Theater Concertkrant Verenigingen melden zich aan: Grote Clubactie'86 van start Vlaartiingen, in zyne opkomst op juiste moment uitgegeven EBWHABB termeulen 6» ©DE HAVENLOODS 55-plussers Astma Fonds 'Wist niet dat het zó mooi zou worden' Voor het eerst huis-aan-huis verspreid PvdA-campagne in Maassluis Bestaande uit AKAIAP-A100 PLATENSPELER Halfautomatische snaar aangedre ven platenspeler. Inclusief MD element AKAI AA-M3 CLARITY TUNER VERSTERKER Zeer moderne digitale quartz gestuurde synthesizer tuner met ontvangst op FM (stereo), midden en lange golf. 10x voorkeuze Ingebouwde versterker met 2x25 Watt kontinu FTC, tape monitor Afm.: 35x10x27 cm AKAI AC-A 100 TUNER/VERSTERKER SPELER 2x40 Watt versterker met 5-bands ingebouwde equalizer. Tunerdeel ontvangst op FM-(stereo) en middengolf. 12x Voorkeuze digitale uitlezing. Cassettedeel voorzien van soft-touch bediening Dolby ruisonderdrukking en auto matische band keuze GEHELE SET INCLUSIEF AKAI RV-50 AUDIO-RACK MET GLAZEN FRONTOEUR In zwarte uitvoering GRUNDIG RR-340 STEREO RADIO/ CASSETTERECORDER Daar zal ze van ophoren!! Een prima, eenvoudig te bedienen radiocassette-recorder, die er bovendien erg leuk uit ziet: slank van vorm (8 cm plat!) en naar keuze In rood, zilver of blauwe uitvoering Verder voorzien van 2 luidsprekers voor goede stereo weergave, FM (stereo), middengolf, cassetterecorder met automatische opname, enz. Kortom: een moederdag-kado waar muziek JVC-KD-V 220S DOLBY B/C CASSETTEDECK Voortreffelijk cassettedeck met uitstekende prestaties dankzij het Dolby B/C ruisonderdrukkings- systeem. Groot bedieningsgemak door het soft-logic schakelsysteem In zilvere uitvoering Afm.: 42,5x10,9x22,8 cm Drie digitale dameshorloges... In pastelroze, lichtblauw, wit of zwart. Met uren, minuten, sekonden, da tum en maandaandui- ding. Per 3 StUkS van 22,50 voor VLAARDINGEN— In drie Vlaardingse dienstencentra staan deze week weer een aan tal activiteiten op het pro gramma. In dienstencentrum West is er op 14 mei een contactochtend. Mensen die behoefte hebben aan een praatje met een kopje koffie, kunnen daar vanaf 10.00 uur terecht. De toegang is gratis. Het dienstencentrum staat aan de F. van Borselen- straat 95. Op zondagmiddag 11 mei is er een soos in dien- stenceptrum Emma aan de Oosterstraat 86. Het diensten centrum is open van twee uur tot half vijf. WATERWEG NOORD— In de week van 12 tot en met 18 mei wordt de Nationale Ast macollecte gehouden. Het Ast ma Fonds heeft voor de activi teiten in 1986 ruim tien mil joen gulden nodig, waarvan 99 procent van de inkomsten van de bevolking moet komen f In Nederland zijn ongeveer driehonderdduizend patiën ten met ernstige klachten. Het aantal mensen met lichtere klachten wordt geschat op ruim zevenhonderdduizend. Het Astma Fonds geeft finan ciële steun aan wetenschappe lijk ondezoek, dat zich richt op de oorzaken en het herkennen van astma en aanverwante aandoeningen en op een goede behandeling. Omdat het be langrijk is artsen en andere hulpverleners op de hoogte te houden van de laatste ontwik kelingen, organiseert het Ast ma Fonds voor hen (bijscho ling. Bovendien kan door de inkom sten uit de collecte proefpro jecten worden gesubsidieerd voor patiëntbegeleiding, om de patiënt een prettiger be staan te geven. Informatie over het Neder lands Astma Fonds bij con tactpersoon G. Vegt, Gelder- indiaan 42 te Vierdingen, VLAARDINGEN— „Ik voel me als een mug in een nudis- tenkamp; ik weet .niets meer te en", liet een opgelaten Gerjan de Waard de aanwezi- in de oude hal van het stadhuis vrijdag j.l. weten. Hij had dan ook alle reden om ze nuwachtig te zijn. De nieuwe uitgeverij Scriptum, waarach ter Gerjan en zijn vriend Hans Ritman schuilgaan, presen teerde haar eerste boek. De herdruk van 'Vlaardingen, in zyne opkomst', aanwas, ge schiedenissen etc., geeft een beeld van het vissersdorp vanaf de middeleeuwen tot ongeveer 1800. Burgemeester Van Lier, die vrijdag een exemplaar overhandigd kreeg, meende dat de heren Ritman en De Waard 'net op tijd wa ren met hun uitgave over de opkomst van Vlaardingen'. Van Lier: „Gezien de politieke situatie momenteel is men thans bezig met de afspraak van Vlaardingen". Overigens vond de burgervader de nieu we Schiedamse uitgeverij een verrijking over het Waterweg gebied. „Eigenlijk is Scriptum bij toe val ontstaan. Oktober '85 kochten we een antiquarisch exemplaar