©DE HAVENLOODS Beoefening van popmuziek heeft positieve invloed 1 O 010-699444* Geschiedenis van Schiedam nu ook in Turks beschreven Knotseizoen afgesloten Avondwandeling langs enge plekken verbazend Haan wordt opgelapt Zomerkamp De Erker 'Plus-Mien' Uitlaatklep 4ÉÜr Filmrecensies op microfiche Zomerkamp op Terschelling Vrijdag Zaterdag Voordeel •Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel VROOIVmDREESMANN DONDERDAG 29 ME11986 35e JAARGANG NR. 22 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN editie P SCHIEDAM SCHIEDAM— Voor Recep Aluc, was het vrijdag 'de gro te' dag. „Jarenlang heb ik van dit moment gedroomd", zei hij tijdens de presentatie van zijn boekje 'Schiedam sehrinin ta- rihcesi - De geschiedenis van Schiedam'. In een druk bezet filiaal van de bibliotheek aan het Wi- 'oautplein overhandigde hij de eerste exemplaren van zijn ge schiedenisboekje aan wethou der Luub Hafkamp, Jos Debey van de bibliotheek, de heer Feijst van het gemeentear chief en aan Aysel, een Turkse leerlinge van basisschool Har- lekino. Voor de gelegenheid waren zo'n dertig Turkse leerlingen van de scholen de Kameleon, het Startblok, de Albertus Magnusschool en Harlekino in de bibliotheek samengeko men, omdat het boekje in eer ste instantie voor hen bedoeld is. Bij zijn toespraakje vertelde Recep hoe hij ertoe gekomen was om een boekje in het Turks over de geschiedenis van Schiedam te schrijven. „Als Turkse kinderen, die hier geboren zijn ooit eens naar Turkije teruggaan, wil ik dat zij iets meenemen van de plaats waar zij vandaag ko men. Ook wil ik dat Turkse mensen door dit boekje te le zen iets gaan begrijpen van de geschiedenis van Schiedam en van de Schiedammers, want wanneer wij achtergronden van de nederlanders kennen, begrijpen 'wij ze beter. Dit speelt een belangrijke rol bij de aanpassing van Turkse mensen in Nederland". Recep vertelde de kinderen iets over het Lindenhof, het oude weeshuis. Zo doet in Schiedam de legende de ronde over kindergehuil dat nog steeds te horen zou zijn in de buurt van het voormalig weeshuis. Jos Debey van de bibliotheek toonde zich zeer verheugd met dit boekje: „Dit filiaal is een werken. Maar vaak is de nodi- speerpunt wat betreft biblio- ge literatuur niet of nog niet theekvoorzieningen voor min- vertaald. Ik ben er dan ook derheden. Voor deze groep heel blij mee dat de geschiede- moet meer aandacht komen nis van Schiedam nu in het om de achterstand weg te Turks geschreven is". SCHIEDAM— Wijkcentrum De Erker organiseert van 28 juli tot en met 2 augustus een zomerkamp in Hattum, vlak bij Zwolle. Deze vakantieweek is bedoeld voor kinderen van 4 tot en met 13 jaar. Op het terrein waar het kamphuis staat, is ook een zwembad aanwezig en met een grote kar kunnen de kin deren naar het bos. Door een bijdrage van Jantje Beton en de opbrengsten van de bingo en de loterij kunnen de kinderen mee voor f 125,-. Voor dit zomerkamp, waar maximaal 32 kinderen aan kunnen deelnemen, zijn nog enkele plaatsen vrij. Voor nadere informatie en op gave kan men terecht bij De Erker, Jan Avennesstraat 32, telefoon: 4267767 of 4263161. Maar liefst 750 bomen SCHIEDAM De knotgroep Schiedam heeft onlangs het zesde werkseizoen afgesloten. Volgens de groep was het een zeer productief seizoen: „Maar liefst 750 bomen wer den aangepakt." De knotgroep bestaat uit vrij willigers die in hun vrije tijd graag actief in de natuur bezig willen zijn. Het werk wordt verricht in nauw overleg met gemeentewerken. Voorname lijk wordt gewerkt in het bui tengebied van Schiedam, langs de polderwegen, op de boerenerven en incidenteel in de nieuwe heemtuin in het Beatrixpark. Het werk bestaat uit het knot ten en stikken (wegnemen van het dunne hout) van wilgen en essen, het opsnoeien van iepen en het snoeien van enkele vruchtbomen. Bovendien zijn er honderd wilgeslieten geplant. Dit zijn takken van ongeveer drie me ter, die als stek gebruikt wor den. De knotgroep heeft op veertien zaterdagen gewerkt. Elke zaterdag waren gemid deld twaalf mensen aan het knotten. SCHIEDAM De Rotter damse vrouwentheatergroep 'Plus-Mien' treedt vanavond, donderdag 29 mei, op in het ontmoetingscentrum Barrika in de Lange Kerkstraat. Plus-Mien maakt theaterspel over herkenbare situaties, gaat steeds uit van menselijke relaties en beoefent 'de kunst van het weglaten'. Het pro gramma van vanavond draagt de titel 'De Clown en Vrien dinnen'. Het