fantastisch Grote opknapbeurt voor rioolgemaal Marconiweg Honden aan tafel met stedelijke notabelen Record aantal eendekuikens Huis-aan-Huis verschijnend Weekblad Stankoverlast binnenkort van de baan Afrit rijksweg gestremd Fancy Fair Erasmusschooi WOENSDAG 4 JUN11986 vN\JEjSUn SchiedamsNieuwsblad O KANTOORADRESSEN ZIE PAG.3 WEGENER UITGAVE OPLAGE WEKELIJKS MEER DAN 1.000.000 10e JAARGANG De betonnen plafonds en wanden van de zogenaamde 'natte ruimten' worden bekleed met pvc. kuikens. - 1 Scheeres en de heer K.v.d.Geest SCHIEDAM Reno vatie is een begrip dat niet uitsluitend op woningen van toepas sing is. Dat bleek, maandag 2 juni, tij dens een rondleiding door het rioolgemaal aan de Marconiweg. Begin maart is daar namelijk het startsein gegeven voor een op knapbeurt die circa 1 miljoen gulden kost. Voor het nieuwe gemaal in Bijdorp (in mei 1983) in werking werd gesteld waren de pompen aan de Marconiweg de belang rijkste schakel in het Schiedamse rioolstelsel. Zij verzorgden toen na melijk de bemaling van het grootste deel van de stad. Thans is die taak bijna geheel overgeno men door het gemaal Bijdorp, via welk het ri oolwater naar de zuive ringsinstallatie 'De Groote Lucht' in Vlaar- dingen wordt gevoerd. Het rioolgemaal aan de Marconiweg functio neert vanaf dat moment als tussenschakel voor de afvoer van het riool water, uit het oostelijk stadsdeel en een deel van de binnenstad, naar Bij dorp. Tevens kunnen de SCHIEDAM De toch wel een beetje be- kinderen. Kaapse-eend op de kin- duusd van. Het zal je ook derboerderij van Maat, gebeuren moeder te wor- aan de Kerkweg 70, is er den van maar liefst 22 in ter Meulen Rotterdam Originele Wiener schnitzels, 500 gram Originele slagersham, 200 gram Verse hollandse kip, per stuk Vers gegrillde kuikenbout, per stuk Vanille vla, 1 liter van 1.85 voor Granny Smith appelen, 2 kilo Zomerkoninkjès - carré 's, 2 stuks voor Extra belegen kaas, 500 gram Verse rode poon, om te bakken, kilo ter meulen versuit de lekkerste De circa vijf jaar oude eend is overigens best al wat gewend. Vorig jaar bracht zij namelijk reeds 15 jongen groot, hetgeen vrij normaal is in deze kringen. De heer Maat: „Deze maal ontdekte we tot onze verbazing dat ze 24 eieren had gelegd. Twee daarvan zijn niet uitge komen. De rest wel en dat is echt uniek te noe men. Voor ons een reden om de moeder en haar jon gen een beetjes bescher ming te geven. We heb ben dat gedaan door een paardebox in te richten als kraamkamer. In de box is een grote bak met water geplaatst die re gelmatig van vers kroos wordt voorzien. Daar zorgen de vrijwilligers voor, die hier helpen met het geven van paardrij lessen aan gehandicap ten. Verder is er opfok- voer aangeschaft om bij te voeren. We hopen er op die ma nier in te slagen alle 22 kuikens in leven te hou den. Wanneer we ze ge woon buiten rond laten lopen worden er name lijk zeker een paar ge pakt door reigers en der gelijke. Over drie weken is dat risico zo'n beetjé uitgesloten." Aangezien een bestand van 22 Kaapse eensen toch wel wat groot is voor een kinderboerde rij, is het de bedoeling dat er in de toekomst een aantal worden uitgezet in de eendenkooi aan de Groenéweg. pompen, bij hevige re genval, worden ingezet om overtollig hemelwa ter af te voeren naar de Nieuwe Maas. Biologisch filter Om er voor te zorgen dat het inmiddels 35 jaar oude rioolgemaal goed blijft werken is nu over gegaan tot een grondige renovatie. Meest specta culaire klus daarbij is het aanbrengen van een pvc-bekleding tegen de betonnen wanden en plafonds van de diverse ruimten waardoor het rioolwater wordt afge voerd. Door de inwerking van rioolgassen zijn deze na melijk dermate aange tast dat de bewapening bloot