van dit boek uit 1807 op een veiling in Amster dam. Dachten dat dit wel iets voor Vlaardingen was. In sa menwerking met o.a. Boeken- huis Den Draak besloten we het boek opnieuw uit te geven. We gingen hierbij uit van vijf honderd intekenaren, anders zou een herdruk financieel niet haalbaar zijn", aldus Ger jan de Waard, die aanvanke lijk teleurgesteld was over het aantal belangstellenden. Resultaat Momenteel hebben 350 men sen ingetekend voor dit boek tegen een prijs van f 175,-. De Waard: „Daar moet jewel wat voor bieden. Ik ben ook niet ontevreden over het uiteinde lijke resultaat: een fraai met de hand gebonden en in echt lederen kaft gestoken, nauw keurige nabootsing van het originele werk. Ik had eerlijk gezegd niet gedacht dat het zó mooi zou worden Het ongeveer 150 pagina's tel lend boek bevat behalve 'Waare gelegenheid, oudheid, ongevallen en andere merk waardigheden der stede Vlaardingen' een twaalftal fraaie afbeeldingen en gravu res van locaties in Vlaardingen zoals het Stadhuis, de Waal en Waalstraat, de sluizen en de kerk. Tevens is de 'Eerkroon voor Vlaardingen' aan de uit gave toegevoegd, geschreven door Arnold Hoogvliet. Deze 'gebooren burger van Vlaardingen' besluit zijn eer kroon met: En zoo myn Dichtkunst, die uwe eer heeft uitgebreidt, Ook by het naageslacht be mint blyft en onsterflyk, Zoo blyft dees Eerekroon ook groen en onbederflyk, Als myn gebeente, 't welk in u het licht genoot, O Vlaerding', rüsten zal in Gerjan de Waard overhandigt burgemeester Van Lier de eerste uitgave uwen zachten schoot!van 'Striatum'. In het literair café van het bibliotheektheater in Rotter dam aan de Hoogstraat 110, lezen op zondag 11 mei Inez van Dullemen, Hermine de Graaf en Ethel Portnoy uit ei gen werk. Het programma be gint om 14.00 uur. De groep Big Beat zorgt voor de muzi kale omlijsting. De toegangs prijs is f 5,-. ROTTERDAM De Theater Concertkrant is uit. Morgen zal deze krant, waarin een overzicht van het totale aanbod van de podiumkunsten in Rotterdam voor het volgend seizoen, op 340.000 deurmatten ploffen. Vanuit de luie stoel thuis krijgt nu elke Maasstad- en randgemeente-bewoner in één opslag het theater- en concertaanbod voor het seizoen 1986-1987 gepresen teerd en kan hij nu al een keuze maken uit de verschillende abon nementen. De Theater Concertkrant vervangt de Welkom Uit bro chure, die de afgelopen jaren in een veel lagere oplage, al leen onder belangstellenden werd verspreid. De krant heeft een oplage van 375.000 exem plaren, die voor het grootste gedeelte huis-aan-huis wor den verspreid. Bedoeling van dit initiatief van de Dienst van de Gemeen telijke Kunstgebouwen is een groter publiek attent te maken op de mogelijkheid om de rela tief goedkope abonnementen voor theatervoorstellingen en concertuitvoeringen te kopen. Daarnaast geeft de krant een overzicht van de vele culturele activiteiten op alle Rotter damse podia, van grote en kleine theaters, maar ook van wijkgebouwen. Op sjouw In de 16 pagina's tellende krant is ruime aandacht be steed aan de activiteiten die de Rotterdamse Schouwburg in andere steden organiseert. Om Rotterdammers in de gelegen heid te stellen de grote opera- en balletvoorstellingen te be kijken en te beluisteren, gaat de Rotterdamse Schouwburg wederom met zijn publiek op sjouw. De theaters Luxor en Zuid plein komen dit jaar met de mogelijkheid van een keuze abonnement. Een ieder kan zijn of jaar abonnement naar eigen goeddunken samenstel len, met als enige voorwaarde een minimum van vier voor stellingen. Ook dan is de prijs lager dan bij de losse verkoop. En men is verzekerd van een plaats. In deze theaters een keur aan voorstellingen op het gebied van toneel, kleinkunst, musical, muziek, operette en dans. Dans- en balletliefheb bers zullen echter onaange naam verrast worden bij het openslaan van de krant op de pagina's van theater Zuid plein. Want ondanks het grote dansaanbod in dit theater is er geen informatie te vinden over de groepen en hun voorstellin gen, slechts de data zijn aan gegeven. Een schril contrast met alle andere voorstellingen in dit theater, waarvan elke grimas, elk liedje breeduit wordt gemeten. Jammer. Korting Het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest biedt abonne mentenseries aan voor zeven en veertien concerten, die alle maal op een vaste avond of zondagmiddag vallen. Een di versiteit aan