'Regeren moet je niet overlaten aan politici' a g zelfstandig verkoper Drie optredens Circus Mullens Werkgroep roept op te gaan stemmen Vérgelijking partijen Hotel New Hampshire CWM huldigt Groeneveld sssw*4 W ijnen jg£f> Tig van ES ZADAR Joegoslavië REDUCTIEBON 2dJU)dJ)l)lS DE HAVENLOODS VRIJDAG 9 ME11986 VLAARDINGEN „Wanneer je de wapen wedloop afwijst en de si tuatie in bijvoorbeeld Zuid-Afrika vreselijk vindt, moet je je mening daarover laten doorklin ken in je kiesgedrag. Wie op 21 mei a.s. géén stem uitbrengt ten behoeve van de Tweede Kamer verkiezingen blijft an ders loze kreten slaken", aldus leden van de werk groep Kerk en Samenle ving, die de Vlaardingers wil wijzen op de nood zaak om te gaan stem men. „Het is de dood van de demo cratie als de mensen het laten afweten bij de verkiezingen. Velen denken dat ze de poli tiek moeten overlaten aan de politici. Waarschijnlijk heeft men ook wel eens de neus ge stoten en leeft daarom de op vatting dat stemmen toch geen zin heeft". Dick van Kampen, Ineke Nieuwstraten en Anja West- dijk brengen daarmee ook het volkspetitionnement te berde. Duizenden Nederlanders lie ten weten tegen plaatsing van kruisraketten te zijn, terwijl de regering anders besliste. Koers „Alleen een handtekening zet ten onder het volkspetitionne- mcnt is niet voldoende. De emoties die toen loskwamen moeten zich nu omzetten in een koers, anders is alles voor niets geweest. We moeten ons vooral niet bij het regerings besluit neerleggen: men ver geet dat het moment is aange broken om je goed- of afkeu ring aan Den Haag kenbaar te maken. Kiezers kunnen im mers door middel van hun stemgedrag doorgeven wat zij wensen. Een politieke koers kan ook alleen maar worden bijgesteld vanuit de achterban van een partij. Regeren moet je niet overlaten aan anderen", zo roepen de woordvoerders van 'Kerk en Samenleving' de mensen op gebruik te maken van hun stemrecht. Deze werkgroep, al actief sinds 1977, is een 'verzamel bak' van alle mogelijke actie groepen, die op een bepaalde manier de samenleving zou den willen veranderen, zoals Amnesty, Vluchtelingenwerk, Anti-apartheidsbeweging etc. Vrede en gerechtigheid zijn de trefwoorden bij de werkgroep. „En wanneer het om vrede en gerechtigheid gaat, moet je bij 9 Leden van de werkgroep Kerk en Samenleving roepen Vlaardingen op Met het oog op de Tweede Kamer-verkiezingen heeft de Stichting Bur gerschapskunde twee overzichteljke program ma verlij kingen uitge bracht: een programma vergelijking algemeen en één op het gebied van vrouwenemancipatie. De diverse standpunten van de politieke partijen uit de Tweede Kamer op beleidsterreinen als ont wikkelingssamenwer king, inkomens en uitke ringen, justitie, welzijn, binnen- en buitenlandse zaken zijn op een rij ge zet. Bij de programma vergelijking emancipatie gaat het met name om de standpunten over arbeid, samenlevingsvormen, sexueel geweld, etnische kwesties en algemeen emancipatiebeleid. Beide exemplaren zijn te gen verzendkosten te ver krijgen bij de Stichting Burgerschapskunde, Ne derlands Centrum voor Politieke Vorming te Lei den. Bestellen is uitslui tend mogelijk door stor ting van f 1,75 op giro 150.11.69, onder vermel ding van de gewenste programmavergelijking. de Tweede Kamer zijn. Overi gens willen wij de mensen