©DE HAVENLOODS Hafkamp: "Ik wil af van polariserende discussies" 'Een goed verhaal moet liefde, humor en mededogen uitstralen' NEEM EENS 'N KIJKJE.. 14?5 Een kijkje in de vuilniswagen .79.- J.9S 175.- Alleen met vergunning hengelen De impasse ligt bij bewonersverenigingen EHBO diploma Opbrengst Astma Fonds Parkvijvers vol karpers Orgelconcert in Grote Kerk Speelplaats in Noord van start Eerste paal Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel 22.- 10.- 595.- VROOIVmDREESMANNi DONDERDAG 19 JUN11986 35e JAARGANG NR.25 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN editie P SCHIEDAM SCHIEDAM „Waarom willen mensen schrijven? Ik geloof dat het een pathologi sche afwijking is, een ziekte, een gedrevenheid". Dit schrijft de auteur Maarten Biesheuvel in het voorwoord van de verhalen- en gedich tenbundel 'Ingebrande scène en andere verhalen'. Dit boekje werd zaterdag tij dens de Uitstuif in het Pas sage Theater gepresenteerd. Het is het resultaat van de amateur schrijverswedstrijd die gehouden werd in de Boekenweek 1986. Het eer ste exemplaar reikte Bies heuvel uit aan zijn vrouw Eva. De winnaar van deze wed- stijd werd Pim Cuijpers met zijn verhaal 'Ingebrande scène', tevens titel- van het boekje. De jury was het bij na unaniem eens over zijn eerste plaats. Dit geeft de prestatie van Pim wel aan, zeker wanneer bedacht wordt dat de jury tweehon derd verhalen en gedichten ter beoordeling voorgescho teld kreeg. 'Ingebrande scène' is het verhaal van Harrie Over- veen, die met zijn vriendin Elisabeth in een verzor gingstehuis woont. Op een dag wordt Elsiabeth niet goed en realiseert Harrie zich dat hij absoluut niet zonder haar zou kunnen, „dit kon een van die scènes uit zijn leven worden die zich in zijn geheugen vast zou branden..". Een verhaal met een onverwachte wen ding. tien andere verhalen en ge dichten van de overige prijs winnaars. De bundel is uit gegeven door de Schiedamse uitgeverij Scriptum die in nog geen twee weken de goed verzorgde bundel ver vaardigde in een oplage van 500 exemplaren. Tijdens de presentatie was Hans Rit- man van Scriptum aanwe zig. „Ingebrande scène en ande re verhalen" is voor f 9.90 in De omslag van het boekje werd Het boekje bevat verder nog de boekwinkels te koop. ontworpen door Edwin Hagendoorn. SCHIEDAM Bij controle langs de Schiedamse water kanten is gebleken dat veel hengelaars zonder vergunning in de singels zitten te vissen. Hengelen is dan ook alleen toegestaan indien men in het bezit is van een vergunning. Deze is voor een bedrag van f 2,50 per jaar te krijgen bij de hengelsportwinkeliers Mak, De Schie en Van Leeuwen. Het niet hebben van een ver gunning kan vervelende ge volgen hebben. SCHIEDAM— het plan van Bewonersvereniging Schiedam-Zuid (BVSZ) om de wethouder van Welzijn, Luub Hafkamp (WD), uit te dagen tot een openbaar debat over het opbouw werk is in duigen gevallen, omdat Hafkamp een derge lijke discussie niet ziet zit ten. „Dit betreuren wij ui termate en het verbaast ons, want het leek ons juist zo'n ontzettend goed idee", zegt Dienie Nesse, voorzit- SCHIEDAM De EHBO- vereniging 'St. Liduina' heeft de cursus '85-'86 afgesloten met de uitreiking van de eer- ste-hulp-diploma's aan alle cursisten van de opleiding voor beginners. Onder de geslaagden is een Turkse mevrouw, die ondanks de taalbarrière de cursus suc cesvol afsloot. Tijdens de cursus werd veel aandacht besteed aan sport blessures en het voorkomen hiervan. Ook werden sportta petechnieken en massage be handeld. In het nieuwe