschikking gesteld. Voor de uitvoering van de sa nering van alle geplande ur gente lokaties is dat bedrag evenwel niet toereikend. Daarom heeft Rijnmond 1,9 miljoen gulden uit de Rijn mondmiddelen aan het be schikbare geld van het minis terie van VROM toegevoegd. Hierdoor krijgen de Rijn mondgemeenten een ruimer fi nanciële armslag ten behoeve van de bodemsanering. De ge meenten moeten namelijk voor iedere sanering een drempel bedrag van maximaal 100.000 gulden en tien procent van de overige kosten zelf betalen. Door de financiële bijdrage van Rijnmond kunnen enkele saneringen waarvoor in 1985 geen geld meer beschikbaar was, toch doorgaan. VLAARDINGEN— De Fico verzorgt zaterdag een aantal filmvoorstellingen op ver schillende plaatsen in de stad. In zaal Middelhuyse wordt om 10.00 en 12.30 uur de film 'Kuifje en het Haaienmeer' vertoond. Deze geheel Neder lands ingesproken film wordt ook in zaal Triangel gedraaid en wel om 13.30 uur. Voor de Fico-leden zijn er 's avonds in Triangel speciale voorstellin gen. Om 18.30 en 20.45 uur wordt de film 'Codename Wild Geese' vertoond. WATERWEG NOORD— Het Gewes telijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord heeft in 1986 ex tra geld beschikbaar voor cliënten die in een achterstandspositie zit ten. Dit geld kan ge bruikt worden voor de bekostiging van de scho ling die nodig is om de kansen op arbeidsaan- passing te vergroten. Het extra budget kan met name aangewend wor den ten behoeve van cul turele minderheden, op de arbeidsmarkt herin tredende vrouwen en langdurig werklozen. Het is echter niet moge lijk binnen de afdeling die zich op deze doel groepen richt extra acti viteiten te organiseren. Dit als gevolg van de ver mindering van het perso neel op deze afdeling. Een en ander is te lezen in het 'Beleids- en activi teitenplan 1986' dat het arbeidsbureau vanmid dag presenteerde. „De categorale (bijzondere) aanpak is heel mager. Maar dit is een kwestie van prioriteit stelling. Er lopen op die afde ling te weinig mensen rond om extra activiteiten te ontplooi en, mar dat is een landelijke keuze geweest van het minis terie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. De priori teit is gegeven aan scholing en niet aan bijzondere activitei ten en uitbreiding daarvan", zegt Tomesen, hoofd bijzonde re arbeidsvoorziening van het arbeidsbureau. De activiteiten die ten behoeve van de bijzondere doelgroepen ontplooid worden, zullen voornamelijk in het verlengde liggen van de werkzaamheden in het informatiecentrum in de hal van het gebouw. Hier wor den alle aspecten die te maken hebben met mensen in relatie tot arbeid belicht. Folders, brochures, boeken en video helpen de bezoekers, die vrije toegang tot het informatiecen trum hebben, hun weg te vin den in de wereld van arbeid en wat daarmee van doen heeft. Hier zijn ook de vacaturebank en de beroepenhoek te vinden. Het ligt in de lijn van het be leid het informatiecentrum in 1986 te verbeteren, zodat meer cliënten zelfstandig gebruik kunnen maken van het be schikbare materiaal. „We pro beren de kwaliteit van de in formatie nog meer te verbeteren. Ook verbetering van de bewegwijzering en op stelling van het materiaal zul len het gebruik van het infor matiecentrum vergemakkelijken. Mocht ie mand er helemaal niet meer uitkomen, dan kan altijd een medewerker te hulp schieten" aldus Tomesen. Tevens zal in het centrum ruim aandacht gegeven worden aan de scho- lings- en wervingscampagnes