DE 3 HAVENLOODS Anti-discriminatiebeleid is een noodzakelijk kwaad Foto-afdrukken voor haarscherpe prijzen! i 0010-699444 Van funk-jazz tot poppenkast Relaties aan de hand van vliegschema's «,36.- i5a- ,750.- Fancy-fair voor Filippijnen stem daarom 21 mei op de Oranje Klanten Partij Daling aantal werklozen MEUBEL LEERSHOW Waterleiding Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel 10.- ,79.- ,24.- 4 weken voordeel <leurnegatief Van 12.75 voor ^^95 I VROOMDREESM ANN HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN editie p SCHIEDAM LET OP! Dit telefoonnummer geldt alleen voor het opgeven van DUO'S. SCHIEDAM— Het pro gramma dat Podium dit weekeind biedt, is geva rieerd van funk-jazz op za terdagavond tot poppen kast op zondagmiddag. Ter gelegenheid van het Maassluise popfestival GIG in '83 werd de forma tie Temporada opgericht. De band wordt gevormd door Steven Baajt, Suzanne Bavius, Jaap ert. Ondanks de verschillende muzikale ideeën van elk lid afzonderlijk, komt men toch tot een bepaalde mu ziekstijl die als fuzz-beat (funk-jazz) te omschrijven valt. Dit optreden op 5 april begint om 22 uur. De volgende middag zijn de jongste Schiedammers aan bod. In Podium zijn vanaf 14 uur poppenspelers en een buikspreker actief om de kleintjes te amuseren. Later op de dag (22 uur) speelt het van origine straatmuzikantenduo 'Tu nes' in dit etablissement aan de Lange Haven^Jm- dat het instrumentarium van muzikanten Erik Stok en Harry-Jan Bus altijd te dragen moet zijn, kan men een accordeon, trombone, cassetterecorder met opge nomen ritmetracks ver wachten. De 'Tunes' maken theatrale muziek waarbij de liefde centraal staat. Dit resul teert in een repertoire met o.a. de vurige tango, de zwoele mambo en cha cha cha, de opzwepende bolero, de droefgeestige ballade en een Franse chanson. SCHIEDAM in de pastorie van de Heilige Hart-kerk wordt zondag 6 april van 12.00 tot 17.00 uur een fancy-fair en rommelmarkt gehouden. De opbrengst is bestemd voor een project op de Filippijnen, waarover tijdens de fancy-fair ook informatie wordt gegeven. „Voorkomen moet worden dat geen aangifte mogelijkheid hiervan. Er wordt dan ook aan gifte op te heffen". gedaan wordt, omdat men onbekend is met de alle belemmeringen tot het doen van aan- SCHIEDAM De ge meente maakte eind maart de 'Proeve van een anti-discriminatiebeleid ten behoeve van culture le minderheden' open baar. In deze nota, die geschreven is naar het voorbeeld van de uitge breide, Rotterdamse concept-notitie 'Anti discriminatiebeleid', worden ideeën en ge dachten uiteengezet, die moeten leiden tot ver mindering van discrimi natie op plaatselijk ni veau. Bijlezing van zo wel de Rotterdamse als de Schiedamse nota blijkt dat plaatselijke overheden beperkt zijn in hun middelen en mo gelijkheden ter bestrij ding van discriminatie, zij het dat sommige aan bevelingen en suggesties in de Rotterdamse nota verder gaan dan die in de Schiedamse. De beperkingen van de plaat- lijsttrekker A. Schoemacher beroep koopman selijke overheden om discrimi natie te bestrijden hebben, globaal genomen, een tweele dige oorzaak. In de eerste plaats zijn zij bij het bepalen van hun beleid gebonden aan landelijke wetgeving en kun nen slechts handelen in het be leidskader van de rijksover heid. Het is daarom voor de gemeenten onmogelijk discri minatie buiten de'wet om te bestrijden. In de tweede plaats wordt de beperking veroorzaakt door het gegeven dat gemeenten niet bij machte zijn om ideeën en opvattingen van de burgers te veranderen. Slechts discri minerend gedrag kan de over heid bestrijden. De achterliggende motieven voor dat gedrag zijn voor auto riteiten vrijwel niet aan te pakken. „Zij verwijzen in vele gevallen naar 'oorzaken', die zich niet of nauwelijks lenen voor een actief overheidsing rijpen, zoals opvoedingsme thoden, een in de loop van de geschiedenis gevormde men taliteit en de economische cri- Zo menen de samenstel- van de Schiedamse nota. Kennisoverdracht Als regelgever en toezichthou der staat de gemeente een aan tal middelen ter beschikking om discriminatie tegen te gaan. Eén van de belangrijkste middelen is de voorlichting aan en over culturele minder heden. De nota stelt: „Het is namelijk onze stellige overtui ging, dat vele discriminatoire uitingen veelal rechtstreeks het gevolg zijn van wederzijd se onbekendheid met eikaars leefwijze, godsdienst, cultuur en wat dies meer zij. Door ken nisoverdracht bestaat in ieder geval de kans, dat voor gedra gingen, die aanvankelijk als onzinnig en irritant worden ervaren, een zeker begrip ont staat". Op het gebied van voorlichting is er de afgelopen jaren in Schiedam veel verbe terd. Zo werd er een gemeente functionaris ten behoeve van de voorlichting aan migranten aangesteld en werd de Werk groep Migrantenvoorlichting in april 