Eerherstel voor RET autobusliinen in Noord Jubileumprogramma Amnesty International w Scouts Tonogroep aan grote natuurschoonmaak iuDi Buskaarten Woensdrecht De Erker zoekt vrijwilligsters Schiedams Nieuwsblad liu) woensdag 14 mei 1986 20-495 Burgemeester leest gedicht voor L - SCHIEDAM— De problemen ten aan zien van het openbaar vervoer in Schiedam- Noord zullen binnen kort tot het verleden behoren. De RET heeft namelijk besloten de autobuslijnen 52 en 53, met ingang van de zomerdienstregeling, weer de oude ver trouwde route te laten volgen. Directe aan leiding voor dit besluit waren de vele inge diende protesten. Oorspronkelijk reden er door Schiedam-Noord drie autobuslijnen (52, 53 en 58). Met de komst van de tram moesten er, volgens de maatstaven van het ministerie, twee worden opgeheven. Dit leidde ertoe dat 58, die praktisch dezelfde route als de tram volgde, kwam te vervallen. De uit Vlaardingen komen de bus 52 kreeg als eind punt de Zwaluwlaan. Naast de tram bleef dus alleen buslijn 53 over. Al snel bleek dat de nieu we regeling absoluut niet voldeed. Mensen die vanuit Vlaardingen naar het Schieland Zieken huis gingen, moesten nu immers ofwel wachten op 53 of de tram naar het centrum nemen en van daar per bus verder rei zen. Wachttijden van zo'n veertig minuten vormden daarbij geen uitzondering. De gevolgen lieten zich raden. Boze reizigers en chauffeurs, die het roe rend met de passagiers eens waren, maar zich desondanks toch aan hun rooster moesten houden. die tevens inwoners van van hun onvrede op de Schiedam-Noord zijn, hoogte, naar Hans v.d. Vlist. Dick den Boer: „De druk Deze was toen nog ver- op de ketel werd toen zo keersdeskundige van de zwaar dat er uiteindelijk Gemeente Schiedam, toch werd toegegeven. Thans is hij adjunct-di- Naar onze mening wel recteur Gemeentewer- wat laat, want het ziek- ken en door de Schie- teverzuim op de lijn was damse afdeling van de mede door de spannin- PvdA naar voren gescho- gen tot 50% opgelopen". ven als kandidaat voor Collega Wim Meijers: en veelheenenweer ge de Tweede Kamer. „Zelfs als ik de hond uit- PraaJ t"ss^..de, sj iiet spraken mensen me Hans v.d Vlist, de Ge- Inmiddels was een vaste aan om hun ongenoegen S passagier, Marcel v.d. te spuien. Best begrijpe- het ministerie, werd ten- Handtekeningen Zouwen, een handteke- lijk, want voor hen ben s^°^e besloten tot het Teneinde een oplossing ningenactie begonnen, je, ook in je vrije tijd, eerherstel van ae au o- voor het probleem te vin- Dit leverde ruim 600 toch de buschauffeur", den, stapten twee RET- protesten op. Ook de chauffeurs (Dick den wijk- en bewonersvere- Na het verrichten van Boer en Wim Meijers), nigingen stelden de RET een aantal onderzoeken De mensen die zich hebben ingezet voor het eerherstel van de autobuslijnen 52 en 53: Hans v.d. Vliest, Wim Meijers, Dick den Boer en Marcel v.d. Zouwen. via Schiedam-Noord feest wordt' om kwart langs het Schieland-Zie- kenhuis naar het Cen trum rijdt. buslijnen 52 en 53. Dit houdt in dat lijn 52 met ingang van 21 mei weer vanaf Vlaardingen Uitgave van WEGENER huis-aan- huisöladën B.V., Prins Hendrikkade 12-16, postbus 1980, 3000 BZ Rotter dam. tel. centrale: 010-4.699.911. WEGENER-Waden verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplaag van ruim een miljoen exempla ren. Hiertoe