die het arbeidsbureau voert. Scholing Het arbeidsbureau start dit jaar opnieuw een aantal scho lingsprojecten, j voornamelijk in de richting van functies waar het arbeidsbureau regel matig vacatures voor ont vangt. De scholingsprojecten hebben twee richtingen, tech niek en administratie. Daar naast zal een flink deel van de voor scholing beschikbare middelen worden ingezet bij de vacaturebehandeling en ten behoeve van aanvullende scholing van reeds in dienst lezing over dit onderwerp eind vorig jaar voor de Historische Vereniging Vlaardingen, houdt F.W. van Ooststroom opnieuw een lezing (met veel dia's) over de boerderijen die in het landelijk gebied rond de stad stonden voordat in de ja ren '50 en '60 door stadsuit breidingen tientallen van deze boerenbedrijven het veld moesten ruimen. In Vlaardingen werden grote delen van de Aalkeetpolders en de Holierhoekse Polder overspoeld door huizen en flats en werd de Broekpolder bedolven onder een dik pakket havenslib. De lezing wordt gehouden op donderdag 30 januari a.s. in De Meerpaal, Willem de Zwij gerlaan 2 in Vlaardingen (naast het Holyziekenhuis). Aanvangstijd 20.00 uur. y Arbeidsbureau aan Laan van Bolnes. zijnde werknemers. Wanneer bij een vacature blijkt dat er niet direct geschikt werk of beschikbaar aanbod is, kan in overleg met de werkgever be keken worden of het haalbaar is om een werkzoekende die qua vooropleiding en werker varing in de buurt van de ge stelde eisen komt voor de va cature bij te scholen. In 1986 wordt de zogenaamde sollicitantenbank ingesteld. Hierdoor wordt het voor de werkgevers mogelijk om zon der tussenkomst van het ar beidsbureau een keuze te ko men maken uit het bestand van werkzoekenden. Voor de werkzoekenden zal de in- schrijfprocedure gewijzigd worden en niet langer voor iedereen hetzelfde zijn. De in- schrijfprocedure kan daar door meer worden afgestemd op de behoefte van de cliënt en op de behoefte van het ar beidsbureau. Dit wordt onder meer bereikt door een verkorte standaard-registratieproce dure, schriftelijke basisinfor matie, meer uitvoerige in schrijving op uitnodiging van het arbeidsbureau en door de invoering van de sollicitanten- bank. Minder begeleiding De werkzaamheden die vallen onder de noemer 'begeleiding en advisering' zullen door de gewijzigde personele bezet ting van het arbeidsbureau verminderd moeten worden. Het zal nog voor een beperkte groep cliënten mogelijk zijn gebruik te maken van de hulp verlening van een arbeidscon- sulent of beroepskeuze-advi seur. Verder zal het arbeidsbureau zich bezig houden met ar beidsmarktonderzoek. Op grond van de verzamelde in formatie van dit onderzoek zal het beleid in de loop van dit jaar waar nodig worden bijge steld. Het onderzoek is met name gericht op de behoeften van onder andere werkgevers, waardoor het arbeidsbureau deze behoeften als uitgangs punt voor het beleid kan ne men. Dit is nu wel reeds het geval, maar kan verbeterd worden. Ook zal het arbeidsbureau in het kader 'Bijzondere Regio nale Projecten' activiteiten ondersteunen of zelf onderne men, waarin het normale ar beidsvoorzieningsapparaat te kort schiet. Voor deze projec ten heeft het arbeidsbureau een claim gelegd op het pro vinciaal budget voor dit soort projecten van f. 225.000,-. VLAARDINGEN— In de Muziekkamer van het Vis serijmuseum, Westhaven- kade 53-54 wordt zondag 26 januari een concert ver zorgd door het gitaarduo Els Kluin en Hans Breden- beek. Beiden