WAT EEN GEWELDIGE FINALE! Agenda Penalty-bokaal weer naar Zwaluwen Journalisten houden trainers in bedwang Wasautomaat kreeg goede bestemming Vlaardings voetbal kampioenschap 0DE HAVENLOODS Fortuna kampioen, VFC imponeert Bij de foto's 2-2 had de glans van zege Jorn van der Bie: lOx raak Twee dagen NK wielerbaan Van der Hoeven naar Fortuna Vlaardings vrouwenteam liet zich ontmoedigen Fred Langhorst de beste Fortuna is dolbij met de pro longatie van het Vlaardingse kampioenschap en koestert trots de imposante bokaal. [Tekst: GERARD S. VERVER Foto's DICK HOGERWERFj FORTUNA-VFC 3-3 (rust 2-0) na steen, De Haas, Van der Berg, verlenging 6-3. Scheidsrechter: Sonneveld, Struys (Edwin Berve- Lansbergen. Grensrechters: Stam ling), Ron Berveling, Fred Lang en Bleeker. horst, Quack, Hofman (Van der Doelpunten: Fred Langhorst 1-0, Lugt), Visser en Van der Merwe. 2-0, Ad de Jong 2-1, Ron Hofman VFC-Van der Hoeven, Raymond 3-1, Pim van der Burg 3-2, Ad de Langhorst (Paul de Jong), Van der Jong 3-3, Fred Langhorst 4-3, Ron Burg, Leo Stans, Van Mil, Ouwer- Berveling 5-3 en 6-3. kerk, Frans Stans, Teunisse, Schuiten (Dekker), Ad de Jong en OPSTELLINGEN: Fortuna-Bak- VanSpronsen. DONDERDAG 5 JUN11986 23-584 En voor iedere 9 Harry Schuiten bijt op de tan den na de eerste aanslag op zijn enkel. Later zou hij geblesseerd uitvallen. had verondersteld, nauwe lijks. „Ik heb ze op het hart gedrukt goed en open te spe len. Om te pogen het niet bij 1- 0 te laten en lekker te scoren. Dankzij FCV lukte dat, want die gingen evenmin voor de pot hangen". Dat zijn verdedigers in de be ginfase nogal hardhandig op traden tegen met name Harry Schuiten wijt Weber aan overconcentratie en inspira tie. „We hadden het echt niet op de VFC-er (red. die later met een enkelblessure het veld moest ruimen) gemunt". Fortuna had inmiddels door twee wonderschone treffers van Fred Langhorst de leiding genomen en ging daarmee rusten. „Op dat moment ben ik bewust wat meer risico gaan nemen en heb Pim van der Burg naar voren gescho ven", legt VFC's Ger Pijl zijn aangepaste strategie uit. Het werd een schot in de roos, want nadat de Ad de Jong al in de eerste helft dicht bij een treffer was gewéest, kogelde hij na de hervatting raak. „De ploeg toonde zich wat te overmoedig", analyseert Ge rard Weber. „Het tegendoel punt maakte ze wakker, maar toen Ron Hofman vervolgens voor 3-1 zorgde, deed zich hetzelfde euvel voor". VFC maakte er gretig gebruik van en kwam door een snoeiharde kopbal van Van der Burg en weer Ad de Jong overtuigend langszij. Verlengen dus. Energie op „Toen het daarna 4-3 werd, was de energie op", acht Ger Pijl. „De mannen hadden ge woon geen kracht meer om na de tweede helft, die had ge vergd, nog eens voor de derde keer terug te komen". Eigenlijk was Pijl al officieel met de trainingen gestopt. Met de finale in zicht, had hij zijn brigade toch weer bijeen geroepen. „Heel de week wa ren ze fysiek en in gedachten met de wedstrijd tegen Fortu na bezig geweest. Ze wilden zich bewijzen. Dat is de winst van dit moment. We hadden een magere tweede helft van de competitie afgeleverd, maar hebben toch eerst bij Satelliet en Vlaardingen en nu in de finale ons visitekaar tje afgegeven. De ploeg heeft laten zien, dat ze wel degelijk op karakter kunnen spelen en de jongeren hebben aange toond, dat ze grote wedstrij den aankunnen. We mogen dan de finale verloren hebben, maar ik heb voldoende per spectieven gezien om dadelijk vol vertrouwen de draad weer op te pakken". 