Advies van Goudswaard helpt W ilton om zeep 20% KORTING op alle matrassen Gebruikersgids bibliotheek eindelijk ook in Schiedam Meer dan 700 arbeidsplaatsen op de tocht 'Rijnmond' naar Hazerswoude Wijkcentrum de Erker zoekt vrijwilligers I Disco gevat in kunst Pervola Klassiek werk in Dorpskerk /2epaasdag LEERSHOW Vrijdag Zaterdag Voordeel •Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel ,55.- 124.- J50.- ,22, 10.- ,125.- VROOM DREESM ANN HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN editie p SCHIEDAM Wethou der Herman Posthoorn van onderwijs, cultuur en sociale zaken weet nog steeds niet waar de nieuwe bibliotheek ge bouwd moet worden. Hij had weliswaar aange kondigd de eerste paal van dit gebouw in 1985 te zullen slaan, maar dit bleek toch een wat al te voorbarige belofte te zijn. Al lang wordt er gesproken over een nieuwe locatie voor de hoofdbibliotheek. Het huidige gebouw aan de Lange Haven voldoet al lang niet meer aan de eisen en barst bijna uit zijn voe gen. Het uitbreiden van de collectie, op de manier zo als het bibliotheekperso neel dat graag zou willen, is nagenoeg onmogelijk van wege ruimtegebrek. Als nieuwe locaties zijn on der andere genoemd het voormalige schippersinter- naat De Uitkijk op de Hoogstraat, het terrein voor het stadskantoor, het Emmaplein en het gebied rond de doorgang tussen Broesvest en Broersvest, maar een definitieve beslis sing laat nog steeds op zich wachten. „Het geld is niet het groot ste probleem, dat is de loca tie. En het vinden van een geschikte plek hangt nauw samen met winkelvestigin gen in de binnenstad. Iedereen weet dat de Hema en anderen aan het schui ven zijn", zegt Posthoorn. Een mistige uitspraak, waarin doorschemert dat afgewacht wordt wat grootwinkelbedrijven en projectontwikkelaars in de binnenstad van plan zijn. Een weinig doortastend be leid. Handige informatie Het had een aardige verkie zingsstunt geweest wan neer Posthoorn tijdens de overhandiging van het eer ste exemplaar van de ge bruikersgids van de biblio theek een locatie had ge noemd. Maandag kreeg hij namelijk uit handen van bi bliotheek-directeur Henk Ewoldt het eerste exem plaar van deze gids. Terwijl andere bibliotheken allang met een dergelijke gids werken, ontbrak deze tot nu toe in Schiedam. Gedurende een half jaar heeft een commissie van bi bliotheekmedewerkers en twee pas afgestudeerde grafisch ontwerpers, Ro nald van Lit en Agnes van der Pol, aan de gids ge werkt. De gebruikersgids bevat al lerlei praktische informatie over de diensten van de bi bliotheek. Zo wordt de ge bruiker uitgelegd hoe het katalogussysteem werkt. Ook is er informatie in op genomen over de fonotheek in het filiaal, in Schiedam- Noord. Verder staan de re gels waar men zich bij het gebruik van de bibliotheek aan te houden heeft. Verder staan de regels, waaraan de gebruikers van de biblio theek zich te houden heeft in de gids vermeldj Iedereen die bij d|e biblio- Henk Ewoldt overhandigt het eerste exemplaar van de gebruikersgids aan wethouder Herman Posthoorn. De ontwerpers van de gids, Agnes van der Pol en Ro nald van Lit kijken tevreden toe. theek staat ingelschreven krijgt de gids. Tevens wordt de gids opgenomen in het algemene inforniatiepak- ket dat mensen j die in Schiedam komen wonen ontvangen. sluiting bij de landelijke bi bliotheekhuisstijl in de kleur blauw. Ook drukwer ken en andere folders van de bibliotheek zijn inmid dels in deze stijl uitgevoerd. „Met de gids, draait de bi bliotheek volwaardiger dan voorheen", zegt Henk Ewoldt. Stretch jersey pantalon. Schitterende stretch pantalon in 4 sprekende kleuren: wit, marine, smaragd of kobalt. Ma ten 38 t/m 52. NU voor De Schiedamse politiek heeft verontwaardigd gereageerd op het advies van dr. J.M. Goudswaard aan minister Van Aar- denne over de drie Ne derlandse marinewerven (Rotterdamsche Droog dok