Voetbalveteranen in actie op Fortuna-comnlex Jeugdsubsidie is verdeeld GRIFFIJN JONG COMPUTER TALENT IN AH0Y' Zesde Zuidwesterloop mw'slÉ iséc-V* Flitsen bij Omroep Vlaardingen Zevenbergen nieuwe voorzitter Fortuna IStet&ÏS'JdS Pla"d-Dat Sportnieuws naar redactie CENTRALE VERWARMINGS AIRCONDITIONING WOENSDAG 14 ME11986 «I20-499 VLAARDINGEN Het veteranen-toer nooi van de voetbal vereniging Fortuna, dat aanstaande zater dag op de velden aan de Marathonweg wordt gehouden, is in tuna-secretaris weet zich nog heel goed te herinneren, dat zo'n vijf jaar geleden in het Vlaardingse voetbal wereldje steeds de vraag werd gesteld waarom er nog geen de afgelopen vier jaar veteranen-toernooi in al uitgegroeid tot een deze stad werd geor- uniek gebeuren. Theo ganiseerd. de Vree, de stuwende kracht achter dit toer nooi raakt er niet over uitgesproken. De For- Door Peter Spek „De diverse veteranen- ploegen deden steeds wel VLAARDINGEN— De starttijd 19.10 uur. en de openbare basisschool jeugd van 14 jaar en ou- 'De Zuidwester' organi- der kan meedoen aan een seert op donderdag 22 loop over 2500 of 5000 mei alweer voor de zesde meter. Het startschot keer de Zuidwesterloop. valt daarvan om 19.30 uur. Gelegenheid tot in schrijven is op de basis- De start en finish is op school 'De Zuidwester' hef schoolplein aan de en het inschrijfgeld be- Van Maerlantlaan. Er draagt drie gulden. Te- kan aan de volgende af- vens zuller er op deze standen deelgenomen avond in de school nog worden; 1000 meter voor meer activiteiten plaats- 6 t/m 8 jaar, starttijd vinden zoals een rom- 18.30 uur. 1500 meter melmarkt, diverse spel- voor 9 t/m 10 jaar, start- letjes en er worden pan- tijd 18.45 uur. 2000 me- nekoeken en oliebollen ter voor 11 t/m 13 jaar, gebakken. mee aan toernooien in de heel ontspannen sfeer te een fijne voetbaldag Ivan omliggende steden, maar weeg. Ons uitgangspunt temaken", in Vlaardingen ontbrak was dan ook om alle zo'n evenement. „Het Vlaardingse verenigin- duurde daarom niet gen aan dit toernooi te lang, of Theo de Vree laten deelnemen, een stelde voor zo'n toernooi echt lokaal gebeuren er door Fortuna te laten or- van te maken", aldus ganiseren. Men voelde Theo de Vree. daar wel iets voor bij de „Behalve TSB doen dit jaar alle Vlaardingse voetbalverenigingen mee. TSB moest noodge dwongen afhaken omdat juist op die zaterdag een jubileumtoernooi op het stond ge- Vlaardingse vereni ging". „En voor dat ik het wist zat ik midden in de organisatie van het eerste toernooi", weet De Vree zich te herinne ren. ,;Het eerste toernooi had overigens een moei- - rtnark weer werd het toernooi toen afgelast, maar de organisatie stond op pa pier. We hebben ons niet laten ontmoedigen door deze tegenslag en enkele maanden later hadden we alweer de map uit de kast gehaald en de orga nisatie weer opgepakt". Het toernooi werd een succes „Veel positieve reacties van de vereni gingen, o' ïdat veel spe lers elkaar jaren niet meer hadden gesproken. Een hernieuwde kennis making op het voetbal veld en dat bracht een overigens niet door en de club heeft al een verzoek gedaan om alsnog toege laten te worden tot het toernooi, maar dat is or ganisatorisch niet moge lijk, jammer natuurlijk, maar volgend jaar zijn ze zeker aanwezig, dat is duidelijk", aldus De Vree, die ook dit jaar weer met zijn commis sieleden Koos de Ruijter, Aad Hoogendijk en An dre Vogel vele uren voor bereiding in de organisa tie heeft zitten „Al vanaf september vorig jaar zijn we met de voorbereidin gen bezig, het is te hopen Haddeman Het toernooi heeft in middels de naam ,Had- deman- veteranentoernooi' mee gekregen „Dick Hadde man, in hart en nieren een Fortuna-man is voor onze vereniging van on schatbare waarde ge weest en had er geen be zwaar tegen zijn naam aan dit toernooi te ver binden, als waardering voor het vele werk wat Westerdijk (HVO), Fred hij gedaan heeft voor Langhordt (Fortuna), onze vereniging", aldus Jan Ploeg (RKWIK), Ed- Theo de Vree. Naast het ward Kippuw (Satelliet), optreden van de muziek- Ton Kooiman (TSB), Ad korpsen Avelance en de Jong (VFC), Danny Thalita heeft de organi- Molendijk (Vlaardingen) i satie voor nog een stunt gezorgd. Als afsluiting van het veteranen-toer nooi, zal een Vlaardingse voetbalselectie uitko men tegen een team van Oud-Internationals. Het Vlaardingse voetbal team is samengesteld door Fortuna-coach Jan Bouman „Het is inder daad een ster-team ge worden omdat alle Vlaardingse voetbalver- Theo de Vree, de stuwende kracht achter Fortuna's veteranen-toernooi. Piet Schrijvers, Sjaak Swart, Rob Rensenbink, Ruud Geels, Hugo Ho- venkamp en Aad Mans veld. De finale-wedstrijd in het veteranen-toer nooi staat gepland voor 16.20 uur. De wedstrijd tussen de Vlaardingse selectie en de Oud-Inter- nationals begint om 17.30 