mm- 'Basketball hoort bii mij even niet tot de top twee' n i w Agarxla ■iïilMiaMaiytfaTlgiïil Zwemvierdaagse in Groenoord tvOfr 1/ ©DE HAVENLOODS LANCaS DE WATERWEG Peter Kloet uitbeeld Handbal start half augustus BABBELAAR LEEF JE EENS UIT Aanmelden recreatieve triathlon Fietsen en schaatsen in Maasland DONDERDAG 14 AUGUSTUS 1986 33-584 Sportredactie Oe Havenloods Postbus 220 3130 AE Viaardingan WERELDGOAL Bep Bakhuys moet het hem per soonlijk hebben voorgedaan, want de voltreffer waarmee hoofdambtenaar Ab van Rijn de sportraad zaterdag tegen het Ex celsior M-bestuur op een 2-1 voorsprong zette, was een com plete replica van de goal, die Bak huys onsterfelijk maakte. Een wereldgoal dus, die in de sportieve annalen van de sport raad meteen een historischee doorbraak teweeg bracht. De MSR-leden hadden op het voet balveld noch in de hockey-arena (tegen het Evergreenbestuur) ooit gewonnen. HOGE BALLEN Aan de Lavendelstraat bleek de aanhouder ook te kunnen winnen. Peter Kloet (MSR) zorgde voor het openingsdoelpunt en balvirtuoos Frans van der Burg voor de gelijk maker. Dat laatste bleef de enige treffer van Excelsiorzijde, dat pal voor het einde wel een bal van de krui sing terug zag komen. Ongetwij feld heeft de MSR zijn winst mede te danken aan (reserve)doelman Jan Deursen. Lage ballen pakte hij met een routine, alsof hij al jaren tussen de palen staat en hoge ballen keek hij eruit. NEUS Opvallende rol was er uiteraard ook weer voor MSR's Herman van Hoeven, die zich ditmaal eens niet op 'dienstsloffen' voortbewoog. Nee, leraar Van Hoeven (toe schouwer langs de kant: „Wat een techniek heeft die man. Die Cor heeft het toch niet van een vreem de") stak nu zijn neus te ver uit en verscheen derhalve maandag met een gepleisterde voorgevel op de openingsdag van het schooljaar. PIJNLIJK Mocht Gerard Wiegmann (Excel sior M) overigens na zaterdag wat moeizaam uit zijn woorden ko men, dan moet dat maar even voor lief genomen worden. Een wat te drieste actie van een huur ling bij de tegenpartij kwam hem op een door de lip geslagen tand te staan. Excuses en (wij van) de MSR ho pen maar, dat de nederlaag min der pijnlijk was. Regio-] bij -korfbal ij Or. Nassau VLAARDINGEN— Op het complex van Oranje Nassau aan de Claudius Civiluslaan wordt op zaterdag 16 augus tus het jaarlijkse regio-korf- baltoernooi voor standaard teams gespeeld. Naast de door de nieuwe trai ner Charles van der Mee gelei de thuisclub speken Harga, Succes, ODI, CKC Maassluis. Spirit, Vlaardingen en het Zuidlandse ZKV. Prestatieloop in Lickebaert VAARDINGEN— De atle tiekvereniging Fortuna hervat zijn serie prestatielopen op woensdag 20 augustus met een ren door het Lickebaert- De jeugd t/m 12 jaar start om 19 uur en loopt 1,5 km. De lopers op de overige afstanden (41/2, 9, 13Vt en 18 km) ver trekken om 19.15 uur. De start en inschrijving is bij het res taurant 't Oeverbos, achter de Maassluisedijk. Deelname kost 2 (jeugd) of 3 gulden. Honkbal hervat competitie WATERWEG Met twee in het oog lopende kampioen schappen maakte de jeugd dit weekeinde het honkbal- en cricketnieuws. Bij Excel- sior'20 toonden de jongeren hun talent en werd het team t/m 19 jaar, via winst op ACC, HBS en Quick in het Flamin- gotoernooi, landskampioen. Bij Holy pakte het interregio- jeugdteam de titel. Tevredenheid dus aan de Zwaluwenlaan waar de stan daardformatie zondag voor een nieuwe opsteker zorgde door winst op Thamen (8-6) en zich daarmee