optreden begint om 21.00 uur. het vrouwencentrum is open vanaf 20.00 uur. SCHIEDAM Wat de be oefening van popmuziek allemaal niet vermag is werkelijk onvoorstelbaar wanneer men het 'Plan voor de inrichting van een Workshop popmuziek in zeven Schiedamse huizen voor sociaal-cultureel werk' mag geloven. Zo zou den jongeren met een geza menlijk doel voor ogen, na melijk muziek maken, naar elkaar leren luisteren, af spraken leren nakomen, geloof krijgen in zichzelf, een werkhouding aanleren en leren omgaan met te leurstellingen, plezier, spanning en samenspel. Dat popmuziek een belangrij ke plaats inneemt in de jonge rencultuur is alleszins be kend, maar of het zelf maken van popmuziek een even be langrijk onderdeel is iri het proces van volwassenwor ding, zoals de samenstellers van het plan menen, is twijfel achtig. Men neme Volgens het plan ondergaan veel jongeren de popmuziek passief, consumeren slechts de muziek die geboden wordt door popmuziekleveranciers als Radio 3, Sky Channel, Mu sic Box, discotheken en pla tenwinkels. Om aan deze pas sieve houding iets te doen, wil men in zeven huizen voor so ciaal-cultureel werk uren vrijmaken, waarop jongeren zelf muziek kunnenmaken. Hiervoor is nodig: een be roepskracht voor vijftien uur per week, een drumstel, twee gitaren, een basgitaar, een alt saxofoon, een keyboard, drie zangmicrofoosn, percussie materiaal en versterkingsap- paratuur. Met deze workshops heeft men elders in het land, onder andere bij de Stichting Kunst zinnige Vorming Rotterdam, positieve ervaringen. Uit de resultaten van deze work shops blijkt dat 'actieve beoe fening van popmuziek kan zorgen voor een positieve uit laatklep voor jongeren'. Door een passieve beleving uiten veel jongeren zich oo een ma nier, 'die als negatief wordt ervaren ten opzichte van de geldende maatschappelijke SCHIEDAMDe openbare bibliotheek aan de Lange Ha ven beschikt sinds kort over een verzameling filmrecensies over de jaren 1980-1984 op microfiche. Het gaat hier om recensies uit de Nederlandse dag- en week bladen. De verzameling is uit gegeven door de toneel- en filmafdeling van de Openbare Bibliotheek Groningen. De Nederlandse, Engelse, Duitse en Franse films zijn al fabetisch terug te vinden op de oorspronkelijke titel, alle anderstalige films zijn geru briceerd onder de titel waar onder zij in Nederland ge draaid zijn. Hoewel tot nu toe filmrecen sies voor een groot deel wel terug te vinden waren in de aanwezige dag- en weekbla den op de studiezeel van de bibliotheek, vormt dit vijfja rig overzicht een welkome en rijke bron van recente infor matie. Verdere informatie over films en alles wat daarmee samen hangt is te vinden in het film blad Skoop, dat vanaf jaar gang 1981 in de bibliotheek aanwezig is, in de Filmkrant, de Speelfilmencyclopedie en in Het Nederlands Jaarboek Films, aanwezig vanaf jaar gang 1982. Q^^HAAL EEN~KANSBILJETr' NU KAN HET NOG! I Bij inlevering van deze coupon ontvangt u van de Zuider Ster een kansbiljet, hiermee maakt u kans op de gratis Toyota Celica Coupé. AzhlUbrUfor» hoofdweg 18 Iel.010 - 4518844Ï capelle aan den ijssel J JDe bekendmaking van Twinnende nummer op donderdag 5 juni indeze krant^J normen: agressie en vandalis me'. Het maken van popmu ziek zou een positieve invloed hierop hebben, want het 'is Identificatie Welke groepen heeft men op het oog? In de eerste plaats richt men zich op een zo geva rieerd mogelijke groep jonge ren, waarbij de aandacht vooral uitgaat naar die jonge ren, 'die nog nooit een mu ziekinstrument in handen hebben gehad en die nog geen muzieknoot kunnen lezen, maar die wel popmuziek zou den willen maken, doch daar nooit toe zouden komen, om dat dat van huis uit niet gesti muleerd of financieel onder steund kon worden'. Wat men in de workshop wil is voor een groot deel geënt op de professionele popwereld. Zo zouden achtergrondkoor tjes en leden van vrouwen trio's uit de popcultuur de be zoeksters van de workshop identificatiemogelijkheden bieden. Ook zal er een saxo foon en een keyboard moeten komen, want groepen zonder deze instrumenten zijn 'uit de mode'. De samenstellers hebben vier uitvoeringsplannen op tafel gelegd, die voornamelijk van elkaar verschillen op het ge bied van de organisatie. Het plan wordt morgen aan wet houder Luub Hafkamp van Jeugdzaken overhandigd in wijkcentrum De Erker in de Jan van Avenesstraat. Op deze middag zal er ook een pop groep