zanen- nieuws, STK met bussen naar raketbasis Woensdrecht Tegenzin bij veehouder om koeien op stal te zetten La Chica heropend Actie startsein voor verder verzet Tuinlaan afgesloten troost pernis groep WOENSDAG 7 ME11986 19-187 RIJNMOND/WEST COMBINATIE V De acties tegen de plaatsing van kruisraketten gaan door. Modezaak'La Chica' SCHIEDAM— Na een maandenlange verbou wing is de in december '85 uitgebrande dames modezaak 'La Chica' heropend. Eigenaar Bert v.d. Tas, die de verbou wing grotendeels zelf heeft uitgevoerd: „We hebben gekozen voor een licht en rustig interieur, dat past bij de mode die wij brengen". 'La Chica' heeft zich ge heel gericht op de Franse mode. Men treft in de collectie dan ook geen goedkope vrijetijds-kle- ding aan. Bert v.d. Tas: „Die branche is hier op de Hoogstraat al ruim vertegenwoordigd. Wij hebben dus voor een to taal andere stijl gekozen. Exclusieve modellen, die duurder maar wel be taalbaar zijn. Aangezien ik minstens tweemaal per week naar het bui tenland ga om de collec tie aan te vullen, treffen de klanten hier altijd de laatste nieuwe modellen aan. Van alles niet mee'" dan één, want geen enke le vrouw vindt het im mers prettig een andc tegen te komen in dezelf de japon of pakje. Zeke' niet wanneer het om iets opvallends en chique'* gaat". Wie eens bij 'La Chica gaat kijken zal verrast zijn over de diverse mo destijlen die men er aan treft. Naast japonnen eri pakjes van schitterende soepele stoffen vind je in de zaak namelijk ook ex clusieve spijkerkleding Tevens verkoopt Bert v.d. Tas rijkelijk me* kant versierde, madon na-topjes. 'La Chica' is gevestigd aan de Hoogstraat 122a De zaak is geopend op maandag van 13.00 tot 17.30 uur en dinsdag tof en met zaterdag van 10.00 tot 17.30 uur (op de koopavond tot 21.00 uur). hun dieren nog geen week in de wei lopen. Op de boerderij van de familie Dijkshoorn staan de kalven en melkkoeien inmiddels weer binnen. Het boerenbedrijf aan de tussen Vlaardingen en Maassluis liggende weg, is één van de eerste bui ten Vlaardingen waar de bewoners met de Haagse maatregel werden geconfronteerd. Dijkshoorn: „Het is een tegenvaller. Van de 65 koeien die we hebben, moet het grootste deel op stal staan. Alleen het jonge vee en de drachtige koeien zijn nog buiten. Het gevolg daarvan is dat we de 40 koeien die nu weer binnen staan, extra krachtvoer moeten geven". Rekensom De kosten die dit zich meebrengt, moet Dijk- SCHIEDAM Bij de basis in Woensdrecht, waar naar de wens van de huidige rege ring in 1988 kruisra ketten geplaatst wor den, wordt zaterdag 17 mei een demonstra tie gehouden. De actie, die is georganiseerd door het 17 Mei-over leg, bestaat uit het versieren van het hek werk en een menselij ke omsingeling van de basis door vredesde- monstranten. Hoewel de meerderheid van de Nederlandse be volking er tegen is, werd op 1 november '85 toch besloten kruisraketten in ons land te plaatsen. Het 17-Mei overleg blijft desondanks actie voeren en oproepen tot verzet. Men doet dit onder het motto: Zolang ze er niet staan is het nog niet te laat. Tijdens de actie op 17 mei wil men de basis in Weosndrecht met een keten van demonstreren de mensen omsingelen. Tevens is het de bedoe ling het hekwerk te ver sieren met bloemen, slin gers en spandoeken. Schiedammers die aan de actie willen deelne men kunnen onder ande re naar Woensdrecht rei zen met de door het co- mitee Schiedam Tegen Kernbewapening gere serveerde bussen. Deze vertrekken op 17 mei, om 9.30 uur, vanaf het Em- maplein. De bussen wor den rond 17.15 uur in Schiedam terug ver- reis naar Woensdrecht wacht. De kosten voor de bedragen f 10,-, voor volwassenen en f 7,50 voor kinderen. Ook bij de familie Dijkshoorn staan de koeien voorlopig weer op stal. tief uit het weiland. „Het is de veiligste weg die ze nu hebben ingesla gen. Toch kan ik me voorstellen dat er boeren zijn die weigeren hun vee op stal te zetten". Druppel En hij vervolgt: „Zelf doe ik het niet omdat ik het niet verantwoord vind; we moeten wel ons verstand blijven gebrui ken. Voor een aantal boeren is dit echter de ene druppel die de em mer doet overlopen. Ze vinden dat ze gestraft worden voor iets waar aan ze niets kunnen doen". De Vlaardingse veehou der toont zich vervolgens een