0 Wordt Blankenburgtunnel tweede oeververbinding? RfffSTOI. Filevorming bij Beneluxtunnel als gevolg van renovatiewerk halve prijs O010-4.699.444 Hoogstraat wil zich promoten Wegennet soms al overbelast Stremmingen scheepvaart Zomerfeest op Bachplein Bibliotheek met vakantie WIJ DOEN'T WEER!!! Heeft u ook boeken over wielrennen? 1 mS4r 29*26.- VROOMS DREESM ANN DONDERDAG 3 JUL11986 35e JAARGANG Nr. 27 Qde havenloods HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN editie P SCHIEDAM WATERWEG-NOORD De oostelijke buis van de Beneluxtunnel, de belang rijkste oeververbinding tus sen Vlaardingen/Schiedam en de zuidelijke Maasoever, zal van zaterdag 5 juli tot en met zondag 3 augustus ge sloten zijn. Hierdoor zal de tunnel in deze periode onge twijfeld veelvuldig in de verkeersinformatie genoemd worden als één van de grote filevormende plaatsen in Nederland. De renovatie van de tunnel valt in het kader van een grootscheeps renovatiepro ject van alle tunnels die in beheer zijn van Rijkswater staat. Het doel van de reno vatie is om de tunnels ge schikt te maken voor ver voer van brandgevaarlijke stoffen en ze in te richten naar de huidige inzichten op het gebied van verkeersvei ligheid en verkeersafwikke ling. De werkzaamheden aan de Beneluxtunnel zijn nu zover dat begonnen kan worden met het aanbrengen van de hittewerende bekleding. Hiervoor sluit men de tun nelbuis af. Zou dit niet ge beuren, dan duurt het kar wei zes tot negen maanden. Nu duurt het werk een klei ne maand, maar dan wordt er wel dag en nacht doorge werkt. Tevens heeft Rijkswater staat voor deze zomerperio de gekozen, omdat in de bouwvakantie de verkeers drukte aanmerkelijk minder is dan in andere perioden. De westelijke buis is dan ook volgende zomer aan de beurt. Het verkeer wordt zo vroeg mogelijk op de files bij de Beneluxtunnel geatten deerd. Maar Rijkswaterstaat heeft ook een alternatieve route uitgezet voor automo bilisten die de file willen ontwijken. Deze route leidt over de Van Brienenoord- brug. Dat men in de spitsu ren hier in de file komt te staan in een zekerheid van elke automobilist. Dus men kan kiezen of in de file voor de ene tunnelbuis voor de Benelux of in de file voor de Van Brienenoordbrug. In de file staat men vast en zeker. SCHIEDAM De winke liersvereniging van de Hoog straat is op zoek naar jongelui boven de 18 jaar die in het Hoogstraat-promotie-team willen. Tijdens de activiteiten in het centrum zal dit team opdra ven en door het uitdelen van promotie-materiaal de aan dacht vragen voor de 'Winkel promenade Hoogstraat'. Het is de bedoeling dat het team 15 juli voor het eerst in actie komt. Dan zijn er tv- opnamen voor het TROS-pro- gramma 'Tobbedansen' in de Lange Haven. Wie het wel ziet zitten om in een speciale Hoogstraat-outfit folders uit te delen, kan zich voor 15 juli schiftelijk melden (met pasfoto) bij de winke liersvereniging, Postbus 75, 3100 AB Schiedam. Informa tie kan men verkrijgen door even te bellen met nummer 473.50.40. TAPIJT GORDIJNEN SCHIEDAM— in Schiedam worden in juli televisie-opna men gemaakt voor het pro gramma 'Ter land, ter zee en in de lucht', onderdeel Tobbe- dansen. In verband hiermee zal de Lange Haven vanaf maandag 14 juli tot en met donderdag 17 juli geheel voor de scheep vaart gestremd zijn. Het scheepvaartverkeer on dervindt ook hinder van werkzaamheden die in de pe riode van 14 juli tot en met 26 juli verricht worden aan de Koninginnebrug over de Bui- tensluis in de Voorhaven. De stremmingen kunnen uitlopen tot enkele uren. WATERWEG NOORD De Werkgroep Oeverbe- langen Europoort/Botlek- gebied, waarin de gemeen ten Albrandswaard, Ber- nisse, Brielle, Hellevoetl- suis, Rozenburg, West- voorne en de Stichting Europoort/Botlek samen