concerten, van Muziek Authentiek, Strijkers in concert, een Beethovency- clus tot muziek in India heeft de Doelen in petto. Bij een abonnement behoort een vaste plaats voor alle concerten. Bo vendien wordt een extra kor ting op de toch al goedkope abonnementsprijzen verleend aan houders van een CJP en een Pas 65+. In de Theatert Concertkrant staat verder informatie over de voorstellingen in wijkge bouwen, de kunstmarkt op 23 augustus en het Mei theater festival. In deze maand pre senteren Rotterdamse Schouwburg, RO theater en Stichting Toneelraad Rotter dam zes bijzondere theater groepen in het Luxor Theater en Hal 4. Aandacht wordt ook besteed aan de opening van café de Unie en het filmfestival dat in mei in museum Boymans van Beuningen wordt georgani seerd. Enkele praktische tips zijn niet te vergeten. Op vra gen als: 'hoe regel ik een op pas' en 'wat zijn de voorzie ningen voor gehandicapten' wordt antwoord gegeven. Als extraatje is een prijsvraag opgenomen met als hoofdprijs een volledig verzorgd theater- weekeinde in Londen. Voor kinderen is er een theater wedstrijd. BOTTERDAM Bij vele duizenden clubbe sturen in ons land valt in deze periode het infor matiepakket Grote Clubactie 1986 in de bus, de feitelijke start van de negende editie van deze unieke landelijke actie. De Grote Clubactie staat open voor het totale, bont geschakeerde, Ne derlandse verenigingsle ven. Niet alléén voor de diversiteit aan sportclubs, maar ook voor alle andere soorten van vrije- tijdsclubs, variërend van zangkoren en ziekenomroe pen, tot carnavalsvereniging en modelspoortreinbouwclub. Het principe van de Grote Clubactie is even bijzonder als eenvoudig. Clubs bestellen lo ten bij de organisatie, die in deze regio door deze krant wordt verzorgd. De prijs per vier loten is 'e'en gulden, de verkoopprijs aan het publiek is: vier loten voor vijf gulden. Tachtig procent netto-winst voor de clubs, dat was in de afgelopen acht jaar 414 mil joen gulden alleen voor de re gio's bediend door Wegener huis-aan-huisbladen b.v., uit gever o.m. van deze krant. Landelijks is dit cijfer maar liefst 34V2 miljoen. Vooral vorig jaar groeide het aantal deelnemende vereni gingen sterk. In Amsterdam met bijna 93%, in Midden- Holland met 131% en in Rot terdam met 161%. Steeds meer clubs hebben ontdekt dat de verenigingshuishouding niet meer draaien kan zonder de extra centjes van de Grote Clubactie. Informatiepakket Zoals gezegd krijgen alle clubs die in het computer-bestand van de GCA-organisatie voor komen de spulletjes keurig thuis gestuurd. Bestuurders van clubs die ook in het bezit willen komen van een infor matiepakket kunnen dat (liefst) schriftelijk aanvragen op het bureau van deze krant. Zet voor het gemak wel even 'Grote Clubactie' bij het adres. Voor het publiek is het goed te weten dat voor hen de Grote Clubactie pas op donderdag 25 september begint. Dan gaan de leden van de actieve clubs de straat op om de loten aan de man te brengen. Kopers van een compleet lotenvel van vier stuks loten gratis mee in een extra ronde met superprijzen. Met o.m. een ton schoon, een reis naar Amerika, tal va kanties in het vakantieland Cochem, in het vakantieland Donau-Inn en in het gloed nieuwe bungalowpark 'Hei- derbos' van Sporthuis Cen trum. Behalve de extra prij- zenpot voor de superronde, wordt er ook een groot aantal geldprijzen verloot, prijzen die bij elkaar geteld een waar de hebben van 'e'en miljoen keiharde Nederlandse gul dens. Grappige kinder T-shirts Met diverse leuke opdrukken. Van 100% zuivere katoen. In tal van leuke kleuren. Maten 92 t/m 116 van 9j95 voor Prachtige piqué polo. Met korte mouwen. Van polyester/katoen. In vele kleu ren: wit, zwart, turquoise, groen, oranje enz. Maten 92 t/m 176 Maten 92 t/m 140 Maten 152 t/m 176 nu voor 19,95 De campagne voor de Tweede-Kamerverkiezingen op 21 mei komt op snelheid. Dinsdagmiddag arriveerde bij de markt en het winkelcentrum Koningshoek de campagnebus van de Partij van de Arbeid. Veel beken de politici deelden folders en rode rozen uit aan voorbijgangers, knoop ten een gesprekje aan of gingen op bezoek in BGSW Dukdalf, diensten centrum De Vliet of in de Steendijkpolder, waar de milieu-specialisten van de fractie met de leden van de commissie bodemonderzoek van de wijk praatten. Na Maassluis reed de bus naar Vlaardingen en Schie-

De Havenloods | 1986 | | pagina 5