1 De gezichten spreken boekde len, wanneer VFC's Andri Ou- werkerk F ortuna-middenvelder Jasper Quack voorbij tracht te ge- 2 Voor VFC restte na de inspan ningen een altijd nog respectabele tweede prijs van 500 gulden. Jo van der Lugt, tot december chef van het gemeentelijk bureau sportzakenreikt de prijs uit aan aanvoerder Pim van der Burg. Voor donderdag 5 t/m woensdag 11 juni: Cion-doelman Piet Prins spreekt zijn jeugdige clubgenoot Danny Wendrich moed in. Bestuur, trainers en spelers van v.v. FORTUNA Van harte gefeliciteerd met het behalen van het Vlaardings Kampioenschap Fa. A. Akkerman Zn. Papier-, ijzer- en metaalhandel Produktiestraat21, 3133 ES Vlaardingen. Telefoon: 010-434.49.78 en 434.14.44. VLAARDINGEN 'Schoenmaker houd je bij je leest', moet Arnold Lobman hebben gedacht toen hij ge vraagd werd de confrontatie tussen de journalisten en de Vlaardingse trainers na te beschouwen. Niettemin nam hij toch de pen ter hand en laat de ditmaal voor de pers mensen uiterst bevredigende jaarlijkse confrontatie de re vue passeren. „Uit alle prognoses moest dui delijk zijn, dat het trainers korps de pers wel weer even zou inblikken. In de eerste helft had het er ook alle schijn van. De trainers lieten de bal bekwaam rondgaan en ver schenen regelmatig voor het doel van de journalisten. Vooralsnog bleef succes uit. Zelfs leek het Chris Woerts te lukken om de journalisten op voorsprong te zetten. Oog in oog met gelegenheidsdoelman Arnold Lobman zag hij door een snelle reactie van de trai nersgoalie een goede kans ver loren gaan. Met gevarieerd aanvalsspel bleven de trainers, die in Ge rard Weber hun spelbepaler hadden, komen en etaleerden ze hun vaardigheid. Dat lever de door een inzet van Cees Verhage een verdiende voor sprong op. Daarna hield de uitstekend keepende Norbert Kleinherenbrink ae stand tot de rust op 1-0. Na de pauze paste trainers- coach Ger Robbemond een tactische wissel toe. Omdat hij meer snelheid in de voorhoede wilde hebben, plaatste hij Cees Goudswaard onder de lat en dirigeerde Arnold Lobman naar de aanval. De pers, die zonneklaar van wanten weet, hield echter het overzicht en strafte de aanvalsdrift van de trainers met felle counters af. Na vijftien minuten leverde dat via Jos Sparla de gelijk maker op. SCHIEDAM Op de wieler baan in sportpark Harga wor den op zaterdag 7 en zondag 8 juni de Nederlandse kampi oenschappen voor nieuwelin gen verreden. Daarbij gaat het om drie gou den medailles: sprint, achter volging en klassementswed strijd. Op zaterdag vanaf 14 uur wordt begonnen met de series achtervolging. Een dag later (eveneens vanaf 14 uur) zijn de series en finale sprint, de finales achtervolging en de klassementswedstrijd. De toe gang is gratis. Wat deed de uitslag er na 120 bloedstollende minu ten eigenlijk nog toe. Goed, Fortuna had in de verlen ging koelbloedig toegesla gen en de uit de reguliere speeltijd stammende 3-3 omgezet in een 6-3 score. Had zich daarmee verze kerd van de stoffelijke eer bewijzen, die bij een Vlaar dings kampioenschap ho ren. Maar de echte winnaar was het voetbalpubliek, dat een verrukkelijke wed strijd had gezien en adem loos een ouderwetse voet balthriller over zich had laten gaan. Dankzij Fortu na én dankzij VFC, die de eindstrijd alles gaven wat WATERWEG— Hoewel de geruchtenstroom in de afgelo pen weken anders wilde, blijft de selectie van Vlaardings kampioen Fortuna volledig in takt. Niemand vertrok, maar wel hebben zich vijf man ge meld. Het betreft de doelverdedigers John van der Meij (VDL) en Jac den Herder (VFC). Verder kan de tweedeklasser dadelijk rekenen op John van der Zou- wen (FCN), Edwin van der Hoeven (Excelsior '20) en De Boer (Opmeer). Naast Den Herder zal VFC dadelijk André Ouwerkerk (die binnenkort voor enkele jaren naar Caracao gaat) en Jan de Ruiter (Excelsior R) moeten missen. Paul Mak (RKWIK) is nieuw aan de Sportlaan, terwijl Cees Gou weleeuw na enkele non-actie ve jaren aankondigde, dat hij weer gaat voetballen. voetbalclub had Sporthuis Mart van Dam weer de traditionele wedstrijdbal. de winnende pupil en Dennis Meeuwisse de nummer twee. De eerste prijswinnaars kre gen naast een beker een waar debon van Sporthuis Mart van Dam. De tweede prijs was eveneens een waardebon, die beschikbaar was gesteld door de Havenloods/Nieuwe Vlaar dingse Courant. 