niet pressen. Het is ook geen kwes tie van stemadvies. De koers die de Nederlandse politici volgen is belangrijker dan de partijpolitiek. Nederlanders moeten zich gewoon niet machteloos verklaren ten aan zien van het onheil in de we reld. Ik hoop dat de mensen zich realiseren dat ze er wel degelijk iets aan kunnen ver anderen". Bewustwording Het thema van de actie de de werkgroep voert, is 'Je kunt beter kiezen'. Ineke Nieuw straten daarover: „Met de ac tie hopen we het bewustwor dingsproces te stimuleren. Niet onze mening opleggen aan anderen, maar iemand aan het denken zetten. Soms zitten de mensen vast aan een soort traditie: jaren achtereen op dezelfde partij stemmen of de politieke overtuiging van je ouders, man overnemen. Kort om, stemmen zonder er nog eens grondig over na te den ken. Ik heb er nooit zo bij stil gestaan hoeveel moeite het ie mand kan kosten op een ande re partij dat gebruikelijk te gaan stemmen". Punten die de kiesgemachtig den bij het stemmen zouden kunnen laten meewegen zijn volgens Kerk en Samenleving: milieu, sociale zekerheid, min derhedenbeleid, defensie (wa pen), Zuid-Afrika, ménsen rechten. De 12-jarige Maarten, eens lid van de werkgroep, knikt instemmend bij deze op- ssoming. „Ik weet wel op wel ke partij ik zou stemmen. Het is zonde om je stemrecht niet te gebruiken; het heeft toch best zin?". VLAARDINGEN— In het Filmhuis Harmonie is vrijdag 9 en zaterdag 10 mei de film 'Hotel New Hampshire' te zien. In de hoofdrollen spelen Jody Foster, Beau Bridges, Rob Lowe, Natassja Kinski en Wilford Brimley. Een levenslustige Amerikaan se familie vertrekt plotsklaps naar Wenen, Oostenrijk, waar zij het hotel New Hampshire zal gaan beheren. Dit wordt echter bevolkt door anarchis ten, hoeren en een meisje dat zich als beer heeft verkleed om zich in het leven staande te kunnen houden. „Ik word geboeid door deca dentie in een vergevorderd staduim, door het totale ver lies van evenwicht", zegt John Irving, die zijn fascinatie dui delijk tot uitdrukking brengt in zijn surrealistische, onvoor spelbare boeken. De schrijver baarde opzien met The World according to Garp, dat net als het boek 'Hotel New Hamps hire' werd verfilmd. De filmvoorstellingen begin nen telkens om 21.30 uur. Toe gangsprijs f 6,50, pas 65 of CJP f5,-. VLAARDINGEN— Het cir cus is weer in de stad en wel op dinsdag 13 en woensdag 14 mei a.s. Op een veld aan de Dirk de Derdelaan zal de gloednieuwe tent van Circus Mullens een plaats krijgen. In totaal zullen de artiesten drie keer een voorstelling geven voor het Vlaardingse publiek. Circus Mullens is een gereali seerde droom van de broers Jozef en Charel Mullens die twee jaar geleden de moed hadden, ondanks de slechte tijd voor met name deze vorm van amusement, een eigen be drijf te starten. Door steeds een nieuw, kwalitatief pro gramma te bieden, heeff dit circus naam gemaakt. Dankzij het succes van het vorige sei zoen konden de gebroeders een nieuwe tent aanschaffen, uitgerust met de meest moder ne verlichtingsapparatuur en plaats biedend aan tweedui zend toeschouwers. Het publiek zal een keur van artiesten maar ook van uit heemse diersoorten aan het oog voorbij zien trekken. Be halve de nooit ontbrekende olifanten heeft Circus Mullens ook lama's, kamelen, fjorden- paarden, zebra's