GRIFFIJN EK bowlen uitdaging voor Remco Verboon Cursus leiding geven sportieve recreatie r Kunstgrasveld krijgt langzaam gestalte Sportnieuws naar redactie Veel talent in Vlaardingen Vlfestland Maratho in teken van Nederland-België SPORT CENTRALE VERWARMINGS AIRCONDITIONING L. WOENSDAG 19 MAART 1986 12-497 VLAARDINGEN Bowling wordt de sport van de toe komst. Een mis schien wat overdre ven veronderstelling voor een toch wel erg snel groeiende sport in Nederland. Ook in Vlaardingen is er de laatste jaren veel belangstelling voor het bowlen, zo wel als recreatie- als wedstrijdsport. Peer Emmelot, voorzitter van de Bowling Bond Vlaardingen is erg enthousiast over de positieve ontwik kelingen van zijn sport. „Bowlen is de tweede sport in de wereld, zoveel men sen beoefenen deze sport. In Vlaardin gen is er vooral de laatste vijf jaar veel belangstelling voor het bowlen. Wij zijn in die periode uitge groeid tot één van de grootste organisatie van Nederland", laat Peer Emmelot met enige trots we ten. Centrum van het bowling gebeu ren in Vlaardingen is het bowling-ge bouw in de Holy. In Vlaardingen is ook veel bowlingtalent aanwezig. De resul taten van de vorige week gehouden Vlaardingse Kampi oenschappen waren daar een goed voor beeld van. „Het ge middelde van 198 wat winnaar Jan de Bruijn scoorde mag gezien worden", zegt Emmelot. „Maar het gehele ni veau van de deelne mers was erg hoog". De jeugd laat zich in Vlaardingen ook zien. Een duidelijk voorbeeld is Remco Verboon. Onlangs ontving hij van de Nederlandse Bow ling Bond de titel 'Bowler van het jaar'. Remco Ver boon verdiende deze titel voor de vele goede prestaties op diverse toernooien. De Vlaardinger komt volgende week uit op de Europese kampioenschappen, die in Tilburg wor den gehouden. Onze sportmedewerker Peter Spek sprak met Remco Verboon over zijn prestaties én de kansen op dit Europese toernooi. a ""'Nsf ',S£, Cor Vriend, meervoudig win Remco Verboon bezig met de laatste voorbereidingen op de Europese kampioenschappen bowlen. VLAARDINGEN— De hockeyvereniging Pollux is druk bezig geld bijeen te verkrijgen voor de aanleg van een kunst grasveld in de Broekpol der. Daarvoor is een speciale commissie in het leven geroepen, die vorige week de laatste stand van zaken liet weten. Het einddoel van de commis sie is om 90 duizend gul den bijeen te krijgen en veertig reclame borden langs het nieuwe kunst grasveld te verkopen. Met die laatste actie gaat het goed. Inmiddels zijn 29 borden verkocht. Het streefbedrag van 90 dui zend gulden baart de commissie meer zorgen. Tot op dit moment is er door de leden 30 duizend gulden door middel van het kopen van kunst gras-certificaten op de dat vindt de commissie bank terecht gekomen en nog duidelijk te weinig. Berichten voor deze sportpagina kunnen worden gezonden aan de redactie van de Rijnmond Westcombi natie, Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, of doorgegeven aan onze sportmedewerker Peter Spek, tel. 010- 352615. Lid van de algemene vereniging voor de centrale verwarmings- en luchtbehandelings-industrie MERCURIUSSTRAAT 41TEL. 34.21.63, VLAARDINGEN VLAARDINGEN Het bureau sportieve recrea tie van de gemeente Vlaardingen wijst op twee belanbgrijke sport evenementen in het ka der van de sportieve re creatie. In samenwer king met de provinciale sportraad en de wijkver- eniging 'Hoevenbuurt' wil het bureau sportieve recreatie een cursus lei ding geven bij sport en spel gaan organiseren. Deze cursus van zes bij eenkomsten is bedoeld voor iedereen die be langstelling heeft voor het leiding geven aan groepen in de sfeer van de sportieve recreatie. Hierbij wordt gedacht aan vrijwilligers welke werkzaam zijn bij vere nigingen of instellingen op het gebied van sport en spel. In de cursus komen o.a. aan de orde manieren van leiding geven aan verschillende groepen zoals jeugd, ouderen en sportieve recreatie, aan bieden van verschillende sport en spelvormen, op bouwen en invullen van een les noodzakelijk voor de warming up en organisatievormen voor verschillende activitei ten. Tevens is de cursus prak tijk gericht en wordt ge geven in een sportzaal, waarbij het de bedoeling is dat de deelnemrs het grootste deel van de tijd praktisch bezig zijn.. De theorie wordt aan de hand van praktijkvoor beelden behandeld. Bij voldoende belang stelling start de cursus in april. Voor de deelne mers zijn er geen kosten aan verbonden. Voor verdere informatie kan men terecht bij het bu reau sportieve recrea ties, tel.010-355888. De consulenten sportie ve recreatie willen nog