Centrale kan geen pleeggezinnen vinden voor 'moeilijke' jongeren O 010-699.444 Rock, vetkuiven en petticoats DE SNUFBUÜUUfKT Scheeres opent tentoonstelling politieke affiches op 1 mei No Problem van Vasten maand moslims Filmclub GRATIS KANSOP'N... deZuldcrSter Zwemseizoen Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel 'We zitten helemaal vast' Jamssesion Bibliotheken 125.- VROOM DREESM ANN DONDERDAG 1 ME11986 35E JAARGANG NR. 18 <UDde havenloods HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN editie P SCHIEDAM LET OP! Dit telefoonnummer geldt alleen voor het opgeven van DUO'S. SCHIEDAM Voor de in Ne derland wonende Moslims is het van 9 mei tot 8 juni vasten maand, Ramadan geheten. Gedurende de vastenmaand, de negende maand van de moslimkalender, is het een plicht voor alle volwassen moslims te vasten van de da geraad tot zonsondergang. Moslims vasten om het welbe hagen van God te winnen en om een religieuze plicht te ver vullen, waardoor zij hopen ge zegend te worden. De maand Ramadan is als vastenmaand genomen, omdat in die maand de openbaringen van de Koran zijn begonnen. Voor moslims is de Koran een levensgids. In de praktijk betekent het vasten, dat men zich onthoudt van eten, drinken en ge slachtsverkeer. De moslims in Nederland doen een beroep op mensen met een andere over tuiging om begrip en respect op te brengen voor de praktijk n het vasten. A Voetballers ver- traagden aanleg fietscrossbaan in sport park Harga. A De tweede Mid-At- lantic Zeilrace start juli voor de kust van Hoek van Holland. A Scholieren op het podium van het Passagetheater. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week AKTIE ZUINIG STOKEN stuur voor 15 mei uw stookkaart naar uw energiebedrijf. U ontvangt dan 'n presentje. SCHIEDAM 'Larry' is de ti tel van de film die vrijdag 2 mei draait bij de Filmclub Schiedam. De 26-jarige Larry is vanaf zijn geboorte ten onrechte in een tehuis voor geestelijk ge handicapten verpleegd. Door een reorganisatie komt hij in een ziekenhuis, waar een psy chologe ontdekt dat zijn intel ligentiepeil boven dat van geestelijk gehandicapten ligt. Dan begint de harde strijd om door de maatschappij als 'nor maal' geaccepteerd te worden. In de hoofdrollen: Frederic Forrest en Tyne Daly. De film werd geregisseerd door A.Graham. Aanvang: 21.30 uur, de zaal is open vanaf 20.30 uur. Toe gang: f 3.50 voor donateurs. Donateur worden kost f5.- per seizoen, inclusief de eerste film. TOYOTACELICA COUPÉ! kom langs en bekijk de fantastische meubel leershow bij SCHIEDAM Heren me puntschoenen en vetkuiven vol brillantine en dames met suikerspinkapsel (een soort getoupeerde kuif) en gekleed in petticoats of an dere jurken uit de vijftiger jaren zullen het decor uit maken van de Rock 'n Roll Night Party die zaterdag 3 mei in muziekcafé De goudsbloem gehouden wordt. De muziek die gespeeld wordt kwam op in de veer tiger jaren en was in de ja ren vijftig bijzonder popu lair onder de toenmalige jeugd. Tegenwoordig vin den velen deze muziek ou bollig en achterhaald. „Maar als je die houding weg kunt laten, zul je een gezellige nacht beleven", meent de organisatie van de Night Party. Om de bezoekers te stimu leren in gepaste uitdossing naar het feest te komen, looft De Goudsbloem een prijs uit voor de mooiste kuif en het meest swingen de rock 'n roll-koppel. De muziek wordt verzorgd door het duo Bob Bert en de band Juke Box Jive. Bob Bert zijn overdag straat muzikanten en 's avonds zijn ze te horen in uiteenlo pende etablissementen. Af