HAVENLOODS F Schiphol als nationale luchthaven ruim voldoende 1 Bromfietsverzekering? Boekenweek met wedstrijd tfszópn#*""1 Wilton-Fijenoord zet poorten open SCHIEDAM KLANTEN VAN TERMEULEN SPORT LOPEN |sport VOOROP DEMOCRATEN Orgelconcert in Stedelijk Secretarie gesloten Sessie in Podium Openhouden Zestienhoven is heilloze versnippering Wffmm VERBOUWING —COSMOS o De Schorpioen Optreden van Stroopwafels Vrijdag Zaterdag Voordeel •Vrijdag Zaterdag Voordeel •VrijdagZaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel 29- ,5/5, 15.- 26.- Afd. damesmode NÜ 25.- ,9.95 98- ar H.450.- HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN editie p DONDERDAG 13 MAART 1986 35e JAARGANG NR. 11 SCHIEDAM De boeken week, die in Schiedam ge organiseerd wordt door de boekverkopers in samen werking met de Openbare Bibliotheek en het Stede lijk Museum is gisteren van start gegaan en duurt tot en met 22 maart. Schiedamse bundel Adriaan van der Veen is te gast in het Videocafé. boekenweekgeschenk. Bij besteding van tenminste f 19,50 bij de boekhandel krijgt men het boek De gla zen brug' van de schrijfster Marga Minco cadeau. Als schrijfster werd Marga Minco vooral bekend door haar boek 'Het bittere kruid' uit 1957. Hierin be schrijft zij haar jeugdher inneringen uit de Tweede Wereldoorlog. Ook 'De gla zen brug' is een verhaal over die verschrikkelijke oorlogsjaren. Behalve een geschenk is aan dit boekenfeest ook een verhalen- en gedichten wedstrijd verbonden. De Schiedamse organisatoren kwamen op dit idee, omdat het schrijven van verhalen en gedichten weer populair aan het worden is. Steeds meer verenigingen van amateurschrijvers worden opgericht, zondagsdich- tersconcoursen krijgen veel aanmeldingen en er ver schijnen regelmatig tijd schriften enboeken voor beginnende dichters en schrijvers. Iedereen van 14 jaar of ou der kan aan de wedstrijd meedoen. Het onderwerp van het verhaal of gedicht is geheel vrij. Het is de be doeling om bij voldoende inzendingen een boekje sa men te stellen. Een jury, be staande uit Ruud Aret en Jenske Dijkerman (boek verkopers), Henk Ewoldt (directeur van de biblio theek), Gerjan de Waard (journalist) en Aad Kester (leraar Nederlands) zal be oordelen welke verhalen en gedichten iri het boekje worden opgenomen. Tevens kiest de jury één ge dicht of verhaal, waarvan de titel als titel voor het boekje zal gelden. Eind mei worden de prijswinnaars, bekend gemaakt. In het museum is tijdens de boekenweek een tentoon stelling te zien van eerste drukken, handschriften en foto's van de in Schiedam gewoond hebbende schrij ver en advocaat Ferdinand Bordewijk (1884-1965). Te vens wordt een toneelbe- werking van zijn meest be kende boek 'Bint' door het toneelgezelschap 'Het Volk' op 21 maart opge voerd. De boekenweek wordt 22 maart in Schiedam afgeslo ten met een schrijversa vond in het Videocafé, waar de in Schiedam geboren au teur Adriaan van der Veen te gast zal zijn. DU SCHIEDAM In de aula van het Stedelijk Museum verzorgt zaterdag 15 maart de Schie damse organist Arie Metaal een orgelconcert. Op het programma staan on der andere werken van Pa- chelbel, Krebs, Pool, Wesley en Long. Bach en Handel zijn vertegenwoordigd met twee sonates voor fluit en orgel. De fluit wordt bespeeld door Cor- rie Verbiest. Aanvang: 15.00 uur. Toegang: SCHIEDAM In verband met de verkiezingen van de gemeenteraad is de ge meentesecretarie op woensdag 19 maart geslo ten. Wel geopend zijn die dag het bureau verkiezin gen (van 8.00 tot 19.00 uur) en de burgelijke stand (van 8.30 tot 15.30 uur). SCHIEDAM Muzikanten kunnen vanavond deelnemen aan een funksessie in Podium, Lange Haven 28. Een ritme sectie is aanwezig, andere in strumenten moet men zelf meenemen. De sessie staat on der leiding van Rick Rietveld. De zevenmansformatie 'Man Ray' treedt zaterdagavond op in dit cultureel café. De mu ziek, die tussen jazz en pop zit, kent invloeden van o.a. Miles Davis en the Talkings Heads. Vervolgens viert Podium zon dag een Ierse feestdag, St. Pa trick's Day. De sfeer zal geheel in stijl zijn en ook de Ierse mu zikanten zullen niet ontbre ken. SCHIEDAM Volgens het college van Burgemeester en Wethouders van Schie dam strookt het openhou den