DE O HAVENLOODS 'Kinderopvang mag nooit voorziening worden voor armen'' 1 r ,Q 010-699444 Elfstedentocht op Nieuwe Haven 8?5 Volwassenen op herhaling ,25.- ,35.- SCHIEDAM Nederlands luchtje in Filmclub Sport in de Erker Werkgroep kondigt noodtoestand af ZELDZAAM Bijeenkomst NTVON IK PIK'T NIET LANGER!!! Muzikanten gezocht CJV100 jaar Vrijdag Zaterdag Voordeel »Vrijdag Zaterdag Voordeel •Vrijdag Zaterdag 19- 2250 r IQ. 199. VROOMSDREESMANN HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM I BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN I cQ Hie P DONDERDAG 27 FEBRUAR11986 35e JAARGANG NR. 9 LET OP! Dit telefoonnummer geldt alleen voor het opgeven van DUO'S. Met groot enthousiasme deden de leerlingen mee aan de ijsspelletjes. SCHIEDAM— Of ir. Jan Sipkema, zijn rayonhoof den en ijsmeesters in Leeu warden vorige week vrij dag nachtmerries hadden van een op handen zijnde veertiende elfstedentocht, het kon de leerlingen van de basisschool 't Windas niet interesseren. Zij hadden hun eigen ij- spret. En dat is toch wel even belangrijker dan de zorgen voor kluünplaatsen bij Harlingen. Vrijdagmid dag had de school uitgeko zen voor een groot ijsfeest op de singel achter de school in Schiedam-Noord. De één natuurlijk beter en met minder vallen dan de ander, maar dat mocht de pret niet drukken. Voor de jongste leerlingen had het personeel van de school allerlei ijsspelletjes bedacht. Met groot enthou siasme, wiebelend, krabbe lend en glijdend werden de spelletjes door de aller kleinsten gespeeld. De ou dere leerlingen konden zich uitleven op de bevroren plas door verschillende af standen te schaatsen. Niet om het hardst, maar om de afstand. Na vijf kwartier was de schoolse ijspret ten einde en mochten de leer lingen, weliswaar met kou de voeten en rode oren, naar huis om een lekker kopje chocolademelk te gaan drinken. Ook de basisschool De Ka meleon bleef met deze vorst niet binnen. Leerlingen van deze school reden dinsdag hun eigen elfstedentocht op de Nieuwe Haven. School leiding en ouderraad had den een circuit van platsna- men uitgezet. Bij elk bordje moesten de deelnemertjes hun elfstedentochtkaart la ten stempelen. En zoals het Voor de versterking van de inwendige leerling was er een koek- en zoopietent op het ijs gezet. Of er in een van de leerlin gen een tweede Reinier Pa ping of Evert van Benthem schuilgaat was na afloop moeilijk te zeggen. In ieder geval heeft de Kameleon in 1986 zijn eerste elfsteden tocht gehad. De strenge kou kon de kleine rijders niet deren. Leuke dames modesokjes... Van soft acryl in oranje, geel, mango, jade, kobalt of wit. Maten 35/38 en 39/42. 3 Paar van 15,95 voor SCHIEDAM— Bij de Film club en het Videocafé is de maand maart uitgeroepen tot Nederlandse maand. Alle activiteiten in deze maand hebben één ding ge meen: er zit een Nederlands luchtje aan. Zaterdag 1 maart gaat de kop eraf met een Ne derlandse film op de video. Welke film dat zal zijn blijft nog een verrassing. Aanvang: 21.30 uur. De zaal is geopend vanaf 20.30 uur. SCHIEDAM Naast de reeds vele activiteiten in het wijk centrum De Erker wordt er met ingang van dinsdag 4 maart ook nog een cursus zelf verdediging gegeven. De cursus staat onder leiding van Henk Vervoort, leraar tweede dan. Tijdens de trai ningen leert men niet alleen zichzelf te verdedigen in nood situaties, maar ook wordt de lichamelijke conditie verbe terd. Aanvang: 19.30 uur. De contributie bedraagt f 10,00 per maand. SCHIEDAM De kinder opvang in Schiedam ver keert in een noodsituatie. Lange wachttijden (soms oplopend tot anderhalf jaar) als gevolg van een te kort aan personeel, het werken met nagenoeg uit sluitend vrijwilligsters en een enkele beroepskracht is een onacceptabele toe stand. Dit is de conclusie die maandagavond na af loop van een politiek forum in de Blauwe Brug over kinderopvang getrokken werd. In haar inleiding ging Marja van Wolferen, voorzitter van de Werkgroep Kindercentra Schiedam, in op de status die de werkers in de kinderopvang hebben. „Ondanks de vooruit gang die op het gebied van op leiding en scholing is geboekt, behoren de werkers in deze sector tot één van de onderste trappen van de professionele ladder". Het werk steunt te veel op vrijwilligsters. Continuïteit Wil de continuïteit niet in ge vaar komen, dan dient er meer betaalde leiding te komen dan