Jacques I voelt zich echt Prins Carnaval Wiewii mee met de carnavalsoptocht? Boerenbal 'Wie over die drempel stapt, krijgt geen spijt' Hoeveel wegen de Prins en zijn Raad van Elf SchiedamsNieuwsblad Het Masker stelt prijzen beschikbaar WOENSDAG 29JANUARI1986 5-499 nomen heeft is het wei ven van deelnemers voor de optocht. Mevrouw Den Duik: „De Rietzei lers bestaan uit een club zeer enthousiaste men sen die een goed carna valsfeest op willen zet ten. Het is jammer dat, ondanks die inspanning, de belangstelling van buiten vaak tegenvalt. Ik probeer daar, via het leg gen van telefonische contacten, wat aan te doen. Verder vind ik het erg leuk om carnavals kleding voor mijn klein kinderen te maken". Rest de vraag hoeveel de viering van carnaval, naar de mening van de Prins, voor de inwoners van Schiedam kan bete kenen. „Boven de grote rivieren is het gewoon moeilijker de mensen er voor warm te krijgen. Wie eenmaal over die drempel heen stapt, zal er echter geen spijt van hebben want carnaval heeft een magische uit werking. Het doet de verlegenheid verdwijnen en brengt 'een enorme spontaniteit naar boven. Men maakt onbekom merd plezier en dat heeft iedereen wel eens even nodig". SCHIEDAM Een actie van gewicht. Zo kun je de wedstrijd die de Schiedamsc binnen- standswinkcüers in sa menwerking met de Rictzeilcrs georgani seerd hebben met recht De prijsvraag bestaat uit twee onderdelen. Om te beginnen dient men het gewicht te raden van Prins Jacqües I en zijn Raad van Elf. Daarnaast moet een slagzin of lim- merik gemaakt worden die betrekking heeft op het carnaval in Schie dam. De actie duurt van zater dag 25 januari tot 8 fe bruari. Er zijn drie prij zen f 111,11 te winnen. Deze worden uitgereikt door Prins Jacques I. Aan de tot standkoming van de wedstrijd is me dewerking verleend door zo'n tweehonderd win keliers van de Hoog straat, Broersvest, Dam. Passage, Rotterdamse- dijk en het Broersveld. moten van het carnaval is en om dat waar te ma ken zul je toch naar bui ten moeten treden". Aanmelden Aan de optocht kunnen zowel bedrijven als vere nigingen en particulie ren mee doen. Voor laatstgenoemden (parti culieren en verenigin gen) zijn hieraan geen kosten verbonden. Be drijven, die reclame ma ken, moeten, wel betalen. Zij zijn hiervoor respec tievelijk f 175,-(voor een personenauto), f 250,- (voor een vrachtwagen of f 75,- (voor een aan hangwagen) kwijt. Als gebruikelijk zijn er ook dit jaar weer prijzen te winnen. Deze worden toegekend in de catego rieën: bedrijven, Vereni gingen en Publiek. Voor elke groep zijn drie be kers ter beschikking ge steld door 'Het "asker' (waar verkleed- en fees tartikelen te koop zijn) in het Broersveld. De Rietzeilers hebben hier, vpor de verenigingen en particulieren, drie geld prijzen van f 25,-, f 50,- en f 75,- aan toegevoegd. Wie nadere informatie over de optocht wenst, of zich voor deelname op wil geven, kan dit doen via telefoonnummer 738878 of 159433 ('s avonds via nummer 700123). SCHIEDAM „Als ik dat prinsenpak aantrek voel ik me plots heel anders. Je bent dan even jezelf niet. Tussen Prins Jac ques I en directeur Den Duik (van reisbu reau Duton) zit dan ook een hemelsbreed verschil. Toch is het niet moeilijk wennen en gaat het Prins zijn me goed af„. Uit deze woorden van de heer J. den Duik blijkt overduidelijk dat hij er beslist geen spijt van heeft- de nevenfunctie van Prins Carnaval 1986 te hebben geaccepteerd. Bij het nemen van dit be sluit is hij dan ook niet over één nacht ijs ge gaan. Den Duik: „Het verzoek kwam volslagen onver wachts. Op zekere dag verschenen er twee men sen op ons kantoor die te kennen gaven dat ze mij dringend moesten spre ken. Waarover wilden zij niet zeggen. Hun namen, de heer Schenkelaars en mevrouw Keijzer, zeiden mij al evenmin wat. Uit eindelijk besloot ik ze toch maar te ontvangen en toen kwam de aap uit de mouw. Of ik in het sei zoen '85/'86 Prins van de Rietzeilërs wou worden. De vraag overdonderde me zo dat ik begonnen ben