0DE HAVENLOODS Actie voor behoud van pandjes in Kreupelstraat Stichting voor hulp aan Derde Wereld uitbreiding Nieuwe manier van solliciteren Kleding inzamelen voor het goede doel O 010-699.444 Rommel markt Idee uit 1981 weer uit de la Orgelconcert in Stedelijk Etalages in teken van Molen en gedistilleerd GRATIS KANSOP'N... deZnidAr h Kanovaren Automatiseringscursus arbeidsbureau geslaagd Flesh and Blood Vrijdag Zaterdag Voordeel •VrijdagZaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel *7?5 *20.- 125.- 12.- *84.- *22.- VROOIVm DREESMANN VRIJDAG 9 ME11986 35E JAARGANG Nr. 19 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN editie P SCHIEDAM LET ÓP! Dit telefoonnummer geldt alleen voor het opgeven van DUO'S. SCHIEDAM Tijdens de 1 mei viering afgelopen donderdag in het Passage Theater deed burgemeester Reinier Scheeres een voor stel om te komen tot de op richting van een Schiedam- se stichting die de Derde Wereldlanden actiever en beter zou kunnen gaan steunen. Deze stichting zou het voorbeeld kunnen volgen van een soortgelijke stich ting in Vlaardingen, de VLOS geheten (Vlaardin gen voor Ontwikkelings Samenwerking). Oud-raadslid en ex-voor zitter van de PvdA-Schie- dam Ruurd van der Veer zou deze stichting op poten willen zetten. Onlangs gaf hij te kennen zich meer te willen verdiepen in ont wikkelingssamenwerking. Reeds in 1979 probeerde hij een dergelijke organisatie van de grond te krijgen. Maar dat bleef bij een een malig project. De Wereldwinkel vindt het een goed plan. „Wij zijn weliswaar al jaren bezig, maar met weinig geld en mensen kom je niet ver. Misschien dat er met steun van de gemeente wel het een en ander mogelijk is", zegt Ria van Kleef, mede werkster van de Wereld winkel. het bedrijfsleven actief bij SCHIEDAM Het dierente huis 'De Hargahoeve' bestaat binnenkort tien jaar. Ter gele genheid van dit jubileum wordt een rommelmarkt ge houden, waarvoor men nog al lerlei spullen kan gebruiken. Wie dingen voor deze rommel markt heeft, kan die bij het dierentehuis aan de Sportlaan 2 afgeven. De Hargahoeve is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur en op zaterdag kan men er van 10.00 tot 15.00 uur terecht. Wanneer men de spullen niet zelf naar De Hargahoeve kan brengen, kunnen zij worden afgehaald. Hiervoor moet even gebeld worden naar nummer 4623344 (na 18.00 uur). SCHIEDAM— Het blijkt dat de onbewoonbaarver klaring van de pandjes aan de Kreupelstraat en de mo gelijk op handen zijnde sloop ervan leeft onder de Schiedamse bevolking. Ruim 210 mensen hebben tot nu toe hun handteke ning gezet voor het behoud van de uit 1741 daterende huisjes. Als beschermers van de kreupelstraat heb ben de Historische Vereni ging en een onlangs opge richt politiek clubje van Jan Zwart, de Nieuwe So cialistische en Ontwape- nings Partij, de handen in een geslagen. Nadat de gemeenteraad ak koord was gegaan met een voorstel van wethouder Chris Zijdeveld om tot onbewoon baarverklaring over te gaan, sloeg de angst om het hart van de. Historische Vereniging. Men vreest dat met het onbe- woonbbaar verklaren de sloop ook in zicht is gekomen. Zijde veld heeft echter over de sloop nog niet gesproken en toege zegd in de eerst volgende com missievergadering hierop te rug te komen. „Maar het zit er natuurlijk dik in dat Zijdeveld de pandjes tegen de vlakte wil. Als de laatste bewoners weg zijn, zullen de huisjes waar schijnlijk lang leeg staan, waardoor restauratie uitein delijk steeds moeilijker wordt en sloop voor de hand ligt", zegt de