behoort: Schiedams Nieuwsblad NweYlaaidingse Courant Verschijnt elke woendag huis-aan-huis in Vlaardingen. Maassluis Nieuwsblad Verschijnt elke woensdag huis-aan- huis in Maassluis. Maasland, Maasdijk en Hoek van Holland. ADVERTENTIES: Hoogstraat 122, Vlaardingen. Postadres: postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010- 4.346.711. DISTRICT-VERKOOPLEIDERS: N.Ch. de Poorter en Th. J. Bravenboer (tel. privé 010-4353883). REGIONAAL CONTACTMAN. G.H. Adams (tel. privé 01891-3230). ADVERTENTIEVERKOOP: SCHIE DAM: Hans Ivo (tel. privé 010- 4.650.272). REDACTIE: Hoogstraat 122,3131 BP Vlaardingen. Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. CHEF-RED. J.Deijbel. RED.: M. Ames en L Visser Sportcorrespondent: P. Spek (010- 4.352.615). ADMINISTRATIE: Prins Hendrikkade 12-16. postbus 1980. 3000 BZ Rotter dam. M. 010-4.699.250. SLUR MG STERMIJN: woensdag krant advertenties dinsdag 12.00 uur- /redactie 10.00 uur. Donderdagkrant (advertenties en redactie) dinsdag 17.00 uur. BEZORGING: Intertanden/Sprei- groep. Bezorgklachten: 010- 4.699.201. SCHIEDAM Am nesty International bestaat 25 jaar. Ook de Schiedamse afde ling schenkt daaraan op gepaste wijze aan dacht. Dit geschiedt door middel van een jubileumprogramma dat zaterdag 17 mei wordt gepresenteerd op de Grote Markt. •Amnesty International is een onafhankelijke orga nisatie die zich inzet voor de vrijlating van ge wetensgevangenen. Dit zijn mensen die geen ge weld hebben gebruikt en dus uitsluitend gevangen zitten vanwege hun poli tieke- of godsdienstige overtuiging, ras, sexe, taal of etnische afkomst. Tevens tracht Amnesty te bereiken dat overal ter wereld de doodstraf en het martelen van gevan genen wordt afgeschaft. Om deze doelstellingen te bereiken worden on der meer gevangenen ge adopteerd en brieven ge schreven naar regerings leiders van landen waar de mensenrechten wor den geschonden. Tijdens de Amnesty-dag op 17 mei is over deze activiteiten allerlei in formatie verkrijgbaar en kan men kaarten en brie- ven verzenden naar gea dopteerde gevangenen. Het jubileum-program ma op de Grote Markt start om 11.00 uur met een welkomswoord. Aansluitend is er pop penkast en worden er ballonnen aan de kinde ren uitgedeeld. Andere plinten uit het ochtend programma zijn: een op treden van de drumband Ambrosius en een ronde bij het Rad van Avon tuur. Om 13.00 uur arriveert burgemeester Scheeres op de Grote Markt om een gedicht van een ge wetensgevangene voor te lezen. Het middagprogramma bevat: een optreden van een Turkse muzikant, declamatie, breakdan cing, straattoneel, volks dansen en het rad van avontuur. Verder wordt de aandacht gevestigd op de noodzakelijke fi nanciële hulp aan Am- nesty-gróepen in Tanza nia en zijn op de Grote Markt koffie en thee uit ontwikkelingslanden en Koreaanse hapjes ver krijgbaar. Het jubileumprogramma duurt tot circa 16.30 uur. De route van 53 loopt vanaf de Zwaluwlaan via Groenoord en Nieu we Haven naar het Cen trum. Van maandag tot en met vrijdag rijdt deze bus overdag door naar de 's Gravenlandsepolder. Uit blijdschap over de terugkeer van de bussen in de wijk, is door de be woners van Noord een feestmiddag georgani- voor drie gegeven door RET-chauffeur Dick den Boer, die met zijn bus een lint door zal rijden. Aansluitend speelt het muziekkorps