'Hoofdbestuur kiest niet perse voor nieuwlichters' KOkFOi Talent één avond in spotlights ter meulen DE Q HAVENLOODS Nü al inschrijven voor Havenloods/Zuiden-; loop Daling van aantal werkloze jongeren Rijnmond taken naar provincie Cassee bemiddelde in conflicten D66-afdelingen 4W4 GRIEKS 'Je doet me denken aan Poolse nachtegaal' f 1 I »1 dI «TTHkkl d 'd111FJl K f J VLAARDINGEN 'Bij het opstellen van kandidatenlijsten voor raads- of parle mentsverkiezingen doen zich in politieke partijen altijd moeilijkheden voor. Er is altijd wel een nieuwe lichting binnen een afdeling die een ver frissend geluid wil laten horen en denkt dat de zittende 'ouwe hap' er toch wel komt. De pro blemen die zich de afge lopen maanden in diver se afdelingen van D66 hebben voorgedaan, zijn dan ook op zich niet zo vreemd. Alleen de one nigheid intern is in de publiciteit gekomen, ter wijl andere partijen de problemen niet aan de grote klok hangen en binnen de afdeling hou den. Soms leiden interne ruzies tot een vreemde uitslag van de kandida tenlijst, maar het is be slist niet zo dat het hoofdbestuur van D66 partij automatisch kiest voor de nieuwlichters'. Modieuze vrijetijdsshirts. Prachtige oversized shirts in ruit-, paisley- streepdessiri. In vele kleuren en alle herenmaten. van 49,95 en 59,95 voor slechts Rememoeï gulden extra voordeel'. Aan het woord is Ewout Cas see, lid van het hoofdbestuur van D66. Hij was de afgelopen maanden betrokken bij de in cidenten die zich voordeden in de afdelingen Vlaardingen en Capelle aan den IJssel van D66. Cassee* kreeg te maken met over élkaar heen rollende democraten, die elkaar uit maakten voor alles wat maar mogelijk was. Termen als 'geestelijk ziek', 'rotte vis', 'witgepleisterde graven', 'kan kergezwel' en 'verrader' wer den daarbij niet uit de weg ge gaan. Om de gemoederen te sussen moest Cassee vele ma len uit Amsterdam naar Vlaar dingen of Capelle reizen. De ruzies in beide afdelingen lie pen zo hoog op dat het leidde tot een breuk. D66 heeft de ge lederen nu gesloten, maar vol gende maand bepaalt de kie zer hoe groot de averij is die de partij heeft opgelopen. Twijfel D66 werkt volgens een gede centraliseerd systeem. Dat be tekent dat elke afdeling zelf de procedure van de kandidaat stelling bepaalt. Zo'n kandi daatstelling mag echter ook over, als de afdeling daartoe besluit. Het hoofdbestuur doet daar geen uitspraak over'. 'Zo voerde in de Vlaardingse afdeling de al gekozen lijst trekker Nel Kester krachtige oppositie tegen het besluit tot een nieuwe kandidaatstelling. Op het moment echter dat het hoofdbestuur bij een kwestie betrokken raakt, is er al het nodige gebeurd binnen een af deling. Zo raakte ik aan het twijfelen of de afdeling nu wel of niet besloten had tot een nieuwe procedure'. Toen Nel Kester op 28 oktober van' het vorig jaar gekozen werd tot lijsttrekker namen Atie den Hoedt en Wil van Rijn hun kandidatuur in beraad. Zij stelden namelijk vraagte kens bij de gevolgde procedu re. Er volgde een ruzie die niet te sussen leek. Na bemiddeling van het hoofdbestuur leken beide kampen de strijdbijl te zullen begraven. Echter de wapenstilstand was van korte duur. Op voorstel van het ROTTERDAM Wie van plan is zaterdag 15 maart mee te lopen in de 19e Havenloods- /Zuiden prestatieloop, doet er goed aan vooraf een startbe wijs te kopen op één der voor- inschrijf-adressen. Vorig jaar deden enkele dui zenden atleten en trimmers mee aan de voorjaarsloop over WATERWEG NOORD In de maand januari is het aantal werklozen in het ge west Nieuwe Waterweg Noord gestegen met 11 per sonen, zodat het totaal aan tal thans 9220 bedraagt. Deze maand zijn 176 vaca tures ingediend bij het Ge westelijk Arbeidsbureau, dat is 73 méér dan in de cember '85. De cijfers laten verder een daling zien van het aantal werkloze jongeren tot 23 jaar. Tevens is een lichte daling te zien in