Finale tussen Fortuna enVFC Uniek schouwspel op Vlaardingse Vaart GRIFFIJN Fortuna start competitie goed Recreatieve triathlon Basketbaltoernooi bij Juventus Voetbalhappening op Fortuna-veld Finale op de radio Fancy fair bij Fortuna Nieuwe trainer De Bommeer viert jubileum Familie- hockeydag 1 CENTRALE VERWARMINGS AIRCONDITIONING WOENSDAG 28 ME11986 22-498j VLAARDINGEN VFC-aanvoerder Pim van den Burg kijkt al verlangend uit naar het gebeuren aan staande zaterdag, de finale tussen Fortuna en VFC. „Zo mag je het wel stellen", zegt Van den Burg. „Het zal een hele happe ning worden op het Fortuna-veld. Wij le ven er al naar toe. Voor ons was de voet balcompetitie vorige week al afgelopen, maar toen wij ons plaatsten voor de fi nale zijn er meteen extra trainingen inge last om de conditie op peil te houden", aldus Pim van den Burg. „Die finale leeft bij de ploeg, alhoewel het geen gemakkelijke wedstrijd zal worden, omdat Fortuna toch gezien moet worden als de beste ploeg die we hebben in Vlaar- dingen". VLAARDINGEN Omroep Vlaardingen is aanstaande zaterdag middag in de lucht om het hele voetbalgebeu- ren op het Fortuna-ter- rein rechtstreeks te ver slaan. De uitzending be- gint al om 12.00 uur en zal duren tot 19.00 uur. Naast de rechtstreekse verslagen zal er natuur lijk ook veel muziek ge draaid worden. Omroep Vlaardingen is te beluis teren op de Kabel 94.1. Door Peter Spek Toch geeft Pim van den Burg zijn ploeg ook wel een kans om de titel te pakken in dit lokale toernooi. „Wij hebben nog wat goed te maken. De competitie is voor ons wat teleurstellend verlopen, geen opvallen de prestaties, daarom dat we dit seizoen nog wat glans kunnen geven door het Vlaardingse kampioenschap te beha len", is de uitleg van de VFC-er. Voor Pim van den Burg staat het ook vast, dat het een sportie ve wedstrijd moet wor den. „Het moet een wed strijd worden zonder in cidenten, propaganda voor de voetbalsport in het kort gezegd". Behal ve de geblesseerde Paul de Jong kent VFC geen zorgen. „We komen met onze sterkste opstelling natuurlijk uit tegen For tuna. Ik wil graag nog een keer het kampioen schap met VFC vieren", besluit Van den Burg zijn verhaal. Fortuna weet zich in deze finale gesteund door het eigen publiek. De Vlaardingse vereni ging start als favoriet in deze wedstrijd. De ploeg van coach Jan Bouman speelde in dit toernooi slechts één keer gelijk, tegen DVO en won de overige wedstrijden overtuigend. Net als bij VFC heeft Fortuna nog wel wat goed te maken dit seizoen. In de tweede VLAARDINGEN— De atletiekvereniging For tuna houdt aanstaande zaterdag op het complex aan de Marnixlaan een rommelmarkt/fancy fair. De opbrengst is be stemd voor het inrichten van de nieuwe atletiek baan, waaraan in sep tember met de aanleg zal worden begonnen. Naast de rommelmarkt vinden nog allerlei activiteiten plaats zoals een rad van Avontuur, flesjes henge len, kwartjes raden en diverse spelletjes met een atletiek-recreatief karakter, zoals een wed strijd achteruitlopen. Het terrein gaat zater dag om tien uur open. VLAARDINGEN— De korfbalvereniging Oran je Nassau heeft een nieu we trainer. Voor het nieuwe seizoen is aange trokken Charles van de Mee, de huidige trainer van IJsselvogels. VLAARDINGEN Met het stukvaren van een lint, gespannen over de Vlaardingse Vaart opende de wa tersportvereniging De Bommeer afgelopen zaterdag de festivitei ten rond de viering van het vijftigjarig bestaan. Een historische gebeur tenis, omdat hiermee het sein werd gegeven voor een openingstocht van alle Vlaardingse water sportverenigingen. Met op de eerste boot burge meester Van .Lier en zijn echtgenote en de voor zitter van de jubilerende watersportvereniging De Bommeer, Henk van Beek kwam een stoet van zeven kilometer bo ten in actie, een indruk wekkend gezicht op de Vlaardingse Vaart. Trots Niet eerder kwamen de boten van de water sportverenigingen De Kulk, de Kleiput, Bui tenkist, De Fuut en De Bommeer gezamenlijk in actie. Ook deden leden van de kanovereniging Feest bij de watersport vereniging De Bommeer af gelopen zaterdag. Met een spectaculaire openings tocht werd het 50-jarig jubi leum gevierd. Natsec aan deze tocht mee. Achteraf kon Henk van Beek erg tevreden zijn deze optocht met die ruim 