Maatschappij, Wil- ton-Fijenoord en De Schelde). In het advies staat dat de drie werven een gezamenlijk export bedrijf moeten oprichten om in het buitenland or ders te verkrijgen. Te vens dienen opdrachten van de Nederlandse ma rine bij de RDM of De Schelde te worden uitge voerd. Pas wanneer deze twee staatswerven het werk niet meer aankun nen, wordt de opdracht aan Wilton-Fijenoord overgedragen. De politieke partijen in Schiedam menen dat Van De toekomst van de Schiedamse werf Wilton-Fijenoord en van vele Schiedammers staat op het spel. Aardenne door voor deze I stoel van de ondernemer constructie te kiezen op de gaat zitten. „Daardoor zou SCHIEDAM— De toerclub Rijnmond fietst op zondag 23 maart de 'Hazerswoudetocht' over een afstand van 80 km. De start is om 10 uur vanaf de wielerbaan in sportpark Har- ga. Het traject voert de deelne mers via Delft door het polder landschap, doet Nootdorp en Zoeterwoude aan en heeft Ha zerswoude als keerpunt. De terugweg gaat langs Berg- schenhoek, Berkel-Rodenrijs en Overschie. De tocht wórdt begeleid door ervaren fietsers, die de route kennen en ervoor zorgen, dat de snelheid de 25 km/h niet te noven gaat. Deel name is voor iedereen moge lijk. Wel wordt een goede con ditie en een trim- race fiets aanbevolen. Vanaf 9 uur kan men zich mel den bij de start. Deelname kost f3.- BINGO BINGO BINGO BINGO Iedere maandagavond recreatiegebouw 'OUDE WAL' Hoogvliet met uitzondering van a.s. maandag wordt DINSDAG 25 MAART Iedere donderdagavond 'TRIANGEL' Vlaardingen Voorronde's 19.15 uur Hoofdronde's 20.00 uur Inlichtingen 01883-11531 een goed lopend, zelfstan dig en zonder overheids steun opererend bedrijf be wust kapot gemaakt wor den", aldus de fractievoor zitters in een brief aan mi nister-president Lubbers. Sluiting Minister Van Aardenne heeft inmiddels laten weten wel iets te voelen voor de samenwer king tussen de drie nu elkaar sterk beconcurrerende bedrij ven. Een kamermeerderheid van WD en PvdA is sterk ge kant tegen de conclusies van Goudswaard, want deze plan nen leicfen onherroepelijk tot sluiting van de nieuwbouwaf- deling van Wilton-Fijenoord. Directie en ondernemingsraad van Wilton hebben woedend „Het is gewoonweg schofterig zoals ze met de werf omgaan. Op deze manier blijft er voor Wilton-Fijenoord geen enkele positie over",, zegt de heer Benner, lid van de onderne mingsraad. Volgens Benner is het niet eenvoudig om Wilton gezond te houden door uitslui tend civiele productie. Civiele productie ligt vaak nog moeilijker dan het marine- werk, want landen als Taiwan maken die producten altijd goedkoper", aldus Benner. De gemeente Schiedam stak in 1984 40 miljoen in Wilton-Fij enoord, toen de werf in het RSV-debècle ten onder dreig de te gaan. Er is de gemeente dus alles aan gelegen de werf gezond te houden. Faire kans Als Van Aardenne de plannen laat doorgaan, komen op korte termijn 700 arbeidsplaatsen bij de werf op de tocht te staan. Plus nog eens 700 arbeids plaatsen bij de onderaanne mers. Op langere termijn zou den verder duizend werkne mers hun baan verliezen. De fractievoorzitters schrijven in hun brief dan ook: „Wij pro testeren hiertegen met kracht, omdat hiermee volkomen on nodig de toekomst van vele Schiedammers zou worden ge ruïneerd. Wilton krijgt hier mee zelfs geen faire kans om, nu het bedrijf met winst werkt, naar nieuwe mogelijk heden en nieuwe kansen voor een toekomst in de civiele sec tor toe te werken" Het advies dat voor Wilton- Fijenoord en voor vele Schie dammers de nekslag betekent, wordt door directie en onder- neminghsraad desnoods tot voor de rechter aangevochten. SCHIEDAM In wijkcen trum de Erker bestaat er iede re maandagmiddag voor leer lingen van de lagere school en de eerste klassen van het voortgezet onderwijs de gratis mogelijkheid hun huiswerk onder begeleiding te maken. De kinderen wordt op deze manier de gelegenheid gebo