van de luchthaven Zes tienhoven niet met een ge zond nationaal en regio naal luchthavengebied. Bo vendien doorkruist het openhouden van het vlieg veld de woningbouwplan nen van de gemeente in noord. Bij het ontwikkelen van die plannen ging men er van uit dat de luchtha ven een tijdelijk karakter zou hebben. Naar de me ning van de Schiedamse be stuurder dient het vliegveld dan ook gesloten te worden. In een brief aan het Rotter damse college zet de gemeente Schiedam de argumenten voor sluiting van Zestienhoven uit een. Uit het rapport 'Verken ning van de mogelijkheden van een nieuwe start- en lan dingsbanen Op de luchthaven Zestienhoven' blijkt namelijk dat het openhouden van het vliegveld verwacht mag wor den. Rotterdam-Airport De gemeente Schiedam is van mening dat 'het luchtvaartbe leid meer nationaal gericht dient te zijn, zonder daarbij geconstrueerde regionale be langen of eng plaatselijk chau vinisme te laten prevaleren zo als dat nu gebeurt'. Nederland is volgens het Schiedamse col lege te klein voor meer vlieg velden, een spreidingsbeleid is dan ook niet zinvol en leidt tot een heilloze versnippering. „Essentieel voor een goed functionereri van een luchtha ven is een goede bereikbaar heid voor reizigers en goede- - „Het gewenste nationale luchtvaartbeleid en de maatschappelijke aspecten van de aan wezigheid van Zestienhoven zijn meer dan steekhoudende motieven tot sluiting van de luchthaven in Rotterdam over te gaan", zo menen de Schiedamse autoriteiten. ren uit een groot gebied en een ruime keuze van bestem- mings- en aansluitmogelijkhe den. Luchthaven Schiphol voldoet ruimschoots aan beide voorwaarden". De verbindingen naar Schip hol, zowel over de weg als met het openbaar vervoer zijn uit stekend. Binnen het uur kan men vanuit de regio Rotter dam bij luchthaven Schiphol zijn. „Vergeleken met reistijden tussen bijvoorbeeld New York-Kennedy Airport, Pa- rijs-Orly en London-Heath row, zou Rotterdam een uit stekend figuur slaan als Schiphol ook als Rotterdam- Airport zou worden gepresen teerd", zo stelt de brief op iro nische wijze. Zestienhoven kan nooit con curreren met Schiphol, tenzij luchtvaartmaatschappijen kunstmatig naar Rotterdam worden verwezen. Dit zal ech ter nadelig zijn voor Schiphol. Twee vliegvelden op een be trekkelijk geringe afstand van elkaar zullen elkaar schaden in plaats vaneen maximaal produkt bieden. „Door bundeling van keuze mogelijkheden op één lucht haven kan een maximaal ser vicepakket worden opge bouwd. Hierdoor zou Schip hol, die in het internationale luchtverkeer reeds een toppo sitie inneemt, nog meer in aan zien kunnen stijgen en daar mee haar concurrentie-positie ten opzichte van het buiten land nog verbeteren", aldus de brief. Tot voor kort jgaf het beleid van de gemeente Rotterdam geen aanleiding om te veron derstellen dat Zestienhoven zou blijven voortbestaan. Dit werd nog versterkt door het streekplan van Rijnmond, waarin was opgenomen dat de Rotterdamse luchthaven niet langer behoorde tot de priori teiten. Verliezen Op grond hiervan heeft de ge meente Schiedam haar bouw plannen voor de te bouwen wijk Spaland afgesteld. Deze plannen dreigen nu in gevaar te komen: „De handhaving van luchthaven Rotterdam op de locatie Zestienhoven zal fi nanciële gevolgen hebben voor de gemeente Schiedam, wan neer de stadsuitleg in Schie- dam-noord niet volledig zal kunnen worden gerealiseerd". „Het is naar onze mening on aanvaardbaar dat deze kosten ten laste van onze gemeente komen. Het zou meer van wer kelijkheidszin getuigen, wan neer de exploitatieverliezen van onze gemeente zullen wor den gedragen door de veroor zakers daarvan en door de ij- veraars voor het voortbestaan van de luchthaven", zo meent het Schiedamse gemeentebe stuur. Het argument om Zestienho ven open te houden vanwege de vlotte afhandeling op het vliegveld vindt het college Schiedam een drogredenering, want 'door het ontbreken van voldoende klandizie in de vorm van reizigersaanbod kan deze service geboden worden De gemeente Schiedam hoopt dat haar argumenten mede lei den tot een logische besluit vorming die volgens haar al leen maar kan zijn: sluiting van Zestienhoven en promoten van Schiphol als echt nationa