200 boten „Deze openingstocht moest het hoogtepunt worden van onze jubileumviering en geholpen door het uit stekende weer is dat het ook geworden", aldus Van Beek, die verder zegt: „Naast dit gebeu ren staan er nog een aan tal kleijaere evenemen ten op het programma, een feestavond, een .fa miliedag, een puzzel- tocht per boot en een avondtocht", aldus Henk van Beek, die trots is voorzitter te zijn van deze vereniging. „We zijn een van de grootste vereniging uit deze regio met 360 leden en 260 lig plaatsen in de afgelopen jaren ben ik inderdaad trots aan het hoofd te staan van deze vereni ging". Al het werk aan het complex aan de rand van de Broekpolder is nog niet uitgevoerd. „Een vurige wens blijft nog de realisering van een par keerterrein, zeker ook gezien om de veiligheid te verbeteren op de Wa tersportweg", aldus Henk van Beek tenslotte. Fortuna vierde afgelopen zondag al een beetje feest. Pe ter Sonneveld (midden) speelde zijn 300-ste wedstrijd voor Fortuna. Mari Visser (rechts) werd door voorzitter Rick Ze venbergen (links) gehuldigd, omdat hij 250 keer in het eer ste elftal uitkwam. klasse leek Fortuna aan- de titel, maar na de win- vankelijk te strijden om terstop viel de ploeg te rug. Dieptepunt was af gelopen zondag de ne derlaag tegen het Schie- damse Excelsior '20, voor Fortuna geldt ook, dat het behalen van het kampioenschap dit sei zoen nog goed kan ma ken! VLAARDINGEN— De Vlaardingse atletiekver eniging Fortuna is afge lopen zondag begonnen aan de landelijke com petitie. De Vlaardingse ploeg moest in Steenber gen uitkomen in de tweede klasse en deed het zeker niet onver dienstelijk. Ondanks de beperkte trainings mogelijkheden in Vlaar dingen op vooral de technische onderdelen onderdelen wist de Vlaardingse ploeg zich in de middenmoot te handhaven en dat is ook het uitgangspunt van deze competitie. Op de sintelbaan in Steenbergen kwam Do- mien Brandsma op de 5000 meter tot een prima prestatie. De Fortuna- atleet realiseerde een tijd van 15 min. 04,5 sec en dat betekende een eerste plaats. De Vlaar- dinger zag dat zijn club genoot Henrie Riedijk tweede werd in een tijd van 15 minuten 31,6 sec. Hiermee haalde Fortuna heel wat wedstrijdpun- ten binnen. Opmerkelijk waren ook de prestaties van Robert van Zanten en Theo Maat op de het polsstok hoogspringen. Dit onderdeel kan op de accommodatie aan de Marnixlaan niet beoe fend worden. Robert van Zanten sprong een hoog te van 3,60 meter en be reikte daarmee een eer ste plaats. Derde op dit onderdeel werd Theo Maat met 3,30 meter. Het discuswerpen van Theo Maat was ook uit stekend met een worp van 36,90 meter. Leen Born kwam goed voor de dag op de 400 meter met een tijd van 51,6 sec. Cees denHoedt en Mi chel Hak deden op het VLAARDINGEN— De hockeyvereniging Pol lux organiseert alweer voor de tiende keer aan staande zaterdag een fa- milie-hockeydag op het complex in de Broekpol der. Het is ook de afslui ting van het hockeysei- zoen voor de Vlaarding se vereniging. De wed strijden beginnen zater dag om 11.00 uur. VLAARDINGEN Het bureau sportieve.recrea- tie van de gemeente Vlaardingen organiseert vanavond de recreatie triathlon. Triathlon at leet Michel de Maat lost om 18.00 uur bij het bui tenbad van het Kolpa- bad het startschot. De deelnemers kunnen kie zen uit een 'lichte' en een 'zware' triathlon. De 'lichte' triathlon bestaat uit de onderdelen 550 meter zwemmen, 20 ki lometer fietsen en 3.5 ki lometer hardlopen. De 'zware' triathlon omvat 850 meter zwemmen, 35 kilometer fietsen en 7 ki lometer hardlopen. De laatste deelnemer moet vanavond om 22.00 uur binnen zijn. SCHIEDAM De Schiedamse basketbal vereniging Juventus or ganiseert aanstaande za terdag en zondag een groot toernooi in de sportzaal aan de Fah- renheitstraat in Schie- dam-Oost. Aan het toer nooi doen mee ploegen van Hurricanes, RZ, Ele- mentum en het Groning se Celeritas. Ook O O uit Overschie doet aan het toernooi van Juven tus mee. De vereniging wordt aan het einde van dit seizoen opgeheven en de meeste leden hebben zich inmiddels aange meld bij Juventus. Lid vari de algemene vereniging voor de centrale verwarmings- en luchtbehandelings-industrie MERCURIUSSTRAAT 41, TEL. 434.21.63, VLAARDINGEN

De Havenloods | 1986 | | pagina 5