zaken- nieuw; Michel de Maat naar Europese kampioenschappen triathlon Circus Mullens komt week later Sterren kijken in de Broekpolder Zondag 25 mei: Knakendag Blijdorp Culinair avondje bij D'Ouwe Haven Eerste krachtmeting op internationaal niveau Bijeenkomst computer club Amnesty Vlaardingen VLAARDINGS TWEEDE KAMERLID AAN HET WINKELEN WOENSDAG 14 ME11986 20-498 Michel de Maat, die zich zo vroeg in het triathlon-seizoen al geplaatst heeft bij de VA/CCTrAKADIMATIC RIJNMOND/WEST COMBINATIE VLAARDINGEN Als de voortekenen niet bedriegen staat triathlon-atleet Mi chel de Maat aan het begin van een succes vol seizoen. De Vlaar- dinger heeft inmiddels voor een eerste verras sing gezorgd. Vorige week plaatste De Maat zich voor de Eu ropese kampioen schappen, die volgen de week in Millon Gaynes bij Londen worden gehouden. Michel de Maat wist vo rige week donderdag in Laren de gehele nationa le triathlon-top achter zich te houden op selec tiewedstrijden met als inzet deelname aan die Europese kampioen schappen. „Het ging in derdaad erg gemakke lijk. We moesten een kwart-triathlon verwer- VLAARDINGEN— De maandelijkse bijeen komst van de MSX 99 computerclub vindt morgenavond plaats in de Heipaal. De aanvang is 19.30 uur. Voor meer informatie kan men bel len met 010-4748608. nationale top. ken met de afstanden één kilometer zwemmen, 46 kilometer fietsen en tien kilometer handlopen en ik kwam als eerste bin nen in de goede tijd van twee uur en vier minuten en daar ben ik zo vroeg in het seizoen heel gelukkig mee", aldus Michel de Maat, die al uitkijkt naar de trip naar Londen. „Dat wordt mijn eerste krachtmeting op inter nationaal niveau". De Vlaardinger zegt zelf geen titelkandidaat te zijn. „Dat kan ook niet. Ik heb nog geen enkele internationale ervaring, maanden ook goed ge holpen door Wim Tem pelaar, mijn masseur en Sjaak Koevermans, die de triathlonfiets ter be schikking heeft gesteld", aldus De Maat, die ook één van de kanshebbers is voor de overwinning op de derde triathlon van Vlaardingen, die voor 21 juni op het programma staat. „Naar dat gebeuren in de Broekpolder kijk ik na tuurlijk al uit. Dat moet een hoogtepunt worden van dit seizoen", zegt Michel de Maat. De For- tuna-atleet wist al twee keer deze triathlon op zijn naam te schrijven en heeft zich in de afgelo pen twee jaar ontwik keld tot een echte triath lon atleet. Overigens be staat er al veel belang stelling voor de derde triathlon in Vlaardingen. maar ik hoop wel als één tensieve -voorbereiding Organisator Ruud Muur van de eerste Nederland- achter de rug heeft, en laat al weten, dat de se triathlon-atleten bin- „Naast 'het opbouwen grens van het maximaal nen te komen", zegt de van een goede basiscon- aantal deelnemers in Vlaardinger, die een in- ditie ben ik de afgelopen zicht komt. VLAARDINGEN— De voorstellingen van het beroemde circus Mullens in Vlaardingen, zijn uit gesteld. Het circus zou gisteren en vandaag een aantal voorstellingen geven. Het gezelschap blijft we gens groot succes nog een week in Rotterdam. De optredens van het circus zijn voor het Vlaardingse publiek ver schoven naar dinsdag 20 en woensdag 21 mei. De voorstelling op dinsdag begint om 20.00 uur en op woensdag om 15.00 uur en om 20.00 uur. Sinds 1972 is in Rotter dam geen enkele circus voorstelling geprolon geerd. Volgens Mullens is dit een unieke gebeur tenis. VLAARDINGEN Vier secundaire weg naar de na ruim veertig meter Vlaardingse telescoop- Eendenkooi (richting rechts omhoog. Bij de bezitters zullen tijdens Maassluis) te nemen, tweede dijk aan de lin de landelijke sterren- Men 'aat bet Scout Cen" kerhand slaat men links- kijkavonden op 16,17 en trum en het Volkstui- af en na zestig meter is 18 mei hun telescopen nencomplex links liggen, het