0DE HAVENLOODS Gezondheid en vakantie: voorlichting voor vrouwen Foto-afdrukken voor haarscherpe prijzen! Ambtenaren zetten de pas erin ,26.- 175.- Orgelconcert Gerichte informatie AVO maakt er werk van GRATIS KANSOP'N... Fonteinen Barbecue slot filmseizoen Vrijdag Zaterdag Voordeel •VrijdagZaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel 4 weken voordeel VROOM DREESM ANN DONDERDAG 22 ME11986 35E JAARGANG Nr. 21 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN editie P SCHIEDAM SCHIEDAM— „Je bent onderwijsconsulent, maar je moet er wel wat voor doen", moet de heer Tigges gedacht hebben toen hij verleden week de kersverse wethouder van onderwijs Hans van Kleef het start schot hoorde lossen voor de sponsorloop die bij basis- Eén van de eerste openbare daden van wethouder Hans van Kleef was het lossen van het startschot voor de sponsorloop. Achter Van Kleef lijkt een onderwijzer te denken: „Als dat maar goed gaat, zoveel ervaring heeft van Kleef daar ook niet school 'De Harlekino' aan de Burg. van Haarenlaan gehouden werd. Samen met drie enthou siaste collega's van de af deling onderwijs van het stadskantoor en een groot aantal leerlingen rende de heer Tigges een half uur lang rondjes om de school. En gerend moest er wor den, want er viel geld te verdienen om nieuwe sportkleding voor de school aan te schaffen. In de week ervoor hadden leerlingen him rondjes aan ouders, ooms en tantes, opa's en oma's lopen ver kopen, elk rondje moest op z'n minst vijftien cent ople veren. Als je een beetje doorloopt, kun je op die manier toch al gauw drie, vier gulden bij elkaar ren- geen enkel probleem, la chend en pratend passeer den zij zo'n vijftien keer de streep, aangemoedigd door de meester en juffrouw, fa milie en medeleerlingen. Anderen hadden er duide lijk meer moeite mee en stopten zo nu en dan een minuutje om even op adem te komen, maar gingen dan weer vol goede moed ver der. Een lid van de oudercom missie had voor vijf en twintig gulden gewed dat de heer Tigges minstens vijftien rondjes zou lopen. Hij was dus iets verplicht. En ondanks zijn langzame start, bracht Tigges de vijf tien rondjes dan ook op zijn naam. „Toch mooi zo'n vier en een halve kilome ter", hijgde Tigges na af loop tevreden. Ook zijn collega's deden het niet slecht. Eén van hen liep zelfs twintig rondjes. Met z'n vieren renden zij voor Onderwijsconsulent Tigges zonder bril) loopt zo'n vijf en twintig gulden makkelijk bij elkaar en hij schijnt het nog leuk te vinden ook. honderdtwintig gulden bij elkaar. Na het hardlopen konden de sportievelingen een drankje op het schoolplein nuttigen. Hier werd ook een rommelmarkt gehou den. Ondanks dat sommige leer lingen hun verdiende loon nog bij familie moeten in casseren, wordt gerekend op een totale opbrengst van tweeduizend gulden. Vol gens de schoolleiding is dit ver boven de verwachting. SCHIEDAM— De organist Wim van Beek gaf zaterdag 24 mei een orgelconcert op het orgel van de Grote- of St. Janskerk in de Lange Kerk straat. Wim van Beek is in ons land een vooraanstaande organist en geeft veel concerten in bin nen- en buitenland. Ook treedt hij regelmatig op voor radio en televisie. Hij studeerde aan het Conser vatorium in Den Haag en be haalde daar de einddiploma's voor orgel en piano. Reeds op jonge leeftijd werd hij orga nist in Woerden en later in Den Haag. Op zijn vijfentwintigste werd hij benoemd tot organist van de Martinikerk in Groningen en in 1971 volgde hij Adriaan Engels op als organist van de St. Jacobuskerk in Den Haag. Voor zaterdag 24 mei heeft Wim van Beek een gevarieerd programma samengesteld met werken van Buxtehude, Böhm, Vivaldi, Bach, Stanley, Mozart en van hemzelf. Het concert begint om 20.15 uur. De toegang bedraagt f 5,00. Houders van een CJP of Pas65 krijgen f 1,50 reductie. 'Gemeente signa- leert knelpunten bij kinderopvang, maar ost ze niet op'. A Aanschouwelijk onderwijs met be- ïulp van de energieles- rist. A Recep Alus be- schrijft Schiedamse ;eschiedenis. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM De grote vakantie staat weer voor de deur en veel buitenlanders maken zich op voor een verblijf van een aantal we ken in moederland. Onder weg en in het thuisland blijken vaak problemen te ontstaan. Het betreft hier voornamelijk problemen rond de gezondheid en moeilijkheden die ontstaan door onbekendheid met verzekeringen. Om ellende zoveel mogelijk te voorko men organiseert het bureau voorlichting van Schiedam in de maanden mei en juni SCHIEDAM De Vereniging voor Arbeids- en Welzijnszorg voor Mindervaliden (AVO) houdt tot en met zaterdag 24 mei een landelijke collecte. Dti jaar is de collecte voor het eerst ook in Schiedam. Sinds 1927 zet AVO-Neder- land zich in voor de concrete belangen van gehandicapten. Uit de ruime ervaring van bij na zestig jaar weet de AVO dat gehandicapten meer kunnen dan velen denken en maakt daar werk van. Zo bemiddelt de vereniging bij het vinden van arbeidsplaatsen, helpt bij het starten van een eigen be drijf of komt met alternatie ven voor arbeid. Ook is AVO- Nederland actief op het ge bied van scholing en vorming, vervoer en recreatie: Toch blijft het voor mensen met een handicap moeilijk zich maatschappelijk te ont plooien. Met name de over heid laat zich in het algemeen aan deze kansarme groep wei nig gelegen liggen. Voorzie ningen worden verminderd en uitkeringen gekort. Hierdoor worden de kansen voor ge handicapten om zich een ge lijkwaardige plaats in de sa menleving te verwerven nog kleiner. AVO-Nederland wil onder an dere helpen waar wettelijke voorzieningen tekort schieten. enkele voorlichtingsbij eenkomsten voor buiten landse vrouwen, met als centraal thema: 'Gezond heid en vakantie'. In de eerste plaats zijn de zit tingen georganiseerd voor Turkse en Marokkaanse vrou wen, maar er is in mei ook een bijeenkomst geweest met Ne derlandse vrouwen. In de toe komst wil men proberen der gelijke voorlichtingsgroepen ook voor buitenlandse man nen op te zetten. Vertrouwd „De bijeenkomsten zijn tot nu toe goed bezocht. Gemiddeld waren zo'n vijftien vrouwen aanwezig. We hebben gekozen voor kleine groepen, zeker niet groter dan vijftien, omdat de kans dat de informatie goed overkomt dan het grootst is. Tevens vinden de bijeen komsten plaats op plekken die TENTENSHOW zaterdag 24 mei zondag 25 mei Stadscamping Rotterdam Kanaalweg 84 CARLDËNlG Inl. Meent 8 - Rotterdam 010-4131130 voor de vrouwen bekend zijn, waar zij bij andere gelegenhe den ook wel eens komen", zegt Hanneke Burggraaff van bu reau voorlichting. De informatie wordt gegeven door een vrouw die zowel Ne derlands als Turks of Marok kaans spreekt. „Dat is ook één van de redenen waarom de vrouwen zo enthousiast zijn. Het is ook veel vertrouwder als iemand uit de eigen cul tuur over dit onderwerp voor lichting geeft". De informatie wordt gegeven door vrouwen die een kadercursus gezond heidszorg hebben gevolgd. Vaak ontstaan er in het thuis land problemen met de ge zondheid van de kinderen. Zij zijn niet of nauwelijks gewend aan het eetpatroon in het land van pa en ma en al gauw breekt hen dit op. Maar ook de verandering van klimaat le vert soms moeilijkheden op. Het is dan ook geen uitzonde ring dat kinderen te lijden krijgen van uitdroging. Vra gen hoe men dit kan voorko men en hoe te handelen indien het zich toch onverhoopt voordoet, komen tijdens de bijeenkomsten uitvoerig aan de orde. Ook wordt gesproken over de noodzakelijke inentingen die men moet hebben alvorens naar het buitenland te gaan. Van belang is verder dat men weet of medicijnen die in Ne derland zijn voorgeschreven ook in het thuisland verkrijg baar zijn. De bijeenkomsten leveren dus tal van practische tips op, die het vakantieverblijf kunnen veraangenamen. Slecht verzekerd Maar niet alleen gezondheids zaken worden behandeld. Ook zaken die indirect met het thema te maken hebben, zoals vakantie en uitkeringen, va kantie en schoolgaan en ver zekeringen kunnen aan de orde komen. Vaak blijkt dat mensen niet of slecht verze kerd zijn, waardoor zij in het buitenland nogal eens in de problemen kunnen geraken. Men is onvoldoende op de hoogte van het afsluiten van goede en voor de vakantie noodzakelijke verzekeringen. „Veel buitenlanders weten ook niet dat kinderen niet zo maar een week voor de