Harpe Da vids en beginnen er kin derspelen. Het jeugd werk van de SSSN zorgt voor een verrassing. Ook de wijk- en bewoners verenigingen en verte genwoordigers van de Heijermansflat zullen aanwezig zijn. De coördinatie van het feest, dat tot stand is ge- seerd. Deze vindt plaats komen in samenwerking op 21 mei, bij het winkel- met de winkeliers van centrum 'De Kethel' aan 'De Kethel', is in handen de Peter van Anrooy- van de SSSN (Stichting laan. Samenlevingsopbouw Het startsein voor het Schiedam-Noord). SCHIEDAM— Het co- mitee Schiedam Tegen Kernbewapening gaat 17 mei naar Woensdrecht om deel te nemen aan de menselijke omsingeling van de basis. Met deze landelijke actie wordt nogmaals geprotesteerd tegen de plaatsing van kruisraketten. Schiedammers die mee willen kunnen kaarten voor de bus afhalen bij: Cor Huijken Abben- broeksestraat lib, tel. 4267079; Jolie Hakkert, Julianalaan 114a, tel. 4264607; Vincent Broe- ke, Korte Haven 44, tel. 4262471; Engel Bijl, v. Tienhovenstraat 28, tel. 4713611 en Fred v.d. Drift, Esdoornlaan 7, tel. 4713674. De kosten bedragen f 10,-, voor volwassenen en f 7,50 voor kinderen. De bus vertrekt om 9.30 uur van het Emmaplein. Men verwacht rond 17.15 uur terug te zijn. Burgemeester Scheeres leest een gedicht voor. SCHIEDAM Het wijkcentrum de Erker, aan de Jan van Avenne- straat 32, is op zoek naar vrijwilligsters die willen helpen om Turkse vrou wen Nederlands te leren. De lessen worden indivi dueel of in kleine groep jes gegeven. Dit ge schiedt op maandag avond, van 19.00 tot 20.30 uur, en dinsdag middag, van. 13.30 tot 15.15 uur. Vrijwilligsters die willen helpen krijgen vooraf een korte cursus. Be langstellenden kunnen zich voor nadere infor matie wenden tot De Er ker, telefoon 42667767 of 42663161 (even vragen naar Rony v.d. Weijden ofTheoKemna). Pedicure Elke donderdagmiddag komt er een pedicure naar de Erker. Voor een behandeling dient men vooraf telefonisch een afspraak te maken met Willy Jansen, nummer 4734549. De kosten be dragen f 15,60. Personen van 65 jaar en ouder be talen f 10,75. SCHIEDAM De scouts van de Tonogroep gaan twee zaterdagen achtereen (op 17 en 24 mei) aan de grote schoonmaak. Doelwit daarbij zijn het dierente huis 'De Hargahoeve' en Zaterdag 24 mei worden alle scouts, van 5 tot en met 16 jaar, ingezet voor de grote natuurschoon maak. In overleg met de gemeente, die tevens voor materialen zorgt, worden dan diverse plekken in Schiedam ge reinigd. Zo zullen ondet meer de oevers van de Poldervaart, die vol ach teloos weggegooide leg< blikjes en dergelijke lig gen, worden schoonge maakt. Ook in de natuur wordt grote schoonmaak gehou den. een aantal plekken in de natuur. De Tonogroep onder streept met deze acties het standpunt dat gebo den hulp niet altijd be taald hoeft te worden (zoals bijvoorbeeld bij ,'n Heitje voor een kar weitje'). Tevens wil men vasthouden aan de jubi leum-slogan van vorig jaar 'Scouting helpt na tuurlijk'. De eerste schoonmaak- dag, zaterdag 17 mei, ko men alleen de padvind- sters in actie. Deze zijn dan van 10.00 tot 13.00 uur in 'De Hargahoeve' te vinden. Ze helpen er met het reinigen van de honden- en kattenver blijven, het borstelen en uitlaten van de honden Zaterdag gaan de scouts van de Tonogroep naar I enzovoorts. dierenasiel.

De Havenloods | 1986 | | pagina 3