den om een eventuele achter stand op school in te halen. Bovendien wordt de leerlingen geleerd systematisch hun huiswerk te maken. De huis werkgroep draait iedere maandagmiddag vanaf 16.00 van 19.00 tot 22.30 uur in de Erker tafeltennissen. De con tributie hiervoor bedraagt f5,- per maand. Om alle activiteiten die in het wijkcentrum georganiseerd worden goed te laten verlopen, zoekt het bestuur van de Erker vrijwillige medewerk(st)ers. Het werk betreft zowel de praktische organisatie, zoals de bar, het beheer, de telefoon dienst en de informatiever strekking, als het begeleiden van kinder-, tiener- en jonge- renactiviteiten. Belangstellenden kunnen in- foramtie hierover krijgen of zich opgeven bij Theo Kemna, telefoon: 267767 of 263161. SCHIEDAM In de gangen van het Schielandziekenhuis, ge bouw Stadhouderslaan, exposeert tot en met 12 april de Vlaajr- dingse kunstenares Maryoke. Deze expositie bestaat uit tekenin gen, die de disco als onder>verp hebben. De discotekeningen in de Schieland Galerie zijn dagelijks te bezichtigen van 9.00 tot 20.00 SCHIEDAM— De Filmclub draait vrijdag 21 maart de Ne derlandse speelfilm 'Pervola' van regisseur Orlow Seunke, Pervola vertelt het verhaal van de broers Hein, een geslaagd zakenman en Simon, een aan* lagerwal geraakte toneelspe ler. Hein heeft Simon ooit be drogen door een gift van hun vader niet met hem te delen. Als zij een telegram krijgen, waarin staat dat hun vader ernstig ziek is, gaan de beide broers op weg. Aanvang: 21.30 uur, de zaal is open vanaf 20.30 uur. Toe gang: f 3,50 voor donateurs. Het lidmaatschap van de Filmclub bedraagt f 5,- per seizoen. De Filmclub is te vin den in gebouw De Teerstoof in de Nieuwstraat. SCHIEDAM De laatste or gelbespeling die in de serie 1986 op het orgel van de Dorpskerk in Kethel gegeven wordt, is morgen, vrijdag 21 maart. Het concert wordt ver zorgd door de vaste organist van de kerk, Wim Veldhuyzen. Op het programma staan 'Toc cata' en 'Fuga in F' van Die trich Buxtehude, 'Was Gott tut das ist wohlgetan' van Jo- hann Pachelbel en werken van Johann de Neufeuille en Jo- hann Christoph Keiler. Verder wordt er een werk uit 'Fünf Stücke für Flötenuhr' van Van Beethoven uitgevoerd. En ten slotte is het bekende orgelko raal 'O, Mensch bewein dein Sünde gross' van Bach te be luisteren, evenals zijn 'Prelu dium' en 'Fuga in C'. Het concert begint om 19.30 uur en duurt ongeveer drie kwartier. De toegang is vrij. een werkelijk waanzinnig goeie bij van 10-17 uur hoofdweg 18 capelle aan den ijssel tel.010-518844 Dames pantalon. Klassiek model in polya mide. Linnenstructuur. Met 2 zakken. In div. kleu ren. Mt. 38 t/m 48 59T- Komplete Matthaus Pas sion van J.S. Bach. O.l.v. Piet van Egmond. Met o.a. Amsterdams Oratorium Koor en Utrechts Symph. Orkest. 3 Lp's, Haking Auto ME.S klein- beeldcamera. Simpele be diening, automatisch transport en ingebouwde electronénflitser. Incl. tas. 179? Leder natuurzeem. Echt leder. Diverse forma ten o.a. ca. 38x53 cm 43*5 Nü 12.- ca. 28x40 cm Nu Lorus kwartswekker. Wekt met heldere piep toon. Met radiumcijfers. In diverse kleuren. Incl. batterij ^sr- Solide PVC Vloertegels. In de 3 fraai te kombineren kleuren wit, grijs en zwart. Tegelmaat 33,3x33,3 cm. Per stuk 2^5" 4 voor Linnenkast met schuif deuren. In wit of grenen struktuur. 3-Deurs hang-leg, 180x150x60 cm 349T- Nü 295.- 2-Deurs hang-leg, 180x100x60 cm -249T-Nü 195.- 3-Deurs opzet-kast, 45x150x60 cm 499T- Nü 175.- 2-Deurs opzet-kast, 45x100x60 cm 4397- Nü 100% Katoenen hoeslakens. Prima, kwaliteit, strijkvrij. In wit. 140x200 cm2TT-Nü 24.- 90x200 cm2TT- Nü 19.- 80x190 cm 49T- Ook geldig op de koopavond. fL /(J Alle interieur, polyether en sr.huimruhher matrassen (uitaezonderd Geldig op 20, 21 en 22 maart as., afd. slaapkamer schuimrubber matrassen (uitgezonderd de merken Auping en Pullman).

De Havenloods | 1986 | | pagina 1