Qde HAVENLOODS Hans van Kleef: 'Ik heb geen politieke carrière uitgestippeld' 1PQ/ KORTING OP DIVERSE TUINSTOELKUSSENS EN PARASOLS Hargahoeve trok veel bezoekers fantastisch Collecte Anjerfonds Coöperatie Museum VROOMS DREESM ANN PvdA kiest voorzitter Wethouderspost bevalt prima Reconstructie en asfaltering Turkse jeugd haalt diploma Open huis Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel •Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel DONDERDAG 5 JUN11986 35e JAARGANG nr. 23 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN >CH E A M M Tevens tuinstoelen en-tafels tegen sterk verlaagde prijzen. |Q Keuze uit diverse modellen. Bijvoorbeeld: Patio stapelbare stoel voor slechts Afd. Tuinmeubelen Prachtig polyether matras. Eèn zijde afgedekt met schapewol. Zilverkleurig damast, carré doorgestikt S.G. 35, dikte 14 cm. 140 x 200 cm, 2-persoons .349? Nü 295.- 90 x 200 cm, 1 -persoons .229? Nü 195.- 80 x 190 cm, 1-persoons 179? rlichting SCHIEDAM— „Toen het 's morgens zo goot, hielden wel even ons hart vast, want de meeste activiteiten hadden we buiten gepland. Nu zijn alleen de kinder spelletjes een beetje in het water gelopen. Maar on danks het slechte weer kunnen we terugkijken op een geslaagde open dag", stelt Marja Pruyssers te vreden vast. Zij is vice- voorzitster van de Schie- damse dierenbescherming. Met de open dag startte zondag de actie om het die rentehuis Hargahoeve, dat tien jaar geleden gereali seerd werd, financieel te redden. De geldelijke positie van het dierentehuis baart het bestuur namelijk grote zor gen. Verleden jaar bedroeg het tekort maar liefst 44.000 gulden en met de noodzakelijke herstel werkzaamheden aan de riolering en de fundering in het vooruitzicht lijkt het tekort alleen maar groter te worden. Daar komt bij dat er ook nog eens vijf mensen in vaste dienst betaald moeten worden en de ver zorging van de dieren veel geld kost. De Hargahoeve krijgt wel iswaar een jaarlijkse bij drage van 38.000 gulden van de gemeente en de helft van de contributie die de Schiedamse leden van de dierenbescherming beta len, maar dit is nu niet be paald een vetpot te noe men. „Helaas is die afdracht van het landelijk bestuur jaren geleden stukken minder geworden, omdat toen zo'n vijfhonderd leden hebben bedankt vanwege de golf publiciteit rond het asiel. Maar die tijd is voorbij. Er is een nieuw bestuur en de verzorging van de dieren is optimaal. Alleen hebben we nog een hoop geld no dig", verzucht Annelies Kreber, voorzitster van de Schiedamse dierenbe scherming. Het bestuur ging niet bij de pakken neerzitten en orga niseerde ter gelegenheid van het jubileum een open dag, waarop men wat geld hoopte binnen te halen. Te vens werd op de verjaardag de stichting 'Vrienden van de Hargahoeve' gelan ceerd. Iedereen kan tegen een bedrag van vijftien gulden lid worden van deze stichting en ontvangt daar voor tweemaal per jaar een Hargahoeve-bulletin. Elke cent komt verder ten goede aan het dierentehuis. De open dag en de stichting werden zondag een succes. Ruim drieduizend mensen brachten een bezoekje en de 'Vrienden' mochten zich verheugen in 73 nieuwe le den. De opbrengst ligt rond de twaalfduizend gulden, hiervan moeten nog wel wat kosten betaald wor- Een van de hoogtepunten was de copieuze maaltijd die burgemeester Scheeres genoot in gezelschap van zes honden en bankdirec teur Klaas van der Geest 'beschermheer van de Vrienden van de Harga hoeve). SCHIEDAM— De PvdA af deling Schiedam kiest van avond in een ledenvergade ring een nieuwe voorzitter en enkele aanvullende bestuurs leden. Kandidaten voor het voorzitterschap zijn Hand Verlinde, momenteel waarne mend voorzitter en Noor Sam- kalden. „Het kan spannend worden", zegt Hans Verlinde, „beide kandidaten staan voor twee stromingen in de afdeling". Hij zelf zou dan voor de zoge naamde 'Ruurd van der Veer- richting' staan en Noor Sam- kalden voor de vrouwenrich ting. Noor Samkalden werd eerder door Ruurd van der Veer gevraagd zich kandidaat te stellen, maar heeft toen be dankt. „Als ik tot voorzitter wordt gekozen en er komen de juiste mensen in het bestuur, dan heb ik er wel zin