werken, heeft onlangs een brochure uitgebracht on der de titel 'De Blanken burgtunnel: Broodnodig'. In deze publicatie wordt gesteld dat als er een twee de westelijke oeververbin ding moet komen, de Blan kenburgtunnel, die tussen Rozenburg en Maassluis moet komen de beste op lossing is. Rijkswaterstaat geeft vooralsnog de voor keur aan een tweede Bene luxtunnel, met fietspad. De voorzitter van de Werk groep, burgemeester Van der Goot van Rozenburg zei in zijn toespraak bij de overhan diging van de brochure aan de voorzitter van de Raad van de Waterstaat, Dr. Ir. W.F.Schut: „De Blankenburgtunnel is de beste oplossing. Ik noem u de lagere transportkosten, de kortere reistijd, de betere be reikbaarheid van grote recre atiegebieden en de strategi sche waarde van deze tunnel. Overbelast In zijn functie van voorzitter dient de heer Schut een advies uit te brengen over een zoge naamde afwegingsstudie die door Rijkswaterstaat is ge maakt. In deze studie wordt zeer wenselijk geacht dat er een tweede westelijke oe ververbinding komt, omdat „het hoofdwegennet rond Rotterdam nu al zwaar belast wordt door het verkeer en ge deeltelijk zelfs overbelast- Verwacht wordt dat dit in de toekomst alleen maar erger zal worden. Vandaar dat er voor dit verkeersprobleem een oplossing gezocht moet wor den. De conclusie dat er dus een Blankenburgtunnel moet komen in plaats van een twee de Beneluxtunnel deelt de overheid echter (nog) niet. De Werkgroep heeft de brochure met name samengesteld voor 'diegenen die nog niet op 'onze' lijn zitten, de anders denkers en de nog 'zwevende, kiezers", zo zei Van der Goot. Wat zijn volgens de werk groep de grote voordelen van de Blankenburgtunnel? Nu dat de ontwikkelingen op de Maasvlakte en in het Euro- poortgebied gunstig zijn, de bedrijvigheid in deze gebie den weer opleeft en het zwaartepunt van de haven- en industriële werkzaamheden zich steeds meer in westelijke richting verplaatst, neemt fi levorming per kwartaal toe.Een snelle afwikkeling van het noord-zuid-verkeer is noodzakelijk. De Blanken- I Ingeklemd tussen bedrijven waar ongevallen kunnen voorkomen, de waardoor transport van gevaarlijke stoffen plaats vindt, heeft Rozenburg Blankenburg biedt een snelle vluchtweg in noordelijke richting. wegen en leidingen, waarover en gevaarlijke ligging. De burgtunnel is een korte weg hiervoor. De werkgroep wijst in dit verband op de kostenbe sparing voor het vervoer over de weg. Berekend is dat de Blankenburgtunnel in verge lijking met een tweede Bene luxtunnel een besparing ople vert van bijna 400.000 kilome ter per dag. Dit zou een bespa ring betekenen van 11.5 mil joen per jaar. Een tweede aspect waar de werkgroep op duidt is de be reikbaarheid van verschillen de gebieden zoals de Maas- écht leer met voetbed bruin en bordo maten 40 45 winkelprijs 24.95 deze week bij Bristol slechts Zuiderterras winkelc. Zuidplein I 'De Blankenburgtunnel: Broodnodig', (foto: Cor Vos) vlakte, het Europoortgebied en het Westland. Ook de re creatiegebieden zouden beter bereikbaar zijn. Vooral voor fietsers. Verder wordt het woongebied Rozenburg genoemd en het belang van de Blankenburg tunnel voor dit gebied. „Uit plaatselijke informatie blijkt dat de sociale contacten, voor al de laatste twintig jaar, sterk op Maassluise en de ge hele noordoever gericht zijn. Veel bewoners van Rozenburg worden veelal in het Holyzie- kenhuis in Vlaardingen opge nomen en de jeugd van Rozen burg gaat naar scholen in Maassluis, Vlaardingen en Schiedam. Momenteel is de capaciteit van de pont te ge ring. De aanleg van een Blan kenburgtunnel zal het woon- en leefklimaat hier verbete ren", aldus Van der Goor. Eerste plannen voor de aanleg van een Blankenburg tunnel dateren uit 1964, maar toen zag het er al naar uit dat 'de totstandkoming van deze tun nel nog lang op zich.zal laten wachten." Van der Groot sprak de hoop uit dat nu, na de plannen voor een Blanke- burgtunnel weer in de belang stelling zijn gebracht, niets meer een spoedige aanleg in de weg staat. 