heer Sondemeyer, voorzitter van de Historische Vereniging. Om de sloop nu te voorkomen heeft de Vereniging het idee gelanceerd de huisjes voor een symbolisch bedrag van de ge meente te kopen om ze daarna uit eigen middelen te restaure- Beschermd stadsge zicht In 1981, toen de Kreupelstraat al op de nominatie stond te verdwijnen, heeft de Vereni ging ook een dergelijk plan ontwikkeld. Dit plan is blijven liggen toen besloten werd de pandjes voorlopig te laten staan. Nu is dat idee weer uit de la gehaald. Een poging om de kreupel straat op monumentenlijst te krijgen en zodiende restaura tiesubsidie van het rijk te ver- krijgen is in 1981 mislukt. de bestemming „Maar van ons ligt er ook nog een plan op tafel om de huisjes onder beschermd stadsgezicht te laten vallen. Dit plan is ech ter nog steeds niet door de raad aangenomen. Zijdeveld heeft blijkbaar andere plan nen in zijn achterhoofd. Voor hem is restauratie dan ook al gauw te duur. Op grond van ons idee is een subsidie om de panden te restaureren zeer goed mogelijk. Maar waar legt de gemeente haar prioritei ten?", zo vraagt Sondemeyer zich af. Volgens hem heeft de wethou der nooit echt onderzocht wat het restaureren kost. „We pra ten heus niet over zulke hoge bedragen, ik denk aan een be drag van ongeveer tachtigdui zend gulden". De voorzitter van de Histori sche Vereniging is optimis tisch: „We hebben de moed niet opgegeven, anders waren we er niet eens aan begonnen. Door de handtekeningenactie proberen we Zijdeveld uit de tent te lokken". De NSOP heeft er geen gras over laten groeien en in een lange, tamelijk onsamenhan gende brief vraagt zij ophelde ring over de gang van zaken rond de besluitvorming over de Kreupelstraat. Verkwanseld De bewoners nemen deze brief niet serieus, maar vinden som mige passages nogal insinue rend. in de brief staat onder andere de zinsnede 'Volgens de twee bewoners was de zaak in een half uurtje beklonken'. 'Deze zin doet het voorkomen alsof wij de Kreupelstraat aan Zijdeveld verkwanseld zou den hebben. Wij zouden met opgeheven glas het met Zijde veld op een akkoordje hebben gegooid. Zo van: jij de Kreu pelstraat, wij een beter huis. Dit is volstrekte waanzin. Wij hebben juist gevraagd om de Kreupelstraat te behouden, maar als alle mogelijkheden zijn uitgeput, moet je niet lan ger vasthouden aan wat blijk baar niet mogelijk is. Maar als anderen wel mogelijkheden zien, prima". mot ruim 300 «morton nrachtia taoiit MODERN BOUCLÉ TAPIJT BRUSSEL SCHIEDAM In verband met Pinksteren is het maande lijkse orgelconcert in de aula van het Stedelijk Museum een week vervroegd en vindt nu plaats op zaterdag 10 mei. Dit concert wordt verzorgd door Henk G. van Putten. Deze organist begon zijn mu zikale loopbaan op 9-jarige leeftijd met orgellessen van zijn vader. Vervolgens stu deerde hij aan het Rotterdams Conservatorium, aan de Hoch- schule für Musik und Darstel lende Kunst in Wenen en aan de Nederlandse Beiaardschool in Amersfoort. Sinds zijn elfde jaar is Henk van Putten ker korganist. Als vaste beiaardier is hij werkzaam in Middelburg, Vlissingen, De Lier en Rijns burg. Verder werkt hij als do cent aan muziekschool 'Hoek- sche Waard'. Zaterdag heeft Henk G. van Putten werken van Sweelinck, Pachelbel, Stanley en Bach op het programma staan. De or gelbespeling begint om 15.00 uur. De toegang is gratis. - Cricket: Hermes DVS mikt op het kampioen schap, maar Excelsior '20 zette de Hargaploeg aan het denken. - Wijkcentrum De Er ker viert ook Aleida- feesten. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week Een poging de Kreupelstraat op de monumentenlijst te krijgen is SCHIEDAM— Wie de ko mende dagen over de Hoog straat loopt en de etalages be kijkt, ziet dat de inrichting veel te maken heeft met molen en 'gedistilleerd'. Winkeliersvereniging 'Hoog straat' heeft namelijk in het kader van de Schiedamse Mo lendagen voor haar leden een etalage-wedstrijd georgani seerd met als thema 'Molens en Nationaal Gedistilleerd'. Het is de bedoeling dat de aan gesloten rtiiddenstanders hun eigen artikelen verwerven met producten en materialen van molens en van Schiedams oud ste traditie, het stoken van je never. Een onafhankelijke en des kundige jury zal de etalages kritisch bekijken en beoorde len en vijf prijzen toekennen. De geldprijzen van f 150,- zul len worden aangeboden na mens de werkgroep Schie damse Molendagen. De etalage van het pand Hoog straat 34 staat helemaal in het teken van de molens. Leerlin gen van de St. Bernardus- school hebben molens van lego gemaakt en deze in samenwer king met de Winkeliersvereni ging daar geëtaleerd. Ook de Teerstoof heeft hier een plaatsje met geschilderde mo lens. De prijsuitreiking van de wed strijd is op de Nationale Mo lendag 10 mei. TOYOTA CELICA COUPÉ! kom langs en bekijk de fantastische meubel leershow bij SCHIEDAM Het Videocafé staat zaterdag 10 mei in het teken van het kanovaren. Het kano-promotieteam onder leiding van Marcel Heins- broek, zal een lezing houden, ondersteund met dia's en films. Mensen die geïnteresseerd zijn in het kanoën, maar ook zij die er totaal niets vanaf weten zijn van harte welkom. Aanvang: 21.30 uur. De toe gang is gratis. SCHIEDAM -T- Het Geweste lijk Arbeidsbureau (GAB) gaat met ingang van volgende maand een nieuwe manier van solliciteren invoeren, de zoge naamde sollicitantenbank. Hiermee hoopt men het werk zoeken en vinden te verge makkelijken. Het principe van de sollicitan tenbank is simpel en vergelijk baar met dat van de vacature bank, maar dan in omgekeerde richting. Kunnen in de vacatu rebank sollicitanten op zoek naar werk, in de sollicitanten- bank kunnen werkgevers ge gadigden vinden voor een va cature in hun bedrijf. In de sollicitantenbank kun nen werkzoekenden zich bij werkgevers aanprijzen. Op een speciale kaart kunnen zij alle gegevens vermelden, die van belang kunnen zijn voor de toekomstige werkgever. Zo kan men opleiding, ervaring, capaciteiten, bijzondere ei genschappen en interessesfeer vermelden, maar ook wensen als arbeidsomstandigheden, voorwaarden waaronder men wil werken, met hoeveel colle ga's en gewenste arbeidstij den. Aan de kaart kan even tueel ook een pasfoto toege voegd worden. De kaarten worden gerubriceerd op leef tijd en opleidingsniveau. De werkgever kan met behulp van de sollicitantenbank 'zich een dure advertentiecampag ne besparen'. En sollicitanten kunnen zich volgens het ar beidsbureau 'onder de aan dacht van werkgevers brengen zonder tientallen sollicitatie brieven op willekeurige be drijven los te laten in de stille hoop op dat ene verwachtings volle zinnetje: ...kom eens pra ten...'