Kleurrijke zomermode OVERSPEL IN DE ZOMERMODE 89! TnódiT internationaal. 00 PAAS- AANBIEDING Blazer vest in de kleuren rose-wit-marine, slechts WOENSDAG 19 MAART 198612-191 Evenals vorig zomerseizoen bepalen kleuren en materialen het mode beeld. Voorjaar en zomer 1986 wordt zonder enige twijfel kleurrijk. Tinten als rood, fuchsia, paars, oranje, geel, korenblauvv en groen zor gen voor een vrolijke zomermode. Wit blijft een belangrijke kleur, maar wordt over het algemeen gecombineerd met een accentkleur. Illlllll!llll!ll!llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!lllll!llllllllllllll!lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!lllllllll!l!lllllllll!l!llll>lllilllllll Het kleurbeeld bestaat verder uit eert reeks donkere zomerkleuren als blauwen en bruinen en neutra le, gebleekte tinten. Zwart en grijs spelen geen grote rol meer in de mode. Kleurcombinaties en ton- sur-ton-combinaties komen veel vuldig voor. Prints zijn actueel: bloem- en fruitdessins, batikachtige motie ven, ikat, primitieve druks, op meubelstof geïnspireerde dessins, geometrische prints, strepen, nop pen en ruiten. De madrasruit in nieuwe kleurstellingen en in fanta sie-uitvoeringen wordt belangrijk. STOFFEN Ook de stoffen maken voorjaar en zomer 1986 tot een vrolijk sei zoen. De materialen zijn zacht glanzend en soepel. Glans- en gli- meffecten zijn van groot belang. Er is veel lurex, lamée en metaaldraad verwerkt. Ook changeants en vis cose komen we tegen in het stoffen- beeld. Verder signaleren we linnen en linnenstructuren, katoenen weefsels, plissé- en krinkelkatoen. jersey, tricot, wollen gabardine en mousseline, reliëfstoffen en gaas- achtigen. Veel gebruikt zijn ook synthetische materialen als nylon en polyester en sweatshirtstof en badstof. Denim oftewel jeans neemt een belangrijke plaats in dit voorjaar. De jeans-broeken zijn veelal voor gewassen en al dan niet fantasievol bedrukt of voorzien van borduur sels of jacquardpatronen. Het mixen van stoffen en druks is nog Steeds actueel en levert ver rassende combinaties op. Uit de collectie van Claire Mode: links een katoenen set in madrasruit met glanseffect en seersuckerbanen in geel, oranje en blauw. De rechte rok heeft een lange split vóór. Eronder een polo. Rechts een jasje in wol/po lyester met tunnelceintuur op een strakke, lange rok van hetzelfde materiaal in de kleurstelling lila, oranje, groen en blauw. 00^ regina Zomeravond. Toch frisser dan we dachten. En begint het overspel in de zomermode. Een heer vleit zorgzaam zijn jasje om de blote schouders van zijn terrasgenote. Een man kijkt toe hoe zijn vrouw haar zonnebruin verstopt in een verfrommeld vestje. En weg is het effect van de met zorg gekozen zomerkleren, 't Kan natuurlijk anders. Een kwestie van kiezen voor jasjes, vesten, pullovers die de zomermode intact laten. Oók als de zon het zomerspel even niet mee wil spelen. Bergse Dorpsstraat 65 Peppelweg 79 Korte Hoogstraat 29-31 Rotterdam/ Hillegersberg Rotterdam Schiebroek Vlaardingen

De Havenloods | 1986 | | pagina 7