komstig uit een band heb ben ze gekozen voor een muziekstijk die net als hun leven vrolijk en ongecom- pliceert moest zijn. De band waar het duo in speelde heette Gene Ser- vance and his Tenessee Duck Tails. Later is deze band verder gegaan onder de naam Juke Box Jive. De muziek van deze groep weerspiegelt vijftiger jaren muziek van onder andere Gene Vincent en Ronnie Brunet. De Rock 'n Roll Night Party begint om 20.00 uur en gaat door tot ongeveer 4.00 uur. Kaarten voor dit festijn kosten f 15.00 (inclusief twee consumpties) en zijn verkrijgbaar bij het VW- kantoor aan de Buitenha venweg of aan de bar van Juke Box Jive laat horen dat rock and roll uit de jaren vijftig De Goudsbloem. nog altijd even swingend is. ROTTERDAM „Ik vraag me af of er nog wel mensen zijn, die bereid zijn pleegkinderen op te nemen. Wij zoeken al weken een plaats voor deze jongens, maar we krijgen nergens een re actie. Het gaat wel om een moeilijke groep jon gens in de puberteit, maar ik heb nu echt het idee dat we helemaal vastzitten". Trix Plooij van de Centrale voor Pleegzorg Zuid-Hol land/Zeeland ziet het zo langzamerhand somber in: „We hebben al op alle mogelijke manieren ge probeerd om deze jonge ren onder dak te bren gen, maar er zit gewoon geen schot in". De Centrale voor Pleegzorg bemiddelt bij het onderbren gen van kinderen in pleegge zinnen. 'Gezinnen' moet daar bij niet al te letterlijk genomen worden. Samenwonenden of alleenstaanden kunnen zich ook aanmelden als pleegou ders. Het is ook niet in alle gevallen de bedoeling dat een kind volledig in het gezin op genomen wordt. Soms zoekt men alleen weekendopvang, of een 'kamer-met-aandacht'. In het laatste geval willen de jon geren graag min of meer zelf standig wonen, maar zijn ze wel in de kost bij het pleegge zin. „Kinderen van die leeftijd wil len graag op eigen benen leren staan", verduidelijkt Trix Plooij. „Daarbij komt dat ze meestal een tijdje in een tehuis hebben gewoond, en er daar door terughoudend in zijn om zich aan iemand te hechten. Aan de andere kant hebben ze weer extra aandacht nodig. Het lijkt allemaal een beetje tegenstrijdig, maar het maakt wel duidelijk dat mensen die zo'n jongere in huis willen ne men, niet al te hoge verwach tingen moeten hebben wat be treft het contact met een pleegkind. In de meeste geval len kost het veel tijd om het vertrouwen te winnen, maar het is altijd de moeite van het proberen waard". Contact Gerard Waterreus, ook werk zaam bij de Centrale voor Pleegzorg, vult aan: „Als het klikt tussen het pleeggezin en het kind, kan er een heel goed contact groeien. Pleegouders die vaker met succes een kind in huis gehad hebben, zeggen soms dat zorgen voor pleegkinderen een soort verslaving wordt. Het kan namelijk heel bevredigend zijn om te zien dat het goed gaat met een kind dat je onder je hoede hebt genomen". Mensen die overwegen een jon gere op te nemen in hun gezin, worden in gesprekken met de Centrale voor Pleegzorg en ie mand van het maatschappelijk werk voorbereid op de komst van hun pleegkind. Als er zich later problemen voordoen, kun nen ze een beroep doen op bege leiding vanuit de centrale of het maatschappelijk werk. Het in huis nemen van een kind levert geen geld op, maar alle kosten worden helemaal vergoed. Fi- naniciële drempels zijn er dus niet. Trix Plooij: „We zoeken nu spe ciaal gezinnen voor een heel moeilijke groep. Het gaat voor namelijk om jongens van 13 tot 18 jaar, de meesten van hen zijn buitenlanders. Er is ook een geestelijk gehandicapte jongen van 