Bouw aanleunwoningen Linduinahof gestart Open middag Grote Kerk opgeluisterd met orgelspel Huis-aan-Huis verschijnend Weekblad I 'Geen huisvestings- maar welzijnsproject' RET-infobus Modeshows 4 Molens Kruising afgesloten Thema-avond 'Barrika' ter meulen versuit de lekkerste Publiek heeft vrii toegang tot speeltafel WOENSDAG 9 APRIL 1986 k/ O. KANTOORADRESSEN ZIE PAG. 3 WEGENER UITGAVE OPLAGE WEKELIJKS MEER DAN 1.000.000 10e JAARGANG EDITIE 12 SCHIEDAM Onder het toeziend oog van een groot aantal be langstellenden heeft wethouder Hafkamp, vrijdag^4 april, de of ficiële paal geslagen voor de bouw van 153 aanleunwoningen voor ouderen. Deze worden gebouwd op een terrein tussen de West-Frankelands- en de Van Beverenstraat. Het project maakt deel uit van een serie vernieuwingen rond het complex van 'Hui ze Frankenland'. Reeds in 1980 had de St. Linduinastichting- /Frankeland het plan aanleunwoningen te bouwen. Alvorens dit ge realiseerd kon worden moest echter eerst de be nodigde gfond worden vrijgemaakt. De eerste stap in die richting werd gezet met de bouw van een nieuwe centrale keu ken. Vervolgens moest er een aantal bestaande be jaardenwoningen aan de Linduinahof worden ge sloopt. Een en ander leidde tot problemen. Om te begin nen met de provincie, die het aantal te bouwen woningen in eerste in stantie te hoog vond. Hierna bleken er me- SCHIEDAM 'Vrede is meer dan alleen het ont breken van oorlog'. Al dus luidt het motto van de thema-avond die dinsdag 14 april wordt gehouden in het vrou wenontmoetingscen trum 'Barrika'. De bijeenkomst begint met een korte inleiding. Vervolgens wordt de film 'Speaking our Pea ce' gedraaid. Deze schenkt aandacht aan zaken als: kernenergie, uraniumwinning, het militairisme en de gevol gen van atoomproeven. Na afloop kan over het getoonde gediscusieerd worden. De thema-avond in 'Bar rika' begint om 20.00 uur. Het vrouwenont moetingscentrum, aan de Lange Kerkstraat 62, is vanaf 19.30 uur ge opend. ningsverschillen te zijn met de gemeente, over de grondoverdracht. Tot slot kwam nog de bewo nersvereniging Schie dam-West in het geweer tegen het onderbrengen van Linduinahof-bewo- ners in wisselwoningen en de uit te keren ver huiskostenvergoeding. Al deze zaken zijn in middels opgelost. Wet houder Hafkamp zei in zijn toespraak hierom trent onder meer: „Bij het gemeentebestuur heeft steeds het doel, dat wil zeggen het realiseren van dit complex, voorop gestaan". Doelgroep De heer Huckriede, de directeur van Huize Frankeland, benadrukte in zijn redevoering onder SCHIEDAM Binnen kort wordt het nieuwe metro-traject naar het Marconiplein te Rotter dam geopend. Welke ge volgen dit voor de reizi gers in dit gebied heeft, gaat de RET belangstel lenden duidelijk maken met behulp van een in formatiebus. In Schiedam is deze te vinden op woensdag 16 (van 12.00 tot 15.00 uur op het station Schiedam) en vrijdag 18 april (van 10.00 tot 15.00 uur op de markt in het centrum). Een ieder die inlichtin gen over het nieuwe me tro-traject wenst is dan welkom. SCHIEDAM— In het dienstencentrum 'De 4 Molens', aan de Nieuwe Damlaan, wordt vrijdag 11 april een grote mode show gehouden. De Show begint om 10.00 uur. Vanaf 13.00 uur is er mogelijkheid de getoonde en andere mo dellen te kopen. De toe gang is gratis. /Malse schouderkarbonade 1 kilo r*Ji Fijne cervelaatworst 200 gram Verse Hollandse kipfilet 1 kilo 1 Liter karnemelk Bloemkool Melkwit gratis gesneden- van 2.63 voor£2 Noord Hollandse belegen kaas 1 kilo BB andere de functie van de aanleunwoningen. „Voor ons is het niet slechts een huisvestings maar een welzijnspro