le luchthaven. SCHIEDAM Schoolverla ters van het lager beroepson derwijs en van de MAVO kun nen zaterdag 15 maart "kennis maken met de bedrijfsschool van de dok- en werfmaat- schappij Wilton-Fijenoord. Dan is alle mogelijke informa tie te krijgen over opleidingen in de metaalindustrie. Tevens ziet men hoe eht op deze school toegaat, want de leerlingen zijn voor deze informatiemor gen speciaal naar school te ruggekomen. Behalve informatie over de opleiding kan men ook de ten toonstelling 'Energie' bezoe ken, die is samengesteld door de gemeente, de NAM (Neder landse Aardolie Maatschap pij) en de Nederlandse Gasu nie. Te zien zijn onder andere schaalmodellen van de ener giezuinige woningen in de Woudhoek en op het Schut tersveld. De opstapwagen, die normaal werknemers naar de repara tieschepen vervoerd, rijdt za terdag voor belangstellenden langs de dokken en hallen. Ook wordt tijdens deze rondrit de ombouw van de 'ferry-boot 'Baltic Ferry' van Townsend Thoresen aangedaan. Boven dien kan men de op één na grootste windturbine in Ne derland bekijken. Tot slot wordt de promotiefilm 'Launching a fleet of ships' vertoond, die Wilton-Fije noord op die plaatsen in de wereld laat zien, waar zij nieuwbouworders vandaan probeert te halen. De informatiemorgen op za terdag 15 maart duurt van 9.00 tot 12.00 uur. SPECTACULAIR VOORDEEL (25 lot 40% ÉCHT voordeel) TIJDENS ONZE GROTE ongekend grote keuze eigentijds tapijt en vinyl. Bij aanbetaling is levering op latere datum mogelijk. r TAPIJT GORDIJNEN 12.61.80 COOLSIWOEL 60 t/o Bijenkorf bong is de Nederlandse speel film die vrijdag 14 maart ge draaid wordt bij de Filmclub. Met de Schorpioen wordt ge doeld op de hoofdpersoon, Leo Wolff, die bij toeval achteraf betrokken raakt bij een Indo nesische affaire uit de tijd van de politionele acties. Hij on derneemt een hardnekkige speurtocht naar een myste rieus verleden. In de hoofdrol len zijn te zien Monique van de Ven en Peter Tuinman. Aanvang: 21.30 uur, de zaal is geopend vanaf 20.30 uur. SCHIEDAM Het Vlaar- dingse duo 'The Amazing Stroopwafels' treedt zaterdag 15 maart op in het Videocafé. Hun duizendste optreden heb ben Wim Kerkhof en Rien de Bruin inmiddels achter de rug, maar zij gaan stug door. Op hun optreden is de uitspraak 'veel geïmiteerd, nooit geëve naard' van toepassing. Wim Kerkhof zingt, schopt contrabas, speelt piano en synthesizer en schrijft de teks ten en muziek. Rien de Bruin zingt en speelt accordeon en gitaar. Aanvang: 22.30 uur. De toe gang bedraagt f5,-. Wim Kerkhof (r) en Rien de Bruin als 'The Amazing Stroopwafels'. IK HEB GROOT NIEUWSHenk jan. bij dcZiiderSter hebben ze n enorme kollektie leren bankstellen.dus...hebjevandeweekeven tijd? hoofdweg 18 capelle aan den ijssel tel.010-518844 iwartjanstraat 60-64 noorderboulevard rotterdam tel.010-663611 hillelaan 30-39t.o.metrostation rijnhaven rotterdam-zuidfel.010-852273 Dames pyjama. Batist cloqué met satijn garnering. Kleuren rose c bleu. Maten St/m XL. -35T- Chocolade paasei. Prachtig gedekoreerd en verpakt in luxe paasdoos. Melk of wit. jfcTS" 2-delig badstof pak. Boven uni, broekje gestreept. Div. pastelkleu ren. Maten 74/80 en 86/92. 4er- i Mm Mm Captain Club fauteuil. Onze 'voorjaars-prelude'. Verstelbaar. Onderstel vol- kunststof.jSftSO Nü 58- 45 cm kussen. 2SeT% Damesblouse. Uni acryl. Met kraagje en korte mouw. Keuze uit div. kleuren. Maten 38 t/m 48. -ar- Fietsbanden-set. Nü Zuiver scheerwollen zomer dekbed. Met 100% katoenen overtrek. Lits jumeaux, 240x200 cm, 1600 gram 229. - Nü 195. 2-Persoons, 200x200 cm, 1200 gram 479.- Nü 150. 1-Persoons, 135x200 cm, 800 gram 449T- Origineel handgeknoopt berbertapijt. Van zuiver scheerwol V&D-garantiecertificaat. h Ca. 22500 knopen (i (4,6 kg) perm2. Ca. 290x190 cm 1099T- Nü 995.- Ca. 230x190 cm S99T- Nü 795. Ca. 230x160 cm 749T- Nü 695. Ca. 190x130 cm 499T- Nü Ook geldig op de koopavond. Dmmie w a .uor7oLoririn nor 1 maart f flfl - voor een automatische bromfiets en Premie W.A.-verzekering per 1 maart f 89.- voor een automatische bromfiets en f 185.- voor een bromfiets met versnelling. Op vertoon van de Bromfietsinformatiepas tot 1 april f 3,50 korting. VROOM® PREESM ANN

De Havenloods | 1986 | | pagina 1