0 DE HAVENLOODS ""leze krant Educatief Centrum voor tweede kans onderwijs KORTING TOT OP SPORTSHIRTS EN TENNISKLEDING Passage Theater gunt publiek een kijkje in culturele keuken Heden en verleden van de binnenstad gordijnen Wie wordt kampioen? Aad van der Hoeven bespeelt museumorgel >5&- ,32.S0 15.- O 010-4.699.444 11,95 Zomerkamp met clubhuis Oost Eetverslaving 'Kwaliteit moet gewaarborgd blijven' ■KM Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel Voordeel 98.- 1395 12* Diverse merken VROOM'SDREESMANN i DONDERDAG 12 JUN11986 35e JAARGANG NR.24 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN editie P SCHIEDAM SCHIEDAM Cultureel Schiedam pakt uit aan staande zaterdag. Het the aterseizoen is nog maar net afgelopen of het Passage Theater presenteert alweer een keur van artiesten, die komend seizoen in Schie- Hans Liberg dam te zien en te horen zijn. Dit gebeurt tijdens 'De Uitstuif Schiedam', een theatermarkt vergelijkbaar met de kunstmarkt in Rot terdam. Het theaterfeest wordt in geluid door de christelijke drumband en majorette pe loton Juliana. Dit muzikale gezelschap trekt vanaf 10.30 uur door het centrum en eindigt om 12.00 uur in het Passage Theater. Hier wordt als officiële opening van de Uitstuif de Roo Roosenzaal geopend door de voormalige wethouder van cultuur, Herman Post hoorn. Waar de naam Roo Roosenzaal vandaan komt, wordt tijdens de opening uit de doeken gedaan. En voor wie nu wel eens wil weten hoe het er aan de andere kant van het doek uitziet, worden rondleidin gen door het theater ge houden. Hiervoor moet men zich melden bij de in formatiestand van de Schiedamse Theaters. Korte optredens worden verzorgd door Hans Li- berg, hij brengt muziekthe ater, bet dansgezelschap Djazzex, de clownsduo's Ham en Hoppa en Waldo en Geert en het muziekthe ater van Marijke Nekeman en Klaar Plattel. Cabaret wordt gebracht door Klun- dert en Co, Zak en As en Paul de Leeuw. Verder is er muziek van het Robert Jan Noordhof Kwartet, een in de Tender regelmatig te be luisteren viertal. De actrice Joke Bruys geeft een kort interview en beantwoordt vragen van het publiek. Om 15.45 uur begint het volledige programma van Sanders en Ko met als titel 'De schrijver en het bewe gend papier'. Ook de Streekmuziek- school, het museum en de bibliotheek zijn op de Uit stuif aanwezig met een in formatiestand. De biblio- %Djazzex. theek presenteert boven dien allerlei materiaal over cabaret. De cabaretgroep 'Made in R.S.G.' verzorgt hierbij een optreden. Te vens vindt de prijsuitrei king plaats van de verha- lenwedstrijd uit de boe kenweek van dit jaar. Leerlingen van de muziek school geven uitvoeringen op onder andere gitaar, blokfluit, clarinet, trompet en piano. Voor de kinderen is er de hele middag een doorlo pend programma. SCHIEDAM In het Stede lijk Museum is tot 15 juli een tentoonstelling te zien over de oude binnenstad: 'Schiedam heden en verleden'. De tentoonstelling, die is in gericht naar aanleiding van het project 'Schiedam Schoon Natuurlijk' geeft een beeld van hoe de oude binnenstad er uit heeft gezien. Gezocht is vooral naar plekjes die nu ge heel of gedeeltelijk verdwenen zijn. Met behulp van een groot aan tal tekeningen van Octave de Coninck is een reconstructie gemaakt van de stad zoals die er ongeveer dertig jaar gele den uitzag. Verder is er een overzicht te zien van alle Schiedamse mo numenten, die opgenomen zijn in het boekje 'Kunst op straat', dat de educatieve dienst van het museum vorig jaar uitbracht. In de trapvitri- nes staat een aantal ontwer pen voor stadsverfraaiing dat door kinderen is gemaakt. Een enorme keuze van wel 300 verschillende stoffen, dess kleuren Vreselijk goedkoop, snel op m gemaakt en ov rzichtelijk voor u gerangschikt 120 cm breed Per m< m »Hii heeft een re- kenmachine, dus hij zal wel kunnen re kenen". Verhulsdonk over Wiegman. A De niet aflatende strijd van David de Beer tegen het apart heidssysteem in Zuid- Afrika. De Maassluise IJs- club had nog één lid: Jaap van Hamburg. Die zet de schaatsen in het vet en draagt de ijs baan over aan de ge meente. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM Clubhuis Oost organiseert van 4 tot en met 9 augustus een zomerkamp voor kinderen van 6 tot 13 jaar in de Brabantse bossen, vlakbij het dorpje Someren Heide. De kinderen belanden via een 'tijdtunnel' elke dag ergens anders, zo zullen zij een dag 'doorbrengen' in het stenen tijdperk, maar ook bijvoor beeld in een sprookjesland. En wat te denken van een tocht door de bossen in echte huif karren. Voor kinderen die meegaan en hun ouders of verzorgers, maar ook voor degenen die twijfelen en nog vragen heb ben, houdt de kampleiding een informatiebijeenkomst op woensdag 18 juni, van 19.00 tot 20.30 uur in het clubhuis, Galileistraat 86. De kosten voor dit kamp zijn f 95,00 per kind en voor elk volgend kind uit hetzelfde ge zin f 75,00. Voor aanmelden (uiterlijk tot 25 juni) of meer informatie kan men terecht bij Nelleke of Elske van het clubhuis, telefoon 47.35.435. SCHIEDAM De Schiedam se Vrouwenemancipatie Or- gansiatie (SVO) organiseert donderdag 19 juni in Barrika een informatie-avond over zelfhulpgroepen van vrouwen die aan eetverslaving lijden. De avond wordt gegeven door Peggy Pittwel. Zij zal uiteen zetten waarom vrouwen dwangmatig met eten bezig zijn en de methode die zij in groepen 'eetverslaving' han teert om erachter te komen waar de 'vreetbuien' vandaan komen. Tevens zal zij ingaan op de mogelijkheden om op een andere manier met dwangmatig eten om te gaan. In het najaar gaat Peggy Pitt wel een groep eetverslaving in Barrika begeleiden. Vrouwen, die geïnteresseerd zijn in deze problematiek of belangstelling hebben in het najaar deel te nemen aan de groep eetverslaving zijn don derdag 19 juni welkom vanaf 20.00 uur in Barrika, Lange Kerkstraat 62. SCHIEDAM Sommige mensen komen er bekaaid af wat de onderwijskansen betreft. Arbeiderskinde ren, meisjes en etnische minderheden. Komt dat doordat zij te weinig kan sen krijgen, of te weinig kansen grijpen? Kiezen zij de verkeerde vakken? Valt er eigenlijk wel te kiezen? Feit is in ieder geval: hoe minder opleiding, hoe gro- SCHIEDAM De eerste ron de van het wereldkampioen schap voetballen in Mexico zit er bijna op. Wie op grond van de eerste uitslagen een idee heeft welk land zich eind juni wereldkampioen mag noe men, kan meedoen met de prijsvraag die de bibliotheek Het antwoord op deze voor velen zo brandende vraag moet voor 20 juni ingeleverd worden in één van de estigin- gen van de bibliotheek. Er worden drie kwartaalabonne menten op het voetbalblad 'Voetbal International' uitge loofd. Gedurende het kampioen schap is er in filiaal Noord een fototentoonstelling te zien over vorige wereldkampioen schappen. De tentoonstelling bevat tevens boeken over voetbal. Bovendien wordt er een videoband vertoond met voetballessen van Wiel Coer- ver. Filiaal Noord is gevestigd in wijkcentrum De Blauwe Brug. ter de kans op werkloos heid. Het Educatief Cen trum voor Volwassenen, dat eind januari van start ging, probeert de achter stand die ontstaan is teniet te doen. „Vanaf 1980 wilden enkele or ganisaties, die zich bezighiel den met cursussen voor men sen in een achterstandsituatie, gaan samenwerken maar daar kwam het toen niet zo van. Het Landelijk Beraad heeft daarop een onderzoek gedaan waaruit bleek dat er in Schie dam een versnippering in or ganisaties bestond. Vervol gens is een nota geschreven en aangeboden aan de gemeen te". De gemeente stemde toe in het plan om te gaan samenwer ken, maar dat betekende dat weet je wat.je doet... JE BEKIJKT 'T MAAR kinddat heb ik allang gedaan.ik ben bij (kZpdderStw geweest en heb op onze nieuwe meubelen en tapijten enorm veel geld bespaard hoofdweg 18 capelle aon den i|ssel fel.010-518844 xwartianjtraaf 60-64 noorderboulevard rofterdamtel.010-663611 hillelaan 30-39 t.o.metroslation rijnhaven rotterdam-xuid tel.010-852273 iedere organisatie vijf uur van een beroepskracht moest inle veren om een zogenaamd coördinatiepunt in te stellen. Op datzelfde moment kwam echter de wet Basis Educatie, waarin gesteld werd dat er in de gemeenten een educatief centrum moest komen. En zo begon men te werken aan het opzetten van een educatief centrum in Schiedam. Ondersteunen „Hoofdtaak van het Educatief Centrum is het ondersteunen van onderwijsactiviteiten bij verschillende organisaties, zo als de Turkse en Marokkaanse Vereniging", zegt Van Tiggel- hoven. Zelf heeft het Educa tief Centrum dus geen uitvoe rende taak. Eén van de belangrijke taken van het ECV is de deskundig heidsbevordering bij de vrij willigers. Dit