9 Jorn van der Bie, Gerben Huy- bregts, Arjan van der Bos, Roy Muys en Dennis Meeuwisse (v.l.n.r.) zijn trots op hun prijzen. 9 Twee scheidsrechters, twee keepers en 22 jeugdige Vlaarding se voetballers waren de hoofdper sonen bij het penalty-schieten. VLAARDINGEN Onge twijfeld gehandicapt door de absentie van de Fortuna- vrouwen, die bezig gehouden worden door een extra compe titie om een plaats in de inter regionale klasse, heeft het Vlaardingse damesteam za terdag een goede prestatie neergezet door een tot 4-3 be perkte nederlaag tegen een Rotterdamse bondsselectie. Vlaardingen en Satelliet le verden nu de speelsters, die na een welhaast desastreuse eer ste helft met een 4-0 achter stand aan de rust begonnen. Daarna kwamen ze ijzersterk terug en zorgden ervoor, dat het bondsteam door drie gave tegentreffers het water danig naar de lippen steeg. Natascha van Mullem (van het Schiedamse HBSS) was in de beginfase de grote plaag voor de Vlaardingse defensie en met name voor doelvrouwe Ellen Bartelts. „We hadden als elftal nog niet met elkaar gespeeld", licht ze na afloop de snel opgelopen achterstand toe. „Voordat we er erg in hadden, stonden we al achter. Daarna duurde het even voor dat het bij ons begon te lopen. Komt nog bij, dat ik zelf bij sommige doelpunten niet he lemaal vrijuit ging". Ander zijds behoedde ze het Vlaar dingse elftal in die moeilijke aanloopfase voor een nog gro tere achterstand. Na de pauze was het leed ech ter geleden. De Vlaardingse vrouwen kwamen door doel punten van Ada Kwakkel- stein, Ineke van der Velde en Sylvia van Horn erg sterk te rug. aantal werkelijk klassedoel- punten zo talrijk. Nooit eerder ook werd er negenmaal ge scoord. Kortom, Fortuna-VFC werd een partij om van te blij ven houden. Een wedstrijd, die nog jaren in de annalen van de plaatselijk voetbalhis torie zal voortleven als de te rugkeer van oude sentimen ten. Spanning, inzet en de wilskracht om uit een verlo ren positie weer compleet te rug te komen, zoals VFC deed, waren pure propaganda voor het voetbal. De winnende coach Gerard Weber liet de complimentjes bescheiden passeren. „Toen ik pas in Vlaardingen begon en met het toernooi geconfron teerd werd, dacht ik waar hebben ze het in hemelsnaam over. Maar naar mate de wed strijden vorderen en we ver der dan de poule kwamen, merkte ik ineens, dat het enorm leefde en dan word je vanzelf in dan enthousiasme meegezogen", erkent hij. Motiveren hoefde hij zijn mensen, zoals hij tevoren al VLAARDINGEN Wat kwam de wasautomaat, die zaterdag bij de finale van het Vlaardings kampioenschap de hoofdprijs vormde van een verloting onder de bezitters van een (genummerd) pro grammablad, goed terecht. Het werd namelijk gewonnen door Karin van Hulst, die on langs op zichzelf ging wonen en zo'n apparaat nog niet in huis had. Mevrouw De Graaf (van Cor Vingerhoed Witgoed, Hoog straat 202, Vlaardingen) over handigde de automaat zater dag na de finale symbolisch aan de gelukkige winnares (rechts) en beloofde haar, dat het bedrijf voor bezorging en plaatsing zal zorgen. Andere prijzen gingen naar de volgende nummers: een diner voor 2 personen k f 30,00 per persoon bij 't Oud Hollands Koffv en Eethuvs. Hoogstraat 169: rë75 gezellig eten ter waarde van f 100,00 bij La Pizzeria Risto- rante Gallo d'Oro, Smalle Ha venstraat: 1523 een taart t.w.v. f 25,00 van Banketbakkerij N. Molendijk. Groen van Prinstererstraat: 2222 en 1337 een vleesbon van f 25,00 van Het Vleescentrum, Oostha- venkade: 1666,1353,1363 en 1539 een drankenpakket van Dran kenhandel Wemka: 1715, 1845, 1725, 1722, 1421 en 1618. Winnaars kunnen zich in ver binding stellen met De Ha venloods, Hoogstraat 122, tel. 4352911 of met de heer K. van Noord, tel. 744029. Het bleef spannend totdat Cock de Jong een 'achterzet' loeihard binnen schoof. 