in. Maar dan moet men wel bedenken dat het bestuur het werk moet doen en niet de voorzitter. SCHIEDAM ,,'t Klinkt misschien als een dooddoener, maar ik heb het uitstekend naar mijn zin. Tot nu toe is het me allemaal prima bevallen". Dit zegt Hans van Kleef, die met zijn 35 jaar de jongste wethouder is van het college van B en W, over zijn nieuwe baan. En het is maar goed dat het hem nog steeds bevalt, want hij is net een maand wet houder en moet er voorlopig voor vier jaar tegenaan. Al thans dat is de bedoeling. waarachter het tengere man neke net niet helemaal ver dwijnt, staat hij welwillend journalisten te woord die iets van hem willen weten, want publiciteit kan elke wethou der wel gebruiken, zeker wan neer je je nog in die functie moet bewijzen. Vuurdoop thuisvoelt op de zesde verdie ping van het stadskantoor blijkt wel als hem gevraagd wordt: „Is dit niet de kamer van Van Tilborg (de voormalig wethouder van financiën)"? „Nee, dit is mijn kamer", ant woordt hij gedecideerd. Gezeten aan een groot bureau, ln de raad anno 1983. Van Kleef nu: „Ik heb geen politieke carrière uitgestippeld". „Ik heb me deze maand geluk kig niet alleen maar hoeven lopen te verbazen hoe alles hier gaat. Ik heb hier en daar toch ook al mijn stempel kun nen drukken. Bijvoorbeeld in de commissievergadering waar het ging over het al of niet continueren van het werk van de bewonersdeskundigen. De eerste vergadering was ge lijk mijn vuurdoop en ik vind dat ik die goed doorstaan heb. Dat vonden anderen trouwens ook", zegt hij rustig aan zijn shaggie trekkend. Hans van Kleef heeft op het gebied van stadsvernieuwing en huisvesting, wat onder an dere tot zijn portefeuille be hoort, al de nodige ervaring opgedaan in zijn vorige baan als jurist op de afdeling huur- en subsidiebeleid van de afde ling huisvesting in Rotterdam en als lid van de commissie ruimtelijke ordening toen hij nog raadslid was. „Onderwijs is een ander ver haal, daar ben ik niet zo in thuis. De afgelopen maand heb ik soms hele dagen be steed aan het doornemen van onderwijsstukken. Er zijn zo veel zaken die lopen en daar moet je als wethouder toch wel wat vanaf weten. Je springt op een rijdende trein, en die gaat verdomd hard". Van Kleef is wat dat betreft „Ik heb immer zelf acht jaar in de raad gezeten", (archieffoto 1981) nuchter en zegt dat het beleid binnen een maand heus niet radicaal hoeft te veranderen: „Ik ben nog niet zover dat ik weet of het beleid wel om moet of niet. Posthoorn voer de volgens mij een goed on derwijsbeleid". „Je moet ook niet vergeten dat de ambtenaren, die vaak jaren' op een afdeling meedraaien veel ervaring hebben. Zij moeten dan ook het werk doen. De wethouder moet al leen zeggen welke kant het uit moet, die moet knopen door hakken en politieke beslissin gen nemen". Als een ambte naar het niet eens is met het beleid of de politieke klem- van een wethouder, dan moet hij volgens Van Kleef opstap pen, „een Moskou-gerichte communist gaat toch ook niet solliciteren in Wassenaar". Als wethouder ziet Van Kleef zich niet in eerste instantie als ombudsman. „Als iemand werkelijk overal nul op het rekest krijgt komt hij bij mij terecht. In zoverre heb ik wel een ombudsfunctie, maar in eerste instantie moet zo ie mand naar de raad toe, dat is het hoogste orgaan". Een wet houder zit voor de belangen van alle burgers en niet zozeer voor het individuele geval" Hellende vlak Heeft een wethouder veel macht? „Een wethouder kan stukken aan de raad tegen houden, hij kan zelf stukke, schrijven, dat zou je macht kunnen noemen, maar dan ben je wel op het hellende vlak bezig. De macht van een wet houder berust op gezag en niet op machtsuitoefening. Van Kleef ziet zijn wethou dersschap niet als een stap verder in zijn politieke loop baan. „Ik heb geen carrière uitgestippeld. Daar word je alleen maar ongelukkig van. Het enige waar ik aan denk is, hoe ik de materie zo snel mo gelijk onder de knie krijg en hoe ik negatieve ontwikkelin gen vanuit Den Haag kan te- Övèrvwoningbeheer heeft Van Kleef een uitgesproken me ning: „Schiedam moet mini maal twee woningcorporaties ■I Zie verder pagina 3 SCHIEDAM— Het