I^DE HAVENLOODS 'Stop in Nederland met bouw kerncentrales' Nog eenmaal Quibussen inPodium Moderne orgelmuziek in de Grote Kerk Kleuren foto's Gratis vergroting! O 010-4.699.444 Binnenkort opening bibliotheek Drs. Oskam (Biesbosch) vindt gevaar voor drinkwatervoorziening te groot Seizoenboekje DC Woudhoek Wie gaat mee naar Gravity in Underground 40% KORTING 30% KORTING 20% KORTING Zeskamp 0.65 0.75 0.75 0.50 0.65 0.65 VROOM DREESM ANN 49^ B?5 9r 85- 7 Sr DONDERDAG 14 AUGUSTUS 1986 35e JAARGANG NR. 33 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN editie P SCHIEDAM LET OP! Dit telefoonnummer geldt alleen voor het opgeven van DUO'S SCHIEDAM De feestavond die café Podium verleden week donderdag orga niseerde ter gelegen heid van de veertigste verjaardag van Peter Pijpers en zijn twaalf en een half jarig jubi leum bij de Quibus en Podium is een groot succes geworden. Pij pers is er dan ook zeer mee in zijn sas: „Voor Podium betekent dit een enorme stimulans om door te gaan, on danks de moeilijkhe den die we de tijden hebben gehad". Het programma van Podium staat deze week in het teken van 'Het Verleden van de toe komst'. Gisteren startte de week met een sessieavond, waar de bekende jazzmusicus Hans Dulfer muziek maakte met Schiedamse en Vlaar- dingse muzikanten. Ook het publiek werd bij de sessie be trokken. Homesick and the Backstabbers. Morgen, vrijdag 15 augustus, is het in Podium nog eenmaal 'Quibussen'. Het verleden van het inmiddels ter ziele zijnde, maar nog steeds beruchte jon- gerencafé de Quibus herleeft nog eenmaal. Bezoekers zul len het idee krijgen alsof de tijd in het pand aan de Lange Haven heeft stil gestaan. Het personeel gaat gekleed in kle ren uit de Quibustijd en ook de muziek zal aangepast wor den. En als klap op de vuurpijl zijn de bierprijzen weer eens ouderwets laag. Om 19.00 uur neemt meester- discjockey Bram Uil zijn in trek in de discotoren en om 20.00 uur neemt Hilly de Jon ge haar oude vertrouwde plaats weer in achter de bar. Peter Pijpers stelt om 21.00 uur de mobiele tap in wer king. Tenslotte is Aadje Brauns vanaf 22.00 uur bar man. Hij vervangt Jenny de Jonge. Na deze 'terug in de tijd'- avond treedt zaterdag 16 augustus de formatie 'Home sick and the Backstabbers' op. Deze band speelt 'recht voor z'n raap', met hier en daar een funky inslag. Behalve eigen nummers zijn er ook covers te horen van Wilson Pickett, Ju nior Walker en Jummy Reed. Aanvang: 22.00 uur. Zondag 17 augustus is er een Open Podium, dat gepresen teerd wordt dóór Peter Oole. Aan het programma wordt op dit moment nog druk gewerkt. Wel wordt een muzikale uit smijter verzekerd, maar de naam blijft nog even geheim. Aanvang: 21.30 uur. SCHIEDAMWaar Schie dam als geheel al jaren op wacht, gaat in de Gorzen wel gebeuren: er komt een nieuwe bibliotheek in die wijk. Over enkele weken zal de ge heel vernieuwde en verruimde bibliotheek in de Leliestraat worden heropend. De wijk zal dan een filiaal ter beschikking krijgen van ongeveer twee honderd vierkante meter. Dit was negentig vierkante meter. In dit nieuwe filiaal is voor 1,4 ton een kompleet nieuwe in ventaris en aanvulling op de boekencollectie aangebracht. Voor volwassenen is er onder andere een royalere lees- en studiegelegenheid en voor de jeugd is er een voorleeshoek gekomen. Technisch is het ook mogelijk om in het filiaal au tomatisering en boekbeveili- ging in te voeren. In afwach ting van deze opening zal de uitlening tijdelijk nog in de school in de Zalmstraat blij ven plaatsvinden. 