in de race hield voor één van de promotie plaatsen. Toch was er één dis sonant, want coach Jan de Vos werd voor het eerst van zijn leven door de arbiters op de tribune gezet. De Rotterdam mer had enige malen (volko men reglementair, zoals later ook de scheidsrechters toega ven) om opheldering gevraagd na voor hem discutabele be slissingen. Toen hij voor de derde maal opstond, mocht hij meteen inrukken. „En nog steeds vraag ik me af waarom ik precies ben weggestuurd", mokte hij later. „Het is me echt niet duidelijk" Holy liep in de eerste inning tegen de nummer twee van de ranglijst meteen een onvoor delige 4-0 op. Nadat Tarmont op de heuvel plaats had ge maakt voor Van Drongelen werd Thamen aanvallend de mond gesnoerd. In de zesde innings passeerde Holy zijn opponent definitief. Met van De Vos de kanttekening, dat er na zestien honkslagen eigenlijk toch wat te weinig was gescoord. Doel bereikt Holy, Schiedam en Wassenaar delen nu de derde plaats. De Schiedammers die handhaven als uitgangspunt hadden, maar zich in de beginfase van de competitie toch in de kop groep meldden, vallen in de tweede seizoenhelft terug. Ook Storks bleek zondag te sterk (2-5). „Het doel is bereikt", meent coach Bob Soudijn. „We hoef den niet zo nodig op een pro motieplaats te eindigen. We maken nu in alle rust de com petitie af en werken alvast naar volgend jaar toe" Een gemotiveerd Blue Birds had geen moeite met Gophers, dat wegens vakanties drie we ken nauwelijks had getraind. De Maassluizers noteerden slechts vier honkslagen en hielden er geen punt aan over. Hoewel Gophers slechts één veldfout maakte, bereikte Zowel uit als thuis wordt Excel- sior'20 steevast gevolgd door een grote schare supporters. Zo ook zondag in sportpark Thurlede, waar de thuisclub snel korte met ten maakte met VRA. Blue Birds toch tienmaal de thuisplaat. Spannend De slotfase van de cricket competitie blijft in de hoofd klas ongemeen spannend met het Haagse Quick en Excel- sior'20 als de twee voornaam ste titelkandidaten. In Thurle de maakten de Schiedammers zondag korte metten van VRA. De Noordhollanders startten aan bat en kwamen slechts tot 102 runs. Excelsior Garfield Charles toonde zich in het eerste hoofdstuk met 5 voor 30 opnieuw sterk. Even als Erik Dulfer met 2 voor 5 in elf overs. Johan de Goubervil- le plukte de bal viermaal uit de lucht. Aan bat scoorden Carl Schewe (19), Ruud Bak ker (11), Charles (12), waarna Tony Opatha (33 not out) en Dennis Gouka (8 not out) het bekwaam afmaakten. Hermes DVS verloor van ACC, dat via die zege kam pioen van de eerste klas werd en naar de hoofdklas promo veert. MAASSLUIS Niet langer dan een seizoen was Peter Kloet bij Elementum/Green Eagles trainer/coach van de herenbasketballers. Voortbouwend op de fundering van zijn voorganger Jaap Boon formeerde hij een winnend team. Een formatie, die zich een weg baande naar de pro- motie-divisie. De in de sport ongeschreven wet, dat het beter is niet aan een winnend team te sleutelen, gaat voor hem niet op. Kloet zet er voorlopig een punt achter. Om twee gewichtige redenen. Hij wisselde namelijk onlangs zijn onderwijsbaan voor een veel tijd vergende functie in het bedrijfsleven en bovendien wacht hem dadelijk het vaderschap. In dat plaatje past basketball even niet of zoals hij het zelf schetst: „Elemen- tum hoort voor mij even niet tot de top twee". Daarmee zadelde hij het be stuur terstond op met een le vensgroot probleem, want be