de sector Handel en Kantoor, maar een kleine stijging in de Bouwnijverheid. Er lieten zich 1248 mensen als werkloos inschrijven, terwijl het aantal uitschrij vingen 1237 bedroeg. vijf en zevenenhalve kilome ter. Het was niet alleen drin gen aan de start, maar ook bij het inschrijfbureau op de atle- tiekaccommodatie van PAC in het Kralingse Bos. Deelname kost dit jaar f5,- per persoon, na afloop krijgt iedereen een speciale herinneringsmedaille en dingt men mee naar één van de honderd sportartikelen die te winnen zijn in een grote lo terij. Begeleiders van scholen teams kunnen zich voor de start melden bfj de organisatie voor loten (één per acht deel nemers) voor een extra loterij met als hoofdprijzen een mi cro-computer en videorecor der. Atletiekvereniging PAC leidt de prestatieloop in goede ba nen; niemand minder dan Nel- li Fiere-Cooman lost om 15.00 en 15.30 uur het startschot Voor Havenloods Voor-inschrijfadressen voor De Havenloods/Zuiden pres tatieloop zijn: De Havenloods, Schiedamse Vest 47 en Prins Hendrikkade 16, W. van Ab coude, Zaagmolenstraat 89b, kantine sintelbaan aan het Lange Pad, W. van Hemert, Sal. de Braystraat 31, L. van Steenhoven, Eenbes 14, T. La- feber, Schieweg 83, Eddy-PG, Karei Doormanstraat 298, en warenhuis Ter Meulen aan het Binnenwegplein te Rotterdam. Voor-inschrijfadressen voor De Havenloods/Zuiden pres tatieloop zijn: De Havenloods, Hoogstraat 122 te Vlaardingen en warenhuis Ter Meulen aan het Binnenwegplein te Rotter- Heel Nederland eet Grieks. Nu eindelijk ook in Schiedam, Griekse Specialiteiten-Res taurant. Zaterdag 8 maart Originele levende Griekse muziek. SPECIALITEITEN RESTAURANT Lange Haven 101 - Schiedam - Tel. 010-264040 DE KEUKEN DAGELIJKS OPEN VANAF 16.00 UUR TEVENS ZALENVERHUUR VOOR FEESTEN EN PARTIJEN TOT 60 PERSONEN Lange Haven 101 hoofdbestuur werd besloten tot een herstemming voor het lijsttrekkerschap. Nonsens 'Nel Kester en Don Rodriguez stapten daaropvolgend naar de onafhankelijke geschillen commissie van de partij. De kandidatenlijst moest vóór 4 februari worden ingeleverd. Er was dus haast bij. De com missie hoorde Kester en afde lingsvoorzitter Van der Steen en bepaalde dat de afdeling bevoegd was tot het uitschrij ven van een nieuwe procedure. Ik heb Kester en Rodriguez ge adviseerd mee te doen aan de herstemming, maar dat heb ben ze niet gedaan. Nel Kester beschuldigde de geschillen commissie ervan het verlengde te zijn van het hoofdbestuur. Maar dat is natuurlijk pure nonsens. De commissie is als onafhankelijke instantie juist extra kritisch'. Kester besloot als lid te bedan ken en de verkiezingen in te gaan met een eigen lijst onder de naam Vlaardingen 2000. Onoplosbaar Zoals gezegd werd ook de af deling Capelle aan den IJssel verscheurd door interne peri kelen over het lijsttrekker schap. Leden van het afde lingsbestuur en de raadsfrac ties stonden tegenover elkaar. De spanningen liepen zo hoog op dat het probleem onoplos baar werd. Ook Cassee vond de oplossing niet, al denkt hij dat hij die op sommige mo menten bijna had. Het conflict eindigde met het vertrek van één van de oprichters van de afdeling, Gé Derksen. Ook hij komt bij de verkiezingen in maart met een eigen lijst, hier onder de naam Capelse Demo craten. 'De problemen zijn be gonnen met de kwestie Van De Bijenkorf. Later kwam daar nog eens bij dat fractievoorzit ter Derksen fractiegenoot Wil Schuiten beschuldigde van ongeschiktheid voor het raadswerk omdat zij niets zou uitvoeren. Derksen werd ge kozen tot lijsttrekker, maar verklaarde zich niet bereid tot samenwerking in een fractie met zijn tegenstanders. Ook keerde hij zich tegen het ver kiezingsprogramma, omdat dit niet geactualiseerd was. Deze opstelling heeft de door slag gegeven voor het hoofd bestuur het verzoek van enke le afdelingsbestuurders om hem te schrappen als lijsttrek ker, te honoreren. Je