Jubilerende Hargahoeve in de rode cijfers \«rbazend Tono-scouts hielden grote natuurschoonmaak A Huis-aan-Huis verschijnend Weekblad Feestelijke manifestatie rond dierentehuis The Ditch TH Delft m^" Talloze wensen WOENSDAG 28 ME11986 KANTOORADRESSEN ZIE PAG.3 WEGENER UITGAVE OPLAGE WEKELIJKS MEER DAN 1.000.000 10e JAARGANG EDITIE 12 SCHIEDAM Het dierentehuis 'De Har- gahoeve', aan de Sportlaan 2, bestaat zondag 1 juni tien jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum is een open dag met feestelijke activiteiten voor groot en klein ge organiseerd. De op brengst van de mani festatie komt ten goe de aan de in financiële nood verkerende Har- gahoeve. Het tien jaar geleden ge realiseerde Schiedamse dierentehuis, van de Ne derlandse Vereniging tot Bescherming van Die ren, beschikt over een Clementine Biekmann (beheerster van de Hargahoeve) en Annelies Kreber (voorzitter van de dierenbescherming Schiedam). asiel- en pensiongedeel te. Beheerster Clementi ne Biekmann: „Het pen sion draait goed. De mensen die hun huisdier hier onderbrengen zijn ook altijd erg tevreden. Dat blijkt onder meer uit het feit dat diverse bees ten regelmatig terugke- SCHIEDAM— De scouts van de Schie damse Tono-groep hebben afgelopen za terdag een grote na- tuurschoonmaak- actie gehouden. Ge wapend met prik stokken en karretjes waarin het vuil ver zameld kon worden trokken de leden van de vereniging door het Spieringshoek- gebied en een deel van Groenoord. Mevrouw Mientjes, de voorzitter van de Tono-groep: „Het is gewoon verbijste rend hoeveel vuil er is gevonden. In de nabijheid van de school in Spierings- hoek zijn werkelijk karrenvol melkkar tonnetjes,plastic be kertjes en zakjes en dergelijke verza meld. Wat eveneens' opviel was wat aan getroffen werd bij de stoplichten langs de Churchiliweg. Tallo ze automobilisten gooien daar blijk baar, wanneer ze voor een rood licht staan, rommel naar buiten. Tijdens de actie heb ben we enorm veel positieve reacties ge had van langsko mend publiek. We hopen overigens wel dat de mensen die het gezien hebben wakker geworden zijn en, indien ze dat wel eens deden, geen rommel meer achter zich neergooien". Terwijl hun groeps genoten enthousiast aan de schoonmaak waren, weidden de sherpa's van Tono zich op de Dam-bra- derie aan de verkoop van koeken. De op brengt was bestemd voor het clubhuis. De grote natuurschoonmaak is begonnen, even later waren de manden en karretjes stampend vol. Zo'n prachtige kolllektie tapijt hebt u nog nooit bij elkaar gezien. Eindelijk is het nu 11OTIW1 mogelijk om uit honderden kleuren, dessins, soorten hujs_ en'siaapkamer. en kwaliteiten een eerlijke keuze te kunnen maken. 7 k|euren op Kom gauw kijken en vergelijken. Trouwens, wat dacht 4Q0 cm breecj p mtr. u van onze 300 soorten vinyl, in marmer-, tegel-, plavuis-en alle andere structuren? Allemaal op één 3 kleuren op adres. 500 cm breed. P. mtr. MOOI EN STERKE VELOURS TAPIJT TANGO' In 7 kleuren w,o. beiges, grijs, grijs blauw, rose, cognac. 50%nylon-50% merklon, anti-statisch. Geschikt voor ren. Wat dit onderdeel betreft zijn er dus weinig problemen. Het asiel daarentegen baart ons grote zorgen. We zitten al maanden lang stampvol. Aange zien er nog steeds een stijging zit in het aantal afstandsdieren, ziet het er niet naar uit dat dit snel verandert. Neem al leen al de tientallen jon ge katten {tussen de 4 en 8 weken). Zo af en toe komt er iemand één ha len. Pal daarop wordt echter weer een heel nest gebracht. Al die beestjes moeten dan onderzocht en schoongemaakt wor den, want veelal zitten ze onder de vlooien. Ver volgens worden ze in het asiel ondergebracht en verzorgd". De eveneens bij het ge sprek aanwezige Anne lies Kreber (voorzitter van de