Wbningbeheer start met grote beurt Nieuwland JL 'Een Illuster Duo' in theater De Teerstoof Bondsspaarbank zet Spanje in het zonnetje Open dagen voortgezet onderwijs Schiedams Nieuwsblad I "T 1 - Onderhoudsplan op verzoek uit te breiden Vlat staat er in die brief? Poppenspel over operazangeres WOENSDAG 29 JANUAR11986 5-496 SCHIEDAM Gemeen telijk Woningbeheer start volgende maand met het opknappen van een complex portiekwo ningen in Nieuwland. De 244 huizen zijn gelegen aan de Nolenslaan, Van Haarenlaan, Kuyper- laan, Van Karnebeek- straat en Van de Tempel straat. Wanneer alles volgens plan verloopt zullen de werkzaamhe den in november '86 ge reed zijn. Alle tot dit complex be horende woningen krij gen een grote onder houdsbeurt. Deze omvat: het repareren van het be tonwerk, herstellen van schoorstenen èn ont luchtingen, vervangen of herstellen van kozijnen, ramen en deuren, het Schilderen van de trap penhuizen en het ver nieuwen van de dakbe dekking, leidingen, riolering, afvoeren en briefkleppen. SCHIEDAM— In ge bouw 'De Rank' aan de Schiedamseweg 122 (in Kethel) wordt maandag 3 februari een informa tieavond over Spanje ge houden. Op het pro gramma staan: een dia-vertoning, films, muziek en een optreden van een danseres. Aangezien Spanje voor veel Nederlanders nog altijd het meest populai re vakantieland is, stuurde de Bondsspaar bank Schiedam de foto graaf Jan van der Zwaard naar diverse be kende en minder beken de streken zoals de Costa Brava, "Mallorca, Ibiza en Menorca. Dit leverde een prachtige dia-voor stelling op die wordt ver toond met behulp van vier computergestuurde projectoren, op een scherm van 2 bij 6 meter. Naast dia's kan men op deze avond ook een, door de reisorganisator Arke gemaakte videofilm over de Noordelijke Costa's bekijken. Deze video wordt met een zoge naamd video-kanon op een groot scherm gepro jecteerd. De dia- en filmvertoning is zowel voor mensen die wellicht met vakantie naar Spanje willen gaan als voor kenners van dit land de moeite waard. Het avondje Spanje wordt gecompleteerd door het optreden van een flamengo-danseres. Het Spanje-programma begint om 19.30 uur. De toegang tot de zaal be draagt f 3,50. Kaarten zijn vanaf heden ver krijgbaar bij alle kanto ren van de Bondsspaar bank. Aan deze 'grote beurt' is geen huurverhoging ver- bonden. Isolatie Bij voldoende belang stelling zal gelijktijdig een isolatieplan worden uitgevoerd. Dit houdt in dat alle buiten, het dak, de plafonds in de onder doorgangen en de vloe ren van de eerste woon laag doeltreffend geïsoleerd worden. Te vens worden alle buiten ramen van dubbel glas voorzien. Voor het isoleren betaalt men, afhankelijk van het aantal kamers dat de De woningen aan de Mgr. Nolenslaan 207 t/m 333 zijn het eerst aan de beurt. woning telt, een huur- meer aan hun woning la- Het opknappen van de verhoging die varieert ten doen. Zo is het moge- douche (waarbij onder van f 21,55 tot f 35,90 lijk de keuken te laten meer het lavet verwij per maand. verbeteren. Voor deze derd wordt en vloer- en verbetering (bestaande wandtegels worden aan Voor verdere wensen uit een nieuw keuken- gebracht) kost f 27,90 bloc, nieuwe tegels en per maand. Voor een ver Naast reeds genoemde spachtelputz op de wan- beterd toilet dient men werkzaamheden kunnen den) betaalt men f 27,10 f 12,75, eveneens per huurders naar keuze nog per maand met huur. maand neer te tellen. SCHIEDAM Onder de noemer 'Waarheen in 1986' worden de huidige zesdeklassers uitgeno digd voor een nadere kennismaking met het voortgezet onderwijs. Wanneer men precies op de diverse scholen te recht kan, staat vermeld in hét nu volgende over zicht. 