cursusjaar staan sport, reanimatie en on gevallen in en om de school centraal. Deze cursus start be gin oktober in het kruisge- bouw aan het Bachplein. In formatie hierover kan men krijgen bij mevrouw van der Wal, telefoon 4711080, me vrouw Marreveen, telefoon 4712134 of bij de heer de Veth, telefoon 4706303. ster van de bewonersvere niging. Volgens de BVSZ wordt het hoog tijd dat er iets aan het opbouwwerk gedaan wordt. Het SIVOS, Stedelijk Insti tuut voor Opbouwwerk Schie dam, zit namelijk al een aan tal maanden te wachten op een besluit van B en W om twee opbouwwerkers te be noemen. Eén van hen zou dan Armand van Puyvelde moeten worden, die door de bezuini gingen werkloos opbouwwer ker is geworden. „Het wach ten op 'nieuw' opbouwwerk zijn we erg moe", aldus de BVSZ, „voor ons is opbouw werk hard nodig. Als organi satie dreigen we nu te ver drinken in het werk". „In een verkiezingsadverten tie van de WD stond echter dat deze partij zoveel had ge daan voor het opbouwwerk. Hoeveel dat is, of nog zal wor den willen we graag aan de hand van deze discussie toet sen", meent Dienie Nesse. Uitdagen De open brief, waarin Haf kamp voor deze discussie uit genodigd werd, viel bij hem niet zo goed. „Ik kreeg de brief via via en later dan anderen. De brief was al naar buiten SCHIEDAM— De jaarlijkse collecte voor het Nederlands Astma Fonds, die onlangs ge houden werd heeft in Schie dam een bedrag opgeleverd van f 15.059,- op de werkelijk waanzinnig goeie leershow van meubelen en tapijten hoofdweg 18 capelle aan den ijssel fel.010-4518844 gegaan en een dag later kreeg ik hem pas", zegt Hafkamp. Maar dit is niet de reden waarom hij zich niet tot een openbaar debat laat verlei den. „De wijze waarop de be wonersvereniging mij uitno digt geeft aan met welke in stelling men het gesprek in wil gaan. Ik ben uitgedaagd tot een debat. Op deze manier stuur je aan op het aanvallen van een wethouder en afzetten tegen wat hij in het verleden gedaan heeft". De open brief echter spreekt geenszins van een uitdaging, maar nodigt de wethouder al leen maar uit. Uitdagen werd wel gebruikt in de kop van een stukje hierover in het Rotter dams Nieuwsblad. Hafkamp ziet absoluut geen heil in zo'n discussie: „Als je uit de impasse wilt komen, dan moet er een discussie aan gegaan worden met de drie grote partijen en niet tussen opbouwwerkers en de wet houder. Ik ben niet bang om de discussie aan te gaan, maar niet op deze manier". Volgens Hafkamp is de impasse, waar in het opbouwwerk momen teel verkeert niet zozeer het gevolg van het gemeentelijk beleid, „maar de impasse zit bij de bewonersverenigingen, die er met elkaar niet uitko men". Op de afwijzende reactie van Hafkamp reageerde BVSZ: „Hafkamp meende er geen goed aan te doen om op deze manier in het 'spotlicht' gezet te worden. Hij had volgens zijn zeggen al de naam het opbouwwerk om zeep te wil len helpen, waardoor hij er geen goed aan meende te doen door alleen maar af te kunnen gaan". Hafkamp: „Ik heb die naam inderdaad, en daarom is deze vorm niet juist. Deze constructie zet je in een moei lijke situatie, je wordt voor het blok geplaatst. Je kunt je zeggen en dan probeert men je af te maken en je kimt nee zeggen en dan wordt je in de hoek geplaatst van 'hij durft niet'. Maar ik ga voor nie mand opzij. Ik wil alleen af van polariserende discussies. Het gaat er omj hoe de bewo nersverenigingen het op bouwwerk invullen en hoe dat naar de gemeente toe gebracht wordt". De impasse De BVSZ is tamelijk teleurge steld, omdat