en dromeda rissen in z'n stal. De muzikale clowns uit België 'Les French' zorgen voor de vrolijke noot bij dit gebeuren, waarin verder o.a. een fakir en trapeze-artiesten zullen op treden. Tijdens de speeldagen is de circuskassa dagelijks vanaf 11 uur geopend. Toegangsprijzen vanaf f 13,- voor volwassenen en f 8,- voor kinderen. Tegen betaling van één gulden kan men tevens de menagerie be zoeken. De voorstellingen be ginnen dinsdag om 20.00 urn en woensdag om 15.00 en 20.00 uur. VLAARDINGEN De Vlaar- dinger drs. P. Groeneveld werd onlangs benoemd tot Of ficier in de Orde van Oranje Nassau. Deze algemeen secre taris van de Contactgroep van werkgevers in de metaalin- dustrie kreeg de onderschei ding uitgereikt tijdens de jaar vergadering van de CWM. De versierselen werden uitge reikt door de directeur-gene raal voor de Industrie van het Ministerie van Economische Zaken, drs. H. Leliveld. Met ingang van 1 juni a.s. drs. Groeneveld met pensioen Mc JOtt«el*°ev<r Bessenjenever iïïïSSSSBa besteli» ngen boven Van Eijle Vlaardingen, importeur van kwalitatief hoogwaardige transport systemen, zoekt op korte termijn een Bus-boottocht naar de Oosterscheldewerken welke ons programma Hatlapa startluchtkompressoren en -zoetwaterapparatuur verder uitbouwt. Samen met de leiding werkt hij commerciële strategieën uit en weet deze praktijk te brengen. Hij heeft een middelbare schoolopleiding, spreekt goed Duits, beschikt over verkoopervaring onderhandelaar Tot de werkzaamheden behoren onderhouden van kontakten met bestaande en nieuwe afnemers, alsmede met fabrikanten en het zelfstandig uitwerken van offertes. Gevoel voor techniek is hierbij noodzakelijk, terwijl ervaring de branche tot aanbeveling strekt Als afsluitstak van bet Deltaplan wordt in de 9 km. brede monding van Oosterschelde een stormvloedkering gebouwd. Dit bouwwerk bestaat uit 66 e betonnen pijlers, waartussten stalen schuiven worden gehangen. Bij stormen zullen de schuiven worden gesloten, zodat het achterliggende land wordt beschermd tegen stormrampen, als die in 1953. Op het grote werk eiland Neeltje Jans werden betonnen pijlers en andere zware betonnen elementen vervaardigd; dit werkeiland is door een ca. 2800m. lange tijdelijke brug met Schouwen verbonden. De 40m. hoge pijlers zijn nu gereed en staan thans op hun definitieve plaats. Een bus brengt u naar het werkeiland midden de Oosterschelde. In het aldaar gelegen informatiecentrum wordt aan de hand van film en expositie duidelijkheid verschaft over dit grote waterbouw kundige werk en een rondrit over het werkterrein gemaakt. HET PROGRAMMA LUIDT ALS VOLGT: 00 Afvaart Spido-Willemeplein-Rotterdam vervolgens wordt via Nieuwe Maas, Oude Maas, Kil, Hollands Diep naar Willemstad gevaren. 13.15 Aankomst Willem^ad 13.30 Vertrek per bus van Willemstad naar werkeiland Neeltje Jans 14.15 Aankomst Neeltje Jans, rondrit film. 00 Vertrek per bus van werkeiland naar Rotterdam. 