in verband met dé hoge eisen die aan vrijwil ligers gesteld worden. „De wet Basis Educatie schrijft voor dat er op elke acht cur sisten één beroepskracht moet zijn. Die beroepskracht moet dan sociale academie gedaan hebben met applicatie peda gogiek óf pedagogische acade mie met applicatie sociale academie. Dit is een hoge eis. En hiervoor zijn nog geen lan delijke opleidingen. Dus is het van belang om de vrijwilligers die je nu in huis hebt te trai nen op deskundigheid, zodat zij vrijstelling kunnen krijgen op grond van hun ervaring". Men wil die beroepskrachten recruteren uit de vrijwilligers die er nu werken bij de ver schillende organisaties. „Maar de vraag is natuurlijk of zij dat willen en of het be taalde arbeid wordt of niet. Dit wordt in een later stadium nog vastgesteld", zegt Van Tiggelhoven. Volgens hem is het nadeel van betaalde krachten, dat veel. cursisten hen veelal zien als docenten, terwijl de afstand tussen onderwijsgevenden en onderwijsvragenden bij de doelgroepen die het ECV op het oog heeft zo klein mogelijk gehouden moet worden. „Maar de kwaliteit moet wel gewaarborgd zijn, dus trai ning". Taalvaardigheid Dat zoiets als een alfabetise ringscursus van groot belang is blijkt wel uit de cijfers: on geveer 300 mensen in Schie dam kunnen zich met de taal vaardigheid die zij hebben niet redden. De afgelopen vijf jaar hebben zo'n 100 mensen aan deze cursus deelgenomen. De meeste van hen werden door de huisarts of het maat schappelijk werk doorverwe zen. Op het educatief centrum werken vijf beroepskrachten, kan men alle inlichtingen krijgen over cursussen, die in Schiedam gegeven worden. Aan de balie en voor de alfabetisering. „Maar wij houden ons niet uitsluitend bezig met de zoge naamde basiseducatie. Ook ondersteunen wij cursussen Frans, Engels en dergelijke. Wanneer mensen hier komen en om een cursus vragen die er op dat moment niet is, kunnen wij bekijken of er mogelijkhe den zijn om bij voldoende be langstelling zo'n cursus te starten", zegt Van Tiggelho- Ondanks dat het Educatief Centrum, dat gevestigd is in het M.C.M. de Groothuis aan de Stadhouderslaan, wordt het vrijdag 20 juni officieel geopend. Dit zal om 15.00 uur plaatsvinden. Van Tiggelhoven. SCHIEDAM Organist Aad van der Hoeven geeft zaterdag 14 juni een concert op het mu seumorgel in de aula van het Stedelijk Museum. Aad van der Hoeven studeer de orgel en piano aan het Rot terdams Conservatorium waar hij zijn solistendiploma behaalde. Tevens studeerde hij koordirectie in het Duitse Leipzig. Momenteel is hij dirigent van drie grote koren, waaronder het grootste mannenkoor van Nederland, het tweehonderd vijftig leden tellende Christe- Aad van der Hoeven. Den Haag. Als organist is Aad lijk Residentie Mannenkoor in van der Hoeven verbonden aan de Hillegondakerk in Rot terdam. Daarnaast is hij do cent schoolmuziek. Voor zijn verdienste als kerk musicus is hij onderscheiden met het draaginsigne van de Nederlands Hervormde Kerk en de stad Rotterdam kende hem de Erasmusspeld toe. Voor zaterdag heeft hij een programma samengesteld met werken van onder andere Marcello, Mozart, Mendels sohn, Haydn, Sabadini en Young. Het concert begint om 15.00 uur en duurt ongeveer drie kwartier. De toegang is gratis. Herenbadjas. 100% Katoen. Kleuren wit, grijs of lichtblauw. Maten Mt/mXL. Gouden vriendschapsring 14 Krt. Fraai gediamanteerd. Maten 15V2 t/m 19. Casio Ana-Digi AQ 340. 24-uurs alarm. Stopwatch tot 1 /10 sec. 2 Tijden en uursignaal. 12-of 24-uurs uitlezing. Chroom-kast en metalen band. Afd. horlogerie fiU Ricky Nelson "All my best". Herdenkingselpee met 22 hits. O.a. Hello Mary Lou, Travelin' Man, Garden Party. LP of n i Ivi Hibachi barbecue. Dubbele uitvoering met verstelbare roosters. Afm. ca. 25 x 42 cm. 1835" La Tour de France 1983 AC Cötes du Roussillon Villages. Volle, fruitige rode wijn. 2 Flessen in kadoverpakking. 1330" Petri PX7 autofocus sche belichting. Instelbaar van 64 tot 400 ISO. Infrarood. Ingebouwde -249T- F elektronenflitser en objec- M tiefbeschermer. Automati- Nu M«/« Bosch PFZ 550E alleszaag. 550 Watt. Elektronisch ge stuurd. Dubbel geïsoleerd en radio/tv-ontstoord. Regelbaar van 500 tot 2.600 slagen/min. -27ST- Set 3 extra zagen van .1635-NÜ15.- Ook geldig op de koopavond.

De Havenloods | 1986 | | pagina 1