VERGEEFT DAN MAAR! Verkiezing gemeenteraadsleden s, mm - BERGWEG 110 termeulen DE 0 HAVENLOODS Jazz, dans en cabaret in Schiedamse theaters Talentenjacht heeft hoog niveau 19£ JV'REKUMIr. M' J ~~~l iff Zestienhoven (vervolg) DONDERDAG 13 MAART 1986 BEREIKBAARHEID RADIO CORRECT Met de tramlijn 4,6 en 9. Met de bus 165,170 en 171. En met de trein, station Noord en station Bergweg. PANASONIC RF-507 AM/FM TRANSISTORRADIO Handige AM/FM draagbare traq- sistorradio met eenvoudige bedie ning dankzij de duidelijke afstem- l schaal. Goed geluid via de front- i luidspreker. In metallic uitvoering. Afm.: 17x10x4,5 cm. ADVIESPRIJS 99,- met auto-reverse, soft-touch en Dolby ruisonderdrukking en anti-rolling mechanisme. Los bijgeleverd een tuner-pack voor ontvangst op FM (stereo) en Middengolf. Automa tische afslag en bandsoort- schakelaar. In zwarte uitvoering Inklusief: draagriem, lichtgewicht vouwbare stereo! hoofdtelefoon. Afm.: 10x5,8x2,8 cm ADVIESPRIJS 449. kanaal voorzien van keuze schake laar voor tape, draaitafel, micro foon en gitaar, panorama-regeling echo-niveau. Regelbare herha ling, mastercontrol en 2 stereo uitgangen. Afm.: 41,5x11x38 cm ADVIESPRIJS 1398 et een piepklein krasj INKEL MX-991 ECHO MENGPANEEL Semi professioneel, 8 kanaals met uitgebreide regelmogelijkheid. Per TOSHIBA KT-4055 WALKMAN MET TUNER-PACK EN AUTOREVERSEI Zeer kompakte stereo walkman Technics GRUNDIG WKC-2830 STEREO RADIO CASSETTESPELER Prima Europese stereo-audioradio/ cassettespeler. PLL-synthesizer FM/MG tuner met digitale uitlezing, auto tuning en 2x4 voorkeuze Autoreverse-cassette gedeelte met vergrendeld heen/terug spoelen Voorzien van storingsonderdruk ker, toonregeling en nachtverlich ting. 2x10 Watt ADVIESPRIJS 699, TOSHIBA RT-90 CASSETTERECORDER Ongelooflijke stereo radio cassette recorder voorzien van 4 banden FM-, MG-, LG- en Korte Golf. Toonregeling en balansregeling met stereo-wide schakelaar, voor een ruim stereo geluid. 2x5 Watt en 4 speakers. Cassettedeel auto matische opname, soft-eject en auto-stop In zilver metallic uitvoering Afmetingen: 49x22x12 cm. ADVIESPRIJS 345 zien van naaldverlichting, toeren talregeling ±6%. Exkl. element Afm.: 45,3x16x36 cm ADVIESPRIJS 1362.- TECHNICS SL-1200 MK2 SNELSTARTER Semi-professionele snelstart platenspeler met kwartsgestuurde direct-drive motor en hoog aan loopkoppel voor start in 0,7 sec. tot de snelheid van 331/3 toeren per minuut. Toerentalregeling quartz gestuurd met juiste toerental indikatie d.m.v. LED. Verder voor BOTTERDAM TEL. 010-671133 Winterwarme flanellen hoeslakens extra voordelig! Flanellen hoeslakens van een zeer mooie kwaliteit in wit, bleu of lichtbeige. Afm. 90x190 cm of 90x200 cm. van 25,75 voor slechts 140X200 140X190 SCHIEDAM In het thea tercafé de Tender in het Passage Theater treedt vanavond het Amerikaanse jazz-kwartet 'Frank Cani- no 4' op. Frank Canino, J.ed Distier, Victor Lesser en Ed Ornowski ?ijn musici uit de Tristano- School, de grondleggers van de zogenaamde cool jazz en meesters van de improvisatie. Tristano baseerde zijn impro visatie niet op akkoorden, maar op melodielijnen van be kende songs. Aanvang: 21.00 'uur. Toegang: gratis. Zaterdag 15 maart danst de 'Theater Dance Workshop' uit Amsterdam in het Passage Theater. Het programma dat de titel New Yorick draagt is een ruim twee uur durende produktie, waarmee choreo- graaf en samensteller Benja- "min Feliksdal op een voor Ne- T.derland unieke wijze de jazz- én tapdans met elkaar weet te ^combineren. Aanvang: 20.15 uur. Toegang: f 10,00. Houders van een CJP of Pas 65 krijgen f 5,00 reductie. In theater de Teerstoof staat vrijdag 14 maart Marijke Ne- keman met haar programma 'Vreemd genoeg' op de plan- ken. Haar repertoire appeleert taan de jongvolwassenen van 'deze tijd in wier leven open- "heid, emancipatie, levenslust en levenslast een hoofdrol spe len. Modern sentiment, ple zier, poëtische humor, contro versieel en relativerend. 