tot nu toe het geval is. Van de zeven peuterspeelzalen die Schiedam rijk is werken er vier volledig met onbetaalde ;t.M iftififXXIIIfStiff Iff k- Kinderdagverblijven en peuterspeelzalen zitten te wachten op beroepskrachten. krachten. De overige drie heb ben noodgedwongen één kracht aan het club- en buurt huiswerk moeten onttrekken. Om de grote problemen het hoofd te bieden is er geld no dig. Aan de afgevaardigden van de politieke partijen werd gevraagd hoe zij in het alge meen over kinderopvang dachten en of hun partij meer geld beschikbaar wilde stellen voor deze voorziening. Zo ja, waar wordt dat geld dan van daan gehaald? Belangrijke vraag hierbij is of kinderop vang beschouwd moet worden als een basisvoorziening en in hoeverre de overheid daarin verantwoordelijkheid moet nemen. Emancipatie De kleine linkse partijen zien de kinderopvang als den basis voorziening, waarvoor de overheid voor een groot deel verantwoordelijk is. Tevens zijn zij van mening dat de ge meente de financiële middelen beschikbaar dient te stellen om te komen tot een op de be hoefte afgestemde kinderop vang. Alle partijen zijn het min of meer met elkaar eens als het gaat over de vraag of de kin deropvang gezien moet wor den in het bredere kader van de emancipatie van de vrouw. Coby de la Rie (D66) zei dat de gemeente in deze prioriteiten moet stellen in het kader van de herverdeling van arbeid en emancipatie. Zij zag echter niet waar de financiële moge lijkheden lagen: „Ik heb er op dit moment geen zicht op waar we zouden kunnen schuiven in het financiële plaatje". Martin Loch van de WD hield er een nogal vreemde gedachte op na. Enerzijds is voor hem en zijn partij de kinderopvang geen eerste vereiste en geen verantwoordelijkheid voor de gemeente. Anderzijds wilde hij wel extra geld ervoor uit trekken door bijvoorbeeld het geld dat nu uit de inmiddels opgeheven Rijnmond komt naar de kinderopvang te slui zen. Ook opperde hij het idee om geld dat nu beschikbaar wordt gesteld voor de buiten sporten, die blijkbaar niet goed lopen, te besteden aan de kinderopvang. Herschikking Voor de PvdA is de kinderop vang wel een prioriteit, maar dat betekent alleen dat daarop niet extra bezuinigd mag wor den. Verder staat het op een lijn met prioriteiten als mini mabeleid en bestrijding van de jeugdwerkloosheid. De finan ciële middelen zouden volgens Truus de Nijs (PvdA) moeten komen uit een herschikking van de huidige middelen in het welzijnswerk. Volgens Ulferd Bruseker is er weldegelijk geld: „Waar een wil is is geld", zo zei hij. „Het gaat erom dat de gemeente keuzen moet maken. Een bete re begroting zou al geld ople veren. Ook een betere controle op de gelden bij gemeentewer ken zou kapitalen besparen". De afgevaardigde van de PSP- PPR, De Leede, pleitte ervoor bij de volgende begroting 1,3 ton structureel voor kinderop vang op te nemen. „Het is een druppel op een gloeiende plaat, maar toch een eerste stap". Voor Els Hellwig van het CDA is het huidige college schrome lijk tekort geschoten. „Dit col lege speelt absoluut niet in op het emancipatiebeleid". Haar conclusie is dat de politiek het financiële kader dient te scheppen om de enorme wachtlijsten op te lossen. SCHIEDAM 'Kluphuis Oost' organiseert vanaf 3 maart aanstaande de cursus 'Volwassenen op herhaling'. De cursus is bedoeld voor vol wassenen, die hun kennis van de Nederlandse taal, met name het practisch gebruik ervan, willen bijspijkeren. Die kennis is vaak weggezakt en bovendien verandert een taal voortdurend. Zo heeft bij voorbeeld de voorkeurspelling zijn intrede gedaan en worden steeds nieuwe woorden aan de taal toegevoegd. Op de hoogte blijven van deze ontwikkelin gen is van belang, omdat men voor bijna alles formulieren moet invullen of ingewikkelde verhalen lezen. In de cursus 'Volwassenen op herhaling' wordt hier aan dacht aan besteed. Niet op een schoolse manier, maar aan de hand van onderwerpen waar men dagelijks mee te maken heeft. De cursus wordt elke maan dagmorgen van 9.15 uur tot 11.15 uur gegeven en duurt van 3 maart tot 9 juni. De kos ten bedragen f 10,-. Hiervoor ontvangt men een multoband, waarin het cursusmateriaal bewaard kan worden. Per bij eenkomst wordt nog f 1,50 ge vraagd voor de koffie of thee. Opgeven kan in het clubhuis in de Galileistraat 86 of bij Elske Geleedst, telefoon 73.54.35. DE GROOTSTE