uur. Ulrich Pürperhart (Zwaluwen). Bij de Oud-Internatio nals komen de namen dat het weer mee helpt er enigingen hun beste spe ler hebben afgestaan, VLAARDINGEN Gisteravond heeft de commissie van subsidie verlening van de Vlaar dingse Raad voor Sport en Recreatie de subsidie bedragen voor het jaar 1986 vastgesteld. Er was een bedrag van ruim 71 duizend gulden te verde len en 51 sportverenigin gen hebben een aan vraag voor subsidie in gediend. De subsidie geldt alleen voor jeugdleden in de leeftijd van acht tot achttien jaar. Uit het overzicht van de com missie subsidie-verle ning blijkt, dat in veel gevallen de dalende trend in het aantal jeugdleden bij de sport verenigingen zich voort zet. Met name in de tak ken van sport als voetbal en gymnastiek lijkt dit een algemeen beeld. Daarnaast moeten ook verenigingen als de vol leybalvereniging 'Vlaar dingen' en de wielren- vereniging De Coureur toe zien, dat de groei in het aantal jeugdleden sterk afneemt. Toename Er zijn ook sportvereni gingen die een duidelijke stijging te zien geven in het aantal jeugdleden. De meest opmerkelijke groeiers zijn dit jaar de tennisverenigingen, de hockeyvereniging Pollux en de honkbalvereniging Holy. De commissie kreeg gisteravond ook een verzoek te behande- De g^nastiekverenigingen hebben een voorstel gedaan de leeftijds-grens voor het verkrijgen van een jeugd-subsidie te verlagen. len van de gezamenlijke is van een daling in het Vlaardingse gymnas- aantal gesubsidieerde tiekverenigingen om de jeugdleden. Het totaal leeftijds-indeling te wij- aantal jeugdleden, bij de zigen. Voorzitter Reedijk gymnastiekverenigingen van de gymnastiekvere- de leden vanaf drie jaar, niging Leonidas-Davido is daar tegenover niet ge liet weten „Dat er sprake daald. Er heeft meer een verschuiving plaatsge vonden naar jongere leeftijden", aldus de Le- onidas-Davido- voorzitter. Gezien deze ontwikke ling vragen de gymnas tiekverenigingen om een herziening van de subsi die-verordening vari de gemeente Vlaardingen „Deze verordening re gelt een financiële bij drage voor jeugdleden van acht tot achttien jaar en de keuze voor deze leeftijdsindeling berust op de toenmalige situatie bij voetbal- en zwemver enigingen", aldus de heer Reedijk die verder zegt „Dal de activiteiten van de gymnastiekvere nigingen echter al met kleutergymnastiek be ginnen vanaf zo'n zes jaar, daarom ons verzoek om de leeftijds-indeling te wijzigen in zes tot zes tien jaar". De commissie zal binnenkort aan het dagelijks bestuur van de sportraad een advies uit brengen over dit voor stel. ook dat is een uniek ge beuren", aldus Bouman.' „Nog niet eerder is zo'n team op het 'veld uitge komen", zegt de Fortu.- na-coach trots, die graag nog een keer had willen oefenen met de groep, maar "gehinderd door competitie-belangen is dat er de afgelopen we ken niet van gekomen"! Maar de ploeg is erg ge motiveerd, zeker als we kijken naar de namen van de Oud-Internatio nals", aldus Bouman. De Vlaardingse selectie be staat uit Ruud Vuijlk (CION), Edwin Hulspas (DSS), Wil Vlietstra (DVO), Puck Haddeman (De Hollandiaan), John Berichten voor deze sportpagina kunnen worden gezonden aan de redactie van de Rijn mond Westcombinatie, Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, of doorge geven aan onze sportme- dewerker Peter Spek, tel. 010-4352615. VLAARDINGEN dingse voetbalselectie en Omroep Vlaardingen zal de Oud-Internationals, aanstaande zaterdag een De uitzending begint za- rechtstreeks verslag terdag om 17.30 uur en is brengen van de ontmoe- te beluisteren via de Ka ting tussen de Vlaar- bel op 94.1. VLAARDINGEN feld gevonden in de per- Riek van Zevenbergen is soon van Rick van Ze de nieuwe voorzitter ge- venbergen, een Fortuna- worden bij de voetbal- man in hart en nieren, vereniging Fortuna. Na Van Zevenbergen is al het plotselinge aftreden vanaf zijn achtste jaar van Jan van Dis, enkele lid van de Vlaardingse weken geleden, is het be- vereniging. Op bestuur- stuur op zoek gegaan lijk niveau heeft de nieu- naar een geschikte op- we voorzitter nog geen volger. Die is ongetwij- ervaring bij Fortuna. VLAARDINGEN Op mers elkaar, met als in- vrijdag 16 en zaterdag 17 zet een plaatsje in de fi- mei vindt in Ahoy' Rot- nale. In die finales in terdam de nationale fi- Ahoy' zullen rond hon- nale plaats van de com- derd kandidaten in vijf puterwedstrijd voor jon- verschillende wedstrijd- gens en meisjes in de categoriën uitkomen, leeftijd van 13 tot en met Vlaardingen wordt tij- 19 jaar. Eerder in het dens deze computerwed- jaar bestreden in 18 strijd vertegenwoordigd voorrondes 414 deelne- door André Redert. Lid van de algemene vereniging voor de centrale verwarmings- en luchtbehandelings-industrie MERCURIUSSTRAAT 41TEL. 34.21.63, VLAARDINGEN

De Havenloods | 1986 | | pagina 7