verkeer op de 's Gravelandseweg zal de komende weken enige hin der ondervinden van de werk zaamheden die daar aan de rijbaan plaatsvinden. Het gaat hier om de recon structie en asfaltering van de 's Gravelandseweg tussen de Burg. Van Haarenlaan en de De Brauwweg, de noordelijke op- en afrit van de rijksweg en het kruispunt aldaar. Het ver keer zal via de andere rijbaan worden omgeleid. Van Kleef: „Posthoorn volgde een goed onderwijsbeleid". Een gigantische speciaalzaak waar ter plekke ruim 300 soorten tapijt vergeleken kunnen worden; waar u prijs en kwaliteit werkelijk kunt voelen. Daarnaast hebben wij de grootste vinylkollektie samen gesteld die u zich maar kunt voorstellen. Vrij A Fortuna en VFC maakten van de fi nale om het Vlaardings voetbalkampioenschap een ware voetbalthril ler. A Nieuwe brochure voor slachtoffers van sexueel geweld verspreid in Schiedam, Vlaardingen em Maas sluis. A Het inwonertal van Schiedam is het af gelopen kwartaal ge stegen. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 B per week SCHIEDAM Een aantal Turkse jongeren ontving afge lopen donderdag uit handen van de heer Hakkenbroek, hoofd van de afdeling Cul tuur, Sport-, en Jeugdzaken, het diploma dat behoort bij de computercursus, die de Turk se Vereniging dit jaar heeft Het was voor het eerst dat Turkse jongeren in Schiedam een speciaal voor hen opgezet te computercursus konden volgen. Deze opleiding werd opgezet in samenwerking met Educatief Centrum DT en fi nancieel mogelijk gemaakt door de gemeente Schiedam. Bij de raadscommissie onder wijs, en een delegatie van het bestuur van de Turkse Vereni ging aanwezig. SCHIEDAM— Het dagver blijf voor geestelijk gehandi capten 'De Woutershof' in de De Meesterstraat 38 houdt woensdag 11 juni open huis. Iedereen is van harte welkom tussen 10.00 en 11.30 uur en 14.00 en 15.00 uur. SCHIEDAM Wie deze week een gift deponeert in de col lectebus van het Anjerfonds die in het winkeltje van het Nationaal Coöperatie Mu seum in de Kethelstraat staat, ontvangt een kleine tegen prestatie. Hoe groot de gift ook is, men mag zich gratis laten wegen op een ouderwetse bascule en krijgt een op naam gestelde herinnering in de vorm van een weegcertificaat. Een gratis boek met veel kleu renfoto's over de Deltawerken ligt klaar voor degenen die meer dan tien gulden in de bus deponeren. Deze actie van het Nationaal Coöperatie Mu seum voor het Anjerfonds geldt op zaterdag 7 juni van 10.00 tot 16.00 uur en donder dag 12 juni van 13.30 tot 17.00 uur. Op zaterdag 14 en donderdag 19 juni kan men zich ook gra tis latpn wegen en is het boek over de Deltawerken voor f 7,95 te koop. Bovendien worden er dan drie dia-series vertoond, namelijk 'Margriet is de bruid (en Pieter de brui degom)', 'De spectaculaire brand op de Dam' en 'Wande lingen door oud-Schiedam', gemaakt door de stadsarchi varis Van der Feijst. 50JAAR MEUBELEN EN TAPIJTEN Toyota Celica Coupé eerste prijs: J. Brugts nr 107738. KLEURENTELEVISIE tweede prijs: R.C. van Gent nr 130666. fél VIDEORECORDER derde prijs Abdoelkadir nr 107685 TRANSISTOR-RADIO vierde prijs: J. van Geffen nr 134129 TRANSISTOR-RADIO vijfde prijs: B. Hunnego nr 115544. <tc7jUfclCf&tefv hoofdweg 18 tel.010- 4518844 capelle aan den ijssel Dames zomerpantalon. Met sportieve bandplooi en fancy steekzakken. 100% Katoen in div. kleu ren. Maten 38 t/m 46. A,d res- nü3&~ Ongebleekt lakenkatoen. Uitmuntende 100% katoe nen kwaliteit. Br. 250 cm 1^95 Nü 12.- Br. 190 cm 1&95NÜ1 O. Br. 1507^3- Damesbikini. Kwaliteit lycra. In twee verschillende modellen en streep dessins. Maten 36 t/m 44. Metalen vloerlamp. Metzwenkarm en katoenen kap, 0 50 cm. Hoogte 145 cm. Uitypering wit. 149? X Tumotron wasautomaat Degelijke, volautomatische bovenlader met 23 wasprogramma's. Onaf hankelijke temperatuurin- stelling, E-spaartoets, 550 toeren centrifuge. £99? Groente/sladroger en -wasser. Met perfekt draaiend mechanisme. Hoogwaardig kunststof. Uitvoering wit. ITrStT Afd.kl.huish.art. NÜ Stretch autostoelhoes. In camel of grijs. Set voor 2 stoelen met hoofdsteun of achterbank. 4&50' Nü 42.- Idem zonder hoofdsteun.

De Havenloods | 1986 | | pagina 1