te horen zijn die is ont staan uit een soortgelijke pop workshop in Rotterdam. Kees Gussincko, jongerenwerker in wijkcentrum De Dijk zal het plan om 16.10 uur overhandi- SCHIEDAM Wethouder Chris Zijdeveld (Ruimtelijke Ordening) ontving gisteren, tijdens de commissievergade ring, uit handen van de taak groep sexisme van de Schie damse Vrouwenemancipatie Organisatie (SVO) de notitie 'De straat is er ook voor vrou- De taakgroep doet in deze no titie aanbevelingen voor het gemeentelijk beleid ten aan zien van de veiligheid voor vrouwen. In maart heeft de SVO een thema-avond gehouden over het onderwerp 'vrouwen en veiligheid'. Dit heeft geresul teerd in een inventarisatie van plaatsen in Schiedam waar vrouwen zich niet veilig voe len en zijn suggesties gedaan ter verbetering. Deze zijn op genomen in de notitie. Rond de uitreiking van de nota had de SVO een thema dag georganiseerd met onder andere een workshop, een vi deofilm over sociale veiligheid en een inleiding door Hedy d'Ancona, lid van het Euro parlement voor de PvdA. Als sluitstuk van de thema dag werd door het centrum van Schiedam een avondwan deling gehouden met commis sieleden en de wethouder. Hierbij werden de enge plaat sen niet vermeden. A Herman Posthoorn nam verleden week afscheid als wethouder van Schiedam. A Zaterdag 7 juni is het Beatrixpark weer het terrein voor hengelaars. Vrouwen wandelen met wethouder en commissieleden langs enge plekjes in Schie- dam-centrum. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM Deze zomer organiseert het jeugdwerk van de Stichting Samenlevingsop bouw Schiedam-noord (SSSN) voor de zesde keer een zomerkamp voor jongens en meisjes tussen 6 en 12 jaar. Dit jaar is gekozen voor het wad deneiland Terschelling. De kinderen zullen hun kam pement opslaan in een oude reddingbootschuur die tot kampeerboerderij is omge bouwd. De boerderij ligt in de duinen, vlakbij het strand en het Hoornse bos. De groep bestaat uit ongeveer dertig kinderen en acht bege leiders. Voor een aantal kin deren is nog plaats om mee te gaan. Wie belangstelling heeft kan even bellen naar de Blau we Brug. 4701267 of 4702207, of daar een reis- en informa tiefolder qfhalen. Het kamp wordt gehouden van vrijdag 25 juli tot vrijdag 1 augustus. De kosten bedra gen f 160,00. Zo'n prachtig, kolll.lrtt. tapijt om gauw kijken en vergelijken. Trouwens, wat dacht ^"ëmbreed. P. mtr. 65,- 79,50 SCHIEDAM— De St. Jans- kerk in het centrum van Schiedam zal het een tijdje zonder weerhaan moeten stel len. Ook het torenkruis en de bol daaronder verdwijnen voor een paar maanden. Dit gebeurt omdat de toren en het carillon van de kerk gere noveerd moeten worden. Zo zijn de leien van de toren hard aan vervanging toe. Het reno- vatiekarwei zal ongeveer drie maanden duren. In de tussentijd wordt het to renkruis schoongemaakt, ver stevigd en daama thermisch verzonken en geschilderd. De bol en de haan worden schoongemaakt, geschilderd en verguld met 24 karaats bladgoud. Tevens wordt de haan, die in de loop der jaren kromge- waaid is, recht gezet en weer zo goed mogelijk draaibaar gemaakt. Het zit er niet in dat de haan ook nog 'kraaibaar' gemaakt wordt. Of de haan na de opknapbeurt de juiste windrichting aangeeft, blijft de vraag. twt Dames nachthemd. Van fijne batist. Met luxe broderie verwerking. In rose of bleu. Mt. M t/m XXL. -21MHr Dachstein berg/ wandelschoen. Natuur- rundleder. Waterdicht af gewerkt. Geprofileerde zool. Maten 37 t/m 46. 425:- Tricot herenpyjama. Met kontrast en ronde hals. Kwaliteit 67/33% katoen/ viscose. Kleur marine en bleu. Mt. S t/m XL. .26- Heren minislip. 100% Katoen. Met uitste kende pasvorm. In wit, bleu, rood of marine. Maten S t/m L. 2r50- Aardewerk mokken. Robuuste mokken van wit aardewerk. Vaatwas- machine bestendig. Per 3 stuks 45^ Heerlijke r oomboterkoek jes. Gesorteerde room- boterkoekjes bereid met 100% roomboter. Per 250 gram 2r5fT Gevuld met 'Polarsoft' vul ling. Opgerold in foudraal. Blazer, 150 x 200 cm, stof 100% katoen, m mm mm Ca.4650gram.f 4S6r Nü lÉrnJm Hike, 150x190 cm. Ca. 1300 gram. J49T QC Tafelmodel koel kast Coolcraft. Inhoud 130 liter. Twee sterren diep vriesvak, inhoud 15 liter. Twee rekken, grote groentelade met glasplaat, bin- nenverlichting, thermostaat en handige deurinde ling. Stevig formica bovenblad. aw= «Tr Niirnma Afd. grote huish.app. Ook geldig op de koopavond.

De Havenloods | 1986 | | pagina 1