18.00 Aankomst bij Spido-Wktemsplein-Rotterdam üw schriftelijke sollicitatie richt u aan Van Eijle, postbus 129,3130 AC Vlaardingen T.a.v. mej. G. Stam. Van Eijle is gevestigd aan de Industrieweg 30 in Vlaardingen. Tel. 010-4347522 Vlaardingen VLAARDINGENl Hetzelfde programma, maar eerst per bus naar werkeiland Neeltje Jans terug vanaf Willemstad per boot naar Rotterdam, kan tevens worden gemaakt. Vertrektijd en aahhëmst blijven hetzelfde De prijs voor dezë tebtot bedraagt: p.p. kinderen (4-14) df f; a I i iifi 1 '1 l.!!JÜI tl Inlichtingen reserveringen: SPIDO - Witlemsplem 20 3016 DR Rotterdam. Telefoon: 010-4.135.400 Tegen inlevenng bon ontvangt u, als lezer De Havenloods Het Zuiden, Holland Silhouet DE HAVENLOODS! Speciaal voor de lezers van De Havenloods, Het Zuiden en Holland Silhouet stelden wij i.s.m. Phoenix Vakanties een reis samen naar de mooie en eeuwenoude stad Zadar gelegen op een schiereiland. Zadar heeft een rijk verleden waarvan de res tanten van het Romeinse Forum, de Sint Donatus kerk (19e eeuw), de Kathedraal 13e eeuw) met rijke kerkschatten, de Sint Chrysogomus kerk en niet te vergeten de stadsmuren, de fjoort en de ereboog van Trajanus, getuige zijn. Het archeologisch museum is een bezoek meer dan de moeite waard en de beroemde verzameling mi- goudsmeedwerk verdient speciale aandacht. Zadar is echter een verzameling oude gebouwen. Het leven van modern Joegoslavië bruist drukke straten van Zadar en de marina met jachten, plezierboten en vele schitteren de hotels. Een van die hotels is hotel Zagreb"* (B-categorie), die wij speciaal yoor hebben gekozen, gelegen aan de kust bij het historisch centrum. De kamers zijn eenvoudig doch komfortabel met douche, toilet en balkon 10% KORTING U betaalt dus Voor volwassenen aa i.p.v. 40.-Alk" en voor kinderen (4-14) gym ,p.v. 30.-dim Reserveren gewenst Tel. 010-4.135.400 Vertrekdatum donderdag 15 en 22 mei rechtstreekse vlucht met Yugoslav Airlines DC9, vertrek Amsterdam om 13.00 en aankomst in Zadar om 15.00 uur. Transfer van de luchthaven naar het Hotel zal met een bus uitgevoerd worden en neemt ongeveer 30 minuten in beslag 8 daagse vliegreis op basis van halfpension 15 daagse vliegreis op basis van halfpension 22 daagse vliegreis op basis van halfpension Toeslag voor éénpersoonskamer bedraagt f 85.- en voor een Kamer met zeezicht 25.- per persoon per week. Toeslag volpension f 65.- p.p. per week Verzekeringen zijn niet inbegrepen verz. 3Vi% van de reissom. polisk. f 6 - Reisverz. v a. f 1.50 p.p.p.d., poliskosten f 5.- Het Zonnehuii-Vlaiardihgen is een verpleeghuis met plaats voor 170 somatisch zièken en «ten afdeling dagbehandeling mei 19 plaatsen BOEKINGSBON Ondergetekende Naamvoorletters j Adres woonplaats Geb datum Voor onze Verplegingsdienst zoeken wij full-time Wenst te boeken voor de -daagse vliegreis naar Zadar medereiziger ster Naam Adres woonplaats Vertrekdatum Wenst de volgende verzekeringen af te sluiten ZIEKENVERZORGENDEN (M/V) Salariëring geschiedt volgens funktiegroep 35 van de F.W.G. De overige arbeidsvoorwaarden zijn cönform de C.A.O.-ziekenhuiswezen Wenst kamer met zee zicht Wenst 1 pers. kamer Wenst volpension Handtekening Inlichtingen kunnen telefonisch worden ingewonnen bij mevrouw M.A.P Lapidaire, boofd-Verptegingadienst Uw sollicitatiebrief ktmfti richten Het gen ïollicitatieenef kunt tt richten aan de afdeling personeelszaken van ZoMYehiHS-VW&ftiMgeit DHienburgsingel 5, 3136 EA Vlaardin- tel. 010-4747922. Uitgaande van de Christelijke Vereniging 'Het Zonnehuis' met verpleeg huizen te Amstelveen, Beekbergen, Doorn, Vlaardingen, Zuidhorn en Zwolle

De Havenloods | 1986 | | pagina 9