taalbare coaches zijn op de' vingers van een hand te tellen. Elementum ving in ieder geval bot, maar dichtte het gat door het aantrekken van speler Lieuwe van Loon, die toeval lig alle diploma's heeft. Onjuist Kloet vindt het volkomen te recht, dat Elementum niet diep in de buidel heeft heeft getast voor het aantrekken van een prominente, maar pe perdure coach. „Enerzijds ontbreken de middelen en an derzijds is er de wil niet. om veel te betalen", geeft hij aan. „Net zo goed als er altijd te recht is geweigerd om spelers te betalen. Zelfs met een spon sor van tienduizend gulden per jaar (maar waar vind je die. Wij hebben bij zestig be drijven aangekopt voor shirt- sponsoring. Slechts één rea geerde. We moeten met zijn allen hard blijven watertrap pen om het hoofd financieel boven water te blijven hou den), zou ik het onjuist vin den. Met een vette portefeuille kan je wel spelers kopen, maar geen solidariteit". En dat laatste is juist wat Ele- DOOR GERARD S. VERVER mentum zo sterk maakt. Pres teren, prima, vindt het be stuur, dat best zijn steentje wil bijdragen, maar de top pers moeten ook bereid zijn iets terug te doen. „Met die constructie hebben de leden geen moeite. Die zien op de lagere niveau's een stukje ren dement terug van het topbas- ketball, omdat de selectiespe lers zich ook inzetten bij de opleiding van de jeugd". Hij speelde in het eerste team, was en-passent bestuurslid, trainde jeugdteams, leidde de schaduwvereniging Toma- Hawks en maakte vervolgens de overstap naar de herense lectie. Een nieuw hoofdstuk. Peter Kloet kende zijn disci pelen ('een voordeel. We hoef den niet aan elkaar te wen nen'). Wist dat hij kon reke nen op de karakterspelers Cees Brugman en Peter van der Waal („die niets en nie mand ontzien en de capaciteit hebben om het team op sleep touw te nemen"), op talent Jaco van Dijk en op vastbijter Lieuwe van Loon. Bikkelhard Zelf maakte hij een niet uit te mag dan voor Elementum (even) P op non-actief staan, als sportraad- lid komt hij in MSR-verhand zowel achter de groene tafel als op het groene gras in aktie. Zo ook zater dag in de voetbalwedstrijd tegen een bestuurselftal van Excelsior M, waar hij vooraf een geduldig luisteraa blijkt, terwijl Herman van Hoeven de tactiek uitstippelt. wissen entree door de man schappen een bikkelharde conditie-training voor te schotelen. „We hebben alle oneffenheden tussen Maas sluis en Maasdijk beklommen. Ik op de fiets en zij lopend. Ze hebben me vervloekt, maar ik wist, dat conditie één van de essentiële onderdelen uit het pakket mogelijkheden moest worden". Intussen trompetterde hij naar buiten toe, dat zijn team ging proberen hoger uit te ko men dan vorig jaar. In beslo ten kring echter maakte hij met de groep de afspraak, dat ze minimaal voor een tweede plaats zouden gaan. „Geba seerd op een sterke defensie, conditie, scoren vanaf de zij kanten en het collectief", openbaart hij. „Die condities hebben we een seizoen over eind kunnen houden. Komt SCHIEDAM Het zwembad Groenoord staat vanaf maan dag 18 augustus weer vier avonden in het teken van de zwemvierdaagse. Om half zes plonzen dan dagelijks de eer ste deelnemers in het water voor het afleggen van tien baantjes (500 meter) Jongeren t/m tien jaar kunnen kiezen voor 250 meter. De vierdaagse wordt georga niseerd door de Schiedamse sportraad in samenwerking met de zwemclubs SRB, SZC, De Watervrienden en de Stichting Zwembaden. Deel nemers kunnen