werken als hoofd docent op het Utrechts Conservatorium. In 1978 ontstond het idee, een duo te vormen. Vanaf het begin streeft het tweetal ernaar het repertoire samen te stellen uit originele gitaar muziek. Intussen hebben ze in vele plaatsen in Neder land opgetreden en onlangs was het duo nog te horen in het radioprogramma 'Gita- riteiten'. Op het program ma voor eht concert in het Visserijmuseum staan wer ken van T. Hume, F. Sor en J. Bons. Verder worden nog werken gespeeld van J.S. Bach, E. Collard, F. Kleyn- jans, E. Granendos en M. de Falla. het concert begint om 15.00 uur. VLAARDINGEN Het Vrouwenhuis organiseert op dinsdag 28 januari het toneel stuk Ferdaoes, handelend over een Egyptische vrouw die ter dood is veroordeeld omdat ze haar souteneur heeft ver moord. De toneelvoorstelling wordt gehouden in zaal Triangel in de Fransenstraat. Op deze avond zijn ook mannen wel kom. Kaartverkoop aan de zaal en in de voorverkoop in het Vrouwenhuis aan de P.K. Drossaartstraat. VLAARDINGEN Beeldend kunstenaar Leen Droppert is de eerste kunstenaar die expo seert in Galerie/Theatercafé in het Stadsgehoorzaalcomplex. Van Droppert worden teke ningen, schilderijen en beel den geëxposeerd. Op de tentoonstelling laat Droppert ook schetsontwer pen zien voor zijn beeldhouw werk in Vlaardinger-Am- bacht. Verder wordt een door Droppert gemaakty beeld houwwerk, dat een blijvende plaats zal krijgen in het Thea tercafé, onthuld. De expositie wordt zaterdag 25 januari geopend door wet houder Maarleveld en blijft tot en met zaterdag 15 februari. Droppert volgde zijn opleiding aan de kunstacademie in Rot terdam en de Algemene Grafi sche School te Amsterdam. Werk van hem werd vele keren bekroond met Nederlandse en buitenlandse prijzen. Sinds 1960 is Leen Droppert werk zaam als beeldhouwer en schilder. Hij ontving en ont vangt veel opdrachten van het Rijk en de gemeente maar ook van particulieren, naast zijn lidmaatschap van verschillen de commissies in de vakdisci plines beeldende vormgevin g/architectuur is Droppert in Rotterdam ook betrokken ge weest bij de ontwikkeling van de procedure percentagerege- ling. FILTERS BLEND Cassettebox voor 78 musicassettes. Met 2 rookglasladen. In zwart antraciet of in wit. -3750" Herenondergoed. 100% Katoen. Prima kwaliteit en pasvorm. Maten 5 t/m 8. Wit. 750 Singlet A6& Nü Synchroon wekker. Met duidelijke en perma nent verlichte wijzerplaat. Luid alarm. Leverbaar in wit, geel of bruin. 32,5V Tiger closetrol auto maat. Voor 4 rollen. Kom pleet met gastendoekje en ophanghaakje. Leverbaar in beige, wit of grijs. 4*75" Zwaar plaatstalen geld kist. Met 2 klaviersleutels. Bruin hamerslaglak. 248x177x85 mm U5Q 2V.50 NliXfr 195x147x85 mm J23AV 1995 Afd. doe4-zelf Nu 1 TV-Videomeubel. Zeer funktioneel met uittrekbaar videoplateau. Op handige zwenkwielen. In wit, zwart of grijs kunststof. .soar compact set F 1155. LG, MG en FM-stereo tuner, 2x25 W versterker. Pla tenspeler met snaaraandrijving en armlift. Cassettere corder met soft eject en automatische opname sterkteregeling. Regelbare balans, hoge en lage tonen. Kompleet met bijpassende luidsprekerboxen. _429r- Nü i fd. meubelen NÜ Linnenkast met schuifdeuren. In wit of grenen struktuur. 3-Deurs hang-leg, 180x150x60 cm .349r- Ni 2-Deurs hang-leg, 180x100x60 cm 299:- Nü 3-Deurs opzet-kast, 45x150x60 cm 499r- Nü 2-Deurs opzet-kast, 45x100x60 cm 440:- N Ook geldig op de koopavond.

De Havenloods | 1986 | | pagina 1