. Niet alleen werklozen, maar iedereen die om wat voor re den dan ook ander werk wil gaan doen, kan zich aanprij zen. Hét verschil met het huidige bestand van werkzoekenden bij het GAB is dat werkzoe kenden niet langer alleen ge noteerd staan naar opleiding en ervaring, maar naar hun ei gen wensen. „In de sollicitan tenbank kan de werkzoekende zich net zo mooi verkopen als hij wil", aldus het GAB. Het is de bedoeling de komende we ken een flink bestand op te bouwen, waarna vanaf juni werkgevers gebruik kunnen maken van de sollicitanten bank. SCHIEDAM— De Stichting Kleding Inzameling Charita tieve Instellingen (K.I.C.I.) komt binnenkort weer kleding inzamelen in Schiedam. Dit gebeurt op woensdag 14, don derdag 15 en vrijdag 16 mei. Uit de opbrengst worden de Stichting 'Hulp aan Landge noten in Indonesië' en de Stichting 'Nederland-Leso- tho' gesteund. In Indonesië worden 1370 ge zinnen (vierduizend personen) met een maandelijkse gift ge holpen. Het zijn families, die tussen wal en schip zijn ge raakt en geen Nederlands pas poort meer bezitten. De Stichting 'Nederland-Le- sotho' houdt zich bezig met kleinschalige ontwikkelings projecten in dit Afrikaanse Koninkrijk. Projecten ter be vordering van landbouw, vee teelt, onderwijs en voksge- zondheid. Er zullen huis-aan-huis plas tic zakken worden verspreid, die enkele dagen later worden opgehaald. In de zakken kan men kleding, textiel en schoe nen doen. Verzocht wordt ge vulde zakken van 9.00 uur buiten te zetten. SCHIEDAM Van de twintig cursisten, die in december be gonnen zijn aan een door het arbeidsbureau gestarte oplei ding tot systeembeheerder, hebben zes reeds voor het ein de van de cursus een baan ge vonden. De overigen zijn nog in onderhandeling met ver schillende 'bedrijven, maar maken een goede kans. De cursus werd door het ar beidsbureau gestart om een twintigtal werklozen een bete re kans op de arbeidsmarkt te geven en om het tekort aan au tomatiseringsdeskundigen enigszins op te lossen. De opleiding werd verzorgd door het NOVI, Nederlands Opleidings Instituut voor In formatica en leidt op tot sys teembeheerder van kleinere, geautomatiseerde systemen. Aan deze functie is de laatste tijd vooral behoefte in het midden- en kleinbedrijf. Dit jaar start het arbeidsbu reau nog een aantal scholings projecten, die opleiden tot functies waar regelmatig va catures worden aangemeld. SCHIEDAM— Bij de Film club Schiedam in de Nieuw- straat draait vrijdag 9 mei de laatste film van regisseur Paul Verhoeven, 'Flesh and Blood'. Deze omstreden film, gefinan- cieerd door Hollywood, han delt in de middeleeuwen met al het (on)nodige grof geweld en sadisme dat daar kennelijk bijhoort. De film werd tijdensde Utrechtse filmdagen be kroond met het Gouden kalf, hoewel het nauurlijk gewoon een Amerikaanse productie is. In de hoofdrol speelt Rutger Haüer. Aanvang: 21.30 uur, de zaal is geopend vanaf 20.30 uur. Handgemaakte bonbons. Heerlijke bonbons in spe ciale luxe Moederdag-ver- pakking. Doos 250 gram. 4IL5fr Set theeglazen. 6 Theeglazen met 6 on derzetters en 6 roerders. Op onderblad. In wit, grijs of zwart. -2 Elvis Presley "20 Love songs". O.a. Love me ten der, Are you lonesome tonight, Crying in the chapel en Wooden heart. Ook op cassette. ü&r Polaroid 635 direkt klaar kamera. Ingebouwde flit ser. Met film en waarde bon voor 5 in Nederland te verzenden boeketten. 45fL95" 14 Krt. gouden hangers. Voor Moeder! Keuze uit hoefijzer of klavertje vier. Met fraaie diamantering. 44^5" Nü Velona dameshorloge. In fraaie tweekleurige kast en voorzien van een uit stekend kwarts uurwerk. Sierra camping/ strandstoel. Met handig, gepatenteerd klicksysteem. Opvouw baar, makkelijk mee te nemen. Keuze uit: Sierra hoog, met hoge rug. (afgebeeld) -29r?5"Nü 26.- Sierra Standard -»*0-Nü 24.- Sierra Beach, met lage zit- ting-25^ AA Nachthemd. Kwaliteit: polyester/ka toen. Royale pasvorm. In rose of bleu. Maten Mt/mXXL

De Havenloods | 1986 | | pagina 1