kan niet met een programma naar de Ewout Cassee, lid van het hoofdbestuur van D66, was betrokken bij de interne conflicten van de afdelingen Vlaardingen en Capelle aan den IJssel. kiezers als de lijsttrekker daartegen is'. Persoonlijke fout 'Derksen geloofde in een com plot-theorie. Dat is tamelijk brutaal, hij weet h?us wel be ter. In december heb ik al in een telefoongesprek tegen hem gezegd dat hij de sleutel in handen had tot een oplossing van het conflict. Hij heeft een persoonlijke fout gemaakt, want zo ga je niet met mensen om. D66 is echter niet zo op- portuum om te denken 'Derk sen is goed voor twee zetels, dus behoudt hem als politiek leider'. „Het hoofdbestuur heeft be sloten hem te schrappen als lijsttrekker. Hij heeft geen ge bruik gemaakt van de moge lijkheid in beroep te gaan bij de geschillencommissie, maar heeft meteen bedankt als lid. Het hoodsbestuur heeft overi gens respect voor het feit dat hij ook met onmiddelijke in gang zijn zetel in de raad be schikbaar heeft gesteld. Zo zijn er dus zowel in Vlaardin gen als Capelle aan den IJssel jammerlijke ontwikkelingen geweest. Een partij als D66 kan zich echter niet alles laten welgevallen ten faveure van de kiezers", aldus Cassee. WATERWEG NOORD Het provinciaal bestuur van Zuid- Holland vindt het een goede zaak dat met het besluit van de Eerste Kamer om Rijnmond óp te heffen een definitieve uit spraak is gekomen in deze al lang lopende kwestie. De provincie heeft zich in de afgelopen tijd voorbereid op het overnemen van de taken van het openbaar lichaam. Per 1 maart a.s. zal de provincie deze taken bestuurlijk overne men. Het provinciebestuur wordt dan het bevoegd gezag. De Rijnmond-medewerkers zullen voorlopig in Rotterdam en in Schiedam bij de Dienst Centraal Milieubeheer Rijn mond op hun huidige plaats aan het werk kunnen blijven. Bij de provincie is men overi gens hard bezig met een alge hele organisatievernieuwing. Provinciale griffie, waterstaat en planologische dienst ver dwijnen en er komt een nieuwe structuur met per beleidsveld gerangschikte diensten: Dienst Ruimte en Groen, Dienst Water en Milieu, Dienst Welzijn, Economie en Bestuur, Dienst Verkeer en Vervoer en een Facilitaire Dienst. De plaats van de provincieme dewerkers, inclusief die van de Rijnmondmedewerkers, in de nieuwe organisatie zal in de loop van dit jaar worden be paald. De vernieuwde organi satie moet per 1 januari 1987 operationeel zijn. SCHIEDAM— Dat er in Nederland talloze onont dekte zangtalenten rondlo pen, die makkelijk mee kunnen in de top van de hitparades is duidelijk ge worden tijdens de sound mix-wedstrijden van Hen- ny Huisman. De successen van Glenda Peters, Georgy Davis en Gerard Joling zijn daar voorbeelden van. Maar niet iedereen, die meent talent te hebben, krijgt de kans zijn ware kunnen voor de camera's te etaleren. In de hoop toch ontdekt te worden liefst door een platenbaas schrijven zij zich in voor de vele talentenjachten die in het land gehouden worden. Zo stonden afgelopen vrijdag avond negen zangers en zan geressen in spe op de verlichte dansvloer van Hotel Rijn mond. Renaldo Amusement Production organiseert name lijk een serie van vijf talenten jachten in Schiedam. De vier best geplaatste kandidaten van iedere avond strijden met elkaar in de grote finale op vrijdag 22 maart. De uiteinde lijke winnaar of winnares mag een plaatje maken. Maar ook de prijs die op de winnaar van vrijdagavond lag te wachten was niet mis, een reisje naar Parijs. Daar wilden de kandidaten wel extra hun best voor doen. Muisstil Voordat de eerste kandidate de microfoon kreeg en een nummer van Barbra Steisand zenuwachtig inzette, werd het publiek in de stemming ge bracht door prima verzorgde muziek van de driemans for matie Finest. Eindelijk kwam toch het mo ment, waarop de kandidaten hun kwaliteiten ten beste moesten geven. Zij werden