ABN tennis toernooi D66 (lijst 6) RPF (lijst 7) PSP-PPR (lijst 5) Secretarie gesloten GBS(lijst 8) Boekenbal CPN (lijst 4) Komische thriller Open podium Schiedams Nieuwsblad ID Paasconcours Lijsttrekker: A. Reijn- hout. Waarom u het beste op D66 kunt stemmen. De meeste partijen vin den u ineens weer be langrijk wanneer de ver kiezingen naderen, ter wijl ze de afgelopen vier jaar niet naar uw mening hebben gevraagd. Dit geldt niet voor D66. In de afgelopen periode heeft ons raadslid Adri Reijn- hout er steeds op gewe zen dat de bevolking zo nauw mogelijk bij het bestuur van de stad be trokken moet worden en dat dit niet beperkt mag worden tot het eens in de vier jaar uitbrengen van uw stem. Bovendien heeft hij geprobeerd de standpunten van D66 via de krant aan u duidelijk te maken. Waar heeft Adri Reijn- hout zich onder andere voor ingezet? Extra geld voor minder- draagkrachtige eigen woningbezitters in stadsvernieuwingsge bieden, die hun woning willen opknappen. Via het T-fonds heeft D66 ervoor gezorgd dat hier voor een bedrag van ruim 1 miljoen gulden beschikbaar wordt ge steld. Verlaging en afkoop van erfpachtcanons. D66 is de motor geweest achter de discussie over deze problematiek. De erf pachter mag niet de melkkoe van de gemeen te worden. Oplossing van de proble men bij de SSSW. De huurders moeten invloed krijgen op het beleid van hun huisbaas. Behoud van het opbouw werk en meer geld voor kinderopvang. Voor de komende vier jaar vindt D66 ook dat: bezuinigingen niet ten kosten mogen gaan van de minder-draagkrach- tigen. Tariefsverhogin gen uit den boze zijn, er méér invloed van de be volking op het gemeen- Adrie Reijnhout. tebestuur moet zijn, er méér invloed van de be volking op het gemeen tebestuur moet zijn, er een eind moet komen aan de lange files in Schie- dam-noord (er moet een tweede ontsluitingsweg worden aangelegd), er in Schiedam-noord een overdekt zwembad moet komen, er méér oefen ruimte moet komen voor amateuristische kunst en muziekbeoefening en de jeugd in Schiedam- noord zo snel mogelijk een eigen onderkomen moet krijgen. Lijsttrekker: W.Mak Mag ik mij eerst even aan u voorstellen. Ik ben de lijstaanvoerder van lijst 7, de lijst van de RPF, de Reformatorische Politie ke Federatie. Graag wil ik uw aandacht vragen voor het uitgangspunt van de RPF en haar visie op het gemeentebeleid. De RPF heeft een duide lijke grondslag. Zij aan vaardt als enige norm voor haar politieke den ken en handelen het on feilbare en gezagheb bende Woord van God, de Bijbel. m WEGENER bladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks m een tolale oplaag van ruim een miljoen exempla- Schiedams Nieuwsblad NweVlaaidingseGxirant Verschijnt elke woensdag huis-aan- huis in Vlaar dingen Maassluis Nieuwsblad ADVERTENTIES: Hoogstraat 122. Vlaardingen. Postadres postbus 1980. 3000 BZ Rotterdam, tel 010- 346711 DISTRICT-VERKOOPLEIDERS: N.CH. de Poorter en Th J Braven- boer (tel privé 010-353883). REGIONAAL CONTACTMAN G.H. Adams (tel. privé 01891-3230). ADVERTENTIEVERKOOP: SCHIE DAM. Hans Ivo (tel privé 010- 650272); VLAARDINGEN: Jos Sparla (tel privé 01803-5791) REDACTIE: Hoogstraat 122. 3131 BP Vlaardingen. Postbus 306. 330 AH Vlaardingen. CHEF-RED J. De.jbei RED. M. Ames en L. Visser Sportcorrespondent P Spek (010- 352615). ADMINISTRATIE: Pnns Hendrikkade 12-16. postbus 1980. 