16 bij, voor hem zoeken we een weekendgezin waar hij eens in de veertien dagen terecht kan". Vastgelopen Andere jongens willen graag wonen op een 'kamer-met aan dacht': een gezin waar de maaltj den mee gebruiken maar waar ze verder rustig een eigen leven kunnen proberen te lei- SCHIEDAM *- Na de schrij versavonden, optredens van artiesten en de clip- en teken filmavonden ontplooit het Vi deocafé (Nieuwstraat 12) za terdag 3 mei een nieuwe acti viteit, namelijk jamsession. Een groepje, dat bestaat uit voornamelijk acoestische gi taarspelers zal de eerste avond openen. Gehoopt wordt dat het publiek zo enthousiast wordt, dat het mee gaat doen. Vooral saxofonisten en andere blazers zijn van harte welkom. De instrumenten moet men wel zelf meenemen. In het Vi deocafé is alleen een zeer ont stemde piano. Aanvang: 22.30 uur. De toe gang is gratis. SCHIEDAM Als gevolg van de feestdagen, de grote verlo fachterstand en de ingevoerde arbeidsduurverkorting zijn tot en met zaterdag 10 mei de meeste vestigingen van de bi bliotheek gesloten. Alleen de hoofdbibliotheek aan de Lange Haven en de Jeugdbibliotheek aan de Kor te Haven zullen op de normale tijden geopend zijn. Als service aan het publiek zal worden toegestaan dat voor de duur van de sluitingsperiode het dubbele aantal romans zal mogen worden geleend. Ook kinderen zullen het dubbele aantal boeken mogen lenen. Overigens kunnen leners van de filialen met een geldige le- nerskaart ook in de hoofdbi bliotheek lenen. den. Trix Plooij zegt met na druk: „Het gaat nooit om drugs verslaafde of criminele jonge ren, maar om gewone kinderen die thuis vastgelopen zijn. Ze gaan meestal gewoon naar school". Buitenlandse jongeren horen meestal tot de zogenaamde tweede generatie: hun ouders kwamen hier 'als gastarbeiders, en zelf zijn ze hier opgegroeid of zelfs geboren. Ze zitten tussen twee culturen, leggen Trix Plooij en Gerard Waterreus uit: „Ze hebben te maken met het verschil tussen de cultuur van htm ouders en die van him vrienden en school. Zij willen vaak geplaatst worden in een Nederlands gezin. De pleegou ders moeten dan wel openstaan voor de specifieke problemen van die jongeren". De Centrale voor Pleegzorg is gevestigd op de Heemraadssin gel 134 in Rotterdam. Trix Plooij en Gerard Waterreus ver schaffen diegenen die bereid zijn hun huis open te stellen voor een jongere, alle nodige in formatie. Zij zijn tijdens kan tooruren te bereiken onder nummer 010 - 4762311. SCHIEDAM De dag van de arbeid, die in Schiedam door zestien organisaties gezamen lijk gevierd wordt, begint aan staande donderdag om 12.00 uur op de Grote Markt. Hier zal de rode vlag gehesen wor den. En zoals het goede 'link sen' betaamt, zetten zij de 'In ternationale' uit volle borst in. Theo Burger, districtsbestuur der van de Industriebond FNV zal op de Grote Markt een toe spraak houden. Na deze offi ciële opening speelt een bei aardier strijdliederen op het carillon van de Grote Kerk. Om 13.00 uur worden de fees telijkheden in het Passage Theater voortgezet met een ge zamenlijke broodlunch. De kosten hiervoor bedragen f3,- per persoon. SCHIEDAM Zwembad Groenoord begint zaterdag 3 mei om 10.00 uur feestelijk aan het zomerseizoen. Bij binnenkomst worden de bezoekers muzikaal ontvan gen door de formatie 'Funny Een vertegenwoordiger van de Wereldwinkel houdt na de lunch een inleiding. Vervol gens zal burgemeester Reinier Scheeres een tentoonstelling openen. Het betreft een ten toonstelling van politieke affi ches gemaakt door de Duitse tekenaar