MAGAZIJNVERKOOP VAN NEDERLAND is een zeldzaam gebeuren!! Omdat er een zee van massief eiken meubelen verkocht wordt voor werkelijk zeldzaam lage prijzen. Honderden bankstellen, kas ten, eethoeken, salontafels enz. enz. Uitsluitend kwaliteit voor beslist de allerlaagste prijzen. Kom nu I snel naar de grootste magazijnverkoop van Nederland en u zult I zeker versteld staan want: l.iïl ■ö/1 Burchthuys Interieur TIENDWEG 45 KRIMPEN A/D LEK Over Algerabrug rechts en direkt (grens Krimpen a/d IJssel) links Verbindingsweg op Vrijdag koopavond doorrijden tot Burchthuys. SCHIEDAM— Het NIVON, Nederlands Instituut voor Volksontwikkeling en Na tuurvrienden, houdt maandag 10 maart in De 4 Molens een Noorse avond, die verzorgd wordt door de heer en me vrouw Brouwer uit Alkmaar. Terwijl het levensverhaal van de vrijbuiter Peer Gynt muzi kaal verteld wordt in de ge lijknamige suite van de Noorse componist Edvard Grieg, toont een dia-serie het Noorse landschap. Als bijzondere attractie wor den de aanwezigen getrac- teerd op een Noorse wafel bij de koffie. Aanvang: 19.30 uur. Toegang: f 1,50 voor leden en f 2,50 voor niet-leden. ik heb genoeg van al die veel te hoge prijzen .voor meubelen ;n tapijten ga ik voortaan gelijk naar dcTuklflfSfef hoofdweg 18 capelle oon den ijjsel tel.010-518844 zwartjanstraat 60-64 noorderboulevard rotferdam tel.010- 663611 hitlelaan 30-39 t.o.metrostation rijnhaven rotterdam-zuid tel.010-852273 Demonstraties oude am bachten tijdens Schiedam- se Molendagen. SCHIEDAM De Werkgroep Molendagen is op zoek naar muzikanten, die op zaterdag 24 mei in de binnenstad gezel lige klanken ten gehore willen brengen. Zij zullen de ver schillende activiteiten in het centrum muzikaal luister bij te zetten. De organisatie van de Molen dagen mikt op volksmuziek, die past bij programma-on derdelen als het opstellen van molens en distilleerderijen en demonstraties van uitsterven de ambachten. De straatmuzi kanten krijgen startgeld en moeten daar tenminste twee uur muzikaal plezier tegen over stellen. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij de VW-Schie- dam, Buitenhavenweg 9, tele foon 733000. SCHIEDAM De Schiedam- se CJV De Heere zal 't voor zien' viert zaterdag zijn eeuw feest. Ter gelegenheid van dit heuglijke feit is zondag 2 maart een groots opgezette reünie van oud-leden georga niseerd. Ruim 500 oudgedienden zijn aangeschreven om naar de hereniging in de Opstandings- kerk te komen. Behalve het ontmoeten van oude bekenden en het ophalen van herinne ringen, wordt er ook een her denkingsdienst gehouden, die geleid wordt door de oud CJV- leden ds. Ommering, ds Wa penaar én ds. Wuister. Het is de bedoeling dat de reü- nie-gangers als verjaardags cadeau bijdragen in de onkos ten voor de aanschaf van nieuw meubilair in het gron dig verbouwde CJV-clubge- bouw 'Jeugdhaven' aan de Lange Haven. Oud-leden die zich nog niet hebben opgegeven, kunnen dit alsnog doen door f 10,00 over te maken op giro 596679 (ten name van CJV-Schiedam) én zich telefonisch aan te melden bij Ria Boshart, telefoon 704274. Nachthemd. Polyester/katoenen batist. Kleuren rose of mintgroen. Maten M t/m XXL. 29r- Badstof stretch hoes laken. Perfekt passend, prima kwaliteit. Keuze uit diverse kleuren. 2Persoons -29>Nü25.- 1 Persoons -22T- Nü f Met lange mouw en borst zakje. Kwaliteit 100% katoen. Grijs en bleu. Maten S t/m XL. Tornado vuilniszakhou der. Exclusief voor V&D Handig, voor binnen en buiten. Stevig kunststof. Met deksel. Kleur beige. -237- Cassettebox. Voor 15 musicassettes. Met rookglaslade en han dig aanbouwsysteem. In wit of zwart/antraciet. 1A95" Moulinex slede stofzui ger. 1000 Watt motor. Grote voetpedalen en op- rolsnoer. Opbergvak met 3 hulpstukken. Hollandse kaasspecialteiten. Vers van 't mes. Per kilo voor deliger. Keuze uit o.a. Leidse Uniekaas oud.X7r20- Nü 16.20 Texelaar 3&76NÜ 14.70 Roomkaas jong 45:- Nü 14- Boerenkaas jong belegen J44ffNü 13.90 Extra voordelig: Goudse kaas jong Per kilo *J9Q Nostalgische 5 Jaar garantie op frame en vork. Keuze uit zwart, wit, rood of blauw. 28 Inch325r- Nü 295.- Meisjesmaat 24 Inch. In wit of rood..349:- SI. r\lt?Ul Ufcjiue. WH UI Z.WCU val IlldC/IOl. O l IUipoiur\r\Ci i. meteen aiueniiy icvcnjiinuucicM W mm Z grammofoonplaten NÜ IV* AM. kl.elokt.app NÜ Ook geldig op de koopavond.

De Havenloods | 1986 | | pagina 1