3000 BZ Rotter dam, tel 010-699 250. SLUITINGSTERMIJN woensdag krant advertenties dinsdag 12.00 uur- redactie 10.00 uur Donderdagkrant (advertenties en redactie) dinsdag Vanuit die grondslag zijn er een aantal voor- rangsregels: Het behoud en bevordering van Gods Woord als de norm voor het openbare leven. De handhaving en de bevor dering van een goede rechtsorde. Het bevorde ren van het welzijn van de burgers. De zorg voor de zwakkere in de sa menleving. Bescherming van al het geschapene en zorg voor het natuurlijk milieu. Met inachtneming van deze grondregels zijn er enkele zaken die in het gemeentebeleid aan dacht dienen te hebben. De bevordering van de zondagsrust. De hand having van de vrijheid van richting en inrich ting van het bijzonder onderwijs. De handha ving van de openbare ze delijkheid, ook in zoge naamde cultuuruitingen. De bestrijding van de criminaliteit. De bestrij ding van de werkeloos heid, onder andere door een duidelijk vestigings- W. Mak. beleid voor klein- en grootbedrijf. Voorrang voor renovatie van ver ouderde, goede wonin gen en bevordering van woningbouw en voorzie ningen op de open gaten in en om het stadscen trum. Voor de uitvoering van een aantal van deze za ken is een meerjarenplan nodig. Met gehoorzaam heid aan al Gods gebo den voor alle terreinen van het leven wil de RPF u dienen. Wij vragen al len, die zich in boven staande kunnen vinden, blijf niet achter maar geef uw stem aan lijst 7. Lijsttrekker: Bart de Leede. De PSP en de PPR menen dat alleen fundamentele veranderingen in onze samenleving de bestaan de problemen kunnen oplossen. De mogelijk heden, die een gemeente heeft om hieraan bij te dragen, moeten optimaal worden benut. Daarin staan voor de PSP-PPR twee dingen voorop na melijk: het vergroten van de invloed van de be volking op het beleid èn het opkomen voor de be langen van de minder draagkrachtigen. Enkele belangrijke pun ten uit het verkiezings programma '86-'90 zijn: Doorgaan met en ver sterken van het verzet tegen de bewapenings wedloop. Een actief ge meentelijk beleid inzake ontwikkelingssamen werking. Een krachtiger anti-discriminatiebeleid onder andere door op richting van een klach tenbureau. Een actief werkgelegenheidsbeleid onder andere door als gemeente meer mensen uit minderheidsgroepen in dienst te nemen. Een huisvestingsbeleid ge richt op jongeren, ouderen, migranten en minder draagkrachti gen. Snelle realisering van nieuwe woonwagen locaties, onder andere aan de Koekoekslaan. Actieve bestrijding van milieuvervuiling en be houd van de resten van natuur in de Schiedamse omgeving (dus tegen Zestienhoven en Rijks weg 19). Verbetering van de gezondheidszorg, on der andere meer in spraak en preventie. Uit breiding van volwasse nenonderwijs en meer aandacht voor kinderen die uit de boot vallen in het gewone onderwijs. WOENSDAG 12 M AART1986 tl Q-494 SCHIEDAM— De ge meentesecretarie is woensdag 19 maart in verband met de Gemeen teraadsverkiezingen, ge sloten. Uitzonderingen hierop vormen de burgerlijke stand (deze is open van 8.30 tot 15.30 uur) en het bureau verkiezingen (ge opend van 8.00 tot 19.00 uur). Beide afdelingen zijn gevestigd in gebouw 's Graveland aan de 's Gravelandseweg 567 (2e etage). Bart de Leede. Uitbreiding van voorzie ningen voor kinderop vang. Uitbouw en uit breiding van