0PPSC hield vier jaar lang stand in de hoogste klas van het zaterdagvoetbal. Op ei gen kracht en met eigen mensen. Want het be stuur vertikte het om geld van de club te be steden aan het 'kopen' van spelers. Helinium doet ar cheologische vond sten bij de Vijfsluizen. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM Het Bachplein is vanavond, donderdag 3 juli, het toneel van een groot zo merfeest, dat georganiseerd wordt door de Stichting Sa- menlevingsopbouw-Noord (SSSN). Het feest begint met record wedstrijden voor jongeren en volwassenen. Het onderdeel waarin een poging gedaan wordt recordhouder te wor den, kan variëren van zand happen tot lantaarnpaalzitten en hardlopen. Alle pogingen en records worden genoteerd in het zogenaamde 'Northern records book'. Voor de kleinen is er van avond een lampionnenoptocht door de wijk. De stoet wordt voorafgegaan door een draai orgel. Het zomerfeest begint om 19.00 uur, tevens het tijdstip waarop de recordjagers in ac tie komen. De lampionnenop tocht start om 21.00 uur. Op het buitenterras is er van avond voldoende te eten en te drinken. SCHIEDAM In de komende vakantieperiode zullen de vestigingen van de biblio theek volgens een bepaald schema gesloten zijn. Als eerste sluiten de filialen Oost-Jeugd, Zuid en Nieuw- land. Zij zijn met vakantie tot en met zaterdag 12 juli. De filialen Noord en Oost sluiten van 14 juli tot en met 26 juli. De hoofdbibliotheek en de jeugdbibliotheek zijn gesloten van 28 juli tot en met 9 augus tus. Als service aan het publiek zal worden toegestaan dat voor de vakantieperiode extra boe ken worden geleend. Boven dien kan men met een geldige lenerskaart in alle vestigingen lenen. 17 MELODIEËN LCD herenhorloge met 7 melodieën. Met o.a. alarm, chrono graaf, uursignaal, uren, minuten, sekonden, dag en datumaanduiding. Met verstelbare band, ned. gebruiksaanwijzing en 3 maanden garantie. van 257-voor let op onze advertentie en maak kans op een gratis auto d&'Xmeubelen en tapijten hoofdweg 18 copelle aan den ijssel tel.010-4518844 SCHIEDAM In de biblio theek aan de Lange Haven en in het filiaal in Nieuwland is tijdens de Tour de France een tentoonstelling te zien over dit grootse wielerevenement in Frankrijk. Rijwielhandel Hoppstein stel de voor deze tentoonstelling originele wielerattributen be schikbaar en het maandblad 'Sport International' stond fraaie wielèrpersfoto's af. De tentoonstelling geeft met behulp van foto's een beeld van vooral de geschiedenis van de Ronde van Frankrijk en van toprenners uit de Tour van de laatste jaren. De bibliotheek zelf heeft veel boeken en tijdschriften over de wielersport uitgestald. Als service is er een literatuurlijs tje gemaakt van de in de hoofdbibliotheek aanwezige 'wielercollectie'. Uitgeleende wielerboeken kunnen boven dien gratis worden gereser veerd. De tentoonstelling is in de hoofdbibliotheek te zien van 4 tot 26 juli. En in het filiaal in Nieuwland van 14 tot 26 juli. 24+3 Extra Vendomatic Stikt recht en zigzag. Met knoopsgatautomaat en naait knopen Garantie Luchtbed. Sterk gerubberd katoen. Eén seizoen garantie. 135x200 cm, 994*88.- 75x200 cm, van 't mes Molton Vendor matrashoes. 90% Katoen 180x200 cm, <48.- 140x200 cm, 29* 34.- 90x200 cm. 29+s 26.- Katoen Uni, piqué Nieuw! Maxi AgfacolorXR 100 negatieffilm 24 Opnamen 3 extra. Per 3 stuks Jong belegen goudse kaas, vers van het mes Per kilo M L en XL In diverse kleuren Ook geldig op de koopavond

De Havenloods | 1986 | | pagina 1