maals op de mogelijk heid wijze van de twee sportinstuiven die spe ciaal bedoeld zijn voor ouderen. Bij deze instuiven kan iedereen bewegen op zijn/haar niveau, waar bij het gezellig samen bewegen voorop staat Veel mensen denken bij het lezen van een sport- instuif voor ouderen aan stoelgymnastiek, maar dat is beslist niet waar. De sportinstuiven voor ouderen worden gehou den op maandagavond in de gymzaal in de Hen drik Casimirstraat van 19.00 uur tot 21.00 uur en op donderdagmiddag in de recreatiehal in de Oosterstraat van 14.00 uur tot 16.00 uur. Voor meer informatie kan men hiervoor ook terecht bij het bureau sportieve recreatie. DE SPORTKAOET 'N LIJSTTREKKER MET DE GOEDE SMAAK vier Vlaardingse Echte Bakkers FRANS HAZENBERG Hoogstraat 13 - Prof. Rutgerstr. 6 PIET DE KOK Fransenstraat 16 Verheystraat 20 WIM SCHOLTES Callenburgstraat 96 - Billitonlaan 64 JAC. HERWEIJER Dirk de Derdelaan 15 Iedere woensdagavond van 18.00 tot 19.00 uur een nieuwe' kandidaat in de strijd om de 'Bronzen Sportkadet' als prognose expert bij de omroep Vlaardingen op 94 1 van de kabel. Remco Verboon kijkt met spanning uit naar de Europese kampioen schappen bowling, die volgende week in Til burg worden gehouden. „Het is mijn eerste echte confrontatie met de Eu ropese top in het bowlen, zegt de talentvolle bow ler van de Bowling Bond Vlaardingen. „De kan sen, ik hoop op een me daille, maar de tegen stand zal erg groot zijn in Tilburg", aldus Remco Verboon, die eigenlijk heel toevallig met het bowlen in aanraking is gekomen. „Een jaar of acht geleden was ik in het Bowling Centrum in de Holy een beetje bezig, toen Cock Pols, trainer van de Vlaardingse vereniging op mij afstapte en vroeg of ik geen lid wilde wor den van de Bond. Na even bedenktijd ben ik lid geworden van de Bowling Bond Vlaardin gen en toen zijn lang zaam, met een goede be geleiding van Cock Pols, de prestaties gekomen", aldus een ontspannen Remco Verboon. Verplichtingen De laatste twee jaar is het succes echter snel ge komen. Bij de jeugd plaatste de Vlaardinger zich in de diverse toer nooien steeds vooraan in het klassement. Aan het einde van 1985 ontving hij voor al zijn goede prestaties van de Neder landse Bowling Bond de titel 'Junior van het jaar'. „Een eervolle titel en ik ben daar ook erg blij mee, maar deze on derscheiding geeft na tuurlijk ook verplichtin gen. Er wordt nu opge let", aldus de Vlaardin ger. Deze Europese kam pioenschappen moeten voor Remco Verboon de definitieve internationa le doorbraak betekenen. „Het is mijn laatste jaar als junior, volgend jaar kom ik bij de senioren uit en dan krijg ik natuur lijk ook meteen veel meer tegenstand, maar bang ben ik daar niet voor", is het zelfverze kerde commentaar van Remco Verboon. Het bowlen vergt veel trainings-arbeid. „Het is een concentratie-sport, maar door het veel te be oefenen krijg je de juiste se kampioenschappen", ste voorbereidingen. Een al in de juiste stemming de^uHms^kt van de Ne Bemeo Verboon is deze trainingskamp, enkele gebracht voor die be- derlandTe jeugdploeg. week bezig met de laat- weken geleden heeft hem langrijke titelstrijd. „En met die ploeg ben ik al in diverse landen ge weest om via die tegen standers ervaring op te doen die ik nu goed kan gebruiken op de Europe- MAASSLUIS —Het ziet ernaar uit dat de 17e Internationale Westland marathon op 12 april met start en fi nish in Maassluis, een tweestrijd zal worden tussen Nederlandse en Belgische atleten. Op de deelnemerslijst komen een aantal vooraanstaande mara thon-lopers uit Neder land en België voor. Op papier zal de strijd voorlopig tussen Karei Lismont, de Belg die al een tijd achter zijn naam heeft staan van 2 uur 11 minuten en 12 seconden en Cor Vriend, veelvoudig winnaar van deze loop door het Westland met een beste tijd van 2 uur 11 minuten en 41 se conden. Een vraagteken is nog de deelname van Ge rard Nijboer, die de Westland Marathon zou willen gebruiken om aan de limiet te voldoen voor de Euro pese kampioenschap pen, die later dit jaar in Duitsland worden gehouden. Nijboer heeft een hardnekkige lies-blessure opgelo pen en de vraag is of de Europees kampioen op de marathon ooit nog wel aan de start zal ko men van een mara thon. Inmiddels heeft de KNAU aan deze Westland Marathon het Nederlands kam pioenschap verbon den. Aan de start zul len ook een groot aan tal atleten van de Vlaardingse atletiek vereniging Fortuna verschijnen. Cor Vriend, meervoudig winnaar van de Westland Marathon is ook dit jaar weer een favoriet voor de overwinning.

De Havenloods | 1986 | | pagina 5