bij het publiek en jury geïntrodu ceerd door Silvana, voor luis teraars van de Capelse locale omroep geen onbekende. Tot de laatste kandidaat toe bleef het publiek enthousiast en gunde elk talent een hartelijk applaus. Dit gold zeker voor Ariënne van Schie uit Noord- wijk, die als eerste deelnemer een nummer k capella zong. Een hoofdstuk apart vormden de uiteindelijke nummer één en twee. De Poolse Grace Sy- manska, die tweede werd, kreeg het publiek muisstil met haar vertolking van The Po wer of Love. „Je hebt zo'n mooie, heldere stem en goede zangtechniek, dat ik mij af vraag wat je hier doet", was het commentaar van zanger en jurylid Jacques Herb. Ook zijn Silvana (r.) introduceerde de kandidaten. Hier is zij i prijzen. gesprek met Yvette Bos. Zij viel niet ii collega John Miller was ver rukt van haar stem: „Je doet mij denken aan een Poolse nachtegaal". Dat zij meteen de lievelinge van het publiek was, bleek wel uit het boe-geroep toen John Miller een puntje van kritiek uitte. Toch moest Grace vrijdaga vond haar meerdere erkennen in de uit Roosendaal afkomsti ge dertigjarige Robert-Jan van Poppelen. Deze staalconstruc teur bracht twee zelf geschre ven liedjes, 'Kom eens dicht bij mij' en 'Het wiel van het le ven'. Zijn derde en laatste nummer was van André Ha- zes, 'Huil maar niet'. De jury prees hem voor de teksten van zijn eigen liedjes. Zijn warme en donkere stemgeluid, ge mengd met een brabants ac cent deed sterk denken aan de overleden Vlaamse zanger Louis Neefs. Robert-Jan ambieert een pro fessionele carrière als zanger, maar is realistisch genoeg om niet te hard van stapel te lo pen: „Ik wil het eerst nog even aanzien. Eerst wil ik iets goeds opbouwen en bij talentenjach ten kijken of mijn liedjes bij het publiek aanslaan". Hij heeft al zo'n twaalf talenten jachten afgelopen en is altijd bij de eerste drie geëindigd. Onlangs werd hij met nog ne gentien anderen uit 300 kandi daten geselecteerd voor het AVRO-televisieprogramma 'Gouden Sleutel Festival'. Uit eindelijk behoorde hij niet tot de tien laatste, omdat zijn stijl niet bleek te passen in het pro gramma. „Alle mogelijkheden liggen echter nog open. Ik vind het ook leuk om country te zingen of schlagers. De keuze laat ik over aan een toekomstige pro ducer. Mijn eigen luisterlied jes zet ik liever niet op de VERB0UWINGS-" UITVERKOOP I Direkt van groothandel b.v. nationaal PERZISCHE TAPIJTEN^ met kortingen tot 60% Prachtige tapijten cnfl o.a. van 4000.- voorI UUU«" hoogste inruilprijzen voor uw oude tapijten. Groothandelsgebouw --=»ni itpN Rotterdam ALLEJ^cir.AAT f Ingang C 2eetage «PgSiD f Ljel. 010-331496 plaat. Zij zijn niet cieel genoeg en zijn gewoon bestemd om voor een publiek te zingen. Voordat ik echter met een platenmaatschappij in zee ga, vraag ik eerst advies aan mensen uit het vak, want ik heb al eens een contract aangeboden gekregen, maar die belofte kon de maatschap pij niet waarmaken". Robert-Jan had niet verwacht dat hij zou winnen. Zeker niet toen na hem Grace Symanska optrad. „Zij zong zo goed, dat ik niet dacht eerste te kunnen worden". Hij won dan ook maar met één punt verschil, wat de jury en organisatie deed besluiten vijf kandidaten naar de finale te laten over gaan. Behalve Grace en Ro bert-Jan komen 22 maart ook weer terug Ariënne van Schie, Albert Hoedemaker en Edwin van 't Oor. Na afloop van de talentenjacht gaf Jacques Herb nog een op treden weg. natuurlijk ont- I brak daarin zijn hit van jaren geleden 'Manuela' niet. De volgende talentenjacht is mor gen, vrijdag 28 februari, even eens in Hotel Rijnmpnd. Het gastoptreden wordt dan ver zorgd door John Miller. Elektrische hangolielamp.. Mooi uitgevoerd met mat binnenglas, notekleurige houten onderpot, bronzen kettingstel en ivoorkleuri ge glasglobe met bloem motief. #30 cm. van 249,95 voor alléén dit WEEKEND!

De Havenloods | 1986 | | pagina 13