CJV-Schiedam viert 100-jarig jubileum Schiedamse vrouwen trekken in ruimte naast 'Barrika' 1 waa? Huis-aan-Huis verschijnend Wekblad 'Ligging van clubruimte enorm belangrijk' 'Geen zin nog langer te wachten' jaar ter meulen versuit de lekkerste Willem van Hanegem Opent Vuilniswagen twee maal per week naar Noord WOENSDAG 26 FEBRUAR11986 KANTOORADRESSEN ZIE PAG.3 WEGENER UITGAVE OPLAGE WEKELIJKS MEER DAN 1.000.000 10e JAARGANG EDITIE 12 SCHIEDAM Het Schiedamse CJV (Christelijk Jongeren Verbond) bestaat in maart 1986 honderd jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum is een gevarieerd feestpro gramma samenge steld. Dit bevat onder meer een receptie, een reünie voor oud-leden en een 24-uurs zaal voetbaltoernooi. Te vens wordt gewerkt aan een jubileum boekje, waarin de pe riode van 1886 tot he den omschreven en in beeld gebracht wordt. Bijna een eeuw geleden werd door een groepje Schiedammers de Chris telijke Jonge Mannen Vereniging 'De Heere zal 't voorzien' opgericht. Binnen deze vereniging ontstonden door de jon geren heen diverse, thans zelfstandig func tionerende clubs zoals: voetbalvereniging HBSS, de Harmonie (te genwoordig beter be kend als De Rijnmond band) en de gymnastiek vereniging Dok (thans Alliantie). Tevens maak te het 'Jonge Mannen' plaats voor 'Jongeren' hetgeen betekende dat vanaf dat moment ook meisjes welkom waren. Speciaal voor oud-leden wordt ter gelegenheid van het 100-jarig be staan een reünie gehou den. Deze vindt plaats op zondag 2 maart, in de Opstandingskerk aan de Honnerlage Gretelaan. De bijeenkomst begint om half twee. Rond drie uur wordt een herden kingsdienst gehouden. Hierna is er weer volop gelegenheid om herinne ringen op te halen. De reünie-commissie zorgt voor koffie, thee en broodjes. Voor de reünie hebben zich inmiddels ruim vijfhonderd oud leden opgegeven. Be langstellenden die dit nog niet gedaan hebben kunnen zich hiertoe wenden tot Ria Boshart, telefoon 704274. Activiteiten De benedenzaal van het CJV-gebouw aan de Lange Haven Het huidige CJV telt cir- krijgt momenteel een grote opknapbeurt. ca driehonderd leden. Deze houden zich bezig met allerhande activitei ten. Jongeren van 6 tot en met 12 jaar kunnen hier toe terecht in 't Schepp- huis', aan de Dorpsstraat in Kethel, (op dinsdag en woensdag van 18.45 tot 20.00 uur) en wijkcen trum 'De Erker', aan de Jan van Avennestraat 32 (op donderdag van 18.45 tot 20.00 uur). Zij verma ken zich met handenar beid, gezelschapsspelle tjes, film kijken enzo voorts. Voor de wat ouderen, van 13 tot en met 15 jaar, is er-iedere vrijdagavond van 19.30 tot 22.00 uur tienersoos in het CJV- gebouw aan de Lange Haven 129. Tijdens deze bijeenkomsten wordt onder meer dart en bingo gespeeld, video gekeken en draait de disco. Jongeren vanaf 16 jaar kunnen elke zaterdag, vanaf 20.00 uur, naar de disco in 'De Vonk' aan de Lange Haven 129. le vens treden er diverse malen per jaar bands op. Wie sportief bezig wil zijn kan lid worden van de tafeltennisvereniging of zich aansluiten bij een SCHIEDAM— „We hebben al diverse malen om deze ruim te gevraagd. Het leek er ook op dat we het kregen. Plots rezen er echter vermoedens dat het niet doorging. Vandaar is besloten dat het geen zin had langer te wachten en zijn we er maar inge trokken". Het vrouwenontmoe tingscentrum is sinds enige dagen uit de ruimteproblemen Dit is het gevolg van ean actie, op zater dag 22 februari, wel ke bestond uit de in gebruik name van het naast 'Barrika' gele gen pand. De Schiedamse vrou wen hadden reeds meerdere malen om de leegstaande ruim te gevraagd. Het hui dige pand, aan de Van de bijgetrokken ruimte wordt al druk gebruik i maakt. Lange Kerkstraat 62, biedt namelijk on voldoende ruimte voor alle activiteiten. Tengevolge hiervan moeten cursussen worden opgeschoven en kunnen andere plannen niet gereali seerd worden. Uitgaande van de ge dachte dat er nu lang genoeg gewacht was, besloten de vrouwen dit weekeind het