Trambaan Noord voert Yoga voor ouderen in Kruisgebouw Oost naar 'Zwarte schaap' Huis-aan-Huis verschijnend Weekblad Begoniah in De Tender Video-café ontvangt laap van der Merwe Richard den Uyl, Prins Christiaan I Concert in Dorpskerk Carnaval DeWbud- ftNENO, ter meulen versuit de lekkerste Opgeven bij Raad voorBejaardenwerk WOENSDAG 5 FEBRUAR11986 KANTOORADRESSEN ZIE PAG.3 WEGENER UITGAVE OPLAGE WEKELIJKS MEER DAN 1.000.000 10e JAARGANG EDITIE 12 Slagerij ningekruidemagere varkensrollade 1 Kilo 8.95 Originele Parijzer boterham worst 200 gram 1.98 dse Kipfilet le Kwaliteit 1 Kilo 13.50 BeKer gortpap, havermout of rijstpap voor 0.79 ESiSiESÜ Weekend melange 250 gr2.93 Oude Mei kaas I Vi jaar gerijpt 500 gram 6.95 Knip Krop van 2.65 2.25 Schwarzwalder kirchtaart van 12.50 9-95 Granny Smith 1 kilo 1.95 SCHIEDAM— De Be- verwijkse jazz-formatie Begoniah speelt donder dag 6 februari in het the atercafé van de Passage. De uit zes musici be staande groep zal diver se composities ten geho re brengen van bandleider Egon Kracht. Het optreden begint om 21.00 uur. De toegang tot De Tender is gratis. SCHIEDAM In het dienstencentrum 'De Woudhoek' aan het Heij- ermansplein wordt vrij dag 7 februari een carna valsfeest gevierd. Voor het scheppen van de juiste sfeer staan De Rietzeilrs borg. Zij bren gen Jacques I, de Dans mariekes en de Narren mee. Het carnavalsfeest begint om 20.00 uur. De zaal is vanaf 19.30 uur open. De entree bedraagt f2,50. De Jeugdprins van 1986, Christiaan I. SCHIEDAM— Liedjes zanger, cabaretier, tekstschrijver en acteur Jaap van der Merwe treedt zaterdag 8 februa ri op in het videocafé van de Filmclub. Eigenlijk wilde Jaap van der Merwe circusclown, dominee, kapitein op een reddingsboot of politicus worden. Desondanks is hij nu tekstschrijver voor theater, radio en te levisie. Daarnaast treedt hij regelmatig in de schijnwerpers als lied jeszanger of acteur (on der meer in 'Pastorale' van Wim Verstappen). Het optreden begint om half tien. Het video-café, in gebouw De Teerstoof aan de Nieuwstraat 12, is vanaf half negen open. Donateurs hebben vrij entree. Om donateur te worden betaalt men f 5,- per seizoen. Sally I de voordelige I voorbeeldige ferry Voorbeeld 1 rPaar dagen Engeland,/ 120 uur retourtarief/ autO tOt 5.50 m r.rn 2 inzittenden T f 3U,- voorbeeld 2 Auto tot 5,50m I Voorbeeld 3 Caravan tot x cc 5,50 m enkele reis y 33'" I Kapelstraat 22-24 11404 HX BUSSUM I Tel. 02159-12759 SCHIEDAM In het Kruisgebouw aan de Van Swindensin- gel in Schiedam-Oost starten 10 februari yogalessen voor ouderen (vanaf 55 jaar). Deze activiteit is georganiseerd door de Wijkpost Oost van de Stichting Raad voor het Bejaarden- werk. Reeds duizenden ja ren geleden werd in India yoga beoefend. Thans is de methode ook in de westerse wereld volledig inge burgerd. Yoga omvat losmaak-, ontspan- nings- en ademha lingsoefeningen, praktische concen tratie technieken en oefeningen voor een betere lichaamshou ding. Bij de uitvoe ring wordt uitgegaan van de eigen moge lijkheden. Het is dus geen uitputtende training. De oefeningen be vrijden de mens van spanningen en blok kades. Hierdoor wordt de bloedcircu- SCHIEDAM— De kop van de carnavals festiviteiten is er af. Als gebruikelijk ge schiedde dit met