om bedenktijd te vragen. Ten eerste omdat ik van huis uit niet car navalesk ben ingesteld, ik dacht altijd dat dit feest meer thuishoorde beneden de grote rivie ren, en ten tweede was ik ook een beetje bang voor negatieve pulbiciteit. Nadere informatie, on der andere bij de vorige prins, leverde echter uit sluitend positieve be richten op. Tevens werd ik tijdens een vergade ring van De Rietzeilers, die ik vrijblijvend mocht bijwonen, behoorlijk geïmponeerd door de wijze van organiseren. Daarbij werd me even eens duidelijk dat het bij deze carnavalsvereni ging niet alleen om drin ken en lol maken gaat. Voornaamste punt blijft immers het inzamelen van geld voor goede doe len. Vandaar heb ik na veertien dagen ook vol mondig ja gezegd". Lange dagen Het moment waarop,Den Duik werd benoemd tot Prins Jacques I ligt in middels al meer dan twee maanden achter ons. Gedurende die pe riode zijn de Prins eri zijn Raad van Elf diverse ma len voor gastoptredens naar steden elders in het land geweest. Op de vraag hoe dit tot nu toe bevallen is antwoordt Jacques I: „Prima. Ik heb nog geen moment spijt gehad van het besluit om prins te worden. De com binatie met het werk lukt ook best. Weliswaar heb ik er al diverse rei zen voor moeten afzeg gen of verzetten, maar daar is overheen te ko men. Verder heb ik de gelegenheid om, indien dit nodig is, wat taken af te stoten. Van het zeer laat, ofwel vroeg in de ochtend, naar bed gaan heb ik evenmin last. In de jaren dat we ons, thans 20 jaar be staande, reisbureau héb ben opgebouwd waren V6el StCUÜ we immers ook dag en nacht in touw. Om een N'et alleen bij het op- bedrijf als dit tot een succes te maken moet je namelijk voortdurend bij blijven en dat vergt een goed management. Verder mag je het dienst verlenende karakter van de zaak nooit uit het oog verliezen. Het gevolg is dat we nog nimmer een 36-urige werkweek heb ben meegemaakt". bouwen van de zaak, doch ook tijdens zijn prinsschap, krijgt Jac ques Den Duik alle mo gelijke steun van zijn echtgenote. De Prins: „Ze is reuze enthousiast. Gaat overal mee naar toe en heeft ook het pak van mijn page, dat is de vriendin van mijn jong ste zoon, gemaakt". Een andere taak die Prinses Jopie op zich ge- SCHIEDAM De car navalsvereniging 'De Rictzeilcrs' houdt zater dag 8 februari een op tocht door het centrum van Schiedam. Deze vindt plaats nadat Prins Jacques I de sleutel van de stad in zijn bezit ge kregen heeft. Een ieder die aan de carnavalsop tocht mee wil doen wordt verzocht zich zo spoedig mogelijk op te geven. Gedurende de jaren dat de optocht werd georga niseerd (thans voor de twaalfde maal) was de belangstelling hiervoor zeer wisselend. Piet Dries, één der leden van de optochtcommissie: „We hebben goede tijden gehad. Momenteel gaat het niet zo best. Voor naamste oorzaak daar van is de economische si tuatie. Diverse bedrijven, hebben ons namelijk la ten weten veel geld voor dit doel vrij te kunnen maken. Zouden wij er daarom mee moeten stoppen? Dat nooit. Wij blijven gewoon met onze beton nen koppen tegen die stalen muur rammen en weigeren het denkpa troon van 'geef het maar op' te volgen. Wanneer je daaraan toegeeft gebeurt er immers niets meer in Schiedam, daar komt nog bij dat één van onze doelstcllingén het pro-v Ook dit jaar trekt er weer een carnavalsoptocht door het centrum. SCHIEDAM— De car navalsfestiviteiten. van gen zaterdag 1 februari aan met het Boerenbal. Dit vindt plaats in zaal Irene aan de Nieuwe Ha ven 155. Het Boerenbal wordt op geluisterd met optredens van de Dansmariekes en de Rietbouwers. Op deze avond komen ook de Zaankotters, uit Zaan dam, naar de Rietzeilers- residentie. Het carna valsfeest duurt van 20.00 tot 02.00uur. De toegang bedraagt f 11,-. Kaarten zijn verkrijg baar bij: Het Masker in het Broersveld, H. Bek aan de Lange Kerkstraat 74 en zaal Irene. Particulieren en verenigingen maken kans op een extra geldprijs. 1 mmm>iii~>Q i~ii~i<i~i ~i_n_i i_> i.

De Havenloods | 1986 | | pagina 7