'Vreemd genoeg' is eeivmooi, speels, associatief en bij vla gen magistraal programma over mislukte aanpassing en gekte. Aanvangs: 21.00 uur. Toegang: f 9,00. Houders van een CJP of Pas 65 f 7,50. Vernieuwend Het gezelschap De Witte Kraai brengt zaterdag 15 maart in de Teerstoof het programma 'De Tirannie der hulpverlening'. Het is een gang langs teksten van de Portugese schrijver Fernando Pessoa. Deze wordt gezien als de man die, indrin gender en schrijnender dan wie ook uitdrukking heeft ge geven aan het levensgevoel van verbijstering tegenover het mysterie van het bestaan en aan het zoeken naar identi teit van de moderne mens. De hoogst persoonlijke speelstijl van het gezelschap maken hun voorstelling spannend, nooit humorloos, vol verrassingen en vernieuwend. Aanvang: 21.00 uur. Toegang: f 9,00. Houders van een CJP of Pas 64 betalen f 7,50. Voor kinderen van 4 tot 8 jaar is er zaterdagmiddag het pop pentheater Francine Abbing met de voorstelling 'In Holand staat een huis'. Als de kinde ren binnenkomen staat er nog niets. Maar als zij weggaan staat er een huis, waarin pop pen wonen. De kinderen hel pen mee het huis te bouwen. Aanvang: 14.30 uur, de zaal is open vanaf 14.00 uur. Toe gang: f 3,50. Vervolg pag. 3 RPF waakt voor afbraak van de christelijke beginse len in de politiek. Wim Mak, RPF „Wij raden de kiezers aan op de RPF te stemmen om de vol gende redenen, de RPF heeft een duidelijk uitgangspunt. Ook voor gemeentepolitiek is de bijbel, het onfeilbare en ge zaghebbende Woord van God, zijn Schepper, recht en ge rechtigheid te doen en in vrede met zijn naaste te leven. De RPF ziet het als haar taak om in gehoorzaamheid aan die opdracht bezig te zijn tot Gods eer en het welzijn van de me deburgers. Er zijn naar onze mening ver schillende zaken, die de aan dacht vragen. Wij noemen: het toenemende geldgebrek van de overheid, de toename van klei ne en grote criminaliteit, de grote werkloosheid en de leeg loop van de gemeente. De krappe beurs dwingt tot onderkenning van de knelpun ten. Te denken is aan de her ziening van het subsidiebeleid. Voor hun activiteiten dienen particulieren voldoende eigen financiële bijdrage te geven. De subsidie heeft slechts een aavullend en tijdelijke karak ter. Nutsbedrijven dienen kos tendekkend te zijn. De criminaliteit dient bestre den te worden door het politie korps, dat op voldoende sterk te moet zijn en voor haar taak uitgerust. Verkeer en ver keersovertredingen moeten eveneens voldoende aandacht krijgen. Bij werkloosheidsbestrijding moet gestreefd worden naar handhaving en uitbreiding van de werkgelegenheid. Waar mogelijk dient de vestiging van groot- en kleinbedrijven te worden bevorderd. De ver koop van grond kan daarbij van belang zijn. Bij nieuwbouw en renovatie dienen in een vroegtijdig sta dium voldoende plannen te worden gemaakt, waarbij de betaalbaarheid bij koop en huur in het oog moet worden gehouden. Voor de RPF is het politiek- inhoudelijk aspect niet het eerste waarom het in de ge meenteraad moet gaan. Uit gaande van de grondslag, is er ook voor het politieke hande len één aspect, waaraan al ons denken en handelen moet vol doen, namelijk hoe dienen wij onze naaste overeenkomstig Gods geboden. Daar komt het op aan!" Ru