8OTTER Bij een ramp met de kerncentrale in Borssele of het Belgische Doel, zouden de Biesbosch en Rotterdam en omgeving ruimschoots in de eva- cuatiezóne vaUen. SCHIEDAM Er mogen nergens in Ne derland kerncentrales bijkomen. Dit vindt drs. G. Oskam, hoofd van het laboratorium van de NV Waterwinningsbedrijf Brabantse Biesbosch, waarvan de Drinkwa terleiding Rotterdam het water voor de gemeenten in deze regio betrekt. Oskam: „Ik ben van me ning dat kerncentrales een gevaar voor de drinkwatervoorziening betekenen." De heer Oskam komt tot deze conclusie na de ramp met de kerncentrale in het Russische Tsjernobyl. Voor deze ramp, waarvan de gevolgen tot in Nederland merkbaar waren, huldigde de RIWA (hierin zijn de waterleidingbedrijven die Maas- en Rijnwater zuiveren verenigd) en de VEWIN (Vere niging van Waterleidingbe drijven in Nederland) nog het principe, dat er wel kerncen- SCHIEDAMHet diensten centrum 'De Woudhoek' heeft een informatieboekje en pro gramma-overzicht voor het seizoen 1986-1987 uitge bracht. In dit boekje wordt een over zicht gegeven voor de periode van september tot en met de cember dit jaar. In december wordt er een bijlage bijge voegd, die een overzicht geeft van de activiteiten in de maanden januari, februari, maart en april 1987. In het informatieboekje staat naast de vaste, wekelijkse ac tiviteiten een aantal losse eve nementen in de ontspannen sfeer. Verder worden verschil lende activiteiten vermeld, die georganiseerd worden door de bejaardensociëteiten in Schie- dam-Noord en is er een over zicht te vinden van de ver schillende voorzieningen voor ouderen in de wijk. Het boekje is af te halen bij het dienstencentrum aan het Heyermansplein 36. Telefo nisch bestellen is ook moge lijk: 47.09.555. Oskam: „We hebben geleerd van Tsjernobyl". trales bijgebouwd konden worden, mits ze aan de kust waren gesitueerd. „Nu zeg ik, kerncentrales le veren voor de drinkwater voorziening een onaanvaard baar hoog risico op. Dat heeft de ramp in Tsjernobyl ons in ieder geval duidelijk gemaakt. Maaswater De gemeten radio-activiteit in de Maas bereikte in de nacht van 3 op 4 mei jl. een dermate hoog peil dat besloten werd de inlaat van water stop te zet ten. „Op 4 mei lag de radio activiteit van het oppervlak tewater beduidend hoger dan normaal. De gemeten radio activiteit in de spaarbekkens in de Biesbosch, bleek veel la ger te zijn". Oskam vervolgt: „Kijk, we staan normaal gesproken reeds bloot aan straling. Die komt uit de grond, uit de mu ren van onze huizen en be vindt zich in de lucht. Stijgt de radio-activiteit boven dit natuurlijke niveau uit, dan is oplettendheid reeds geboden. Want hoewel de drinkwater- leidingbedrijven geen normen ten aanzien van radio-activi teit kennen, kim je ervan uit gaan dat iedere straling, hoe laag ook, gevaarlijk is. Vandaar dat, ondanks het feit dat de rijksoverheid het op pervlaktewater prima ge schikt vond voor de drinkwa tervoorziening, we toen in overleg met de afnemers be sloten te stoppen met het in nemen van Maaswater". Oskam wijst er verder op dat de reeds bestaande en geplan de kerncentrales, in België en in Frankrijk in het laatste land moet in het jaar 2000 80 procent van de electriciteits- behoefte worden opgewekt met behulp van kerncentra les veel grotere risico's voor ons land inhouden. Chemie Oskam: „Nu staan er aan de Maas drie kerncentrales, twee in België en een kleinere in het Franse Chooz. De bedoeling is dat er in Chooz nog twee gro tere worden gebouwd. De ge volgen zouden bij een ongeluk voor ons veel ingrijpender zijn dan met Tsjernobyl het geval was. Vooral als er juist over de grens in Doel aan de Schelde iets gebeurt. Dan vallen we in Nederland ook in de gevaren zone. Hij vindt overigens dat men niet alleen oog moet hebben voor de gevaren van kerncen trales. Ook bij een ramp met de chemische industrie in Per nis kunnen de gevolgen cata strofaal zijn. „Als je kijkt naar die ramp in Bophal, met meer dan 2000 doden en 200.000 ge wonden, dan schrik ik", aldus drs. Oskam. A Stichting Mètha or- ganiseert een mani festatie voor medisch centrum in Sri Lanka. A Tachtig jarige oud- voorzitter van de PSP overleed begin augustus. Een terug blik op zijn bewogen politieke leven. A In de bibliotheek is een tentoonstelling te zien over Schiedam se molens en de jeneve rindustrie. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week TEGELS NODIG? SCHIEDAM— De Stichting Samenlevingsopbouw Schie- dam-Noord (SSSN) organi seert zaterdag 30 augustus voor ongeveer vijftig jongeren uit de wijk een uitstapje naar Antwerpen en het populaire pretpark Walibi. Op de terugreis bezoekt de groep het gezellige centrum van Antwerpen. Voor dit uit stapje zijn nog enkele plaat sen vrij. Jongeren die mee zouden willen dienen zich met spoed op te geven bij de SSSN-jongerenwerker, tele foon: 47.01.267, 47.12.234 of 47.02.207. De kosten bedragen f35,-. Geheel, Grabs! SPORTIEVE WAGEN TE WINNEN!!! ook deze keer weer 'n paar schitterende extra prijzen! KLEURENTELEVISIE* "•VIDEORECORDER A ireoUAARfc .010-4852273 SCHIEDAM Het vierde or gelconcert in de serie 1986 in de Grote of St. Janskerk wordt gegeven op zaterdag 16 augustus door Huub ten Hac ken. Sinds 1964 is Ten Hacken vas te organist van de Kathedrale Basiliek van St. Jan in Den Bosch. Hij is een specialist op het gebied van de moderne muziek. Na zijn conservato riumopleiding, volgde hij cur sussen in Darmstadt, Keulen en Utrecht in de moderne op leiding. Ten Hacken introdu ceerde als eerste organist in Nederland composities van John Cage, Christian Wolff, Gijörge Legetti en Maurice Kagel. Op het programma van aan staande zaterdag staan wer ken van Soler, Pasquini, Hes- se en Tournemire. Daarnaast zal Huub ten Hacken enige moderne composities spelen van Fox, Part en een eigen werk. Het programma, dat tevens toegangsbewijs is, is bij de in gang van de kerk in de Nieuw- straat verkrijgbaar. De toe gang bedraagt f 5,00 per per soon. Houders van een CJP of Pas 65 betalen f 3,50. Huub ten Hacken bespeelt het orgel van de Grote of St. Janskerk. SCHIEDAM De vakantie zit er weer op voor het jonge- renonderkomen 'Under ground' in het wijkcentrum De Erker. Zaterdag 16 augustus treedt de groep 'Gravity' op. Deze band speelt Rythm and Blues en country. De Underground is geopend vanaf 20.00 uur. De band begint om 21.00 uur te spelen. De toegang be draagt f 3,50. GRANDIOZE VERBOUWINGSUITVERKOOP BIJ ORLD&Jlb Cd BUITENSPORT op alle kleding; ook Fjallraven - Tenson en Lacoste op alle bergsportartikelen, bergschoenen, rugzakken, sportschoenen van Lacoste en Uni Royal, badmintonrackets en squashrackets. op alle tenten, slaapzakken, fietstassen en overige klein- kampeerartikelen... Maandag de hele dag gesloten CARLDËM'g Ct> BUITENSPORT SCHIEDAMDe wijkvere- niging 'Het Singelkwartier' bestaat 1 oktober aanstaande 55 jaar. De feestelijkheden rond deze verjaardag starten zaterdag 16 augustus met een sportieve zeskamp. Eeen aantal buurtverenigin gen zullen elkaar tijdens deze zeskamp om de sportieve eer bestrijden. Het evenement vindt plaats op het terrein van de korfbalvereniging 'Succes' aan de Mgr. Nolenslaan. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur en duren tot onge veer 16.00 uur. In de lunch pauze laat het drum- en majo- rettenkorps OBK vrolijke klanken horen. Per dubbelalbum Grootformaat Standaardformaat 10x10 10x13 10x15 9x9 9x113 9x13 Ook geldig op de koopavond. ,r-tf Ontwikkelen 3P Bij elk fotorolletje dat u bij ons laat ontwikkelen en afdrukken, krijgt u een waardebon voor een gratis vergroting van 13x18 cm. Geldig t/m 30 augustus. 50-er, 60-er jaren 4 Schitterende verzamel-dubbelalbums. De originele hits van de originele artiesten uit de 50-er en 60-er jaren. Q O" Katoen Dekbedovertrek in diverse moderne kleuren en dessins. 2-persoons 200x200 cm 2 slopen 25.- 68: 1-Persoons 135x200 cm 1 sloop Lekker Heerlijke verse vlaai. Abrikozen, kersen of appel. Doorsnede 27 cm, goed voor 10-12 royale punten. Pfffft... Fietspomp in zware uitvoering op plank. Volautomatisch Praktica diaprojector met afstandsbediening. Voor kleinbeeld tot 4x4 dia's. 150 Watt halogeen lamp. Compleet met koffer en universeel slede. Stretch Corduroy pantalon. Katoen/polyester/lycra Diverse modekleuren. Maten 46-54en 49-53.

De Havenloods | 1986 | | pagina 1