5 Februari (van 14.00 tot 16.00 en van 19.00 tot 21.00 uur) op de Pr. Wil lem Alexandermavo aan de Willem Pastoors straat 5). 19 Februari (van 13.30 tot 15.30 uur) bij de Re- hobothschool (mavo) aan de Lange Nieuwstraat 181. 20 Februari (van 19.30 tot 21.30 uur) bij Scha- velant (Havo en Athe neum) aan de Hugo de Grootstraat 4. 22 Februari (van 9.00 tot 12.00 uur) in Ter Schie (LTS, ITO, LHNO en IHNO) aan de Nolens laan 3 en in de Valerius- straat 29-31. 22 Februari (van 10.00 tot 12.00 uur) in het Ste delijk Gymnasium aan de Hugo de Grootstraat 6. 24 Februari (van 19.00 tot 21.00 uur) bij Buiten de'Veste (Mavo en Leao) aan de Van der Leeuw laan 3. 25 Februari (van 19.00 tot 21.00 uur) bij Schie- land (LAVO, LHNO, LTS en ITO) aan de Nieuwe Damlaan 762. 25 Februari (van 19.00 tot 21.00 uur) in Spie- ringshoek (Gymnasium, Atheneum en Havo) aan de Van de Brugghenlaan 2. 25 Februari (19.00 tot 21.00 uur) en 26 februari (van 14.00 tot 16.00 uur) Nieuwelant/Liedewijde (HNO, IHNO, LHNO, MHNO, Mavo, Leao en LTS) aan respectievelijk de Honnerlage Grete- laan 20 en de Parkweg 212. WEGENER-bladen verschijnen Zuid-Holland wekeh|ks in een toU oplaag van ruim een miljoen exempi ren Hiertoe behoort Schiedams Nieuwsblad NweVlaardingse Courant Verschijnt elke woensdag huis Maassluis Nieuwsblad Een flamengo-danseres maakt het programma compleet. SCHIEDAM Bijna °P welke wijze dit soort iedereen krijgt weieens brieven beantwoord een brief in de bus die moeten worden, door de vele moeilijke zinnen bijna niet te lezen De 'tekst en uitleg' is. Hoe men er achter avond begint om 20.00 komt wat zo'n schrijven uur. De deelnamekosten precies inhoudt wordt bedragen f 5,- per per belangstellenden don- soon. Voor nadere infor- derdag 30 januari duide- matie en opgave kan men lijk gemaakt in het wijk- zich in verbinding stel- centrum De Blauwe len met de SSSN coördi- Brug aan het Bachplein. natrice Adrie Noten- Tevens wordt uitgelegd boom, telefoon 702207. SCHIEDAM— Rob van Houten en Feike Boschma brengen vrijdag 31 januari en zaterdag 1 februari hun programma 'Een Illuster Duo' in thea ter De Teerstoof. Het tweetal startte de sa menwerking enige jaren geleden met een inmid dels legendarische fun- house productie. Etende broodjes, sofa's vol kri oelende muizen en spo ken op keukenstoelen vulden dit programma. Thans is overgeschakeld naar een totaal andere stijl waarin mime ert de marionet elkaar ontmoe ten. Voornaamste attri buten in dit spel zijn het lichaam en wat vodden. De voorstelling begint op beide dagen om 21.00 uur. De zaal is vanaf 20.00 uur open. De toe gang bedraagt f 9,-. Houders van een Pas 65 of CJP betalen f7,50. Een operazangeres die in een rijtjeshuis woont, bezorgt de buren flink wat overlast. Het resul taat is dat er een actie op touw wordt gezet om Lola de Stola weg te krij gen. Hou zou dat aflo pen? De voorstelling van pop pentheater Mijko is ge schikt voor kinderen van circa 4 tot 10 jaar. Het poppenspel is te zien op zaterdag 1 februari om 14.30 uur, in De Teer stoof. De kaartjes kosten f 3,50. Plaatsbewijzen voor dc programma's in De Teer stoof kunnen worden ge reserveerd tussen 12.00 en 17.00 uur, via tele foonnummer 26945$. - Rob van Houten en Feike Boschma (foto:Marco Bakker).

De Havenloods | 1986 | | pagina 3