jongeren- voorzieningen, met name in Schiedam-noord. Ver dere verbetering van voorzieningen voor mi granten. Een zo uitge breid mogelijk minima beleid, door verdere kwijtschelding, inko mensafhankelijke tarie ven, beperking van de woonlasten (onder ande re door isolatie) en steunverlening bij schul den. Lijsttrekker: W.F.M. Schenkelaars. Gemeente Belangen Schiedam werkt voor alle inwoners van de stad. Onze groep wordt daarbij niet gehinderd door landelijke partij programma's. Gemeente Belangen Schiedam wil: van Schiedam een veilige stad maken, waar ieder een zich vrij kan bewe gen en zich ook werke lijk thuisvoelt. Bij stads vernieuwing de goedko pe woningen behouden, geen kleinere dan drie kamer nieuwbouw-wo- ningen en een onderzoek naar de staat van onder houd van alle Schiedam se huurwoningen. Verder: werken aan een overleg waarin overheid, onderwijs en bedrijfsle ven samenwerken. Het huidige peil van gezond heidsvoorzieningen handhaven en indien mogelijk verbeteren. Het stadsaanzien behouden en herstellen. Een betere bereikbaarheid van alle delen van de stad, onder meer door een vereen voudiging en herziening van de enorme hoeveel heid verkeersregels. Zich inzetten voor een schoon Schiedam, om vervuiling van straat en grond te vermijden zul len bijvoorbeeld centrale werkplaatsen voor auto- motor- en bromfietss leutelaars moeten wor den ingericht. Alle tak ken van sport een moge lijkheid bieden om tot onplooiing te komen. De gemeentelijke tarieven en belastingen vereen voudigen en herzien (de erfpacht voor iedereen afkoopbaar maken). Alle economische mogelijk- W.F.M. Schenkelaars heden die de stad heeft volledig benutten en de beschikbare subsidies beter en evenredig ver delen. Geef Gemeente Belan gen meer kracht, stem lijst 8! ROTTERDAM Ter ge legenheid van de Boe kenweek wordt op vrij dagavond 14 maart 1986 een boekenbal gehouden in het Rotterdams Bi bliotheektheater. In een literair en muzi kaal programma treden op de schrijver Ed Leef- lang, Bob den Uyl, Lies- beth Okkerse, Marjan Berk, Rien Vroeginde- weij en Jan Eijkelboom. De muziek wordt ver zorgd door Marijke Boon, 3 Heren en Misty. Het geheel wordt gepre senteerd door Boudewijn Büch. De Rotterdamse kunste naar Frits Jansen heeft ter gelegenheid van dit boekenbal het theater en de aangrenzende foyer herschapen in een met neon versierde fee- struimte. De avond, die wordt georganiseerd door de Boekverkopers bond in samenwerking met de bibliotheek, be gint om 21.00 uur. Er zijn nog kaarten verkrijg baar (toegang f 15,-). Lijsttrekker: Ulferd Bruseker. Stem echt links, stem CPN. CPN-actiepunten: Uit stapjes van B W en ge meenteraadsleden op kosten van de bevolking, daar doen we niet aan mee. De gemeente moet democratischer worden, zodat het voor de bevol king ook duidelijk is wat er gebeurt, geen gekon kel achter de deuren, maar discussies in het openbaar. Wethouders moeten geen heipalen slaan, maar vaker naar Den Haag trekken om op te komen voor de belan gen van de Schiedamse bevolking. De CPN is de afgelopen jaren bezig geweest met en zal zich sterk blijven maken voor: verlaging van de woonlastenkos- ten en de tarieven van electriciteit en aardgas (juist voor de kleinver bruikers) en tegen on- roerendgoedbelasting. We zijn vóór behoud van het opbouwwerk en goe de welzijnsvoorzienin gen in alle