Hartog, Gemeente Belangen „Gemeente Belangen Schie dam is een groepering die zich niet gebonden weet aan een vanuit een landelijk gericht, gemeentelijk programma. Ge meente Belangen Schiedam zal haar politieke energie uit sluitend besteden aan alle in woners en alle inwonersbelan- gen van Schiedam. Het meest nijpende probleem is de huisvesting. Restaureren en renoveren van het huidige woningbestand is noodzake lijk, waardoor in de goedkope sector woningen behouden blijven. Bij nieuwbouw moe ten er geen kleinere wooneen heden gebouwd worden dan 3- kamerwoningen, teneinde een bevolkingsverloop te voorko men. Een studie is noodzakelijk wo- ningbezit en woningbezit van woningbouwcorporacties aan huurders. Hierbij moet al eis gesteld worden, dat de kosten voor de koper defhuidige huur prijs niet zullen overschrijden. Er zal spoedig een kritisch on derzoek moeten worden ge daan naar de staat van onder houd en samenstelling van het woningbezit. Het puntenstel- sel zal beter moeten worden toegepast. Bij stadsvernieuwing en/of woningverbetering moet steed het belang van de bewoners voorop staan. Als u op Gemeente Belangen Schiedam stemt, kiest u voor een onafhankelijk oordeel, dus in het belang van Schiedam. Voor de invloed van de burgers op de door hen gekozen ge meenteraadsleden van Ge meente Belangen Schiedam door het invoeren van een we kelijks spreekuur, wat leidt tot democratisering van het func tioneren van de raadsleden". 'mi i i'i'i'i i i"i i i 11 li, ii héiii'1 Bij nieuwbouw moeten er volgens Gemeente Belangen Schiedam geen kleinere wooneenheden gebouwd worden dan 3-kamerwoningen, teneinde een bevolkingsverloop te voorkomen. SCHIEDAM— De kwaliteit van de kandidaten in de talen tenjacht die Renaldo Amuse ment Production vijf achter eenvolgende vrijdagavonden in hotel Rijnmond organiseert (er zijn inmiddels 3 voorron den gehouden), is naar de me ning van de jury van een hoog niveau Dit geldt zeker voor de win naar van afgelopen vrijdag, Bob Bullee. Deze bariton won met zijn vertolking van 'If I were a rich man' uit de musical Anatevka en 'Kalinka'. De^ jury vroeg zich af waarom deze zanger, ondanks zijn blindheid, niet allang is door gebroken als opera- of operet tezanger en nog steeds talen tenjachten moet aflopen. Bob Bullee vertelde dat hij al eens auditie bij de Nederlandse Operastichting had gedaan, maar vanwege zijn blindheid werd afgewezen. Nummer twee werd het duo Eric en Eduard Artsen. Onder eigen begeleiding met de gi taar en harmonieus op elkaar inspelende stemmen brachten zij nummers van onder an^re The Everley Brothers, Simon and Garfunkel en The Bee Gees. Met evenveel punten als de broertjes Aartsen eindigde Remy van Gelderen. Linda Lalau werd derde. Vanwege de ex aequo op de tweede plaats besloot de organisatie een ex tra finaleplaats toe te kennen aan nummer vier, Alvin Char les. Morgen, vrijdag 14 maart is de laatste voorronde en een week later de finale. Beide avonden wordt de muziek en techniek weer verzorgd door de Rotter damse formatie Finest. In de rubriek 'Zeg nou zelf' van donderdag 20 februari reageerde Yvonne Siljee op de ingezonden brief van de heer Van der Knaap. In haar reactie constateerde mevrouw Siljee dat Rotter dam een heel goede lucht haven heeft: Schiphol. Vol gens haar kan Zestienho ven daarom wel gesloten worden. Beste Yvonne, Toch enigszins verwonde ring bij mij. Je schrijft een brief aan Truus en je krijgt antwoord van Yvonne, net als Truus ook lid van de PvdA en aankomend raads lid. Ik schijn in jouw ogen dan 'bijna' het prototype van de pro Zestienhoven-lobby te zijn