Hafkamp reeds voor de gemeenteraads-ver- kiezingen had beloofd met het SlVOS-bestuur te zullen pra ten. De vereniging vraagt zich af waarom dit nog steeds niet gebeurd is. „Volgens Haf kamp, omdat het SIVOS-be- stuur een procedure was be gonnen om de twee aangestel de opbouwwerkers aan het werk te krijgen. Maar het is toch te gek om los te lopen dat er twee mensen in de wacht kamer vol ongeduld zitten te wachten, terwijl ze al be noemd waren. De reden hier van is echter, volgens de BVSZ, dat Nieuwland en Cen trum zich uit het SIVOS-be- stuur hadden teruggetrokken uit vrees dat de oude wijken hen van het opbouwwerk uit zouden sluiten of alle uren naar zich toe zouden trekken. Dit is volgens de BVSZ niet de bedoeling. Het is volgens deze vereniging voor iedereen van groot belang een goed op bouwwerk te krijgen. Daarom wil de BVSZ met de wethou der praten, omdat hij uitein delijk de laatst verantwoorde lijke persoon hiervoor is. „En als de vorm van de discussie niet goed is, willen wij daar graag over praten SCHIEDAM De hengel sportvereniging 'Schiedam en Omstreken' heeft de afgelopen weken een groot aantal jonge karpers uitgezet in de vijvers van het Beatrixpark. Dit is gebeurd naar aanleiding van het onlangs uitgekomen beheersplan. Hierin staat dat de vijvers in het park vooral bestemd zijn voor karpers. De uitgezette karpers zijn nog klein en moeten flink door groeien, maar verwacht wordt dat dit snel zal gebeuren, om dat uit onderzoek is gebleken dat in de visvijvers voldoende voedsel aanwezig is. Het is de bedoeling dat ook de komende jaren flink wat kar pers worden uitgezet. De zeer oude karpers, die een natuur lijke dood sterven, worden op deze wijze vervangen. Reiswekkers. Stevige opwindbare wek ker in div. kleuren o.a. ro ze, blauw, zwart of wit. Met 3 maanden garan tie Nu slechts Ook leverbaar in quartz uitvoering (exkl. batterij) voor 19,95 „Wij ronselen niet", zegt het HVO-bestuur verontwaardigd na be schuldiging van DVO'32. Beide clubs schreven elkaar een lange brief. Schiedamse ambte naren winnen voetbal toernooi in Maassluis. Monument aan Kor te Haven totaal ver woest. Het Streekmusuem Jan Anderson heeft het nodige bedrag voor de renovatie van de zol der bijeen. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 W*Mfc WÊ SCHIEDAM De organist van de hervormde Catharina- kerk en dirigent-organist van de rooms-katholieke Sint Bartholomeuskerk in Zeven bergen, Lambert van Eekelen, geeft zaterdag 21 juni eencon cert in de Grote Kerk. Van Eekelen studeerde aan het Rotterdams Conservatori um en behaalde daar bij An- dré Verwoerd het solistendi ploma. De onderwijsacte pia no haalde hij bij Elly Salomé. Aan het toenmalige Neder land Instituut voor de Katho lieke Kerkmuziek in Utrecht verwierf Van Eekelen zijn di ploma koordirectie. Deze organist specialiseerde zich in grote romantische werken uit de Franse en Duit se orgelmuziek. Met het Bra bants Kamerorkest gaf hij uit voeringen van de concerten van Handel en Poulenc. Aanstaande zaterdag brengt Van Eekelen composities ten gehore van Couperin, Bach, Bastiaans, Tinei, Bijster, Flor Peeters en Anthon van der Horst. De toegang is f 5,-. Houders van een C.J.P. of Pas 65 beta len f 3,50. Aanvang: 20.15 uur. Twintig semi-bungalows in Woudhoek-Noord SCHIEDAM De bouw speelplaats in Schiedam- Noord wordt maandag 23 juni officieel geopend met het slaan van de eerste paal voor de huttenbouw. Op dezelfde plaats als vorig jaar, achter flat 4, naast het Bachbos, kunnen kinderen van 6 tot en met 