Klaus Staeck. Tussen 14.30 en 17.30 uur is er voor de kinderen een kinder feest. Om diezelfde tijd is er een filmfestival in één van de zalen van het theater. Te zien zijn de films 'Kleine Wereld', 'Zipstones', 'Als je maar ge lukkig bent', 'Eigen haard is goud waard', '1 mei, dag van de arbeid', 'De jonge consu ment' en 'Poen en werk'. Rond 18.00 uur kunnen aan wezigen een maaltijd gebrui ken die verzorgd wordt door House Jazzband'. De eerste vijfhonderd kinderen krijgen voor deze gelegenheid een bal lon. En om de feestelijkheden com pleet te maken, hoeft men op de openingsdag geen entree te betalen. de Turkse Werknemers Vere niging. Kosten: f 5,- per per soon. Tijdens het avondprogramma, dat om 20.00 uur begint wor den er optredens verzorgd door een Turkse dans- en mu ziekgroep. 'Vlaardingen tegen Apartheid', een Surinaamse dansgroep, het FNV-cabaret Knars, het koor Onderstebo ven en de Schiedamse bands de Aardappeleters en Produkt X. De optredens worden afgewis seld met toespraken van Han van der Horst, Connie Braam, voorzitter van de Anti Apart heidsbeweging Nederland en Henk Oedraidan, voorzitter van de Surinaamse Vereni ging. De 1 mei-viering is voor iedereen gratis toegankelijk. MEDEDELING In verband met HEMELVAARTSDAG veschijnt onze krant volgende week een dag later dan normaal dus op VRIJDAG 9 MEI De Directie '[de GEZELLÏGSTË rommelmarktv^ SCHIEDAM OP ZATERDAG 3 MEI OPEN: 09.00-17.00 UUR ZONDAG 4 MEI OPEN: 10.00-18.00 uur MARGRIETHAL Strandlaken. 100% Katoen. In de zeer royale maat 90 x 185 cm. Dessin Anker of Surfing. In mari- e en rood combinatie. -3*95- Afd. baddoeken NÜ 100% Katoenen broek met bandplooi. In marine of lichtgrijs. Mt. 46 t/m 56. Handy 2-persoons tent. Katoenen dubbeldaks tent met ingenaaid kuipgrond- zeil. Geheel compleet kampeerklaar. W9T- Ir Etage-bed. Leverbaar in rood, wit of Prachtig, metaal gemof- zwart, feld etage-bed, 80x190 cm. 379T- Ook te splitsen in twee 1-persoonsbedden. De blouse is van polyester/ katoen. In wit met pastel streep of -ruit. Mt. 36 t/m 48. Ook geldig op de koopavond. Fraaie, luxe cassettebox. Voor het opbergen van 50 muziekcassettes. Met rookglas deksel. videobanden NÜ Machinaal Smyrna. Tafel kleden, lopers in div. kleu ren/maten. 100% Acryl. 135x165 cm of 135 cm 0. 479T-NÜ125.- 67x135 cm-89? Handig de schaar hanterend opende Hafkamp de textiele werkplaats No Problem. Effen plooirok met bijpassende blouse. De rok is geheel gevoerd. In div. kleuren. Polyester Klopman. Mt. 40 t/m 48. •69T- Nü 54.- No Problem: „Dit soort initia tieven kunnen leiden tot een bloeiend bedrijf, ik hoop dat deze mensen die weg kunnen vinden. Het moet haast luk ken". No problem is een werkplaats waar een aantal werkloze meisjes kleding, tassen en der gelijke maakt. Ook repareren zij kleding en vervaardigen ontwerpen op bestelling. Met de opening van No Pro blem is in Schiedam weer een leerwerkproject van de grond gekomen, waar mensen met behoud van uitkering aan de slag kunnen. SCHIEDAM Wethouder Luub Hafkamp verrichte vrij dag met het doorknippen van een lint de officiële opening van de textiele werkplaats No Problem aan de Havendijk. Hafkamp sprak in zijn toe spraak waardering uit voor de moed van de meisjes van de werkplaats:,,'Ik doe dit met groot plezier, want ik ben van mening dat de overheid dit soort initiatieven moet onder steunen. Het bereiken van zo'n project is niet eenvoudig, maar het instand houden ervan is zo niet nog moeilijker"Hafkamp zag echter wel toekomst voor

De Havenloods | 1986 | | pagina 1