ject". Na afloop van de feeste lijkheden maakte hij duidelijk wat dit precies inhoudt. Huckriede: „De woningen zijn niet be stemd voor mensen die gewoon kleiner of com fortabeler willen wonen. Het gaat juist om ouderen die, bijvoor beeld doordat ze zich moeilijk voortbewegen, allerlei contacten drei gen te verliezen. Voordeel van de aan leunwoning is namelijk dat deze, via overdekte gangen, in verbinding staat met het verzor gingstehuis. De bewo ners kunnen dus, zonder dat ze daarvoor over straat moeten, gebruik maken van de facilitei ten en activiteiten I die Huize Frankeland biedt. Je kunt daarbij denken aan dingen als: de war me maaltijden service, kapper, pedicure, hand werk-, kaart-, dans-, Wethouder Hafkamp sloeg de officiële paal voor de aanleunwoningen, muziekgroepjes enzo- Eventuele fietsen kan aanmelden wenst, kan voorts. Om misverstan- men kwijt in een ge- zich hiertoe wenden tot den te voorkomen, in een meenschappelijke stal- Jos Poell. Deze is op aanleunwoning woont ling. werkdagen, van 9.15 tot men geheel zelfstandig. Wie nadere informatie 10.00 uur, telefonisch Wie hulp nodig heeft over de aanlcunwonin- bereikbaar in Huize blijft dus gewoon aange- gen of de wijze waarop Frankeland telefoon wezen op organisaties men zich hiervoor kan 264925. als de Kruisvereniging en de Gezinsverzorging. De enige concrete hulp die wij bieden is de be waking (dag en nacht) van de in de woningen aanwezige alarminstal latie. Vanzelfsprekend verstrekken we wanneer er iets gebeurt ook wel eerste hulp". De aanleunwoningen, die tevens kunnen wor den aangepast voor rol stoelgebruikers, hebben een woonkamer, slaap kamer, keuken, douche- /toiletruimte en berging. SCHIEDAM De krui sing Nieuwe Damlaan, Vlaardingerdijk, Nieuwe Haven is vanaf maandag 14 april afgesloten voor het verkeer. Dit is nood zakelijk in verband met reconstructie- en asfal- teringswerkzaamheden. Komende vanuit het centrum zal het verkeer worden omgeleid over de Westvest, Vellevest, Damlaan en Honnerlage Gretelaan. De omleiding vanuit Noord loopt via de Hon nerlage Gretelaan, Rem- brandtlaan, Burg. Knap- pertlaan en Nieuwe Ha ven. De omleidingsrou tes worden met oranje borden aangegeven. Men verwacht dat de af sluiting tot circa eind mei zal duren. SCHIEDAM De Grote- of St. Jans- kerk, aan de Lange Kerkstraat, is zater dag 12 april van 14.00 tot 16.00 uur voor bezichtiging ge opend. De open mid dag wordt opgeluis terd met een serie or gelbespelingen en mini-concerten voor fluit en orgel. De Grote Kerk is één van Schiedams waardevolste monu menten. Het hoog koor van de drie- beukige kerk is ge bouwd rond 1400. In het gebouw treft men onder meer een schit terende, uit 1550 stammende, orgel kast aan. Andere stukken die het be kijken waard zijn: de preekstoel (uit 1600), het doophek met ko peren boog (17e eeuw), schepen- en burgemeesterbank (eind 18e eeuw) en de gebrandschilderde ramen van Richters. Belangstellenden mogen tijdens de open middag tevens de trap naar het orgel beklimmen, om de speeltafel van nabij te bekijken. Het orgel wordt voor deze gele genheid bespeeld door een drietal or ganisten: André Ver woerd (de vaste orga nist van de Grote Kerk), Arie Metaal en Kees Passchier. Tus sendoor zijn er twee mini-concerten. Het eerste (van 14.30 tot 14.45 uur) wordt verzorgd door Magda van der Geer (so praan- en altblok fluit) en Han van der Jagt (orgel). Van 15.30 tot 15.45 uur bespeelt Ellen Me taal, begeleid door Arie Metaal, de dwarsfluit; De toegang fot de Sö'ote Kerk is gratis. De Grote Kerk is zaterdagmiddag vrij te bezichti gen.

De Havenloods | 1986 | | pagina 1