Trambestuurders zetten padden en kikkers over hebben bezorgers van spreigroep allemaal een |||-|| installatie? Succesvolle braderieën in centrum en Wést JA! EZEDOOO Wérken aan natuurbehoud in de zomervakantie Politiek forum Keerlus ligt op amfibieën kruispunt Rustig winkelen thuis via de advertentie pagina's van dit blad Dat zou best kunnen. Want een bezorger van Spreigroep verdient een aardig centje bij. Het wekelijks huis-aan-huis verspreiden van allerhande drukwerk is een prima baan als je wilt sparen voor een klasse Hi-Fi installatie. interlanden spreigroep PRINS HENDRIKKADE 12-16 ROTTERDAM Tel. 010-4699611 naam: I adres I plaats: I leeftijd: Ik wil bezorger worden bij Interlanden/Spreigroep WOENSDAG 14 MEM 98620-132 Een der meest voorkomende werkzaamheden is het hooi en. SCHIEDAM In het wachthuisje voor de Ret-bestuurders, bij de keerius van tram lijn 1 aan het eind van de Scheepvaartweg, staat sinds enige da gen een boeketje droogbloemen. Deze zijn geschonken door de Paddenwerkgroep Schiedam, als dank voor de hulp bij het overzetten van de padden en kikkers. De bij de Koninklijke Nederlandse Natuurhis torische Vereniging aan gesloten Paddenwerk groep heèft de afgelopen weken, met hulp van vele Binnenkort wordt weer gestart met het schonen van de sloten en poelen. vrijwilligers, weer hon derden padden en kik kers de polderwegen overgezet. Men doet dit om te voorkomen dat deze nuttige insectene ters door het verkeer worden uitgeroeid. De amfibieën kruipen namelijk, voor de winter, in een holletje in de grond. Zodra het voor jaar begint komen ze hieruit te voorschijn en trekken naar hun ge- boortesloot of -poel om eieren af te zetten. De route daar naar toe voert veelal over een polder weg. Aangezien padden zich slechts traag voort bewegen worden er ieder jaar velen doodgereden door het verkeer. Op tal loze plaatsen in Neder land zijn inmiddels werkgroepen opgericht die hier iets tegen willen doen. Bedankje Door de steeds verder oprukkende nieuwbouw staat de Paddenwerk groep Schiedam tot op SCHIEDAM De Stichting Natuur- en Landschapsbeheer Zuid-Holland heeft voor de komende zomer weer een aantal natuurwerk kampen georganiseerd. Dit is geschied in samen werking met plaatselijke vrijwilligers, die zich in zetten voor het natuur- en landschapsbeheer in hun woonomgeving. In elk kamp worden zo'n 25 k 30 personen onder gebracht. Zij voeren ge zamenlijk werkzaamhe den uit, in waardevolle natuurgebieden, die zon der hulp van vrijwilli gers zouden blijven lig- gen. Zo wordt er veel ge maaid en gehooid op plaatsen waar dit uit sluitend met de hand kan geshieden. Daarnaast worden er lezingen en excursies georganiseerd en houdt men recreatie ve avonden. In totaal worden er deze zomer vier kampen ge houden. Van 7 tot 12 juli, een hooikamp in de omge ving van de Kaag en het Braassemermeer. Vervolgens van 14 tot 19 juli, in Ouderkerk a/d IJssel. Dit is een gezins kamp. Ook hier bestaan de werkzaamheden uit hooien. Het laatste hooikamp is, van 14 tot 19 juli, in de omgeving van Schoonre- woerd. Tot slot is er, van 4 tot 9 augustus, een kamp in Ouddorp op Goeroe Overflakkee. Hier gaat men onder andere onge wenste houtopslag ver wijderen. Bij het gezinskamp, dat bedoeld is voor ouders met kinderen vanaf 5 jaar, wordt in een boer derij overnacht. Tijdens de overige kampen wordt in eigen tenten ge slapen. De minimum leeftijd om aan een kamp te mogen deelnemen is zestien jaar. De kosten voor voeding en onderdak bedragen f 45,- per persoon. Voor nadere informatie of opgave kan men zich wenden tot de Stichting Natuur- en Landschaps beheer Zuid-Holland, Postbus 558, 2800 AN Gouda, tel. 01820-24500 (vragen naar Nieske Vis ser). heden ieder jaar nieuwe verrassingen te wachten. Zo ontdekte men dit voorjaar dat de keerlus van lijn 1, aan de Scheepvaartweg, mid den op een amfibieën- route ligt. Mevrouw van Hoek, van de Paddenwerkgroep Schiedam: „Je kimt stel len dat juist op die plek een groot kruispunt van paddenwegen ligt. In het begin van de trek zijn er daar dan ook diverse doodgereden. Gesprek ken met de bestuurders hebben er daar dan ook toe geleid dat die extra goed zijn gaan uitkijken. Bovendien bleek een aantal zelfs bereid, in hun pauze, exemplaren over te zetten. Ze hebben hirmee heel wat amfi bieën gered. Wij wilden hen daarvoor op gepaste wijze bédanken". Hoewel de grote trek in middels achter de rug is wil dat nog niet zeggen dat de Paddenwerkgroep nu niets meer te doen heeft. Eind mei dient na melijk al weer begonnen te worden met het scho- De bestuurders van lijn 1 hielpen de padden de keerlus. ncn van de poelen en slo- 19.00 tot 21.00 uur. Vrij- ten. Daarbij wordt, met willigers die de Padden- behulp van rieken en werkgroep daarbij wil- dergelijke overtollige len helpen kunnen zich plantengroei en rommel voor nadere informatie uit het water verwijdere. of opgave wenden tot: Dit werk gebeurt op de mevrouw van Hoek, tele- zomeravonden, van foon 4712582. SCHIEDAM— In zaal Irene, aan de Nieuwe Haven 155, wordt van avond woensdag 14 mei een politiek-forum ge houden. Het verduidelij ken van de stellingen be gint om 20.15 uur. Aan sluitend volgt de discus sie. Voor het CDA komt Mr. J.T. van Iersel die de stel ling verdedigt: Voortzet ting van het huidig be leid is goed voor Neder land. Theo Bakkers, van de WD, koos als onder werp: Wilton Fijenoord open of dicht? De PvdA is vertegen woordigd in de persoon van len Dales. Haar stel ling luidt: De huidige coalitie verzaakt plich ten op sociaal gebied en laat grote aantallen mensen in langdurige werkloosheid verkom meren. Gespreksleider is Dr. H.P.C. Coenen, weten schappelijk medewerker van de TH. De toegang tot het poli tieke forum is gratis. Iedereen is welkom. SCHIEDAM— Tot het tijdstip dat het begon te regenen, maar toen zat de dag er ook al bijna op, is het op de zaterdag ge houden braderieën enorm druk geweest. In het Centrum gooide de geraniummarkt en de vrijmarkt in het Broers- veld hoge ogen. Van 's morgens vroeg tot ver in de middag waren daar talloze kijkers en kopers te vinden. Op het Aleidafeest, in en rond het Julianapark, was het al net zo. Heel de dag door trokken daar drommen mensen langs de kramen en activitei ten. De organisatoren van beide evenementen kun nen dan ook tevreden te rugkijken en beginnen met plannen maken voor het volgende festijn.

De Havenloods | 1986 | | pagina 13