wijken. We waren tegen de forse erf- pachtverhogingen. Vóór een goed beleid voor mensen njet lage inko mens, met name de uit keringsgerechtigden. We waren fel tegen de komst van de sociale recher cheurs. We hebben het opgenomen voor de be woners die de renovatie- /verhuiskostenvergoe- ding bijna gehalveerd zagen worden. Kan je nagaan, als we niet in de raad hadden gezeten. De CPN kwam met voor stellen voor een actief kwijtscheldingsbeleid voor diverse belastingen voor mensen met de laagste inkomens. De CPN steunde de acties Ulferd Bruseker. voor goede en betaalbare kinderopvang. De CPN protesteerde als enige te gen de verhoging van de aardgasprijs. De CPN verzet zich steeds weer tegen het 'uitverkopen van gemeentelijke diens ten', dus privatisering. De CPN is lastig, kri tisch, actief. Komt niet alleen met standpunten, voert ze ook uit. De CPN durft z'n mond open te trekken in de raad. Laat je stem horen, stem. CPN! SCHIEDAM In Ahoy' Rotterdam wordt van 24 tot en met 30 maart het Wereldtennistoernooi gehouden. De kwalifica tiewedstrijden vinden voorafgaand plaats op 22 en 23 maart. Sponsor van het toernooi is, voor de dertiende keer, de Al gemene Bank Nederland N.V. Voor het toernooi zijn een aantal beroemde tennisspelers gecontrac teerd waaronder: Mats Wilander, Stefan Ed- berg, Anders Jarryd, Joachim Nyström en winnaar van het ABN- toernooi 1985 Niloslav Mecir. Tennisliefhebbers die het toernooi willen bij wonen kunnen bij de ABN toegangskaarten kopen. Afhankelijk van de match waarvoor kaarten worden gekocht krijgt men een korting die kan oplopen tot 50%. Ook niet cliënten van de bank krijgen deze reduc tie. Daarnaast biedt de ABN een ieder die tussen 26 februari en 28 maart een spaarrekening opent met een eerste inleg van f 10,- of de inleg van een bestaande rekening ver hoogt, als welkomspre mie twee originele Dun- lopp tennisballen. Niet tennisliefhebbers krij gen als alternatief een extra premie van f 7,50. In Schiedam treft men ABN-kantoren aan op: de 's Gravelandseweg 598, het Hof van Spaland 49 en de Koemart 4. SCHIEDAM— In het dienstencentrum 'De Woudhoek', aan het Heijermansplcin 36, wordt binnenkort een paasklaverjastoernooi gehouden. De speeldata zijn: vrij dag 21 en donderdag 27 maart. Men begint beide keren om 13.30 uur. De deelname-kosten bedra gen f 3,50 (voor twee middagen). Wie mee wil doen kan zich opgeven aan de balie van het dienstencentrum of bij mevrouw Langeveld, te lefoon 715017. SCHIEDAM— De to neelvereniging Inter mezzo speelt zaterdag 15 maart de komische thril ler 'Jezelf tegenkomen'. Het stuk telt vier bedrij ven. In de pauze wordt er een tombola gehouden en er is bal na. De uitvoe ring wordt gegeven in de aula van Scholenge meenschap Spierings- hoek aan de Van den Brugghenlaan 2-6. De voorstelling begint om 20.00 uur. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Kaarten kunnen worden bestemd via de telefoon nummers: 267199, 737078 en 700745. ROTTERDAM Het Hofpleintheater voor Kinderen hodut woensdag 26 maart a.s. een 'open podi um', speciaal voor kinderen. Het bete kent dat jonge arties ten en toneelspelers die bijvoorbeeld bal let, disco, break dance, goochelen, acrobatiek of zang beoefenen, de kans krijgen hun kunsten aan het grote publiek te vertonen. Ook bandjes zijn van har te welkom.

De Havenloods | 1986 | | pagina 3