maar ik voldoe blijk baar nog niet aan alle eisen. Ik beloof je, ik zal nog beter mijn best doen. Je schrijft dat ik met de meest onwaarschijnlijke getallen werk, meestal voorafgegaan door de woorden van ongeveer en plus-mjnus of een equiva lent daarvan. In mijn brief heb ik die woorden zegge en schrijve tweemaal ge bruikt. Wat betreft de wo ningbouw en het aantal werknemers van de lucht haven. Het rapport van NEI (Nederlands Economisch Instituut) zegt dat er in Rotterdam absoluut geen behoefte is aan woning bouw in verband met bevol kingsafname. Zie ook ver dere uitspraken van promi nente leden van de PvdA in Rotterdam. Verder citeer ik uit een fol der van een bij de PvdA niet onbekende club, nl. FNV. Deze vakbond spreekt zich uit voor openhouden van de luchthaven. Argumenten voor sluiting vanwege be hoefte aan woningbouw zijn achterhaald. Argu menten voor sluiting van wege de geluidshinder zijn achterhaald in verband met geluidsarme motoren. Al dus FNV. Verder citeer ik: argumenten die wijzen op een nadelige exploitatie is niet juist. Onderzoek wijst uit dat de luchthaven een voordelige exploitatie kan hebben indien de toekomst niet iedere keer op losse schroeven wordt gezet en indien de luchthaven wordt gepromoot. Tevens schrijft het FNV dat er een groei van werkgele genheid zal plaatsvinden tot 2500 arbeidsplaatsen met daarbij opgeteld een indirekte werkgelegenheid van zo'n 1000 man (dit is niet 'ongeveer' maar pre cies wat ik eerder schreef). Is dat voor de Partij van de Arbeid geen overweging??? Hebben jullie niet als hoog ste prioriteit Werkgelegen heid. staan in jullie verkie zingscampagne? Of is dat gewoon boerenbedrog? Nee, Truus en Yvonne, ik blijf bij mijn standpunt: 1) luchthaven heeft pooit een echte kans gehad zich te bewijzen; 2) er is veel geld geïnves teerd en nog steeds wordt er geld geïnvesteerd, dus stoppen is pure kapitaal vernietiging (kapitaal van de gemeenschap); 3) opheffen betekent verlies werkgelegenheid en gezien de vele werklozen in de re gio moet dat een zeer be langrijke overweging zijn volgens FNV. Verder vind ik iemand die Schiphol gaat vergelijken met Zestienhoven wel erg simpel van geest. Is dit re presentatief voor de PvdA- raadsleden? Zo ongeveer een vergelijking van een éénmanszaak (die geen kans krijgt zich te ontplooi en) met een multinational (die allerlei subsidies krijgt). Dit slaat dus ner gens op. Schiphol is 50 minuten hiervandaan, dat klopt. Maar inchecken minimaal een uur, parkeren een tijd rovende bezigheid enz. enz. Overigens Brussel is ook maar een uur rijden. Over de planologische miskleun en het gevoerde beleid van jouw club daar rep je maar niet over omdat dat waar schijnlijk niet van pas kwam in jouw verweer. Nee, de twee brieven heb ben mij alleen maar ge sterkt in mijn standpunt. Wie zulke brieven schrijft als Truus en Yvonne be grijpt niets van de materie en ik ben ervan overtuigd dat de luchthaven blijft be staan. Zie ook het gedraai van de PvdA-raad in Rot terdam en het uitstellen van de beslissing tot na de verkiezingen. We vechten gewoon verder zonder de partij die 'de hoogste prio riteit' geeft aan werkgele genheid. in zijn verkiezings programma. De diskussie is voor mij ge sloten en wens je verder veel plezier. Met vriendelijke groeten, Peter van der Knaap, Dr. Noletstraat 8, 3116 BH Schiedam. Slavenarmband. 5 mm brede armband met dopsluiting. Hol lands gekeurd met waar borg. van 59> voor ÓQC Zilveren closed for ever armband. Met origineel slot in zwa re uitvoering. Hollands gekeurd met waarborg, van 55,- voor

De Havenloods | 1986 | | pagina 5