Schiedamse afde ling van de Dierenbe scherming) vult aan: „Voor die opvang krij gen we van de gemeente een vergoeding die zo gering is dat we de bees ten er nog geen dag te eten van kunnen geven. Eén en ander heeft er toe geleid dat onze financië le positie steeds verder, verslechtert. Wanneer dit nog even doorgaat worden we dan ook ge dwongen de aangeboden dieren naar het politie bureau te sturen Open dag Ondanks de niet roos kleurige situatie hebben de medewerkers(sters) van de Hargahoeve toch besloten het 10-jarig be staan op feestelijke wij ze te vieren. Dit gaat ge beuren op zondag 1 juni. Het startsein voor de ju bileumviering wordt, om 10.30 uur gegeven door burgemeester Scheeres die beschermheer van de Schiedamse afdeling van de Nederlandse Vereni ging tot Bescherming van Dieren is. Vanaf dat moment tot vier uur in de middag is er in en rond de Harga hoeve van alles te bele ven. Zo kan de jeugd er, tegen betaling van f 1,- SCHIEDAM— In jazz club 'The Ditch' spelen vrijdag 30 mei James en Marjanne Long. De vol gende dag (31 mei) kan men er luisteren naar het Feaport Quartet. The Ditch, aan de Korte Haven 7, is geopend van donderdag tot en met zondag, van 20.00 tot 02.00 uur. Het asiel zit stampvol, ondèr andere met tientallen jonge katten. meedoen aan een spel- programma. Enige spe len hiervan "zijn een kat tenbakrace en kluiven raden. Iedereen krijgt na afloop een prijs. Verder vermeldt het feestprogramma: ron dritten met een paard en •wagen, een grote rom melmarkt, rad van avon tuur, mini-kinderboer derij, informatiemarkt, sleutelspel, Bourgondi sche hondenmaaltijd en een grote loterij. (Loten zxijn f 1,- verkrijgbaar bij de Hargahoeve en alle kantoren van de Bondsspaarbank Schie dam). Tevens kunnen belangstellenden onder geleide een kijkje nemen in het asiel van het die rentehuis, is er levende muziek en zijn er volop lekkere hapjes en drank jes verkrijgbaar. Mevrouw Kreber: „Di verse Schiedamse be drijven hebben inmid dels prijzen voor de lote rij en het rad van avon tuur beschikbaar ge steld, maar dat neemt niét weg dat we er best nog meer kunnen ge bruiken". Op de vraag wat er zoal met de opbrengst van het feest gaat gebeuren antwoordt Clementine Biekmann: „Er zijn nog talloze wensen. Zoals het voltooien van de ver bouwing van de keuken en het realiseren van een was- en trimgelegen- heid. Verder beschikken we momenteel over één buitenspeelplaats, die er door verzakkingen erg slecht bij ligt en dat is veel te weinig. Er zou eigenlijk zeker één gras- of zandspeelplaats bij moeten komen. Aange zien we onze gewone kosten al nauwelijks kunnen betalen, is er voor zulke speciale din gen zeker nooit geld over. Wie weet brengt de jubileumviering daar verandering in". Wie geen gelegenheid heeft op zondag 1 juni een bezoek aan de Har gahoeve te brengen en het dierentehuis toch fi nancieel wil ondersteu nen, kan dit doen door een bijdrage over te ma ken op bankrekening nummer 98.12.67.114 van de Bondsspaarbank Schiedam, onder ver melding van Open Dag Hargahoeve. Wie per giro geld over wil maken dient dit over te schrijven naar giro nummer 2717 van de Bonsspaarbank Schie dam, ten gunste van re keningnummer 98.12.67.114. in ter Meulen Rotterdam Extra mager rundergehakt kilo Mals katenspek 200 gram Verse hollandse kipfilet Ie kwaliteit kilo Original fried chicken div. smaken p. stuk Vruchten-yoghurt div. smaken V2 liter Asperges V2 kilo Fruit gebak per stuk 2.00 2 voor Zacht belegen kaas kilo Makreel filet diverse smaken 3 stuks ter meulen versuit de lekkerste WERKTUIGBOUWKUNDE MARITIEME TECHNIEK Mekelweg 2, Delft Vrijdag 30 en Zaterdag 31 mei 1986 Openingstijden: 10.00- 16.00 uur Technische Hogeschool Delft

De Havenloods | 1986 | | pagina 1