1984 in het leven roepen. Verder wordt op vele andere manieren, zoals videobanden, publicaties in de gemeentelij ke informatiekrant het Stad- serf en andere informatieka nalen voorlichting gegeven Zie verder pagina 3 WATERWEG-NOORD In de afgelopen maand is het aantal werklozen in het gewest Nieuwe Waterweg Noord gedaald met 51 per sonen. In totaal zijn er nu 9169 werklozen in deze re gio Ook het aantal werkloze jongeren (tot 23 jaar) is mët 96 gedaald. Lieten in janu ari zich nog 1248 mensen als werkloos inschrijven bij het Gewestelijk Arbeids bureau, in februari waren dat er slechts 587. Naast de algemeen bekende knelpunten op de arbeids markt heeft de gezond heidszorg zich als probleem aangediend. De vacatures voor verpleegkundigen en verzorgenden zijn moeilijk te vervullen. Verder valt steeds moeilij ker te voldoen aan de com binatie van eisen wat be treft scholing (mavo, havo, mbo), typevaardigheid en talenkennis. In hoeverre dit probleem wordt opgelost door de toeloop van school verlaters zal moeten wor den afgewacht. een werkelijk waanzinnig goeie met kans op 'n gratis Toyota Celica Coupé SCHIEDAM— Het Schie damse Passage Theater staat zondag 13 april in het teken van de luchtvaart. De toneel groep Utile Dulci speelt dan het blijspel 'Boeing-Boeing' van Mare Camoletti. In Boeing-Boeing laat vrijge zel en levensgenieter Robert zien hoe hij aan de hand van de vliegschema's van verschillen de luchtvaartmaatschappijen relaties kan onderhouden met drie stewardessen. Een oude schoolmakker komt hem op zoeken en staat verbijsterd. Juist op dat moment blijken de schema's plotseling veranderd te zijn en dreigt het spel uit de hand te lopen. Het stuk heeft jarenlange suc cessen beleefd in Parijs en was enkele jaren geleden op de Ne derlandse televisie të zien met Manfred de Graaf en Rijk de Gooyer. Utile Dulci ziet er in elk geval voldoende aanlei ding in om het publiek weer eens lekker luchtig te laten la chen en zet hiervoor veel jong talent op de planken. De hoofdrollen worden ge speeld door Carel van Lynden en Tom Recter, de stewardes- SCHIEDAM Het waterlei dingbedrijf van de Openbare Nutsbedrijven is gisteren be gonnen met het doorspuiten van de drinkwaterleidingen in de stad. Deze werkzaamheden worden als eerste in zuid uit gevoerd. Dit werk, dat ieder jaar voor de zomer plaatsvindt, wordt in de avonduren gedaan. Het kan zijn dat tijdens het spuien de waterdruk in de woningen iets lager wordt en dat er na het spuien enige tijd roestwater uit de kraan komt, maar dat is van zeer korte duur. Het spuien is nodig, omdat in de winter, als het waterver bruik minder is dan in de zo mermaanden, roestdeeltjes ?ich vastzetten aan de buis- wand. Door nu de waterdruk op te voeren en in de straten de hoofdkranen open te zetten, wordt de roest uit de leidingen gespoeld. De Nutsbedrijven doen al het mogelijke om de overlast tot een minimum te beperken. sen door Pauline Rooseboom, Karin Klijnsmit en Renée Rij ken. De panische huisbutler wordt gespeeld door Lex Horst. Kaarten voor de voorstelling, die om 20.00 uur begint kosten f 10.- en zijn te koop aan de zaal. Voor nadere informatie kan men bellen met Liesbeth Wilton, 222545. Kanten bodysuit. Fraaie bodysuit met kantverwerking. Past als een tweede huid om het lichaam. In één maat. In zwart; wit, kobalt, cy claam, roze of aqua. van 22^50 voor Damesslipjes. 100% Katoen. Prima pas vorm. In wit en pastel tin ten. Maten S t/m L. Per stuk-3£S" 3 stuks Nu We'll meet again. 32 hits uit de 40'er jaren. O.a. Glenn Miller, Vera Lynn, Andrew Sisters, Mills Brothers e.v.a. Ook op musicassette. f f% ^.piafenN ülö 12-Delige bordenset. Bestaande uit 4 diepe, 4 platte en 4 ontbijtbor den. Grijs lijndecor. Vaat- wasmachine bestendig. Lichtgewicht buggy Jané. Inklapbaar. Met kunststof zitje in streepdessin en rem op achten/viel. Vendomatic stoomsproei- strijkijzer. Voor droog en stoomstrijken. Met grote regelmatige stoomafgifte, regelbare thermostaat en tuimelsnoer.-69r-J Corduroy stoelkussens. 100% katoen. In diverse uni-kleuren. Afm. 37x37x4 cm. -29^tr Tal van mogelijkheden, zowel in kleur als in zwart-wit. Grootformaat kleurenafdruk, 10x15 of 10x13 slechts 0.75 10x10 slechts 0.65 Standaardkleurenafdruk, 9x13 of 9x11,5 slechts 0.65 9x9 slechts 0.50 Nabestellingen, meerprijs per stuk 0.10 Film ontwikkelen, kleur of zwart wit 3.25 Orion kleurentelevisie met 51 cm beeldbuis. Uitstekende beeld- en geluidskwaliteit. Direkte keuze uit 8 voorkeur zenders. Met videorecor der- en oortelefoonaan sluiting. ■849T- Ook geldig op de koopavond Grastapijt. Kunststof tapijt voor bin nen en buiten. Noppenrug zörgt voor slipvastheid en regelt waterafvoer. Br. 200qm4e*5Nü 44.- Br. 133 cm-32^0" Nü 28.- Br. IOOcm-25?" Afd Fotografie Bijpassende aluminium lijst 25.

De Havenloods | 1986 | | pagina 1