voorstander van een tegemoetkoming van regeringszijde. „Dit is de zoveelste dom per dit jaar. Het wordt ons op deze manier steeds moeilijker ge maakt. Wij kunnen hier niets aan doen en dus vind ik dat ze ons te hulp kunnen komen, want wij schieten er bijin". Twijfels spreekt de rea listische Vlaardinger ook uit over het advies van het ministerie van Volksgezondheid om voorlopig geen melk en kaas rechtstreeks van de boer te kopen. Dijkshoorn weer: „Ik vraag me af of het wel helpt. Melk van de fa briek is niet persé veilig; als er éénmaal radio-ac tiviteit in de melk zit, krijg je het er toch niet meer uit en die indruk wordt nu wel gewekt". SCHIEDAM De riole ring in de Tuinlaan en Lange Nieuwstraat wordt vernieuwd. In ver band hiermee dient het verkeer vanaf 6 mei re kening te houden met wegafsluitingen. De werkzaamheden be ginnen in de Tuinlaan. Aansluitend wordt het riool in de Lange Nieuw straat vernieuwd. Het totale karwei zal, afhan kelijk van de weersom standigheden, circa 25 weken duren. Eventuele verkeersom- leidingen worden met oranje borden aangege ven. In verband met het zich uitbreidende werkpakket met name op de petrochemische industrie komen wij ten behoeve van onze afdeling kabelwerken graag in kontakt met en/aren Kabelleggers t si Kandidaten dienen te beschikken over aantoonbare ervaring op het gebied van kabelwerk. Het maken van kabellassen behoort niet tot de functietaken. Tenslotte dienen kandidaten over een opleidings niveau te beschikken dat vergelijk baar is met L.T.S. Tevens komen wij wegens toenemende activiteiten op de petrochemische industrie t.b.v. onze afdeling grondwerk graag in kontakt met ervaren G randwerkers/ Afmakers T52 Kandidaten dienen in staat te zijn zelfstandig alle voor komende werkzaamheden m.b.t. grondwerk te verrichten, zoals het opgraven van pijp leidingen/rioleringen, het dichten van putten en tevens afmaken van dijken, etc. Vandaar dat kandidaten dienen te beschikken over aantoonbare ervaring op het gebied van grondwerk. Zij dienen over een opleidings niveau te beschikken dat vergelijkbaar is met L.T.S. Ten behoeve van ons bedrijf Chemical and Industrial Cleaning dat voornamelijk werk zaam is op de petrochemische industrie komen wij wegens uit breiding van onze aktiviteiten graag in kontakt met ervaren Hogedrukspuiters T 50 Kandidaten dienen te beschik ken over aantoonbare ervaring' met het werken met hogedruk units. Een groot rijbewijs en een VLG-diploma is gewenst maar niet strikt noodzakelijk. Wij bieden uitstekende arbeids voorwaarden. Voor bovengenoemde vakatures geldt dat kandidaten militaire dienstplicht vervuld hebben of daan/oor vrijgesteld zijn. Meent u in aanmerking te komen voor een van de boven vermelde vakatures, dan kunt u telefonisch kontakt opnemen met afd. P O, de heer H. v d. Kemp, tel. 01880-12355. Hij kari u tevens meer informatie verstrekken omtrent salariëring en overige (uitstekende) arbeidsvoorwaarden. Troost Houdstermaatschappij B.V., Elementenweg 8, 3201 LG Spijkenisse MAASSLUIS- /VLAARDINGEN Het zijn zware tijden voor de vaderlandse boeren. Een plotselin ge explosie van var kenspest en een even onverwacht uitgebro ken staking in de melkbedrijven zijn nog maar juist be dwongen wanneer de volgende tegenvaller zich alweer aankon digt. De ministeries treffen maatregelen tegen uit de Russische kerncentrale afkom stige radio-actieve straling in de lucht en er wordt bepaald dat de boeren hun melk vee op stal moeten zet ten. En dat is een dom per voor veel boeren, want na een lange winterse periode had den de veehouders shoorn, zoals elke andere boer, zelf opbrengen. Een snelle rekensom brengt aan het licht dat hij alleen al aan kracht voer deze week ruim dui zend gulden kwijt is. „Ja, we weten niet wan neer ze weer naar buiten mogen. Zeker is dat de koeien het op stal staan moe zijn en door de zwa re winter mochten ze al laat naar buiten. Voor ons heeft dat nog het na deel dat de dieren na lang binnen staan, min der melk gaan produceren". Vast staat eveneens dat de gebreken bij koeien toenemen naarmate ze langer van vers gras ver stoken blijven. Hoewel veehouder Dijk shoorn twijfelt aan het nut van de mnntroriol haalde hij zijn dieren za terdagavond wel

De Havenloods | 1986 | | pagina 7