punt bereikt, opstellen voor het pu- Na de S-bocht parkeert Voor meer informatie bliek. In de Broekpolder men bll het stenen &e" kan men be,len met p- nntiü lipt witte kruis met maal aan de rechterkant. Santema, telefoonnum- flïkop zSnbl Links daarvan begint mer 010-4703566 of helder weer de telesco- een voetpad en dit loopt 4345829. pen worden opgesteld. M0IIUIR6lit VOO! Getracht wordt om Ve nus, Saturnus, de maan en misschien de komeet Halley zo goed mogelijk waar te nemen. Venus is het best te zien tussen 22.00 en 24.00 uur, de maan tussen 21.30 en 01.00 uur en Saturnus tussen 23.00 en 01.00 uur. De sterrenkijkavon- den beginnen om 21.00 uur. Het punt waar de te lescopen staan kan men bereiken door evenwij dig aan de rijkswerg de ROTTERDAM Dier gaarde Blijdorp houdt zondag 25 mei de jaar lijkse 'knakendag'. Iedereen, groot en klein, kan op die dag voor het spotprijsje van twee gul den vijftig de diergaarde bezoeken. Een unieke gelegenheid voor hen, die Blijdorp nog niet zo goed kennen, om eens een dag rond te dwalen temidden van duizenden dieren en exotische .planten. Zelfs al mocht het 25 mei zien: de aquaria, de rep- unieke voortplantings- onverhoopt minder mooi tielen, tropische vogels, voorstelling die alleen al weer zijn, dan is er in de dikhuiden en mensapen een extra bezoek waard Rivièrahal van alles te en niet te vergeten de is! VLAARDINGEN In het kader van het vijftien jarig bestaan van Am nesty Vlaardingen biedt de Bouw- en Hout bond FNV morgenavond 15 mei een'Amnesty-mo nument' aan. Het monument is een houten fakkel van meer dan twee meter hoog om geven door prikkeldraad met in de top een gasfak- kel. De overdracht van het monument vindt plaats in het vakbonds huis aan de Valerius- straat. VLAARDINGEN 'Loeiende stormen en de kolekende zee, deez' ha ven biedt immer een vei lige stee'. Dat staat er op de menukaart van het nieuwe restaurant Ta veerne D'Ouwe Haven aan de Westhavenkade 10. Sinds 2 mei zwaaien Jur- gen Mulder en Marijke van Dorp de scepter over het exclusieve restau rant dat gevestigd in een 17e eeuws pand. De keu ken van de taveerne is Hollands op Franse leest geschoeid en biedt een uitgebreid scala aan vis- en vleesspecialiteiten dat elke dag vers wordt aangevoerd. Het menu van D'Ouwe Haven wordt aangepast aan het seizoen. Tot en met 31 mei is er voor de gasten een extra feeste lijk zes-gangen diner sa mengesteld dat voor een aangename prijs wordt Jurgen Mulder die onder andere ervaring heeft opgedaan in La Duches- se en Beau Rivage (Hille- gersberg) en Marijke van Dorps jarenlang een be kend gezicht in Hosman Fréres worden terzijde gestaan door vier koks. Chef-kok is Herman den Blijker die culinaire er varing heeft opgedaan in Frankrijk. De staf van D'Ouwe Haven staat ga rant voor een culinair avondje in een sfeervol restaurant. Taveerne D'Ouwe Haven is voor de lunch geopend tussen 12.00 uur en 15.00 uur. Voor het diner is de Taveerne open van 18.00 uur tot 23.00 uur. 's Maandags is het res taurant gesloten. Reser veren is niet noodzake lijk maar wel gewenst. Het telefoonnummer is 010-435300. Ondanks de drukke verkie zingscampagne zag het Vlaar dingse Tweede Kamerlid Pol de Beer (VVD) kans om, samen met zijn vrouw Jacqueline, zo als gebruikelijk boodschappen te doen in zijn eigen woon plaats. Onze fotograaf trof hen aan in de Hoogstraat. „Dit zijn de spannendste ver kiezingen sinds ik 17 jaar gele den in de Tweede Kamer kwam." lichtte Pol de Beer ons toe. „Met de VVD in de rege ring is de economie goed her steld. Het aantal werklozen neemt snel af. De mensen krij gen weer meer koopkracht. Het gaat er nu om, dat we de komende vier jaar dat succes volle beleid kunnen voortzet ten. Dat kan alleen met een sterke WD."

De Havenloods | 1986 | | pagina 5