is komen te liggen. Het aanbrengen van de pvc-bekleding geschiedt door de firma Revac Un derwater Construction bv, uit Den Haag. Behalve de wanden en plafonds verkeerden ook de rioolschuiven in slechte staat. Deze wor den dus direct gerepa reerd, dan wel vervan gen door nieuwe exem plaren. Tot slot wordt het ge maal voorzien van een luchtafvoerinstallatie met een biologisch filter. Deze zorgt ervoor dat stankproblemen in de toekomst vrijwel geheel van de baan zijn. Wan neer het renovatie kar wei volgens plan ver loopt zal deze filter in augustus dienst gaan doen. Tot die tijd zullen de omwonenden, bij warm weer, dus nog kans hebben op stankoverlast. De renovatie van het ge maal aan de Marconiweg maakt deel uit van een totaalplan, voor het ver nieuwen van het Schie damse rioolstelsel, dat uitloopt tot oktobi 1990. SCHIEDAM— De zui delijke afrit van rijks weg 20 naar de 's Grave- landseweg, wordt op 9, 10 en 11 juni van 20.00 tot 06.00 uur afgesloten voor het verkeer. De afsluiting is noodza kelijk vanwege hét aan brengen van profielen in de midden- en zijberm van de aldaar gelegen tunnelonderdoorgang. De omleidingsroute, via het Giessenplein, -wordt aangegeven met het oranje cijfer 3. Hen gigantische speciaalzaak waar ter plekke ruim 300 soorten tapijt vergeleken kunnen worden; waar u prijs en kwaliteit werkelijk kunt voelen. Daarnaast hebben wij de grootste vinylkollektie samen gesteld die u zich maar kunt voorstellen. Vrijwel alle structuren en kleuren zoals marmer, tegel, plavuis, parket, enz. Daar moet u kunnen slagen. KAMERBREED VINYL IN EEN PLAVUIS DESSIN In 2 kleuren t.w. grijs en beigebruin. 400 cm breed, los te leggen. Per meter SCHIEDAM Het dierentehuis 'De Hargahoeve' kan te rugkijken op een ge slaagde jubileumvie ring. Reeds voor het toegangshek van het asielterrein, zondag morgen om half elf, openging had zich daar een flinke groep belangstellenden verzameld. Vanaf dat moment tot vijf uur in de middag telde men ruim driedui zend bezoekers. Eén der hoogtepun ten van de open dag vormde ongetwijfeld de Bourgondische maaltijd, die door twee obers werd op gediend. Naast een aantal honden waren hiervoor ook burge meester Scheeres (beschermheer van de Hargahoeve) en de heer K.v.d.Geest (di recteur van de Bondsspaarbank Schiedam) uitgeno digd. Beide menselij ke diner-gangers bleken, hoewel ze vol genoten met de honden van een Bourgondische maal- lof waren over de smaak, heel wat meer tijd nodig te hebben voor het ver orberen van het rij kelijk gevulde (onder andere met lever) flensje dan hun hondse disgenoten). De activiteiten die de Hargahoeve ter gele genheid van de jubi leumviering had ge organiseerd leverden bruto zo'n f 12.000,- op. Daarnaast meld de zich reeds 75 le den aan voor de Stichting Vrienden van de Hargahoeve. Deze stichting heeft tot doel het dierente huis, waar nodig, fi nancieel te onder steunen. De leden betalen minimaal f 15,- per jaar. Zij ontvangen tweemaal per jaar een informa tiebulletin over de stand van zaken bin nen het asiel. Wie zich alsnog als Vriend van de Har gahoeve wil opgeven kan dit doen bij: de heer Kreber, telefoon 4705889, of de heer Pryssers, telefoon 4736154. SCHIEDAM De Eras musschool aan de Huys mansstraat 3 houdt 7 juni een fancy fair. Dit betekent dat er var 10.00 tot 16.00 uur vai alles in de school te doei is. Men kan er onder an dere meedoen met spel letjes, kijken naar eer poppenkast voorstelling, de toe komst laten voorspellei door madame Xavièn Barrowiz uit de Oekraï ne, luisteren naar de 7ti June Jazz Band ondei leiding van Rob v.d Ierssel en iets lekker; verorberen in de Smul- hoek. Vanzelf spreken c is er ook een rommel markt.

De Havenloods | 1986 | | pagina 1