inschrijffor mulieren afhalen aan de kas sa's van de zwembaden Groe noord en Zuid of bij het WV- Kantoor. In de voorverkoop is de prijs vijf gulden (alles inbe grepen). Wie zich pas op maandag 18 augustus meldt, betaalt zes gulden. De afstand hoeft niet in éên ruk gezwommen te worden. Men mag tussentijds uitrus ten, maar niet het water verla ten. Ouderen wordt aangera den de piekuren te mijden en pas rond 19 uur in het water te duiken. Het bad is daarna nog beschikbaar totgO uur. Mocht men niet alle avonden aanwezig kunnen zijn, dan is het (met uitzondering van maandag) mogelijk om op een andere avond dubbel te zwemmen. Slecht weer zal geen reden zijfn de vierdaagse te onderbreken. Het water is namelijk verwarmd. Op het terrein van bad Groe noord worden iedere avond nevenactiviteiten georgani seerd en op donderdag zullen talloze kermisachtige attrac ties aanwezig zijn, zoals grab belton rad van avontuur en busje werpen. Meer informatie: bureau sportzaken (stadhuis) 010 - 4260500, toestel 287. WATERWEG De regionale veldhandbalcompetitie begint dit jaar op zondag 17 augus tus. De afdelingsclubs begin nen een week later. Voor beide s beginnen de zaalwed strijden op zondag 12 oktober. Regionaal - dames le klas: WIK, DWS, Actief, Quintus, Westlandia, Odis, Ancora en Vires; 2e klas A: De Hollandiaan, HW, Snelwiek, Velo, DWS 2, MMOenHEC; 2e klas B: HVK, UVG, Oase, tas, Atomium, ADO, MOK, Hermes, Olympia'72, Meeu- Ancora 2, Indus, Saturnus en wen en HVOS. DES; Heren - le klas: WIK, UVG, 2e klas: Valerius, Spirit, Oli- Rijnstreek, Treffers, M/Satur- veo, Treffers, Spartaan, nus, Saturnus, EDH en DES. Sprongschot en Roda 2e klas A: DWS, De Holland!- aan, HW, Actief, Westlandia, J8®,' os' TP?B' ®Byeo' Kwiek Sport en Roda. Indus, Sprongschot en Helius. Vandaar, dat er niet eenmaal een negatief vervolg was op een verliespartij. „Dat ver baasde me in positieve zin, omdat ik veronderstelde, dat de veerkracht minder sterk was", legt hij uit. Niettemin bleven de Maassluizers na het eerste verlies bij Hoofddorp kranig overeind. „Ik heb de klaagzangen niet afgewacht, maar heb ze meteen met de realiteit geconfronteerd. Heb laten doorschemeren, dat ver liezen erbij hoort en dat ik niet van plan was om na dat ene slippertje de strategie te wijzigen. Dan blijkt dat de juiste snaar te zijn. Gewoon, door via continuïteit rust te prediken". Luie mensen Elementum paarde werklust aan geduld. Viel aan vanuit een goed georganiseerde ver dediging. „De technische commissie propageert al jaren de man-to-man verdediging. De trainersstaf- van hoog tot laag- heeft dat overgenomen. Een goede zaak. Want man- to-man mag wat meer energie kosten dan een zone-verdedi ging, wat ik trouwens een sy steem voor luie mensen vind, maar het levert wel meer mo gelijkheden op". Verdedigen is, doceert Peter Kloet, je sterker voelen, dan de tegenstander. "Het is de wetenschap, het zelfvertrou wen, dat je het de andere par tij zo moeilijk kan maken, dat ze de kans niet krijgen het balletje erin te gooien. Een verdediger moet een bijter zijn. Een Lieuwe van Loon, die je kan passeren, maar tel kens weer tegenkomt, al is het twintig keer. Vanuit de we tenschap, dat die verdediger altijd aan de basis van een aanval staat. En daar draait het in basketball toch ook om. Lukt het om die bal telkens meer van de tegenpartij af te pakken, dan andersom, dan sta'je op winst". Gemis aan lengte Het gemis aan lengte vormde Elementum's