de viering van het Boe- renbal. Hiertoe waren afgelopen zaterdag tal van belangstellenden naar de Rietzeilersre- sidentie (zaal Irene aan de Nieuwe Haven) gekomen. Zij maakten er, onder aanvoering van Prins Jacques 1, een dolle boel van. Alvorens de volwassen carnaval-vierders de zaal in beslag namen, zwaaide er enige uren de scepter van de Jeugd prins. Omringd door zijn Raad van Elf werd deze, rond 20.00 uur, aan het publiek voorsteld. De ti tel ging dit jaar naar de 14-jarige Richard den Uyl, een Mavo-leerling van de openbare scho lengemeenschap 'Buiten de Veste'. Hij regeert on der de naam: Christiaan I, Jeugdprins der Riet- zeilers. Direct na zijn installatie sprak de Jeugdprins zijn onderdanen toe. Daarbij zei hij onder meer: „Ik ben erg blij met' deze ti tel. Verder hoop ik ieder een weer te zien op de andere avonden". Na een bedankje in de richting van Stadsprins Jacques I, die hem zijn mantel had ongehangen, riep Christian I de aanwezige op hem te volgen in een grote polonaise. Zwarte schaap Tijdens het Boerenbal werd als vanouds ook het 'Zwarte Schaap' van de Rietzeilers bekend ge maakt. Dit jaar ging de onderscheiding naar de adjunct-directeur van de dienst Gemeentewerken, Hans van der Vlist. Als motivatie werd aange voerd dat hij het afgelo pen jaar, als leidingge vend figuur van het trambaan-project, heel wat kritiek te verwerken heeft gekregen. Achteraf zijn echter heel wat Schiedammers dolblij dat de tramverbinding met Schiedam-noord is gerealiseerd. De bij de onderscheiding horende oorkonde werd aan het 'Zwarte Schaap' uitgereikt door Jacques Het 'Zwarte Schaap' der Rietzeilers, Hans van der Vlist. I. Tevens benoemde de Prins de uitverkorene tot Ridder in de orde van de Stenen Kruik. Ter on dersteuning van de titel werden een kleine (mini atuur) en grote (met Schiedams vocht gevul de) kruik aan de Ridder Van der Vlist overhan digd. Na enige dagen stilte breekt dit weekeind de ware carnavalsstorm los met het dweilen van de Hoogstraat, de optocht en diverse feestavonden. Nadere informatie over het programma treft u elders in deze krant aan. latie bevorderd, de natuurlijke ademha ling hersteld en de energie-opname ver groot. Artsen verwij zen hun patiënten dan ook steeds vaker naar een yoga-cur- sus. Ouderen die kennis met yoga willen ma ken krijgen hiertoe gelegenheid op maandag 10 februari, van 13.30 tot 14.30 uur, in het Kruisge bouw aan de Van Swindenwingel 40. Wie mee wil doen dient makkelijk zit tende kleding te dra gen en een badlaken mee te brengen. De deelnamekosten be dragen f 4,- per keer. Voor nadere infor matie over of opgave voor de yoga-cursus kan men zich wenden tot de Wijkpost Oost van de Stichting Raad voor het Be- jaardenwerk, Fran- klinstraat 11a, tele foon 264195. Het Kruisgebouw aan de Van Swindensingel. SCHIEDAM In de Dorpskerk van Kethel, aan het Noordeinde, kan men vrijdag 7 februari een concert bijwonen van Arie en Ellen Me taal. Op het programma staan orgelwerken en twee so nates, voor fluit en orgel, van Carl Ph.E. Bach en Michel Blavet. Het con cert duurt van 19.30 tot circa 20.15 uur. De toe gang is gratis. Er wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd voor het on derhoud van het orgel.

De Havenloods | 1986 | | pagina 1