Activiteiten-programma voor koninginnedag PvdA kopstukken op bezoek in Schiedam Plantsoendienst geeft onkruid minder kans Huis-aan-Huisverschijnend Weekblad Feestmarkten in Zuid en Kethel Rijnmondband in 't nieuw Gewijzigde ONS-diensten Bus 44 weer 38 Rommelmarkt Hargahoeve KANTOORADRESSEN ZIE PAG.3 WEGENER UITGAVE OPLAGE WEKELIJKS MEER DAN 1.000.000 10e JAARGANG EDITIE 12 DINSDAG 29 APRIL 1986 uur plaatsvinden. Straattekenen stadsdeel gevestigde middenstandsbedrijven. Beide markten duren van 10.00 tot 17.00 uur. Op het U.V.G.-terrein in Op een viertal plaatsen sportpark 'Harga' star- in de stad worden straat ten om 10.00 uur de fina- tekenwedstrijden ge- le-wedstrijden van het houden. In Oost op het schoolhandbaltoernooi plein voor 'De Peper voor meisjes. De prijs- klip'-school aan de Fah- uitreiking zal rond 14.15 reriheitstraat (om 10.00 SCHIEDAM De ko ninginnedagviering start in Schiedam als gebruikelijk (om 8.00 uur) met het luiden van de klokken en het uitsteken van de vlag gen. Om negen uur wordt op het plein voor de Ned. Hervormde Kerk in Kethel aan het Noordeinde een auba de gebracht. De liede ren worden gezonden door leerlingen van de scholen in Kethel. Groenoord en de VVoudhoek. Zij wor den ondersteund door leden van kerkkoren uit Schiedam-Noord. Dirigent is Frans van Rhijn. De muzikale begeleiding wordt verzorgd door het har monie-orkest 'St. Radboud' en de pia nist Kees van der Meer. Zowel in de oude dorps kern van Kethel als in de Groenelaan in Schie- dam-Zuid, worden op koninginnedag feest markten gehouden. De markt in Kethel is geor ganiseerd door de Oran jevereniging 'Wilhelmi- na'. De organisatie van de braderie in Zuid is in De Rijnmondband is present op de Taptoe in de Margriet handen van de in dit hal. SCHIEDAMKamer- De delegatie bestaande leden van de Partij van uit onder andere: Arie de Arbeid brengen dins- v.d. Hek, Bram Stemer- dag 6 mei, in het kader dink, Ien Dales, Jan Si- van de naderende ver- mons, Wim Kok en Hans kiezingen, een bezoek v.d. Vlist (door de Schie- aan Schiedam. damse afdeling als kan- SCHIEDAM— De Rijnmondband heeft een nieuw uniform. De leden van de mu ziekvereniging pre senteren zich daar mee, voor de eerste keer, aan het Schie- damse publiek tij dens de Taptoe op Koninginnedag. Een ieder die de Tap toe in de Margriethal, waaraan ook de Jeugd- Rijnmondband en het Tamboer- en Trompetterkorps 'Gusto' meewerken, bezoekt zal tevens getuige kunnen zijn van de première van een spiksplinternieu we muzikale show. De toegang tot de sporthal, aan de Damlaan, is gratis. De Taptoe begint om 20.00 uur. didaat voor de Tweede Kamer naar voren ge schoven) zal rond drie uur in de middag in Schiedam arriveren. Ge kozen bestemming, de werf van Wilton Fije- noord. Na een kort onderhoud met de directie en onder nemingsraad gaan de politieke kopstukken de werf op om te praten met de werknemers. Diezelfde dag, om 20.15 uur, krijgen alle andere belangstellenden de ge legenheid de kamerleden te ontmoeten. Zij komen dan bijeen in het Passage Theater. De aldaar ge plande avond wordt ge- vufd met toespraken (van onder meer Wim Kok) en muzikale inter mezzo's. De bijeenkomst in het Passage Theater is gratis toegankelijk. uur); in Zuid (eveneens om 10.00 uur) op het trottoir hoek Haga- straat-Groenelaan; in Noord in het winkelcen trum Hof van Spaland (10.30 uur) en in Nieuw- land op het trottoir van de winkelgalerij aan de Nolenslaan, ter hoogte van de Albardastraat (om 12.00 uur). Voor de mooiste tekenin gen zijn prijsjes beschik baar. Tevens is er voor alle deelnemende kinde ren een verrassing. Schietwedstrijden In het clubgebouw van de schietsportvereniging 'Schiedam' aan de Lange Haven 57, worden van SCHIEDAM De Openbare Nutsbedrijven Schiedam en de gemeen telijke Havendienst zijn op 30 april (koninginne dag), 1 mei (Dag van de Arbeid) en 5 mei (bevrij dingsdag) gesloten. Donderdag 1 mei wordt wel normaal huis- en be drijfsafval opgehaald. De vuil-ophaaldiensten van 5 mei verschuiven naar 7 mei. In de periode van 29 •april tot en met 13 mei worden geen grofvuil- diensten uitgevoerd. Wat hetvuiloverlaadsta- tion aan de Parallelweg betreft, dat is maandag 5 mei eveneens gesloten. Als gebruikelijk blijven de ONS, ook tijdens deze feestdagen, dag en nacht bereikbaar voor het mel den van storingen in de levering van energie, water en cai-signalen. SCHIEDAM— De Ret- autobuslijn 44 (Croos- wijk-Aelbrechtskade) is met ingang van 26 april opgeheven. De lijn werd ingesteld als versterking op het drukste gedeelte van het traject van lijn 38 (Crooswijk-Station Schiedam). Met ingang van 26 april gaan alle bussen weer de gehele route volgen, onder het lijnnummer 38. De nieu we dienstregeling is gra tis verkrijgbaar bij de Ret. Bij de schietvereniging 'Schiedam' worden schietwedstrijden gehouden. tien uur 's morgens tot tien uur 's avonds schiet wedstrijden gehouden. Deze zijn onderverdeeld in: Jeugdwedstrijden (tot 18 jaar), Vrije-baan- Wedstrijden, Geluks- baan en het Open Kam pioenschap van Schie dam. Voor alle categorieën zijn prijzen beschikbaar. Inzet van het Open Kam pioenschap zijn 'De Kuyper-wisseltrofee' en de 'legpenning van de Gemeente-Schiedam'. De uitreiking van de prijzen vindt plaats om 22.00 uur. Taptoe en bal Leerlingen 'van de basis scholen kunnen om 14.00 uur in sporthal Margriet een kinder-variété-pro- gramma bijwonen. De kaartjes voor de voor stelling zijn via de scho len uitgegeven. Indien nog voorradig kunnen er op koninginnedag kaart jes worden afgehaald aan de kassa van de sporthal. Om acht uur 's avonds staat sporthal Margriet bol van de muziek. De Rijnmondband, Jeugd- Rijnmondband en het Tamboer- en Trompet terkorps 'Gusto' houden daar dan een taptoe, Men kan de irfuzikale show gadeslaan vanaf zit-tri- bunes. De toegang tot de Taptoe is gratis. In Kethel worden de ko ninginnedag activiteiten afgesloten met een groot open- lucht-Oranjebal. Dit vindt plaats in de kern van het oude dorp. De Schiedamse formatie 'Mustang' zorgt voor sfeervolle muziek. Tot slot kunnen de ker- misliefhcbbers zich nog vermaken op de kleine kermis op het Emma- plein. SCHIEDAM— In het dierentehuis 'De Harga hoeve' wordt binnenkort een grote rommelmarkt gehouden. In verband hiermee is men thans naarstig spulletjes voor de markt aan het verza melen. Een ieder dié hier dingen voor af wil staan, kan deze vanaf 1 mei afgeven bij 'De Hargahoeve' aan de Sportlaan 2 te Schie dam (tegenover Novo- tel). Het dierentehuis is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. Indien nodig is het ook mogelijk dat men de spulletjes op komt halen. In dit geval wordt men verzocht te bellen naar nummer 4623344 (na 18.00 uur). SCHIEDAM De Gemeentelijke Plantsoendienst heeft een nieuw wa pen ingezet in de strijd tegen het on kruid. Om uit te zoe ken of dit aan de ver wachtingen voldoet wordt de methode op diverse plaatsen in de stad, waaronder eni ge middenbermen van de Nieuw Haven en BK-laan, uitge probeerd. Men begint met het verwijderen van de planten en een circa tien centimeter dikke laag aarde. Vervol gens wordt een water en lucht doorlatend nylondoek neerge legd. Hierin worden gaten gemaakt voor het te planten groen. Tot slot worden de bermen afgedekt met naaldboomschors. „Dat staat namelijk een beetje gezelliger dan zo'n nylondoek", laat voorlichter Jan Langstraten weten. Aangezien onkruid zaden aarde nodig hebben om te groei en, hebben deze in de bermen nu geen kans meer. Mén verwacht dat de kosten van het aanbrengen van de methode in drie jaar terugverdiend zijn. Men spaart namelijk het arbeidsloon, voor het verwijderen van het onkruid, uit. De nylondoek. nieuw wapen in de strijd tegen het onkruid.

De Havenloods | 1986 | | pagina 1