handicap. Waar de langste tegenstander tegen de 2 meter 10 aan torent, bleef de Maassluise selectie negen centimeter lager steken. „Dan ben je een Dombo, als je pro beert om onder de borden te scoren. Door het ontbreken van gigantisch functionerende centers, moesten wij noodge dwongen de zijkanten opzoe ken en vanaf de afstand sco- Het was de winnende strate gie. „Dat voelt plezierig aan. Maar het gaat me te ver om de triomf van het kampioen schap aan de visie van de trai ner te koppelen. Het was het collectief. We hebben met zijn allen gedaan waar we voor stonden". Het spijt Peter Kloet, dat hij niet verder heeft kunnen springen, dan de polsstok lang was. "Ik had graag alvast wat voorschot genomen op de pro- motie-divisie. De actuele competitie hield me echter te veel bezig. Niet alleen, omdat mijn onervarenheid met de te genstanders me meer parten speelde, dan ik had ingeschat, maar ook omdat de selectie met tien man een te smalle basis had. Dat riep meteen problemen op bij blessures en schorsingen. Of wanneer een speler voor het nationaal jeugdteam moest spelen en een ander in dienst moest". Zuinig op topsport Voor de Elementum-heren breekt een nieuwe episode aan. Peter Kloet zal nieuws gierig toekijken. Zijn mening: „Ze hebben de macht om zich op dat hoge niveau te handha ven. Mits er omstandigheden gecreëerd worden, waarin topsport mogelijk is". Daarbij doelt hij op trainings faciliteiten en twee uur speel tijd bij thuiswedstrijden. „Maassluis is niet zo verwend met topsport. Dus moeten we- vereniging en gemeente- er zuinig op zijn", pleit hij. Tegelijk beseffend, dat het mensenwerk blijft. Nota bene op het één na hoogste niveau waar de concurrentie moor- dens is. „Mocht het uiteinde lijk toch niet lukken om de promotie-divisie vast te hou den, dan zal niemand ze dat kwalijk nemen. Maar jammei zou dat het natuurlijk wel zijn". Brandingsurf HOEK VAN HOLLAND Op het zeegedeelte voor de Rechtestraat organiseert 'Windkracht' op zondag 17 augustus een brandingwed strijd om de Impulse-wissel- bokaal. Wanneer het weer meewerkt, is de eerste start om 11 uur. De skippersmeeting is een kwar tier eerder. En geef je op voor het Oranjeboom Kletsfestival '86. Bel voor info 010-4848055 of 010-4699911 MAASSLUIS— Tot dinsdag 19 augustus is het nog moge lijk in te schrijven voor de re creatieve triathlon, die op za terdag 23 augustus het zwem bad Dol-fijn als centrale punt heeft. De triathlon heeft twee pak ketten: 1 km zwemmen, 45 km fietsen, IOV2 km hardlopen of 500 meter zwemmen, 25 km fietsen en 5 km hardlopen. Deelnemers kunnen zich aan melden bij het VW-kantoor in stadhuis Koningshoek of de kassa van het zwembad Voor verdere informatie kan men tijdens de kantooruren terecht bij de afdeling Sport en Recreatiezaken op het stadhuis: tel. 01899-19111 toestel 222 of 248. voor donderdag 14 t/m woensdag 20 VOETBAL zondag Schiedam Harga 14.30 uur SVV-MW. Woensdag: Emmen-SW WIELRENNEN: vrijdag Maasland Hofsingel 19 uur Ronde van Maasland; maandag Schiedam Harga-wielerbaan 19.30 uur populaires. HANDBAL: zondag Actief-De Hollandi- aan(h), HW-DWS(h), Meeuwen-HVK(d), Schiedam Harga 13 uur UVG-Treffers(h), Vlaardingen Hugo de Vriesstraat 13 uur WIK-DWS(d), 14.30 uui WIK-Rijn- streek(h). HONKBAL: zaterdag Squeeze-Schie- dam; zondag Botlek-Holy, Maassluis Kooilaan 14.30 uur Gophers-Laakkwar- tier; dinsdag Vlaardingen Zwaluwenlaan 19 uur Holy-VUC. SOFTBAL: vrijdag Hookers-Mets(d), Schiedam Harga 19 