12 jaar naar hartelust hutten bouwen. Ver der worden er ook sport- en spelactiviteiten en een barbe cue georganiseerd. De eerste week is de bouw speelplaats open van 15.00 tot 18.00 uur en van 28 juni tot en met 12 juli van 10.00 tot 17.00 uur. De entree is vijftig cent, een abonnement voor drie we ken kost vijf gulden. Gert en Hermien SCHIEDAM In de Haven- kerk, Lange Haven 70, van de Johan Maasbach Wereld Zen ding wordt vrijdag 27 juni een concert gegeven door het duo Gert en Hermien Timmerman. Zij zullen zingend vertellen en getuigen over wat er in him leven is gebeurd. In het lied 'Tussen mij en deze wereld' vertellen Gert en Her mien hoe zij werden getrok ken uit deze wereld van heb zucht, schijn en genot, waarin God geen plaats heeft. Aanvang: 19.30 uur. De toe gang is vrij. SCHIEDAM In Woudhoek- Noord werd verleden week woensdag de eerste paal ge slagen voor een vervolgfase in het bestemmingsplan aldaar. Deze vervolgfase bestaat uit de bouw van twintig semi- bungalows in de vrije sector en negentien premie B wonin gen. Nog voordat de eerste paal de grond inging, waren de meeste wfoningen van dit complex verkocht. De wonin gen worden gebouwd door de werkmaatschappij Eurowo ningen. SCHIEDAM Leerlingen van de basisschool 'de Singel' brengen dinsdag 24 juni een bezoekje aan de Openbare Nutsbedrijven. Hiermee slui ten zij het excursieseizoen voor basisscholen naar dit be drijf af. Een groep behandelt het mi lieuproject aan de Van Heek straat en de andere groep neemt een kijkje bij de Bui- tensluis en de Koninginne- brug aan de Voorhaven. Jan de Windt, milieucontroleur van de ONS, vertoont een dia serie, waarbij de leerlingen het een en ander wordt uitge legd over de noodzaak van een schone omgeving, het herge bruik van afval en het beper ken van afvalstromen. overslagstation besluiten de excursie. De excursies werden verzorgd door de ONS en het bureau onderwijsconsulent van de gemeente. Onlangs brachten zij ook een aanvullende energielesbrief uit, die met een zogenaamde energieleskist op de Jan Ligt- hartschool werd geïntrodu ceerd. Deze energienota vormt een practisch deel van de computerles op school. Deze maand wordt de laatste hand gelegd aan de lesbrief 'Water', die in het kader van de viering '100 jaar waterlei ding Schiedam' in het nieuwe schooljaar wordt uitgebracht. Deze lesbrief sluit aan bij an dere 'wateractiviteiten', zoals een tentoonstelling in het mu seum, een bezoek aan het mi lieuschip Rival en het project de Poldersloot. Kunststof grastapijt. Met noppenrug voor slip vastheid en waterafvoer. Br. 200cm.4fc9S-Nü 44.- Br. 133cm.3i50-Nü 28.- Br. 100 cm. -25T- Mooie poppewagen met opklapbare kap en stevig onderstel. Kleuren blauw of rood. Hoortoestelbatterijen type 675. Nieuw! 6 Stuks in een handige draaiver- pakking. 100% Garantie. West-Duits kwaliteits- produkt.JMW 200 x 260 cm J2£ffNü 150 x 250 cm.-2230-Nü 20.- 60 x 70cm.J4^95" Marvin Gaye. LP met 12 toppers waar onder natuurlijk de hit 'I heard it through the gra pevine'. Ook op musicas- sette. Per stuk aar nu IZr W andel wagen-buggy Met kap en verstelbare rug. Chroom frame. Ka toen grijs met wit/rode Supertech Standard WT-432 portabele zwart/wit TV. 31 cm. beeldbuis, daglichtscherm. Rege laars voor kontrast en helderheid. Telescoop antenne. Geschikt voor 12Ven220V. Affn. 34 x 30 x 29 cm. imr- Sportieve tent Ameland. Polyester/katoen. 1 -Stoks pyramide tent met Gewicht 17,5 kg. royale woonruimte en af- £75? Ook geldig op de koopavond. i

De Havenloods | 1986 | | pagina 1