2-1 en Voor het succesvolle perselftal speelden Chris Woerts, Norbert Kleinherenbrink, Bas van der Berg, John Bunte, Martin Ver meulen, Gerard Verver, Rob Kie- bert, Jos Sparla, Thom Braven- boer, Fred van Aken, Rob de Lee- de, Marcel van der Kraan en Ge rard Wiegmann. Verzorger was Hans Koetsschreuter. Ger Robbemond coachte het trai nersteam, dat werd bemand door Jan van 't Hof, Ton Vellinga, Cees Goudswaard, Pim van Reij, Ger Pijl, Piet van Miert, Cock de Jong, Cees Verhage, Arnold Lobman, Gerard Weber, Gertie Baas en Gilbert de Wildt. Joop Born was verzorger. 9 Voor de trainers, die dadelijk hun Vlaardingse club gaan verla ten hadden de journalisten nog een bos bloemen. „Met dank voor de prima samenwerking". Gerard Verver luidt Arnold Lobman (links) uit. Ook Jan van 'tHof, Ton Vellinga en Gerard Weber kregen een boeket. met die progressie zullen de trainers in de komende jaren terdege rekening moeten gaan houden. VLAARDINGEN „Valt dat even tegen", verzuchtte De Hollandiaan-doelman Martin van der Berg, die zaterdag middag met wisselend succes de penalties van elf junioren en elf pupullen trachtte te ke ren. Cion's Piet Prins dacht er al niet anders over. Toch had den beide doelwachters het voor geen goud willen missen, want het strafschoppen ne men om de Havenloods/NVC- bokaal is een oogstrelende be levenis. Dat bewezen Zwaluwen's Ar jan van der Bos en Gerben Huybrechts. Dat tweetal hing van de zes elfmetertrappen in de touwen. Geen club eve naarde of verbeterde dat en zo verhuisde de wisselbeker voor de derde maal naar de Zwalu wenlaan. Maar natuurlijk blonken meer jongeren. Niet alleen de Zwa luwen-junior schoot driemaal raak, ook Jorn van der Bie (Fortuna) en Danny Wendrich (Cion) deden dat. Dat leverde een barrage op, waarbij de laatste afviel. Ook bij de pupillen waren ex tra strafschoppen nodig om de twee spelers voor de straf- schoppenfinale aan te wijzen. Het ging om Dennis Meeuwis se (RKWIK), Arie van der Schee (Satelliet), Frans Ruys (VFC), Roy Muys (Vlaardin gen) en Arjan van der Bos (Zwaluwen), die allemaal hadden gescoord. Roys Muys en Dennis Meeuwisse bereik ten de laatste ronde. Vervolgens ging de eerste prijs bij de junioren naar Jom van der Bie, die in totaal elfmaal trapte en tien keer raak schoot. Tweede werd Gerben Huybrechts. Roy Muys werd De prijzen van het penalty- schieten werden uitgereikt door commissielid Thijs van Santen. 9 Het Vlaardings dameselftal en een Rotterdamse bondsselectie openden de finaledag. voetbal zo intens boeiend kan maken. Nooit tevoren immers was de finale om de Vlaardingse titel zo spannend. Nimmer was het niveau zo hoog en was het 0 Drukkerij Hogendorp nam meteen de gelegenheid te baat om VFC in een nieuw trainingspak te steken. Verenigingsvoorzitter Bram den Hamer (links) toonde zich uiteraard ingenomen met de geste. 9 Natuurlijk wart ze er allemaal weer bij, want de jorunalis- ten en trainers laten zich hun jaarlijkse confrontatie op de grasmat niet ontnemen. de trainers dachten, dat de buit andermaal binnen was. Maar de pers bleek met Thom Bravenboer nog een verras sing in huis te hebben: hij pas seerde beheerst de flitsende doelman Cees Goudswaard. De puntendeling bezorgde de journalisten, die altijd nog van de trainers hadden verlo ren, het eerste punt. Waarmee duidelijk werd, dat hun voet bal vooruitgang vertoont. En Ltriemaai scoorae mj, waar van twee keer voor de pauze. Daarmee dwong Fortuna's Fred Langhorst zoveel res pect af, dat hij door een jury onder leiding van RN-jour- nalist Chris Woerts tot beste speler van de wedstrijd werd gekozen. Dat leverde hem een wijn pakket op, dat beschikbaar werd gesteld door SLIJTERIJ 'T STOOPJE HOOGSTRAAT 95 VLAARDINGEN

De Havenloods | 1986 | | pagina 13