uur Schiedam-Hook- ers(h), Maassluis Kooilaan 19 uur Gop- hers-Bernisse(h); zaterdag Vlaardingen Zwaluwenlaan 19 uur Holy-Lodewijk(d), Maassluis 19 uur Gophers-Thunder- birds(d); zondag Schiedam 11 uur (dub bel) Schiedam-UVV(d); maandag Over- kanters-Holy(h), Hoek van Holland 19 uur Hookers-Riparians(d); dinsdag Feyen- oord-Holy(d); woensdag Blue Hitters- GSS(h). CRICKET: zondag HBS-Excelsior'20, Schiedam Harga 11 uur Hermes DVS- Kieviten, Thurlede 11 uur Asvio-Excel- sior'20 3. SURFEN: zondag Maassluis Oranje- i VLTC. TOERFIETSEN: zaterdag Schiedam Harga wielerbaan 9 uur start Die Haghe- toer, dinsdag 18.30 uur sterrit. GEUZENLOOP De winkeliersverengiing Schie- dam-Noord organiseert op zater dag 13 september in samenwer king met de turnvereniging Excel sior en de openbare basisschool De Klinker de 1e Geuzenloop. De afstanden zijn 1 (jeugdloop), 3, 5 en 10 km. De start en finish is op het Geuzenplein. In de voorver koop zijn deelnemerskaarten ver krijgbaar bij alle filialen van de Bondsspaarbank en bij de winke liers in Woudhoek-Noord. MAASLAND Een ama- teurrit over 100 km en een (schaats)skeelermarathon vormen op vrijdag 15 augus tus de voornaamste ingrediën ten van de jaarlijkse wieler- dag, die wordt georganiseerd door het Maaslandse wieier- comité in samenwerking met Combiplant. Verder rijden de liefhebbers 50 km en de junio ren 70 km. De amateurs starten om 19 uur op de Hofsingel en com pleteren hun rondjes over de Doelstraat en Kluisweer. Tot het skeelerpeleton behoren alle bekende marathonschaat sers, zoals Evert van Bentum, Jeen van der Berg, Jos Nies ten, Henri Ruitenberg en Dries van Wijhe. Zij rijden vanaf half zes drie kwartier plus vijf ronden. De spits wordt om 14.00 uur afgebeten door de liefhebbers. Daarna koersen vanaf 15.30 uur de junioren. „Pure diefstal", noemde Broekpolder-voorzitter Mr. P. Nouwen in onze krant van donderdag 7 augustus het weghalen van ballen bij de golfbaan. Dat leverde een re actie op. De brief hebben we vanwege zijn lengte ingekort. Fietsend langs de vaart vond ik laatst in het gras een golf- bal. Zo'n vijftig meter terug stond een groepje golfers, die bevestigden, dat die bal hun eigendom was. De heren dankten me vriendelijk. De weg vervolgend kwam ik opnieuw langs de vindplaats waar een andere golfer aan het zoeken was. Hij had een bal over de sloot geslagen, had die bal vanuit zijn positie zier. liggen en besloten het later op te halen. De bal, die ik had op geraapt was dus van hem en niet van de heren vijftig meter terug. Over diefstal gespro ken. Is het soms die 'elitaire cocon', waarover in het artikel wordt gesproken, waardoor golfers vergeten die 'pure diefstal' ook eens bij zichzelf te zoe ken. Het ware beter, wanneer de politie bij de golfclub eens een lezing hield over het ste len van golfballen. De maatregelen, die nu in sa menwerking met justitie zijn getroffen om het weghalen van ballen tegen te gaan, wordt dan goed aangevuld en de minder welkome lieden on der de golfers verbeteren mis schien hun leven. Want 'ballenstelers' komen blijkbaar niet alleen van bui tenaf. M. Koppenaal Aalscholverlaan 49 Vlaardingen waterdicht dameshorloge. Japanse precisie uit de Citizen fabriek 'Voor neg geen 4 tientjes. Mcdieuze dameshprlpges in diverse uitvceringen en kleuren c.a. wit, reze, marine en zwart. Waterdicht tct 30 meter. In kunststcf met quartz uurwerk. Van-59? VOOr Slechts TOT 30 METER

De Havenloods | 1986 | | pagina 11