heft in eigen handen te nemen. Via de ach terkant trok men de naast 'Barrika' gele gen ruimte in en be gon aan de verhui zing. Aansluitend vonden er maandag 24 februari reeds de eerste activiteiten plaats. Hoewel de ruimte dus zonder toestem ming van de Ge meente betrokken is gaat het, naar de me ning van de vrouwen, in dit geval niet om een kraakactie. „In ons huurcontract staat dat we de pan den Lange Kerk straat 60 en 62 hu ren", legt Wil Ver- weij uit. „Dat bete kent dus dat er uit sluitend sprake is van het in gebruik nemen van een ruim te die we reeds jaren huren". Naast de bijeenkomsten die thans gehouden wor den zou het CJV nog veel meer willen doen. Dit is echter niet mogelijk door het gebrek aan ruimtè. „Om goed te kunnen draaien", legt vice-voor zitter Paul Feelders uit, BRODELIENTJE een succes dankzij U, daarom drie dagen lang de HALVE PRIJS voor "witte braderie met lintjes' feestjurkjes, matrozenpakjes en sierkussens 1E PIJNACKERSTHAAT 145a, 010-677374 Aanbiedingen geldig t/m 1 maart Malse schouderkarbonade kilo Heerlijke leverkaas extra 200 gram Verse hollandse piep-kip 3 stuks 9.- Magere yoghurt 1 liter van 1.43 1.19 IiIIWJiiwJWïIH Brussels witlof 1 kilo 1.95 10 grote navelsinaasappels J .98 Roomboterkoek van 5.95 J.50 Melkwit-gratis gesneden-van 2.65 2.25 Parelpinda's 500 gram 2.95 Zacht belegen kaas 500 gram 5.95 kilo 9-90 Enkele bestuursleden van het CJV-Schiedam. dartteam. „Naast deze activiteiten", vertelt één der soos-bestuursleden Fred Fukkink, „organi seren we af en toe een thema-avond over on derwerpen als 'Wel of niet roken', 'Alcoholis me' en 'Discriminatie'. Dat de jongeren zich, in tegenstelling tot wat weieens gedacht wordt, wel degelijk voor dit soort dingen interesse ren blijkt wel uit de overweldigende belang stelling die we op deze avonden hebben". Zomerkamp Een andere niet meer weg te denken activiteit van het CJV-Schiedam is de jaarlijkse kampweek naar Leusden. Dit jaar gaat men van 2 tot en met 9 augustus. Er worden drie kampe menten opgezet. Eén voor 7, 8 en 9 jarigen. Eén voor 10 tot en met 12-jarigen en een voor jongeren van 13,14 en 15 jaar oud. Er wordt gesla pen in 8-persoons ten ten. De dagen worden gevuld met speurtoch ten, zwemmen, boswan delingen en sport en spel. In het kader van de jubi leumviering zijn de deel name-kosten afgerond op f 100,- per persoon. Ook niet leden mogen mee. Nadere informatie is onder andere verkrijg baar bij Jan v.d. Most, telefoon 620112, en Mar garet Rijntalder, tele foon 260219. „moet je immers over een ruimte midden in een wijk kunnen beschikken. Beste bewijs daarvan is onze club in 'De Erker' die erg druk bezocht wordt. Een volksdans groep in Oost is daaren tegen, tengevolge van een gedwongen verhui zing vanuit de voormali ge gymzaal aan het Edi- sonplein naar de aula van de Kohnstamm- school, opgeheven. Het aantal leden liep in die periode plots terug van 40 naar 4. Zo belangrijk is dus de ligging van een ruimte voor je activitei ten'. Jongeren die eens een kijkje op een der CJV- bijeenkomsten willen komen nemen, zijn van harte welkom. 28-2 19.30 u. Bergpolderplein 6a, R'dam-Hillegersberg SCHIEDAM De reini gingsdienst van de Ope- nebare Nutsbedrijven Schiedam start maandag 3 maart met het twee maal per week ophalen van huisvuil in Noord. Om deze uitbreiding te kunnen realiseren is een extra vuilniswagen aan geschaft en meer perso neel aangetrokken. Na het ingaan van de nieuwe regeling ver schijnt de reiniging op maandag en donderdag in de wijk tussen Scheepvaartweg, Harre- weg,- Kasteelweg, Heel- meesterweg en Bouw- meesterweg. Dinsdag en vrijdag zijn Kethel Noord en Tuin dorp en het tussen het Faassenplein, Harreweg en Scheepvaartweg gele gen deel van Woudhoek- noord aan de beurt. Met de invoering van het tweemaal per week op halen van huisvuil in Noord is een eind geko men aan de verschillen die er op dat punt be stonden in verhouding mat andere wijken.

De Havenloods | 1986 | | pagina 1