schoolvakantie van school kunnen wegblijven. Hier zijn wel regelingen voor, maar TOYOTA CELICA COUPÉ! kom langs en bekijk de fantastische meubel leershow bij UELKECOPiiSr/VLMDRUKIWmjR fiïffóïEETi 'dPRQHG IHDE TOEKBIÏST? zie advertentie drukkerij van de Water elders in dit blad. „Het voorkomen van uitdroging van kleine kinderen tijdens de men is daar onbekend mee. Verder wordt ook informatie gegeven over hoe de vakantie met de werkgever geregeld moet worden, zeker omdat de vakantie meerdere weken duurt. Dit zelfde geldt als men een uitkering heeft. De sociale dienst moet dan van de va kantie op de hoogte gesteld worden", aldus Hanneke Burggraaf. De voorlichtingsbijeenkomst worden ondersteund door vi deomateriaal, brochures en discussie. Donderdag 5 juni is de laatste bijeenkomst voor Turkse vrouwen. Deze zal plaatsvin den in de Jan Ligthartschool groot belang". op het Fabriplein en wordt ge leid door Seyhan Turan. De bijeenkomst is van 10.00 tot 11.30 uur. De turkse Vereni ging organiseert zondag 1 juni een extra voorlichtingsmid dag. Deze vindt plaats in het migrantencentrum aan de Parkweg en begint om 14.00 uur. SCHIEDAM— In de vijver aan de Schiedamseweg is deze maand een nieuwe fontein ge plaatst en in werking gesteld. Ook alle andere fonteinen in de stad zullen deze zomer vro lijk spuiten. Behalve dat het een aardig ge zicht is, hebben de fonteinen ook een nuttige functie. De fonteinen zorgen er namelijk voor dat de toevoer van zuur stof in het water bevorderd wordt, waardoor de kwaliteit van het water goed blijft. De gemeente controleert iede re maand het oppervlaktewa ter in de vijvers. De water kwaliteit in Schiedam blijkt aan de hand van deze contro les redelijk tot goed te zijn. LUXE HOOGPOLIG TAPIJT RIVA SCHIEDAMAls afsluiting van het filmseizoen organi seert de Filmclub zaterdag 31 mei een barbecue. Inschrijving en betaling voor af is absoluut noodzakelijk in verband met inkopen van etenswaar en dergelijke. Men kan zich inschrijven bij de so ciëteit. Bij uitzondering kan dit ook bij Frans Segers, 470.24.35. De filmclub is te vinden in gebouw de Teerstoof, Nieuw- straat 12. Open dag bij dierentehuis De Hargahoeve SCHIEDAMTer gelegen heid van het tienjarig bestaan van dierentehuis 'De Harga hoeve' wordt zondag 1 juni een open dag gehouden. Burgemeester Scheeres, die beschermheer van het dieren tehuis is, zal om 10.30 uur de dag feestelijk openen. Er zijn tal van activiteiten op touw gezet, waaronder een rommelmarkt. Ook voor de jeugd is er die dag veel te doen. Voor belangstellenden is het deze dag mogelijk onder bege leiding een kijkje te nemen in het asielgedeelte van De Har gahoeve. Het dierentehuis is gelegen aan de Sportlaan 2. Tal van mogelijkheden, zowel in kleur als in zwart-wit. Grootformaat kleurenafdruk, 10x15 of 10x13 slechts 0.75 10x10 slechts 0.65 Standaardkleurenafdruk, 9x13 of 9x11,5 slechts 0.65 9x9 slechts 0.50 Nabestellingen, meerprijs per stuk 0.10 Film ontwikkelen, kleur of zwart wit 3.25 Vergroting van uw negatief op formaat 40x60 Van lörTS'voor In polyester/katoen en chintz. Met koord. Keuze uit 2 modellen in div. kleurstellingen.-^ Karok verrekijker 8x40. Vergroot 8x. Met lensbe- schermdoppen. Inclusief tas met draagriem. -89? a,„.. nu 78.- Kubus kinderstoel. Stevige houtei i, witte kin derstoel. Zitje in gekleurd Sam Cooke 'Wonderful World'. Alle grote hits, zoals; Wonderful World, Chain Gang, Cupid, Only Sixteen e.v.a. LP of musi- ~i TV meubel. Funktioneel meubel in laqué. Op zwenkwielen. B 80 x D 42 x H 36 cm. Uitvoering grijs of wit. 499? Nü Belegen Goudse kaas. Ambachtelijke kwaliteit, vers van 't mes. Per kilo voordeliger. 42? Verkrijgbaar in al Grundig stereo video recorder 2x8/2280. 16 Uur opname/weer- gave dankzij V-2000 sys teem met omkeerbare cassette. 99 Kanalen, 32 voorkeuzekanalen. Een voudige programmering van 8 programma's tot 364 dagen. 1 Jaar volledi ge garantie. Gratis thuis bezorgd! 3-Persoonstent Holiday. Incl. 1 jaar gratis Met voorbouw en aflopen- verzekering de noklijn. Dubbeldaks, 489? polyamide. Gewicht 6 kg. Frame: staal. Nü Ook geldig op de koopavond.

De Havenloods | 1986 | | pagina 1